Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 23:48
Posty: 2
Post Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Przygotowuję materiał do katolickiego miesięcznika na temat rozwodników, którzy żyją zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego, tzn. po rozwodzie nie wstąpili ponownie w związek, aby móc przyjmować sakramenty i żyć według zasad moralności chrześcijańskiej.
Poszukuję 4-5 osób, które chciałyby się krótko w tej kwestii wypowiedzieć.
* 100% dyskrecji
* 100% że materiał ukaże się w piśmie katolickim (nie wiem, czy na forum mogę podać tytuł - wszelkie informacje podam w prywatnej wiadomości)
* 100% że udzielenie odpowiedzi na pytania nie będzie wymagało wielkiego wysiłku.

Zainteresowanych proszę o kontakt na "wiarowy" adres mailowy, bądź na adres: reporterka.tg@gmail.com .

Jeśli macie znajomych, którzy zdecydowali się na tego typu życie, proszę, zapytajcie ich, czy nie chcieliby się wypowiedzieć.

Takie wyraźne życiowe przykłady sprawiają, że tekst jest bardziej wiarygodny. Kto wie, może akurat uda się nam kogoś dzięki niemu podnieść na duchu?


Pt lis 21, 2014 0:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 18:48
Posty: 217
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Katolicy, którzy po rozwodzie wstąpili w nowy cywilny związek małżeński, również obencie mogą, naturalnie pod pewnymi warunkami (białe małżeństwo), przyjmować sakramenty i żyć zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego. Czemu tych reporterka pominęła?


Pt lis 21, 2014 8:46
Zobacz profil
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Bo moze chodzi jej o swiadectwo wiernosci przyrzeczeniom malzenskim mimo rozwodu (niekoniecznie z wlasnej winy)?
Rzecz dzis przez wielu nie do pojecia.


Pt lis 21, 2014 10:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Kael napisał(a):
Bo moze chodzi jej o swiadectwo wiernosci przyrzeczeniom malzenskim mimo rozwodu (niekoniecznie z wlasnej winy)?
Rzecz dzis przez wielu nie do pojecia.

A dlaczego piszesz, że dziś nie do pojęcia?
Za czasów Chrystusa nawet uczniowie tego też nie pojmowali.
Cytuj:
Mt 19 10-11 Na to odezwali się Jego uczniowie: "Jeśli tak ma się sprawa z mężem i żoną, to nie warto się żenić". On im odpowiedział: "Nie wszyscy pojmują tę naukę, lecz którym jest dane.

Świat i ludzie wcale się przez wieki nie zmieniają. Wciąż te same namiętności, miłości, problemy, grzechy, zdrady, morderstwa itd.

Zupełnie nie rozumiem tej idealizacji dawnych czasów. :| Być może ludzie widzą tylko to co chcą widzieć, i pamiętają tylko, co chcą pamiętać. :|

Wracając do tematu badań o rozwodnikach to trzeba odszukać ludzi który pozostali samotni z własnego wyboru i związali się ponownie mimo tego że mieli okazje i mieli z kim się związać,ale z pobudek religijnych odtrącili wszystkie nadarzające się okazje. Ja osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo takiego.

Bo ja znam wiele osób które zostały same po rozwodzie, bo nie potrafiły sobie ponownie poukładać życia, a nie dlatego że był to świadomy wybór z religijnych powodów.


Będzie bardzo trudno znaleźć takich ludzi, wiec przeprowadzenie rzetelnych badań będzie skrajnie trudne, żeby nie powiedzieć praktycznie niemożliwe.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Pt lis 21, 2014 11:22
Zobacz profil
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
No wiesz, dzis, po 2000 lat mogloby byc do pojecia.
Czy ja pisalam, ze kiedys bylo to (powszechnie) do pojecia?
Osobiscie mam wrazenie, ze dzis jest (szczegolnie) nie do pojecia, no bo zony/mezowie sa produktem do wymiany - szczegolnie, jak widzimy zycie roznych celebrytow.
Szczytem absurdu byl program, ktory ostatnio pojawil sie w telewizji niemieckiej "malzenstwo na slepo". Mez i zona spotykaja sie przed urzednikiem USC. Owszem, moga w ostatniej chwili powiedziec "Nie", ale jak juz sie na ten niecodzienny eksperyment (jak to sami mowia) zgodzili....


A jezeli jest tych ludzie tak trudno znalezc, to forma ich szukania, wydaje mi sie byc jak najbardziej sensowna....


Pt lis 21, 2014 11:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Kael napisał(a):
No wiesz, dzis, po 2000 lat mogloby byc do pojecia.
Czy ja pisalam, ze kiedys bylo to (powszechnie) do pojecia?
Osobiscie mam wrazenie, ze dzis jest (szczegolnie) nie do pojecia, no bo zony/mezowie sa produktem do wymiany - szczegolnie, jak widzimy zycie roznych celebrytow.
Szczytem absurdu byl program, ktory ostatnio pojawil sie w telewizji niemieckiej "malzenstwo na slepo". Mez i zona spotykaja sie przed urzednikiem USC. Owszem, moga w ostatniej chwili powiedziec "Nie", ale jak juz sie na ten niecodzienny eksperyment (jak to sami mowia) zgodzili....


A jezeli jest tych ludzie tak trudno znalezc, to forma ich szukania, wydaje mi sie byc jak najbardziej sensowna....

Osobiście uważam, że łatwiej było pojąć słowa Jezusa o małżeństwie w czasach gdy obowiązywało prawo mojżeszowe niż dzisiaj. A mimo tego nie pojmowali tego uczniowie.

Co do szczytów absurdu to zawsze jest tak, że zawsze się znajdzie ktoś, kto walnie większa głupotę - to tylko kwesta czasu. :mrgreen:
Cytuj:
Albert Einstein:Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.


Jestem przeciwnikiem posługiwania się żywotami celebrytów. To mały margines społeczeństwa, który nie jest reprezentatywny dla reszty społeczeństwa. Reprezentuje tylko siebie i swoje zachowania. Większość "normalnych" ludzi pobiera się po to by być ze sobą do końca swoich dni.
Później różnie bywa. Czasem się udaje ,czasem nie.
Proza życia...

@reporterka podjęła się równie ciekawego co i trudnego tematu. Chętnie bym taki artykuł przeczytał, byle był rzetelny i prawdziwy. Bo w przeciwnym wypadku szkoda pióra.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Pt lis 21, 2014 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 23:48
Posty: 2
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
ania napisał(a):
Katolicy, którzy po rozwodzie wstąpili w nowy cywilny związek małżeński, również obecnie mogą, naturalnie pod pewnymi warunkami (białe małżeństwo), przyjmować sakramenty i żyć zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego. Czemu tych reporterka pominęła?

Bo nie takie mam zlecenie;) Ale jeśli znajdzie się osoba, która ma takie doświadczenie, chętnie wezmę jej wypowiedź pod uwagę. Dzięki za podpowiedź.

otodox napisał(a):
@reporterka podjęła się równie ciekawego co i trudnego tematu. Chętnie bym taki artykuł przeczytał, byle był rzetelny i prawdziwy. Bo w przeciwnym wypadku szkoda pióra.

Bardzo mi miło. Jednak bez wypowiedzi osób, których problem dotyczy, trudno o rzetelność. Dlatego serdecznie proszę o podpowiedź, z kim w tej sprawie mogłabym się skontaktować. Zainteresowanych tym bardziej proszę o kontakt.


Pt lis 21, 2014 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Polecam ogłoszenie się na forum sychar, tam jest wiecej tkaich osób zapewne niż tu

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


So lis 22, 2014 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Pozwolę sobie zauważyć, że nie podano żadnego "wiarowego" adresu mailowego. Nic nie wiem, żeby ta Pani miała na naszym portalu adres mailowy. Nie rozumiem także, dlaczego problemem miałoby być podanie nazwy pisma. Nie widzę również problemu w podaniu własnego nazwiska, co umożliwiłoby sprawdzenie wiarygodności.

Na razie 100% gwarancje są dość mityczne...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 25, 2014 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Rozwodnicy-katolicy pilnie poszukiwani!
Dokładnie Jotko, samo ukazanie się takiej wiadomości na forum, oraz zapewnienie autora, to żaden dowód że można powierzyć swoje sprawy anonimowemu człowiekowi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lis 25, 2014 12:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL