Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Proszę o poradę w sprawie brata 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Proszę o poradę w sprawie brata
Witam wszystkich chciałbym zeby pod tym postem wypowiedzialy sie zwykle osoby jak i osoby duchowne .

Moj problem polega na tym ze mam brata ma 21 lat kiedyś chodzil do kościoła i byl wierzacy byl nawet ministrantem. Jednak potem cos sie stalo. Zaczal robic sobie tatuaze ( ma smoka na plecach) zaczal nienawidzic kosciola jak i katolikow drwi i szydzi z niego . Sam nazywa siebie wiccaninem mowie ze to w jego religi sa prawdziwi bogowie . On sam zwraca sie do jakiejs bogini nazywa sie lilith czy jakos tak mowi ze ona jest parawdziwa boginia a nie zadna Maryja . od pewnego czasu nosi tez jakis srebrny pierscien na palcu i naszyjnik ze smokiem .. bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co sie nagle stało . Denerwuja go wszystkei tematy zwiazane z kosciolem . szybko sie denerwuje jezeli jest o nich mowa . czesto czyta horrory . Czekam na odpowiedz i z gory dziekuje


Pn sie 01, 2016 20:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
Na ile emocjonalna, a na ile racjonalna (czyli wg niego uzasadniona jakimiś argumentami) jest ta nienawiść do Kościoła?

Z argumentami można polemizować. Ale jeśli to głównie emocje, wtedy trzeba poczekać i popatrzeć, czy mu się pogorszy tak bardzo aż mu zacznie utrudniać życie i zabrać go do egzorcysty, a potem do psychiatry.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sie 01, 2016 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
Mowi ze gdyby Bog byl milosnierny nie dopuszczal by do takiego cierpienia na świecie. Twierdzi ze skoro Bog jest dobry dlaczego sluża mu sami pedofile. Ze ta religia jest bez sensu itd . twierdzi tez ze od kiedy porzucił Boga wreszcie ma szczęście w zyciu i jest szczesliwy Jest tego masa co on mowi to nie jest takie ze nie sie tylko wscieka i nic wiecej ale mowi swoje argumenty jak Pan słusznie zauwazył. Wie Pan moze o co chodzi z ta Lilith i co to jest ten wiccanin ? I dlaczego tak sie z nim zle dzieje ?


Kiedyś jeszcze wchodzil do kościoła a teraz jak ma z nami isc to sie denerwuje albo jak juz wejdzie to gdy ksiadz cos mowi on sie smieje i cos mruczy pod nosem


Pn sie 01, 2016 21:42
Zobacz profil
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
O Lilith
http://www.kosciol.pl/article.php/20040414214808845
O wiccaniźmie znajdziesz sporo w necie - np. wiki.


Wt sie 02, 2016 8:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
Wicca to taka pseudo pogańska religia. Cała sprawa wygląda jak nastoletni bunt. Wystarczy pewnie poczekać i minie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sie 02, 2016 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
Dziekuję bardzo za odpowiedzi. Czyli mam sie nie martwic ? Wydaje mi sie ze nastolatki buntuja sie ale w wieku 16 lat :) Zastnawia mnie tylko jeszcze czemu moj brat uwaza za boginie jakiegos demona + ten pierscionek co nosi i taki czarny krzyzyk zakonczony taka kokartka ma przy kluczach . Ktos cos wie :) ? Przepraszam ze tak mecze ten temat :)


Wt sie 02, 2016 11:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
16 lat to nie wcale nie tak dużo na bunt wobec religii. Niektórym przychodzi jeszcze później.

Sam możesz go zapytać o tę Lilith. Może dla niego to inna postać.

Jeśli chcesz, to poczytaj sobie o tej religii i skąd się ona wzięła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wicca

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sie 02, 2016 12:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
przemek2807 napisał(a):
Jednak potem cos sie stalo.

Nagłe zmiany poglądów, zachowania i stylu życia nie są przypadkowe i mają swoje przyczyny. Przeanalizuj wydarzenia jakie miały miejsce zanim brat się zmienił. Czy w jego życiu pojawiły się przełomowe momenty typu zmiana/utrata pracy, czy przeżył śmierć lub utracił kontakt z bliską mu osobą, czy zaczął izolować się od innych, czy próbował zrealizować jakiś cel, lecz mu się nie udało etc.

Soul33 napisał(a):
czy mu się pogorszy tak bardzo aż mu zacznie utrudniać życie i zabrać go do egzorcysty, a potem do psychiatry

Odwrotnie, w pierwszej kolejności psychiatra później ewentualnie egzorcysta.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt sie 02, 2016 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
Hmm nie było w naszej rodzinie zadnego tragicznego wydarzeni itp . Własciwie to zaczelo sie od tego ze nosił taki krzyzyk przy kluczach z akonczony kokartka . Potem zaczal mowic o tej Lilit ze tylko ona jest prawdziwa boginia . Z czasem zaczely go denerwowac tematy religijne (chrzescijanskie) . Potem pojawil sie jakis pierscionek na jego palcu no i ten tatuaz. Jak "uda mu sie" isc do kościoła to smieje sie pod nosem jak ksiadz cos mowi albo nie zostaje do konca mszy. Czesto jak jest eucharystia to nawet nie kleka ani nie pochyla glowy tylko patrzy sie na ksiedza.


Jednak tak normlanie to jest zwyczajna osoba . On ma 21 lat wiec mu nie odbija . Jest towrzyski rozmawia z ludzmi smieje sie i wyglupia .


Wt sie 02, 2016 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o porawde w sprawie brata.
Soul33 napisał(a):
16 lat to nie wcale nie tak dużo na bunt wobec religii. Niektórym przychodzi jeszcze później.

Sam możesz go zapytać o tę Lilith. Może dla niego to inna postać.

Jeśli chcesz, to poczytaj sobie o tej religii i skąd się ona wzięła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wicca



Chodziło mi o to ze bunt jest przewaznie w wieku 16 lat . A on nie ma 16 tylko 21 ;)


Wt sie 02, 2016 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
przemek2807 napisał(a):
Jednak tak normlanie to jest zwyczajna osoba . On ma 21 lat wiec mu nie odbija . Jest towrzyski rozmawia z ludzmi smieje sie i wyglupia .


Czyli do psychiatry raczej się nie kwalifikuje. A co do wieku - wiele osób zaczyna zmieniać/buntować się właśnie w tym wieku, jako "młodzi dorośli". BTW - jakiej muzyki słucha Twój brat? Bo z tego co mi wiaodmo w kręgach związanych z metalem czy muzyką gotycką podawanie się za wiccanina to po prostu rodzaj mody.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 03, 2016 8:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
Z tego opisu faktycznie nic nie wskazuje na potrzebę podejmowania jakichś szczególnych działań.

Mrs_Hadley napisał(a):
Soul33 napisał(a):
czy mu się pogorszy tak bardzo aż mu zacznie utrudniać życie i zabrać go do egzorcysty, a potem do psychiatry

Odwrotnie, w pierwszej kolejności psychiatra później ewentualnie egzorcysta.

To zależy, bo przecież przy objawach zniewolenia wizyta u świeckiego psychiatry może skończyć się próbami leczenia, włącznie z leczeniem farmakologicznym, w sytuacji, gdy mógłby wystarczyć rytuał pod postacią egzorcyzmu.

Z drugiej strony, przy ewentualnej chorobie, egzorcyzmy mogą prowadzić do pogłębienia objawów.

Czasem wychodzi na to, że trzeba znać się na wszystkim...

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sie 03, 2016 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
JedenPost napisał(a):
przemek2807 napisał(a):
Jednak tak normlanie to jest zwyczajna osoba . On ma 21 lat wiec mu nie odbija . Jest towrzyski rozmawia z ludzmi smieje sie i wyglupia .


Czyli do psychiatry raczej się nie kwalifikuje. A co do wieku - wiele osób zaczyna zmieniać/buntować się właśnie w tym wieku, jako "młodzi dorośli". BTW - jakiej muzyki słucha Twój brat? Bo z tego co mi wiaodmo w kręgach związanych z metalem czy muzyką gotycką podawanie się za wiccanina to po prostu rodzaj mody.



Głownie słucha techno . Moze przyczyna tkwi w tych rzeczach ktore nosi ? Zauważyłem tez wczoraj pewna rzecz ktorej nigdy wczesniej nie bylo ale nie wiem czy to ma znacznie. gdy oglada jakies filmy itp pociagaja go bardzo ciemne charaktery podobaja mu sie tez bardzo dziewczyny ale takie zeby nie mowic brzydko (pierwsze lepsze) . Nigdy go nie krecily takie rzeczy . Jak sie go zapytałem dlaczego mu sie to tak podoba to powiedzial ze "jezeli sie wybiera zło to sie jest szczesliwym i ma sie wiecej swobody po za tym patrz na siebie ty wybrałeś swojego jeb...ego Jezusa i co masz ? Nic . A ja mam powodzenie i jestem wewnetrznie szczesliwy . Powiem ci wiecej nawet mysle ze moglbym przeleciec zakonnice pewnie bardzo tego chca . " T osa jego słowa


Śr sie 03, 2016 20:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
I to jego szczęście ma trwać przez całe życie? Przy takim nastawienie do świata i ludzi?

Tak to można być zawsze niedojrzałym i niegodnym zaufania człowiekiem, który nigdy nie będzie miał udanego związku i nie wychowa dobrze dzieci. Po prostu obecnie jest bardzo krótkowzroczny i mało wie o życiu. A gdy ktoś się przyzwyczai do stylu życia pełnego szaleństw, szczególnie jeśli jest młody, wtedy wcale nie będzie łatwo to później zmienić. W momencie, gdy człowiek zda sobie sprawę, że rodzina i dzieci są w życiu najważniejsze, jest już o wiele za późno, aby zacząć wszystko od nowa. Dziś jest bardzo duża ilość rozwodów i mnóstwo dzieci wychowuje się w rozbitych rodzinach. A niewiele rzeczy może tak psuć satysfakcję z życia jak słabo wychowane i nieszczęśliwe dzieci.

Ty może na razie nie masz tyle przyjemności z życia (pustej przyjemności, która nie daje dłużej trwającej satysfakcji), ale jeśli chcesz znaleźć sobie dziewczynę bardziej zrównoważoną, o pragmatycznych poglądach i poważnie podchodzącą do wiary, wtedy będziesz miał znacznie większe szanse na udaną i satysfakcjonującą resztę życia niż brat.

Natomiast noszenie medalików i podobnych rzeczy nie może być przyczyną niczego. Najwyżej skutkiem zmiany poglądów i stylu życia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sie 03, 2016 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 19:54
Posty: 12
Post Re: Proszę o poradę w sprawie brata
Nie wiem czy to prawda , ale czesto ksieza mowia o zniewoleniu lub opetaniu poprzez rozne amulety


Cz sie 04, 2016 0:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL