Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 O co chodziło w tych słowach Jezusa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 23, 2013 16:28
Posty: 44
Post O co chodziło w tych słowach Jezusa?
Rozdział pt. Jezus przybywa do Sychar-Kedar i naucza o tajemnicy małżeństwa: " ... To samo mówił potem w synagodze, wpajając w nich obowiązek powściągliwości po poczęciu się dziecka. Na dowód, jak dalece zepsuci są ludzie pod tym względem, wykazał, że co do tego mogłyby im służyć za zbawienny przykład słonie, żyjące w tutejszych lasach."

To podobno fragment objawień bł. K. Emmerich kopiowany słowo w słowo na różne serwisy. Próbowałem znaleźć coś na ten temat na obcojęzycznych forach, ale nie dałem rady.

Jak to rozumieć? I co mają do tego słonie ? :?


Pt lis 28, 2014 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: O co chodziło w tych słowach Jezusa?
Żywot św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy i doktora Kościoła:
„[Św. Katarzyna] powiedziała: «(…) widziałam także kary potępionych i tych, co są w czyśćcu, tych kar nie da się w pełni słowami wyrazić. Gdyby ludzie ujrzeli jedną najmniejszą z tych kar, to by woleli wybrać dziesięć śmierci cielesnych, niż tę jedną najmniejszą karę ponosić przez jeden dzień. Widziałam szczególnie, jak ukarani byli ci, co żyją w małżeństwie i nie strzegą jego świętości, ale chcą głównie zaspokajać swoją pożądliwość». Kiedy zapytałem, dlaczego ten grzech, który przecież nie jest najcięższy, tak surowo jest karany, odpowiedziała, że ludzie nie mają tutaj pełnej świadomości grzechu, i co za tym idzie, nie mają wystarczającej skruchy, jaką mają, gdy chodzi o inne grzechy, i stąd częściej go popełniają niż inne. I dodała: «Bardzo niebezpieczny jest taki grzech, gdy popełniający go nie dba o to, by za niego pokutować, choćby to był grzech mały»”
(Źródło: Bł. Rajmund z Kapui, Żywot św. Katarzyny, n. 215, Poznań: W drodze, 2010, s. 222-223.

Czystość intencji względem Boga i daru nowego życia.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt lis 28, 2014 15:43
Zobacz profil
Post Re: O co chodziło w tych słowach Jezusa?
Innymi slowy zakaz seksu w ciazy? Po poczeciu 9 miesiecy abstynencji, potem 1,5 po porodzie ze wzgledow fizjologicznych, potem raczej tez rzadko, potem kolejna ciaza....
Zycze sukcesow mezom bazujacym na prywatnych wizjach a nie na zdrowej nauce!

Zawsze sie zastanawiam, dlaczego akurat tak wielki nacisk jest na szoste (?!) przykazanie i tak szeroka jest jego wykladnia, ze nawet z zona nie mozna byc jednym cialem zawsze.


Ani o pierwszym ani o drugim ani o trzecim przykazaniu chrzescijanstwo tak nie dywaguje. Zo raczej Zydzi darza Boga wiekszym szacunkiem przestrzegajac np szabatu.

Na temat szacunku do rodzicow - nic. Zadnych szczegolowych wyznaczni (a przydalyby sie niekiedy).

Ale wspolzycie w malzenstwie, ktore zadnym grzechem nie jest bo jest Bozym nakazem polaczonym z blogoslawienstwem - o tu rozni wizjonerzy (ciekawe ze glownie celibatariusze) maja duzo szczegolowych wizji na ten temat.

I dlatego ja wierze Ewangeliom a nie prywatnym wizjonerom. Zawsze moga byc jakies przeklamania przez skrzywiona nature i zaklocenia zlych duchow.

W malzenstwie zyje sie konkretem a nie sama modlitwa i wstrzemiezliwoscia (ktora zreszta sw Pawel w NT a nie w prywatnych wizjach, zalecal tylko na krotki czas- dla modlitwy).


Pt lis 28, 2014 16:24

Dołączył(a): N cze 23, 2013 16:28
Posty: 44
Post Dlaczego seks w ciąży jest grzechem?
Znalazłem coś takiego na pl stronce odnośnie bł. Katarzyny Emmerich:

Z przyniesionych latorośli wybrał Jezus pięć, wsadził je w grunt własnymi rękoma spulchniony i pokazał im, jak na krzyż mają przywiązywać gałązki do szpaleru. Przy tym mówił wciąż o własnościach i hodowli winorośli, stosując to wszystko do tajemnicy małżeństwa i uświęcenia owoców małżeństwa. To samo mówił potem w dalszym ciągu w synagodze, wpajając w nich obowiązek powściągliwości po poczęciu się dziecięcia. Na dowód, jak dalece zepsuci są ludzie pod tym względem, wykazał, że co do tego mogłyby im służyć za przykład zbawienny słonie, w lasach tutejszych żyjące.

Próbowałem znaleźć coś na ten temat również na obcojęzycznych stronach, ale nie byłem w stanie. A już kompletnie nie mam pojęcia, co mają do tego słonie :roll: .


So lis 29, 2014 0:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Dlaczego seks w ciąży jest grzechem?
Seks w ciąży jest grzechem ? :o

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


So lis 29, 2014 8:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego seks w ciąży jest grzechem?
Przestan czytac watpliwe wizje i to jeszcze moze sprokurowane przez zlosliwych i moze zajmij sie lektura Pisma sw, gdzie sa prawdziwe slowa Pana Jezusa i Katechizmu, gdzie jest nauka Kosciola o malzenstwie?


So lis 29, 2014 8:32
Post Re: O co chodziło w tych słowach Jezusa?
Jeśli chodzi o te słonie, to już się gdzieś spotkałem z tym poglądem, że słoń był uważany za symbol wstrzemięźliwości, bo rzekomo rzadko spółkuje, a po każdym razie dokładnie się myje.


So lis 29, 2014 8:49
Post Re: Dlaczego seks w ciąży jest grzechem?
@R10, wystarczy w zupełności jeden wątek, w którym można się doszukiwać sensu (lub wykazywać bezsens ;) ) tej konkretnej wizji.
Łączę.


So lis 29, 2014 9:06
Post Re: O co chodziło w tych słowach Jezusa?
A tak na marginesie: tam naprawde wtedy zyly slonie? :o

Moze najpierw to sprawdz to juz ci moze pomoc w weryfikacji tego wpisu.


So lis 29, 2014 9:09

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: O co chodziło w tych słowach Jezusa?
Objawienia nie śa uznane przez KK, tak jak np te św Faustyny, wiec nie watro az tak się zadreczac tymi slowniami

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


N lis 30, 2014 21:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL