Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Przyszłość rodziny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 14, 2015 20:25
Posty: 25
Post Przyszłość rodziny
Jaka przyszłość czeka instytucję rodziny waszym zdaniem?

W USA wprowadzili prawo dotyczące małżeństw gejowskich i zaczynają wprowadzać lekcje o LGTB do szkół i przedszkoli:

https://www.youtube.com/watch?v=p-4Oc82egEA

Bill Gates testuje microchipy do sterylizacji kobiet:

https://www.youtube.com/watch?v=3e_G4-P ... EGeOc_NBUT

...a firma HALO proponuje chipowanie noworodków w ciemiączko (czyli znamię na czoło, jak w Apokalipsie św. Jana).
https://www.youtube.com/watch?v=wMrB_jV ... EGeOc_NBUT

Papież Franciszek powiedział, cytuję: "katolicy nie muszą mnożyć się jak króliki"
Dalej chcecie mieć dzieci?


Śr lip 22, 2015 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Przyszłość rodziny
Ale jaka przyszłość może czekać rodzinę? Zostanie zlikwidowana, zakazana? Nikt nie twierdzi że jest zbędna, a dzieci biorą się z kapusty. To że obok próbuje się wprowadzić jakieś inne formy, nic nie zmienia dla samej rodziny. Papież Franciszek tak powiedział? Super, nic złego nie widzę w samym zdaniu, za to nie widzę podanego źródła, ani kontekstu. Bo samo stwierdzenie że nie jest bezwzględnym obowiązkiem katolika mieć dużą gromadę dzieci, nie oznacza że powinien ich nie mieć w ogóle, ani nie jest oznaką walki z rodziną.

Chipy na czole już tu przerabialiśmy. Nie padł żaden argument który byłby przekonujący. Wyobraźnia na pewno nim nie jest.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lip 22, 2015 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Przyszłość rodziny
Mauriac napisał(a):
Jaka przyszłość czeka instytucję rodziny waszym zdaniem?

Współczesna rodzina wygląda inaczej niż sto lat temu. W różnych epokach i różnych kulturach mieliśmy różne modele rodziny. Jedno pozostaje niezmienne: zawsze jest to podstawowa komórka budująca społeczeństwo.
Zapewne i teraz pojawiają się zmiany, trudno powiedzieć w jakim kierunku mogą pójść. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Do wizji Huxleya raczej nigdy nie dojdziemy.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz lip 23, 2015 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 27, 2015 9:34
Posty: 3
Post Re: Przyszłość rodziny
Nie wiadomo czy dojdziemy do wizji Huxleya. To jest tez pytanie o granice człowieczeństwa, tego w jakim kierunku rozwijać się będzie sam człowiek nie tylko w swoim duchowym rozwoju. Bardzo ciekawie rozważa to Francis Fukuyama, szczególnie w kontekście rozwoju technologii, która będzie na nas coraz mocniej oddziałowywać.


Pn lip 27, 2015 9:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Przyszłość rodziny
Technologia jako taka nie tylko oddziałuje, lecz jak wiemy dziś już bez niej nie możemy istnieć jako gatunek, czy jako cywilizacja. Najbanalniejsze codzienne rzeczy byłby niemożliwe bez techniki i technologii. Spróbujmy choć jeden dzień załatwić wszystkie sprawy na własnych nogach, udając że nie ma świateł ulicznych, a wszystko trzeba wypisywać ręcznie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lip 27, 2015 10:56
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość rodziny
Rojza Genendel napisał(a):
Mauriac napisał(a):
Do wizji Huxleya raczej nigdy nie dojdziemy.

A od kiedy to niejaki Huxley jest autorytetem w sprawach rodziny?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley
Propagator środków psychoaktywnych i okultysta.


Pn lip 27, 2015 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Przyszłość rodziny
Hominibus napisał(a):
Rojza Genendel napisał(a):
Mauriac napisał(a):
Do wizji Huxleya raczej nigdy nie dojdziemy.

A od kiedy to niejaki Huxley jest autorytetem w sprawach rodziny?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley
Propagator środków psychoaktywnych i okultysta.


Możliwe, ale co to ma do rzeczy?

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn lip 27, 2015 13:28
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość rodziny
@Rojza, to ma tyle do rzeczy, ze Hominibus ma takie hobby wyszukiwania okultystycznych ostrzezen. Tresc postow na ktore odpowiada nie jest istotna. Wazne, czy ktos w necie nie dopisal osobom/rzeczom wymienionym w czyims poscie okultystycznej przeszlosci.


Pn lip 27, 2015 13:37
Post Re: Przyszłość rodziny
Kael napisał(a):
@Rojza, to ma tyle do rzeczy, ze Hominibus ma takie hobby wyszukiwania okultystycznych ostrzezen. Tresc postow na ktore odpowiada nie jest istotna. Wazne, czy ktos w necie nie dopisal osobom/rzeczom wymienionym w czyims poscie okultystycznej przeszlosci.

Bingo! Trafiłeś w dziesiątkę! Ważne jest jeszcze czy się nawrócił.
Nie znam poglądów Huxleya na rodzinę ale to co o nim piszą to już mi wystarczy, żeby nie zagłębiać się w jego poglądy. Mnie interesuje stanowisko KK na temat rodziny i tego się słucham.
Dodatkowo wszystko staram się odnosić do Ewangelii ( ważne słowo staram ) a tam napisane jest, że ,, nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo dobrych owoców". Mt 7,18 A jak mówi nasz Biskup tylko dobre nasienie rodzi dobre owoce.
I to jest odpowiedź na twoje spostrzeżenie.
Rzeczywiście każdy może mieć swoje poglądy na dany temat. Mój post jestem takim moim subiektywnym wkładem w dyskusję w celu poszerzenia ram dyskusji.


Pn lip 27, 2015 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Przyszłość rodziny
Ja również nie znam poglądów Huxleya na rodzinę, odniosłam się jedynie do wizji przedstawionej w powieści "Nowy wspaniały świat". Zakładam, że każdy w miarę obyty człowiek powinien ją znać, a przynajmniej wiedzieć czego dotyczy. Autor książki nie ma tu nic do rzeczy, tak więc również uważam, że twój post nic nie wnosi do tematu.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn lip 27, 2015 15:21
Zobacz profil
Post Re: Przyszłość rodziny
Rojza Genendel napisał(a):
Ja również nie znam poglądów Huxleya na rodzinę, odniosłam się jedynie do wizji przedstawionej w powieści "Nowy wspaniały świat". Zakładam, że każdy w miarę obyty człowiek powinien ją znać, a przynajmniej wiedzieć czego dotyczy. Autor książki nie ma tu nic do rzeczy, tak więc również uważam, że twój post nic nie wnosi do tematu.

Co każdy powinien znać to jest subiektywne stwierdzenie a zatem obarczone błędem.
A czy dobrze znasz Pismo Święte Nowego i Starego Testamentu?
I to twoje apodyktyczne stwierdzenie o niewnoszeniu nic w dyskusję można również odnieść do ciebie. Z całym szacunkiem ale nie jesteś pępkiem świata i arbitrem rozstrzygającym sprawę i dany temat.


Pn lip 27, 2015 15:30
Post Re: Przyszłość rodziny
Dodatkowo był tu poruszany wątek wolnej woli. I stwierdzenie ,że ktoś powinien coś znać jest ograniczeniem wolnej woli i przymusem. I na przyszłość proszę nie narzucać mi co mam czytać a co nie.


Pn lip 27, 2015 15:33
Post Re: Przyszłość rodziny
No to nie narzucaj innym, ze maja znac Pismo sw na wyrywki.

A postu Rojzy, kiedy wspomniala o Huxleyu po prostu nie zrozumiales.


Pn lip 27, 2015 16:15
Post Re: Przyszłość rodziny
Dobrze zrozumiałem mierny i oklepany w swoich wywodach forumowiczu. W przeciwieństwie do ciebie wiem co piszę . Ty piszesz to co wiesz. Czytaj ze zrozumieniem. A jak nie to wróć do SP.


Pn lip 27, 2015 21:35
Post Re: Przyszłość rodziny
@Hominibus
"Nowy wspaniały świat" to antyutopia, podobnie jak np. "Powrót z gwiazd" Lema, "Paradyzja" i "Limes inferior" Zajdla, czy "Rok 1984" Orwella, a nawet obowiązkowa lektura szkolna "Folwark zwierzęcy".
Zapraszam do lektury, nie będzie to czas stracony.


Wt lip 28, 2015 8:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL