Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Mąż niepraktykujący 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 06, 2015 19:34
Posty: 1
Post Mąż niepraktykujący
Witam serdecznie.
Jesteśmy małżeństwem od 2 lat. Ja jestem wierząca i praktykująca, z takiej też pochodzę rodziny. Mąż jest wierzący, ale nie chce chodzić do kościoła. Jego rodzina również nie bardzo praktykuje wiarę. Ja bardzo bym chciała, aby on dostrzegł sens chodzenia do kościoła i abyśmy razem chodzili na msze. Tym bardziej, ze chcemy powiększyć naszą rodzinę. Nie chcę go zmuszać, bo to chyba nie oto chodzi. Jak wychować dzieci w wierze, kiedy ich tata nie chodzi do kościoła? Skoro tata nie chodzi, to dlaczego one mają chodzić? Bardzo się boję takiej sytuacji. Czy macie dla mnie jakieś rady?


Pn kwi 06, 2015 19:43
Zobacz profil
Post Re: Mąż niepraktykujący
Nie jest dobrze wprzęgać się w nierówne jarzmo. :(

Rady? Praktykuj. Nie rezygnuj i nie poddawaj się. Świadectwo będzie najlepszym sposobem na wychowanie dzieci.


Pn kwi 06, 2015 20:45

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Mąż niepraktykujący
"Pocieszę" Cię - wedle moich obserwacji to czy dziecko ostatecznie będzie wierzące i praktykujące już nawet w bardzo młodym wieku nie do końca zależy od rodziców. Znam w swoim otoczeniu wiele przykładów dzieci z rodzin głęboko wierzacych i praktykujących, gdzie te dzieci bardzo szybko z wiary zrezygnowały. Znam także wiele bardzo zaangażowanych dzieci rodziców 'letnich', bądź w ogóle niewierzących. To zapewne straszne uczucie dla wielu rodziców, ale powtórzę : kształtowanie się religijności dziecka szybciej niż mogłoby się wydawać zależy od samego dziecka - i rodzice nie bardzo mogą na to wpłynąć. Były tu już takie wątki.
Przewrotnie czasem może wyjść na to, że dziecko będzie nawet 'bardziej świadomie' wierzące gdy będzie wywodzić się z takiego 'różnorodnego' małżeństwa - bo tacy rodzice mogą sprowokować dziecko do zadania sobie ważnych pytań w młodym wieku i jest to lepsze niż np. para rodziców, którzy oboje co niedziele chodzą do kościoła, ale w gruncie rzeczy z przyzwyczajenia ;)
Po prostu rób swoje i nie terroryzuj męża, aby chodził do kościoła tylko po to aby 'dawać przykład' - dzieci to wyczują i efekt będzie odwrotny ;)


Wt kwi 07, 2015 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mąż niepraktykujący
mr_fuchs
Zdecydowanie się zgadzam i sam to podkreślałem nieraz. Wychowanie ma znaczenie, ale sam znam wielu ludzi którzy są/nie są wierzący, pomimo że pochodzą z rodziny niewierzącej/wierzącej. Kombinacji jest wiele. Postawa rodziców może odstraszać, wręcz zniechęcać do wiary, lub zachęcać do poznawania Boga. Oczywiście zrozumiałe jest pragnienie, aby wspólnie z małżonkiem chodzić na Mszę. Życie jednak przynosi różne sytuacje. Najważniejsze aby dziecko widziało w was kochających się rodziców i w takiej atmosferze samo zdecyduje kiedyś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt kwi 07, 2015 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 08, 2015 19:51
Posty: 2
Post Re: Mąż niepraktykujący
No widziały gały co brały,a teraz lament...


Śr kwi 08, 2015 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 8:43
Posty: 9
Post Re: Mąż niepraktykujący
Małgosiu_87 mój ojciec nie chodził do kościoła. Zaczął dopiero jak mama cięzko zachorowała a ja byłem już dorosły. Myślę, że bardzo ważne było to że w żaden sposób nie przeszkadzał w moim praktykowaniu.
Serenus nie maracji. Owszem gały pewnie widziały co brały ale teraz nie lament tylko codzienna modlitwa o wiarę swoją, męża i dzieci. Małgosiu_87 pracuj nad rozwojem swojej wiary za dwoje ale tak żeby nie było to przeciw meżowi tak aby płaszczyzna wiary nie była dla was polem walki.


So kwi 11, 2015 10:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL