Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Seks w małżeństwie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Seks w małżeństwie
Czy grzechem jest jeśli w małżeństwie praktykuję się fetysze lub inne "urozmaicenia" stosunku ? Na przykład fetysz stóp czy wiązanie itp. Wiem tez że seks oralny nie jest grzechem jeśli nie zastępuje całkowicie normalnego stosunku a czy z seksem analnym jest tak samo ?


So kwi 15, 2017 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Seks w małżeństwie
Nie rozumiem jak ludzie mogą myśleć że Boga mogą w ogóle mieć znaczenie tego typu rzeczy. Ja w każdym razie myślę że jemu zależy tylko na tym żeby ludzie byli szczęśliwi.


Wt maja 23, 2017 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Seks w małżeństwie
Niech zgadnę. O tym, co uznajemy za szczęśliwe, decydujemy zapewne my sami?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 23, 2017 15:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Seks w małżeństwie
chwat napisał(a):
Niech zgadnę. O tym, co uznajemy za szczęśliwe, decydujemy zapewne my sami?
Dokładnie


Wt maja 23, 2017 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Seks w małżeństwie
Czyli robisz to, co Ci pasuje i nazywasz to szczęściem.

Tylko do czego potrzebny Ci tu "Bóg"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 23, 2017 15:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Seks w małżeństwie
hansel napisał(a):
chwat napisał(a):
Niech zgadnę. O tym, co uznajemy za szczęśliwe, decydujemy zapewne my sami?
Dokładnie


To jeśli szczęściem dla kogoś jest strzelanie z broni palnej do ludzie którzy chodzą po ulicy, to wtedy Bóg to całkowicie pochwala, w końcu dzięki temu ta osoba co strzela jest szczęśliwa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 23, 2017 15:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seks w małżeństwie
nawrocony98 napisał(a):
Czy grzechem jest jeśli w małżeństwie praktykuję się fetysze lub inne "urozmaicenia" stosunku ? Na przykład fetysz stóp czy wiązanie itp. Wiem tez że seks oralny nie jest grzechem jeśli nie zastępuje całkowicie normalnego stosunku a czy z seksem analnym jest tak samo ?


@nawrocony98

Nie zwracaj proszę uwagi na chwilowe przekomarzanie się z nową userką tego forum. W kwestiach Ciebie nurtujących jest dosyć prosta zasada: co zapłodnienie wyklucza jest grzechem, co nie wyklucza (lub nie "zastępuje") jest przynajmniej możliwe do rozważenia. Więc nie rób sobie jakichś list "fetyszów dopuszczalnych" czy "technik niedozwolonych", tylko sprawdź intencje i kieruj się według tego.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano Wt maja 23, 2017 16:00 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



Wt maja 23, 2017 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Seks w małżeństwie
Robek napisał(a):
hansel napisał(a):
chwat napisał(a):
Niech zgadnę. O tym, co uznajemy za szczęśliwe, decydujemy zapewne my sami?
Dokładnie


To jeśli szczęściem dla kogoś jest strzelanie z broni palnej do ludzie którzy chodzą po ulicy, to wtedy Bóg to całkowicie pochwala, w końcu dzięki temu ta osoba co strzela jest szczęśliwa?


Nie bo Bogu zależy na tym żeby szczęśliwi byli też inni ludzie więc nie wolno wyrządzać im żadnej krzywdy zwłaszcza że człowiek w ten sposób sam siebie unieszczęśliwia.


Wt maja 23, 2017 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Seks w małżeństwie
Seks jest grzechem.Ni mówiąc już o różnych jego wypaczonych formach.


N sie 20, 2017 22:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Seks w małżeństwie
pawelv napisał(a):
Seks jest grzechem.

Skąd taki dziwny pogląd?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sie 20, 2017 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Seks w małżeństwie
Z nauki kościoła i z Pisma Św.


Pn sie 21, 2017 7:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Seks w małżeństwie
pawelv napisał(a):
Z nauki kościoła i z Pisma Św.

Chyba nie do końca zrozumiałeś Pismo Św. i co za tym idzie naukę Kościoła. Grzechem jest seks pozamałżeński, a nie seks jako taki.

"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" (Rdz 1, 28) - przykład z Biblii

KKK 2362 "Akty... przez które małżonkowie jednoczą się z sobą w sposób intymny i czysty, są uczciwe i godne; a jeśli spełniane są prawdziwie po ludzku, są oznaką i podtrzymaniem wzajemnego oddania się, przez które małżonkowie ubogacają się sercem radosnym i wdzięcznym" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 49). Płciowość jest źródłem radości i przyjemności:

Sam Stwórca sprawił... że małżonkowie we wspólnym, całkowitym oddaniu się fizycznym doznają przyjemności i szczęścia cielesnego i duchowego. Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca. I w tym jednak powinni małżonkowie umieć pozostawać w granicach słusznego umiarkowania (Pius XII, Przemówienie (29 października).

KKK 2363 Przez zjednoczenie małżonków urzeczywistnia się podwójny cel małżeństwa: dobro samych małżonków i przekazywanie życia. Nie można rozdzielać tych dwóch znaczeń, czyli wartości małżeństwa, bez naruszenia życia duchowego małżonków i narażenia dobra małżeństwa oraz przyszłości rodziny.

Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 21, 2017 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 19:05
Posty: 10
Post Re: Seks w małżeństwie
Cześć nawrocony98!

Seks nie jest grzechem, został wymyślony przez Boga i Bóg powołuje małżonków do seksu. Seks jest koniecznym elementem życia małżeńskiego (no chyba że małżeństwo podejmuje wyrzeczenie ale to już inna sprawa i bardzo mały procent małżeństw).
Byłam pewna że wpisałam tutaj dobrą książkę na temat fetyszów - dotyczyła 50 twarzy greya i została napisana przez amerykanki ale zdecydowanie sprawdzi się do takich pytań jak Twoje. To jest: Grey zdemaskowany - znajdziesz np. w empiku. Poza tym ogólnie o seksie dobrze pisze Knotz. Jest też audiobook "czysty seks" https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/czysty-seks/ ale jego jeszcze nie słuchałam, ale na pewno nie zaszkodzi.

Co do seksu oralnego i analnego. Kościół katolicki wskazuje że seks jest czysty tylko wtedy gdy wytrysk następuje w narządach rodnych kobiety. A więc nie w ustach i nie w odbycie. Z pewnością nie naruszające godności człowieka pieszczoty różnego rodzaju są dobre dla małżeństwa ale tylko razem z zasadą z wytrysku w pochwie.


Pn paź 09, 2017 15:18
Zobacz profil
Post Re: Seks w małżeństwie
Agenais napisał(a):
Cześć nawrocony98!

Seks nie jest grzechem, został wymyślony przez Boga i Bóg powołuje małżonków do seksu. Seks jest koniecznym elementem życia małżeńskiego (no chyba że małżeństwo podejmuje wyrzeczenie ale to już inna sprawa i bardzo mały procent małżeństw).
Byłam pewna że wpisałam tutaj dobrą książkę na temat fetyszów - dotyczyła 50 twarzy greya i została napisana przez amerykanki ale zdecydowanie sprawdzi się do takich pytań jak Twoje. To jest: Grey zdemaskowany - znajdziesz np. w empiku. Poza tym ogólnie o seksie dobrze pisze Knotz. Jest też audiobook "czysty seks" https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/czysty-seks/ ale jego jeszcze nie słuchałam, ale na pewno nie zaszkodzi.

Co do seksu oralnego i analnego. Kościół katolicki wskazuje że seks jest czysty tylko wtedy gdy wytrysk następuje w narządach rodnych kobiety. A więc nie w ustach i nie w odbycie. Z pewnością nie naruszające godności człowieka pieszczoty różnego rodzaju są dobre dla małżeństwa ale tylko razem z zasadą z wytrysku w pochwie.


No, niby tak, ale jaki jest sens wytrysku w pochwie, jesli celowo czekano ze wspolzyciem na okres nieplodny? Roznica jest jedynie w tym ze nasienie nie wyladowalo na przescieradle, czy gdzies indziej, bo na poczecie nie ma zbytnio szans, tak jak przy masturbacji czy oralnym seksie.
I jak tu ma sie do takiego planowanego seksu "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" (Rdz 1, 28) ?
Przeciez tu wyraznie widac celowe obchodzenie tego co Bog przykazal. Typowe ludzkie manipulacje slowami, by usprawiedliwic swoje dzialania.


Pn paź 09, 2017 19:31

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Seks w małżeństwie
sameone1 napisał(a):
No, niby tak, ale jaki jest sens wytrysku w pochwie, jesli celowo czekano ze wspolzyciem na okres nieplodny?

Nie ma żadnego.
Ot, taki rytuał, jak u ortodoksyjnych Żydów oglądanie prześcieradła po nocy poślubnej przez rodzinę młodej pary.

sameone1 napisał(a):
I jak tu ma sie do takiego planowanego seksu "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" (Rdz 1, 28) ?

Bóg wypowiada te słowa do pierwszych ludzi podczas stwarzania świata. Dokładnie jest: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi". Nie uważasz że już się to wypełniło? Człowiek zaludnił Ziemię, panuje nad nią i nad zwierzętami.

Bóg nie powiedział "każdy stosunek ma być płodny" albo "nie macie używacie prezerwatyw ale możecie korzystać z okresowej bezpłodności ale koniecznie pamiętajcie o wytrysku w pochwie" - to już sobie człowiek sam dośpiewał.

sameone1 napisał(a):
Przeciez tu wyraznie widac celowe obchodzenie tego co Bog przykazal. Typowe ludzkie manipulacje slowami, by usprawiedliwic swoje dzialania.

A jak wg. Ciebie ma się "bądźcie płodni i rozmnażajcie się" do wprowadzonego przez Kościoł z powodów finansowych celibatu duchowieństwa?
A co ze słynnym cytatem "biskup powinien być mężem jednej żony"?
To są dopiero manipulacje...


Pn paź 09, 2017 20:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL