Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu młodzi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Mieszkam w Niemczech i tu nikt nie kupuje mieszkania za gotowke (poza oczywiscie ludzmi z milionami na koncie).
Powiem wiecej: w Szwajcarii normalny obywatel nawet nie probuje splacic do zera calej hipoteki, bo by mu na normalne zycie nie starczylo.
To ze w Polsce zawsze sie probowalo budowac bez kredytow powodowalo, ze budowa ciagnela sie latami. Znajomi ciagle jeszcze nie maja dokonczonego domu i od kilkunastu lat zyja na placu budowy. Tu kupujesz na kredyt ( majac wklad wlasny oczywiscie) wykonczone mieszkanie i po prostu mieszkasz, a nie w jednym roku podloga a w drugim kafelki.


N maja 25, 2014 8:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
A to jest właśnie zły system. Taki że nie ma się swojej własności, tylko mieszka się we własności banku. Należy zlikwidować inflację, dobrze, jak by była nawet deflacja

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 9:01
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Deflacja???


Jezeli chcesz mieszkac we wlasnym domu to oczywiscie zyjac na zupkach w proszku i kupujac uzywane ubrania itp pewnie moze ci sie na starosc udac. Ale czy warto? Tak naprawde to chyba nigdzie na swiecie nie stac 20latkow na wlasny dach nad glowa. I to jest normalne.


N maja 25, 2014 9:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Bo jest tak system ustawiony. To rodzice powinni budować dom dla młodych bez żadnych kredytów. Poza tym powinno się dążyć do tego aby mieszkania były jak najtańsze, a dąży się do tego aby były jak najdroższe, gdy mieszkania tanieją mówi się że to kryzys.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 9:32
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Rodzice? Dla dzieci?
Jak masz ich piecioro i udalo ci sie je dochowac do doroslosci i zapewnic wyksztalcenie to masz jeszcze im domy budowac? I jeszcze swoim starym rodzicom pomagac? Co pod rzadami JKM byloby oczywistoscia!

Tzn masz prawo do wszydtkiego lacznie z wlasnym domem na koszt rodzicow dopoki nie masz wlasnych dzieci a potem stajesz sie ich niewolnikiem?
Tak to zadne spoleczenstwo sie nie ostanie. Im szybciej dzieci przejmuja odpowiedzialnosc za wlasny ( a potem za cudzy) los tym lepiej dla wszystkich


N maja 25, 2014 9:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Wolisz system, gdzie u progu życia bierze się kredyt, całe życie spłaca a na emeryturze oddaje się znowu mieszkanie bankowi za grosze w odwróconej hipotece? Gdyby była deflacja, to opłacało by się oszczędzać

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 9:56
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Ty znasz sie troche na ekonomii???

Wiesz co, moze pomysl w kategoriach mieco szerszych niz wlasna wygoda. Popatrz jakie problemy egzystencjalne ma przecietny mieszkaniec Ziemi i ciesz sie moze, ze ktos chce ci pozyczyc pieniadze, zebys mogl miec dach nad glowa. Jak bedziesz pracowity i bedziesz mial szczescie prace miec, to za 30 lat splacisz.

A to i tak wiecej niz ma wiekszosc ludzi.


N maja 25, 2014 11:42

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Kael

Ale co mnie obchodzą problemy innych ludzi. Żyjąc w taki sposób świat zamiast postępowi ulegałby jedynie zapaści. Po co nam dostęp do czystej wody? Pijmy wodę z kałuży, w Afryce i tego nie mają.
I nie mów mi tylko o elementarnych potrzebach, bo za kilkanaście lat będzie można mówić to samo o obecnych dobrach uznawanych za przejaw posiadania więcej niż większość.
Już to widzę: "Michałku, po co ci sprzęt do wirtualnej rzeczywistości? Popatrz na dzieci w Afryce, mają tylko komputery i nie narzekają".

Cytuj:
Jak bedziesz pracowity i bedziesz mial szczescie prace miec, to za 30 lat splacisz.


Cóż za piękna wizja. Serio? 30 lat ciężkiej pracy, ciągły strach przed porażką która może odebrać ci wszystko, a wszystko to dla idei stworzonej dla pospólstwa "bo gdzieś mają gorzej"? Czemu się w takim wypadku nie zająć działalnością niezgodną z prawem? Że niby wizja życia w "luksusie" lub prawdziwym luksusie dla zdolniejszych, z ryzykiem pójścia do więzienia (o ile nie masz pleców) jest gorsza od 30 lat życia w ciągłym strachu o jutro?


N maja 25, 2014 12:26
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Napisalam jak to wyglada w krajach bogatszych niz Polska. Jezeli wolicie marzyc o utopiach zamiast patrzec realnie i widziec to co jest takze pozytywnego, to wasz wybor.
Ja mam dom na kredyt i nie narzekam

Tak naprawde kazdy z nas zyje z wyzysku Azji i Afryki. No ale przeciez: Nam sie nalezy!


N maja 25, 2014 12:34

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
System jest tak ustawiony, że nie można mieć mieszkania za swoje, ale trzeba mieć na kredyt. Ja na szczęście mieszkam we własnym domu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 12:55
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Czyli jednak mozna miec za swoje?

W Europie wcale nie jest powszechne, ze mieszkasz we wlasnym ( nawet na kredyt) domu. Powszechne jest wynajmowanie mieszkania i to z wielu powodow. Kupic oplaca sie wtedy, kiedy masz szanse na w miare pewna prace bez przeprowadzek i kiedy koszty splaty kredytu sa porownywalne z kosztami wynajmu. Bo wtedy mimo wszystko zbierasz wartosc sobie a nie placisz wlascicielowi (ktory czesto tez jeszcze splaca kredyt) do kieszeni. A i tak mozesz stracic czesc, kiedy bedziesz musial sie przeprowadzac i sprzedac.

Kiedys dzieci mieszkaly z rodzicami badz tesciami i przejmowaly dom po nich. Ale tez nie wszystkie.


N maja 25, 2014 14:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Kael napisał(a):
Kiedys dzieci mieszkaly z rodzicami badz tesciami i przejmowaly dom po nich. Ale tez nie wszystkie.

I to było dobre rozwiązanie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 16:14
Zobacz profil
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
A jak dobre to poczytaj w Chlopach...
Mialo wady i zalety. Kiedys to w jednej izbie cala rodzina spala. Chcialbys tak?


N maja 25, 2014 16:54

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
Tak jest gdy nie ma pieniędzy. A gdy rodzice mają pieniądze, to mogą się dorabiać. Tak że na ślub swoich pociech będą dorobieni.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rodzina tak, małżeństwo nie, dlaczego nie chcą ślubu mło
W komunizmie wszystko miało być państwowe. Nikt nie miał niczego na własność tylko dostawał "wedle potrzeb" michę do jedzenia. Korporacjonizm dąży do tego samego - mieszkasz nie na swoim ale w mieszkaniu Banku, płacisz kartą kredytową. Cała twoja pensja idzie na spłacenie pożyczki, spłacasz i bierzesz następną. Rządzą wielkie korporacje jak Microsoft, tak że programy które kupujesz i używasz nie są twoje tylko ich, za OpenOffice np. płaci się abonament roczny.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 25, 2014 17:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL