Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie 
Autor Wiadomość
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
renata155 napisał(a):
gender to wymysł...zdanie moje...katoliczki ;)

Nie będzisz tak mówiła jak dziecko wróci ze szkoły i powie do tatusia: Tatusiu a czemu ty nie chodzisz w spódnicy.


Śr lip 09, 2014 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
No to trzeba odpowiedzieć dziecku. Co za problem. Nie chodzi, bo nie chce. Ale MOŻE.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 09, 2014 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
a moze bez potrzeby podejmowanie rozmow i tematow,ktore was nie dotycza?,i nie dotykaja?--i tak wszystko sprawdza sie w zyciu..nie zawsze zgodnie ze wczesniejszymi deklaracjami..i po za tym..katolik ma wprowadzac pokoj..i nad jego gniewem ma nie zachodzic slonce;)...wiec moze warto.po prostu odpuscic..co poniektore tematy


Śr lip 09, 2014 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 9:01
Posty: 18
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Na szczęście na temat gender jak wcześniej pisałam mój mąż ma takie samo zdanie jak ja....
I nie muszę sie martwić ze kiedyś założy spódnicę,wsadzi sobie cycki i doznam szoku:))))Bo może.....


Śr lip 09, 2014 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 9:01
Posty: 18
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Quas i Jajko----------oba Wasze zdania są dla mnie jednakowo ważne. Jak również innych forowiczow.

Pozwalają ochłonąć i spojrzeć z kilku stron na problem. Nie tylko okiem katolika.

Dla quasa będę normalna a dla Jajka radykał.:))
Spoko;p


Śr lip 09, 2014 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Ja po prostu patrzę z nieco szerszej perspektywy całości społeczeństwa, a nie przez pryzmat wąskiej jego grupy.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 09, 2014 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 9:01
Posty: 18
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Co nie znaczy, że ta większość ma rację:))

Tak niestety sie porobiło, że niby 90% społeczeństwa to katolicy, a jak przychodzi co do czego to jest to tylko wąska grupa.........Tylko po co sie deklarują jako wierzący?


Śr lip 09, 2014 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Ponieważ zostali ochrzczeni co poskutkowało automatycznym dopiskiem do liczby wierzących. Jakby teraz wypisać wszystkich z Kościoła Katolickiego i dać możliwość dobrowolnego zapisania się wraz z osiągnięciem pełnoletności % liczba katolików wynosiłaby może 20%. Oczywiście są to moje spekulacje, ale patrząc w miarę racjonalnie to nawet połowa społeczeństwa katolikami nie jest.


Śr lip 09, 2014 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Oczywiście, że większość racji mieć nie musi. No ale jakoś normę trzeba zdefiniować. Oparłem ją na zachowaniu większości po prostu.
I zgadzam się, większość społeczeństwa polskiego DEKLARUJE się jako katolicy, ale nimi nie jest. Jedno mówią, drugie robią. Dlatego też szczególnie szanuję te osoby, które robią tak jak deklarują. A tych jest stosunkowo mało. To są m.in. świadkowie Jehowy (jasne że nie wszyscy), ale także jakaś część katolików. Ja ją szacuję na najwyżej kilkanaście procent. Oczywiście, kontynuując myśl Prawdziwie_nieprawdziwego, myślę, że do Kościoła kat. zapisałoby się więcej osób, sądzę że ze 40%, ale to nie znaczy że wszyscy oni żyliby zgodnie ze wszystkimi zasadami katolicyzmu.


*mam nadzieję, że soul łaskawie nie usunie tego wpisu pod pretekstem offtopowania czy innym dowolnym, wszak odpowiadam założycielce wątku.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 09, 2014 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 9:01
Posty: 18
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Dlatego też osoba żyjąca zgodnie ze swoją wiara zwana jest radykałem. Bo jakoś tak wszyscy lubią za przyklad dać Jehowych albo Zielonoświątkowców jako tych żyjących zgodnie ze swoimi zasadami, ale jakoś radykałami ich nikt nie zwie....

Jako ludzie lubimy wybierać to, co nam pasuje. I katolicy wybierają te rzeczy z wiary,ktore są łatwe,miłe i przyjemne. A niedopuszczają trudności, ciężaru itp.
I dlatego mamy jak mamy.

Ja myśle, że byłoby jak pisze Jajko--------ok 40-35% Tyle wychodzi ze statystyk z mojej parafii.

ps czemuż to soul mialby usuwać Twoja odp. Jajko??


Śr lip 09, 2014 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Świadkowie Jehowy (a nie Jehowi!!!) SĄ RADYKAŁAMI. Pod względem radykalności większymi niż radykalni katolicy. Choćby przez odmowę transfuzji. No a ortodoksyjni żydzi to już w ogóle!


ps
Soul usunął już moją wypowiedź, gdzie pisałem o moim szacunku dla radykałów. Tłumaczył mi powody, ale nie zrozumiałem. Ta usunięta wypowiedź jest teraz tu, gdybyś chciała zerknąć: viewtopic.php?p=819959#p819959

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 09, 2014 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 9:01
Posty: 18
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
Świadkowie Jehowy,potocznie zwani Jehowymi:))-------czepiasz się Jajko;pp

Ja wiem, ze są radykałami, podobnie jak większość protestantów(rózne kościoły). Tylko jakoś powszechna wiedza o tym jest znikoma. No może właśnie oprocz odmowy przetaczania krwi u Świadków. To każdy wie i komentuje jako coś nagannego.

Tylko katolikow w mediach przedstawia sie jako oszołomów. No jeszcze islamistów/terrorystów.


ps. Czy to jest zboczenie z głównego tematu?


Śr lip 09, 2014 13:52
Zobacz profil
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
mika71 napisał(a):
Na szczęście na temat gender jak wcześniej pisałam mój mąż ma takie samo zdanie jak ja....
I nie muszę sie martwić ze kiedyś założy spódnicę,wsadzi sobie cycki i doznam szoku:))))Bo może.....



I to jest tak że przez ten cały gender ośmiesza się ludzi prawdziwie transseksualnych. A transseksualizm to jest ciężki krzyż w życiu. Nie, to nie jest tak że Twój mąż miałby taki kaprys aby sobie zmienić płeć bo to nie jest sprawa zachcianki, ale za tym kryje się realne cierpienie.


Śr lip 09, 2014 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
mika71 napisał(a):
Świadkowie Jehowy,potocznie zwani Jehowymi:))-------czepiasz się Jajko;pp

Rzymscy katolicy potocznie zwani katolami? Rzeczywiście się czepiam?

mika71 napisał(a):
Tylko katolikow w mediach przedstawia sie jako oszołomów. No jeszcze islamistów/terrorystów.


To prawda, że media raczej nie rozwodzą się nad mniejszościami religijnymi, a skupiają na katolikach (no i muzułmanach). No ale to nie jest specjalnie dziwne. Świadkowie Jehowy czy protestanci nie robią nic kontrowersyjnego w przestrzeni publicznej. Siedzą cicho i robią swoje. To i nikt nie ma do nich pretensji.

mika71 napisał(a):
ps. Czy to jest zboczenie z głównego tematu?


Mnie się wydaje że nie, ale nie ja tu trzymam nożyczki :(

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 09, 2014 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Rozdzwięk światopoglądowy w małżeństwie
mika71 napisał(a):
Świadkowie Jehowy,potocznie zwani Jehowymi:))-------czepiasz się Jajko;pp

Ja wiem, ze są radykałami, podobnie jak większość protestantów(rózne kościoły). Tylko jakoś powszechna wiedza o tym jest znikoma. No może właśnie oprocz odmowy przetaczania krwi u Świadków. To każdy wie i komentuje jako coś nagannego.

Tylko katolikow w mediach przedstawia sie jako oszołomów. No jeszcze islamistów/terrorystów.

?

Z tym ,że islamistów tylko od czasu do czasu :-o , zaś katolików notorycznie :|


Cz lip 10, 2014 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL