Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Dawniej podejście Kościoła do seksualności było ZNACZNIE OSTRZEJSZE niż dzisiaj. Przyjemność seksualna jest związana z zaistnieniem grzechu pierworodnego. Bez niego nie byłoby pożądliwości, ludzie nie dziedziczyliby złych skłonności. Wierzę, że bez grzechu pierworodnego prokreacja odbywałaby się bez jakiegokolwiek delectatio carnis sprzecznego z wolą Stwórcy. Wierzę, że czegoś takiego jak orgazm czy przyjemność libidalna po prostu by nie było. Libido "nie myśli" o rzeczach nadprzyrodzonych, to fizyczne uczucie "krzyczące bezrozumnie": "chcę mieć dzieci!" na widok atrakcyjnej seksualnie osoby. Libido dąży do czegoś innego, niż duch, nie dąży ono do świętości siebie, współmałżonka czy potomstwa. Bez grzechu Adama i Ewy byłby porządek seksualny, teraz niestety go nie ma. Grzechów nieczystych jest PEŁNO na świecie.


Pt sty 08, 2016 21:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
Dawniej podejście Kościoła do seksualności było ZNACZNIE OSTRZEJSZE niż dzisiaj. Przyjemność seksualna jest związana z zaistnieniem grzechu pierworodnego. Bez niego nie byłoby pożądliwości, ludzie nie dziedziczyliby złych skłonności. Wierzę, że bez grzechu pierworodnego prokreacja odbywałaby się bez jakiegokolwiek delectatio carnis sprzecznego z wolą Stwórcy. Wierzę, że czegoś takiego jak orgazm czy przyjemność libidalna po prostu by nie było. Libido "nie myśli" o rzeczach nadprzyrodzonych, to fizyczne uczucie "krzyczące bezrozumnie": "chcę mieć dzieci!" na widok atrakcyjnej seksualnie osoby. Libido dąży do czegoś innego, niż duch, nie dąży ono do świętości siebie, współmałżonka czy potomstwa. Bez grzechu Adama i Ewy byłby porządek seksualny, teraz niestety go nie ma. Grzechów nieczystych jest PEŁNO na świecie.

Czyli byłby seks bez orgazmu, a ludzie by nie mieli libido.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 08, 2016 22:29
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Musiałoby być fizyczne zbliżenie małżeńskie bez grzechu pierworodnego, bo to znak miłości dającej nowe życie, akt prokreacyjny małżonków pozbawiony libido i orgazmu nie byłby skażony tym, co nędzne i oddalające od Stwórcy, tylko byłby czymś, co byłoby wspaniałe. Dzięki czystemu zbliżeniu męża i żony poczęła się Istota, która jest tylko stworzeniem i człowiekiem, ale nie jest Bogiem (w przeciwieństwie do Jej syna). Aniołowie nie zostali stworzeni "w ten sposób", prokreacja dokonywana przez małżonków miała być czymś świętym i dającym ewidentny obraz Trójcy. Szatan zniszczył piękno i niewinność rodzaju ludzkiego i miejsce nadprzyrodzonej ekstazy zajął nędzny orgazm.


Pt sty 08, 2016 22:33
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
http://www.fronda.pl/forum/czy-grzech-pierworodny-byl-grzechem-seksualnym,54481.html?page=2&#comments

Cytuj:
Mam kontakt z pewnym (jak twierdzi) charyzmatykiem, który usilnie przekonuje mnie, że grzech pierworodny polegał na współżyciu seksualnym i że pierwsi rodzice nie powinni byli współżyć, bo Bóg przygotował kobietę do macierzyństwa, ale nie do współczycia. Jego zdaniem ludzie mieli się rozmnażać poprzez niepokalane poczęcie z Ducha Świętego tak jak Pan Jezus. Twierdzi, że ludzka anatomia zmieniła się po grzechu pierworodnym (ale jak spytałem się jak mogli więc w ogóle zgrzeszyć to nie nie odpowiedział na to pytanie...). Ta osoba twierdzi, że zna osobiście wielu polskich charyzmatyków oraz uważa, że ta wiedza jest wśród nich powszechna oraz powszechna w zakonach (powołuje się m.in, na o. Witko i o. Knabita). Ile jest w tym prawdy?


Jakieś zbliżenie fizyczne małżonków MUSIAŁO być, bo dzięki temu jest rodzicielstwo - nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Zbliżenie małżeńskie "osiągnęło pełnię" w Niepokalanym Poczęciu Dziewicy-Matki.

Poczęcie Chrystusa MUSIAŁO być wyjątkowe, bo On jest NIE TYLKO Człowiekiem, ale przede wszystkim Bogiem. Dzięki Zwiastowaniu poczęty został nowy Człowiek (Dusza i Ciało), ale Osoba Chrystusa, Natura Boska istniały i istnieją i przed Wcieleniem, bez Wcielenia.

Też uważam, że anatomia człowieka się zmieniła przez grzech pierworodny. Gdyby nie grzech pierworodny, to nie byłoby np. miesiączki czy polucji, defekacji, wydalania gazów jelitowych, mikcji, starzenia się.


Pt sty 08, 2016 22:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
http://www.fronda.pl/forum/czy-grzech-pierworodny-byl-grzechem-seksualnym,54481.html?page=2&#comments

Cytuj:
Mam kontakt z pewnym (jak twierdzi) charyzmatykiem, który usilnie przekonuje mnie, że grzech pierworodny polegał na współżyciu seksualnym i że pierwsi rodzice nie powinni byli współżyć, bo Bóg przygotował kobietę do macierzyństwa, ale nie do współczycia. Jego zdaniem ludzie mieli się rozmnażać poprzez niepokalane poczęcie z Ducha Świętego tak jak Pan Jezus. Twierdzi, że ludzka anatomia zmieniła się po grzechu pierworodnym (ale jak spytałem się jak mogli więc w ogóle zgrzeszyć to nie nie odpowiedział na to pytanie...). Ta osoba twierdzi, że zna osobiście wielu polskich charyzmatyków oraz uważa, że ta wiedza jest wśród nich powszechna oraz powszechna w zakonach (powołuje się m.in, na o. Witko i o. Knabita). Ile jest w tym prawdy?


To są herezje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 08, 2016 23:09
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
To, że inni ludzie niż Chrystus byl poczynani tak, jak on, to rzeczywiście coś niezgodnego z prawdą, bo Chrystus to Ktoś Więcej niż tylko Człowiek, ktoś więcej niż tylko Mężczyzna.

Może to wydać się herezją, ale uznaję, że przyjemność seksualna jest zła - to nie dzięki przyjemności seksualnej dochodzi do poczęcia, to nie dzięki niej dochodzi do stworzenia duszy. [Sztuczne zapłodnienie też jest grzechem]. Gdyby nie było grzechu pierworodnego, to nie byłoby przyjemności seksualnej, pożądliwości (ang. lust) w ogóle, także między mężem i żoną.


So sty 09, 2016 14:29

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Zwyczajnie brniesz w herezję. Dyrdymały nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Jakaś tam nieziemska ekstaza, o której nic nie wiadomo, była cacy, ale orgazm jest be, bo za mało nieziemski i po grzechu pierworodnym...

Zrób coś pożytecznego: idź do pracy, spotkaj się ze znajomymi, powiedz komplement koleżance i przestań się pogrążać w obrzydzaniu sobie i innym Bożego stworzenia, jaki jest człowiek z całą jego biologią, popędem płciowym, pragnieniem bliskości seksualnej z żoną/mężem itd.

Nie deprecjonuj tego, co Bóg błogosławi.

Uśmiechu i radości w życiu życzę, a nie dostrzegania i przeliczania stad diabłów na czubku szpilki.


So sty 09, 2016 16:05
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Nie chcę być heretykiem. Poza tym i tak raczej nie będę nadawać się do małżeństwa. Nie oznacza to, że chcę obrzydzać życie innym! Nie chcę nakładać na kogoś zbytecznych ciężarów. Księża i osoby konsekrowane radzą sobie w życiu BEZ zaspokajania libido.

Czytałem strony, z których wynika bardzo ostra nauka w kwestiach płciowości, ale miały one coś, czego nie akceptuję. Korzystałem ze źródeł, które odrzucają wiele... Z drugiej strony cnota czystości jest mi wyraźnie potrzebna.


So sty 09, 2016 16:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
Nie chcę być heretykiem.

Jesteś heretykiem.
cattus napisał(a):
Poza tym i tak raczej nie będę nadawać się do małżeństwa.

Skoro ty sie nie nadajesz, to byś chciał tego innym zabroni?
cattus napisał(a):
Czytałem strony, z których wynika bardzo ostra nauka w kwestiach płciowości, ale miały one coś, czego nie akceptuję. Korzystałem ze źródeł, które odrzucają wiele... Z drugiej strony cnota czystości jest mi wyraźnie potrzebna.

To co wygadujesz, nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, w tej sytuacji na co ci ta cała cnota czystości?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2016 18:37
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Nie chcę być heretykiem. Mogę się obawiać, że jeżeli nie będę głosił, że przyjemność seksualna jest grzechem sama w sobie, to będę mieć grzech. Strony, które czytałem, uważały siebie za katolickie. Chcę żyć w czystości, do małżeństwa się nie nadaję, a ze strachu przed karą za grzechy mam "obłąkanie".


So sty 09, 2016 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
Nie chcę być heretykiem. Mogę się obawiać, że jeżeli nie będę głosił, że przyjemność seksualna jest grzechem sama w sobie, to będę mieć grzech. Strony, które czytałem, uważały siebie za katolickie. Chcę żyć w czystości, do małżeństwa się nie nadaję, a ze strachu przed karą za grzechy mam "obłąkanie".

Rozpusta jest czymś realny z czego mógłbyś skorzystać.
Kara za grzechy jest czymś jedynie teoretycznym, a więc nie ma żadnej pewności że cie to dosięgnie.
Teraz sie zastanów, czy nie lepiej iść w strone realizmu, a teorie zostawić w spokoju?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 10, 2016 14:42
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
Nie chcę być heretykiem.

Zrozumiałe. Acz chęci, za którymi nie idzie odpowiednie działanie, nie sprawią, że wydzie na Twoje.

cattus napisał(a):
Mogę się obawiać, że jeżeli nie będę głosił, że przyjemność seksualna jest grzechem sama w sobie, to będę mieć grzech.

Z tym do spowiednika, niech Cię ustawi.
Bo własna rzeczywistość to jedno, a wkraczanie w nieswoje kompetencje - drugie.

cattus napisał(a):
Strony, które czytałem, uważały siebie za katolickie.

Tu jest forum.wiara.pl, katolikow zatrzęsienie, a i tak nie ma unifikacji. Poza tym jako katolik masz nad sobą Kościół z jego wykładnia. Katechizm Cię obejmuje. Chyba, że odbujasz w inne rejony, to wtedy nie.

cattus napisał(a):
Chcę żyć w czystości, do małżeństwa się nie nadaję

Rozumiem. Powodzenia.

cattus napisał(a):
a ze strachu przed karą za grzechy mam "obłąkanie".

Chodzi o to, że tak się boisz, że ię to ciągle prześladuje? A tu mamy problem. Polecam konsultacje ze spowiednikiem i ewentualnie może on Cię pokieruje do specjalisty (psycholog), pewnie zna kogoś z Twojego kręgu światopoglądowego.


N sty 10, 2016 20:27
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
cattus napisał(a):
nie byłoby np. miesiączki czy polucji, defekacji

Że będziesz uważał łechtaczkę za emanację tego samego zła, co i polucję, to zdążyłam przewidzieć. Miesiączkę od biedy też mogę tam wcisnąć. Ale co Ty masz z układem pokarmowo-wydalniczym to już mniej rozumiem. Bo wiesz, ogólnie ciało człowieka, jak się zajrzy do środka, np. do brzuszka to też tam anieli na harfach nie grają, a fiołkami nie pachnie...


N sty 10, 2016 20:33

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 15:39
Posty: 65
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
Ale akademicka dyskusja się zrobiła - zamiast odpływać w odmęty teologii i pseudoteologii, może trzeba rozstrzygnąć słynny paradoks: Czy Adam i Ewa mieli pępki? Po nieznalezieniu odpowiedzi na tak proste pytanie chyba wszyscy możemy z czystym sumieniem zakończyć tak trudny wątek jak ten:)


N sty 10, 2016 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Jak wyglądałaby prokreacja bez grzechu prarodziców?
sapper napisał(a):
(żona) może być faktycznie zmęczona i po masarzu uśnie

Odwiedza ją kochanek-rzeźnik ? :)


Pn sty 11, 2016 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL