Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Planowanie rodziny? Pomocy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 11, 2017 18:40
Posty: 1
Post Planowanie rodziny? Pomocy?
Próbuje namówić męża na NPR, maz jednak chce wciąż stosować dodatkowe metody. Jego praca wierze sie z częstymi podróżami i czasem nie ma go w domu przez 2-3tyg i to rownież argument t ze przy NPR nie będziemy mieli tych bliskich momentów. Nie jestem jeszcze gotowa na dziecko, ale wiem ze gdyby nam sie przytrafił taki cud to wszystko by sie i tak poukładało... kolejnym argumentem przemawiającym za używaniem dodatkowej mechanicznej metody jest fakt podróży męża do krajów Ameryki południowej gdzie panuje Zika - odradza sie przy tym wirusie planowanie rodziny bo grozi to powikłaniami dla dziecka, virus moze być w organizmie około 3 miesięcy. Maz nie wybiera miejsc gdzie pracuje jest to narzucane przez firmę, nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Chciałabym postępować z naukami kościoła i chciałabym odpowiedzialnie przerowadzuc rozmowę z mężem gdy wróci z delegacji. Mam 26lat i dopiero zaczynam karierę zawodowa maz 36lat i pracuje od 8lat w serwisie i nie planuje zmiany pracy w najbliższych katach. Jesteśmy młodym małżeństwem z kilkumiesięcznym stażem. Proszę o pomoc i modlitwę. Szczęść Boże.


So mar 11, 2017 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Moim zdaniem powinnaś na temat antykoncepcji, za i przecwiw w kontekście NPR etc. porozmawiać przede wszystkim z lekarzem specjalistą – anonimy na forum mogące wypisywać co im ślina na języki przyniesie nie powinny wtrącać się w Twoje małżeństwo.


So mar 11, 2017 19:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Korzystanie z prezerwatyw z przyczyn potrzeb zdrowotnych, dla ochrony dziecka, które mogłoby się począć, nie jest grzechem.

Oraz jeśli Ty chcesz stosować NPR i o tym mówiłaś, a mąż nie chce, to z Twojej strony też nie ma grzechu. I to były opinie duchownych.

Intencje są dla Boga najważniejsze. Natomiast stosowaniem NPR ma ludziom służyć, nie im szkodzić. Oczywiście i tak dobrze porozmawiać z księdzem przy spowiedzi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 11, 2017 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2017 7:06
Posty: 2
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Witam mam taki problem jestem 4 tyg. Po poronieniu. Teraz chcemy się starać o następne dziecko ale lekarz kazał się wstrzymać trzy miesiące że względu na macice żeby była gotowa na następne dziecko. Mój problem polega na tym przez te 4 tyg. Wskazane było wstrzymać się z seksem. A teraz dalej nie wiem co robić bo tak naprawdę nie wiem w jakiej fazie jestem cyklu. Czy kościół w takim przypadku dopuszcza zabezpieczenie.. lub stosunek przerywany. Pomocy


Cz mar 16, 2017 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
agniesiunia163 napisał(a):
stosunek przerywany.


Stosunek przerywany nie jest formą zabezpieczenia! Preejakulat zawiera plemniki mogące doprowadzić do zapłodnienia.


Cz mar 16, 2017 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2017 7:06
Posty: 2
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Dobrze, nie o to mi chodziło. Chodzi mi głównie o to czy w takim przypadku seks zabezpieczeniem jest dopuszczalny przez Kościół


Cz mar 16, 2017 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Do Wysokiej:
Zagadnienie do rozmowy ze spowiednikiem. Wyłącznie.

Owszem, w niektórych sytuacjach, jeśli nie ma zgody współmałżonka i istniałoby realne zagrożenie dla waszej więzi w razie odmowy współżycia jest taka opcja, ale pod warunkiem, że Ty chcesz unormowania sytuacji i rozwiązania jej w zgodzie z nauką Kościoła, a nie korzystasz z furtki. Chodzi o ochronę ważnego dobra, jakim jest trwanie rodziny.

I nic nie wiem o tym, by była jakaś zgoda na stosowanie prezerwatyw "dla ochrony zdrowia dziecka". Byłaby to dość radykalna ochrona zdrowia, jeśli ktoś nie istnieje faktycznie nie choruje... Być może chodzi o sytuacje małżeństw, w których jedna osoba jest chora i choroba przenoszona jest drogą płciową. AIDS, WZW typu B... W zasadzie należałoby się powstrzymać od współżycia, bo naraża się drugą stronę na chorobę, tyle że oznacza to: do końca życia. I stąd wątpliwości... Przyznam, że nie wiem, czy w tej sytuacji, z uwagi na więź małżonków, jest taka opcja. W końcu środki barierowe nie usuwają zagrożenia, a jedynie je zmniejszają. Narażenie na potencjalnie śmiertelną chorobę pozostaje.

Tak czy inaczej, są to sytuacje szczególne, do rozpatrywania wyłącznie indywidualnego. Co do zasady każda forma zapobiegania poczęciu, poza powstrzymywaniem się od współżycia w dni płodne, jest niedopuszczalna. Wszystko jedno, czy mówimy o stosunku przerywanym (nieskuteczne!), środkach barierowych, hormonalnych czy innych (dodatkowy aspekt, dotyczący niektórych z tych środków, to działanie przeciwzagnieżdżeniowe, ale prezerwatyw to nie dotyczy).

***

Agniesiunia:
Może zwyczajnie trzeba chwilę poczekać aż wróci normalny cykl? Albo kupić takie urządzenie, które określa fazę cyklu?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 22, 2017 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Właśnie z żoną czekamy na operację. Na jajniku jej się coś ufundowało. Jutro się dowiemy, czy to tylko jakiś nieszkodliwy guz i będzie żyła z jednym jajnikiem i szansą jeszcze na normalność, czy to guz złośliwy i dopiero początek naszych problemòw. Gdyby po drugiej ciąży skorzystała z wiedzy i doświadczenia lekarza i zdała się na antykoncepcję hormonalną to dziś nie odchodzilibyśmy od zmysłòw. A tu babcia na raka zmarła, a u nas w domu dwoje małych dzieci. W sprawie antykoncepcji i pożycia małżeńskiego to Ty idź do dobrego ginekologa i najlepiej faceta, żeby do tego podszedł fachowo i bez indoktrynacji. I nie miej jakichkolwiek skrupułòw, czy wyrzutów sumienia. Żaden przykościelny doradca niczym nie ryzykuje dając Ci te katolickie porady na temat Waszego pożycia. To Ty i Twòj mąż jesteście odpowiedzialni za życie Wasze i Waszych dzieci. Oni wszyscy będą pleść o świętości każdej kropli spermy, a przy anginie pierwsi lecą po antybiotyk. Jakoś nie zdają się na wolę Bożą.


Śr mar 29, 2017 17:55
Zobacz profil
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
A moge (bez indoktrynacji) zapytac co by antykoncepcja hormonalna dala w kwestii guza na jajniku?

Zycze zonie, zeby to byla nieszkodliwa torbiel! Trzymam kciuki.


Śr mar 29, 2017 18:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Kael napisał(a):
A moge (bez indoktrynacji) zapytac co by antykoncepcja hormonalna dala w kwestii guza na jajniku?


Jej stosowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych rodzajów raka, między innymi właśnie jajnika.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 29, 2017 19:27
Zobacz profil
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Ale tam zmniejsza. Tyle co zwieksza innych. W granicach bledu.
Tu akurat wcale nie musi byc rak. Czesto zdazaja sie torbiele i lepiej je wyciac zanim sie same poskrecaja badz pekna.


Śr mar 29, 2017 20:08

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Kael napisał(a):
Ale tam zmniejsza. Tyle co zwieksza innych. W granicach bledu.


40-50% zmniejszenie ryzyka (przy dłuższym stosowaniu) to nie jest raczej "granica błędu".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 30, 2017 6:53
Zobacz profil
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Tyle, ze malo zrodel podaje problemy jakie maja kobiety po zaprzestaniu antykoncepcji hormonalnej i praktycznie pomijane, badz wrecz negowane sa zwiazki tejze antykoncepcji z przypadkami smierci na skutek zakrzepow. No i skutki uboczne sa dla wielu kobiet uciazliwe.

Ale to mezczyzni w wiekszosci ignoruja.

Czekam na pigulke dla mezczyzn, ktora wam rozreguluje uklad hormonalny. Wtedy pogadamy jak rowny z rownym...


Cz mar 30, 2017 7:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Widzę, że od razu przeskakujesz do planu ogólnego ;) Ja odnosiłem się tylko do konkretnej kwestii.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 30, 2017 7:31
Zobacz profil
Post Re: Planowanie rodziny? Pomocy?
Owszem, moze w tym wypadku, jesli to w ogole guz i to zlosliwy, tego konkretnego guza by nie bylo. Ale nie oznacza to, ze ogolnie zona Westa1979 by byla w lepszym stanie caly czas. Musialam brac rozne hormony przez lata, takze pigulki i nie byl to najlepszy czas w moim zyciu.
A nawet 50% to nie 100%.


Cz mar 30, 2017 7:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL