Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Masturbacja żony w trakcie seksu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 17:57
Posty: 5
Post Masturbacja żony w trakcie seksu
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Wybaczcie, jeżeli kogoś zgorszy ten temat. Nie to jest moim celem. Chciałbym poznać wasze zdanie...

Otóż moja żona bardzo często masturbuje się w trakcie stosunku. Nie jest w stanie szczytować w inny sposób. Mówi, że moje pieszczoty jej nie zaspokajają (także sam seks jej nie satysfakcjonuje), więc robi to sama. Czy popełnia grzech? Dodam, że wszystko dzieje się "w łączności" ze stosunkiem, tzn. albo podczas naszego złączenia, gry wstępnej lub bezpośrednio po naszym współżyciu.
Przed ślubem żona się nigdy nie masturbowała. Zawsze przystępuje do Komunii Świętej...

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Zbyszek


Pn maja 01, 2017 18:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Ks. Kokoszka w (bodajże) "Sakramentologii moralnej" pisze, że jest to dopuszczalne moralnie.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt maja 02, 2017 6:33
Zobacz profil
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
https://www.kapucyni.pl/czytelnia/kapuc ... malzonkow-

A moze ty sprobujesz zaspokoic zone?


Wt maja 02, 2017 7:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Albo zaproponuj, aby wspólnie nad tym popracować.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 02, 2017 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Normalka, cala masa kobiet z orgazmem lechtaczkowym masturbuje sie w trakcie seksu.
Poza tym przyzwyczaj sie do tego bo masturbacja zony jeszcze do ciebie wroci.


Wt maja 02, 2017 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Dla Boga i dobra samego siebie jest ważna intencja czynu, a w zasadzie czystość intencji.

Każdy czyn ma swoje źródło, potrzeba tu mądrości Bożej i stanięcia w prawdzie o sobie.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt maja 02, 2017 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
O ile wiem jest to dopuszczalne.

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


Śr maja 03, 2017 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
http://zapytaj.wiara.pl/doc/525313.Problem-masturbacji
Masturbacja jest grzechem i to zasadniczo ciężkim. Katechizm Kościoła Katolickiego (2352) tak to ujmuje:

Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym. Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości. Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego.

Po tej ogólnej ocenie masturbacji w tym samym punkcie zwrócono też uwagę na okoliczności, które w konkretnej sytuacji mogą zmniejszyć odpowiedzialność za ten czyn.

W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr maja 03, 2017 10:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
To, że masturbację KK potępia, to wszyscy doskonale wiedzą, więc nie musisz Katechizmu cytować, bo takie banały niczego nie wnoszą do tematu.

Z kolei gdzie indziej można przeczytać, że grzechem jest, gdy tylko mąż osiąga orgazm i nie postara się o o przyjemność żony. Co jest dość oczywiste, bo myślenie tylko o sobie byłoby przejawem egoizmu. Zawsze trzeba postarać się o wzajemną satysfakcję. I w tym momencie dochodzi kwestia, co konkretnie może partnerkę usatysfakcjonować. Jeśli zatem czegoś obecnie potrzebuje, to nie można tego ignorować. Można natomiast spróbować wspólnie nad tym popracować. Byle spokojnie i bez żadnej presji w postaci straszenia grzechem, bo w tym przypadku to nie ma żadnego sensu, z żadnego punktu widzenia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 03, 2017 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Ciekawe na ile cała kwestia jest rzeczywistym problemem dla autora wątku, bo jakoś niespecjalnie bierze udział w dyskusji?

Jego główne pytanie "czy żona popełnia grzech", wygląda mi raczej na próbę wpędzania dyskutantów w ślepy zaułek, niż na potrzebę znalezienia odpowiedzi.
Jeśli celem współżycia małżeńskiego jest osiągnięcie zaspokojenia seksualnego jednej ze stron, a tak zostało przedstawione postępowanie żony, to chyba dość obiektywnie można by to uznać za grzech. Tak czy inaczej o grzechu tradycyjnie rozstrzyga spowiednik.
Autor sprowadza relacje małżeńskie do kategorii technik seksualnych, ponadto pojawiają się informuje o współżyciu przed ślubem (tu dylematu grzechu nie ma), o chodzeniu do Komunii Świętej (tu dylematu grzechu też nie ma), a samo pytanie o grzech zadaje z jakiegoś powodu na płaszczyźnie masturbacji.
Jak dla mnie to wypreparowana historyjka, która nie trzyma się kupy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 03, 2017 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Chwat napisal

"Jeśli celem współżycia małżeńskiego jest osiągnięcie zaspokojenia seksualnego jednej ze stron, a tak zostało przedstawione postępowanie żony, to chyba dość obiektywnie można by to uznać za grzech."

Dla mnie z kolei takie myslenie jest chore. Podstawowym celem wspolzycia jest osiagniecie zaspokojenia seksualnego i wiele problemow malzenskich zaczyna sie wlasnie tam gdzie jedna ze stron tego zaspokojenia przez dlugi czas nie osiaga. To jedna z glownych rzeczy ktore prowadza do rozpadu zwiazku w mojej skromnej opinii.


Śr maja 03, 2017 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Co dla Ciebie jest chore, to tego wiedzieć nie muszę.
Małżeństwo to relacja oparta na wspólnym celu małżonków, a nie używanie jednej osoby przez drugą do zaspokajania własnych potrzeb.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 03, 2017 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Chyba wiosna się wreszcie zbliża, bo wysyp tematów "wiosennych"... miałem się już nie wtrącać, no ale w sumie... czemu się ograniczać. Wiosna!

kooool napisał(a):
Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości.

No właśnie, "poza"... tutaj mowa o niejako "towarzysząco". Opinie w tej materii są różne, parę linków było powyżej.

chwat napisał(a):
Jeśli celem współżycia małżeńskiego jest osiągnięcie zaspokojenia seksualnego jednej ze stron, a tak zostało przedstawione postępowanie żony, to chyba dość obiektywnie można by to uznać za grzech.

Od kiedy? Tzn. wiem, kiedyś każda przyjemność seksualna miała w KRK znamiono grzechu, ale chyba dziś widzimy to inaczej? Niejaki Karol Wojtyła, wprawdzie bez autorytetu przysługującego papieżowi, ale zawsze ta sama osoba, pisał coś w stylu, że jak mężczyzna nie dba o potrzeby zaspokojenia żony, to może być winny grzechu. (Podaję z pamięci, mogę na życzenie odkopać źródło).

subadam napisał(a):
Dla mnie z kolei takie myslenie jest chore. Podstawowym celem wspolzycia jest osiagniecie zaspokojenia seksualnego i wiele problemow malzenskich zaczyna sie wlasnie tam gdzie jedna ze stron tego zaspokojenia przez dlugi czas nie osiaga. To jedna z glownych rzeczy ktore prowadza do rozpadu zwiazku w mojej skromnej opinii.


Ciekawe tezy stawiasz. Masz na poparcie tego coś więcej, niż hasła różnej maści "uświadamiaczy"? No bo jeżeli spojrzeć na tę kwestię statystycznie i popatrzeć, jak się miało z trwałością małżeństw przed różnymi rewolucjami seksualnymi a jak po... trudno będzie to uzasadnić.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 03, 2017 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Jeśli celem współżycia małżeńskiego jest osiągnięcie zaspokojenia seksualnego jednej ze stron, a tak zostało przedstawione postępowanie żony, to chyba dość obiektywnie można by to uznać za grzech.

Od kiedy? Tzn. wiem, kiedyś każda przyjemność seksualna miała w KRK znamiono grzechu, ale chyba dziś widzimy to inaczej? Niejaki Karol Wojtyła, wprawdzie bez autorytetu przysługującego papieżowi, ale zawsze ta sama osoba, pisał coś w stylu, że jak mężczyzna nie dba o potrzeby zaspokojenia żony, to może być winny grzechu. (Podaję z pamięci, mogę na życzenie odkopać źródło).

Ech Bert, odsyłam do pierwszego posta. Tam pewna kobita robi sobie dobrze, jej celem jest ona sama i ma w nosie męża.
Może zamiast powiedzieć "osiągnięcie zaspokojenia seksualnego jednej ze stron", powinienem powiedzieć "osiągnięcie zaspokojenia seksualnego wyłącznie jednej ze stron przy ignorowaniu drugiej", to było by bardziej zrozumiałe. Liczyłem jednak na to, że tytułowy wątek i kontekst jest znany.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 03, 2017 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
bert04 napisał(a):
Ciekawe tezy stawiasz. Masz na poparcie tego coś więcej, niż hasła różnej maści "uświadamiaczy"? No bo jeżeli spojrzeć na tę kwestię statystycznie i popatrzeć, jak się miało z trwałością małżeństw przed różnymi rewolucjami seksualnymi a jak po... trudno będzie to uzasadnić.


Jasne ze mam - wlasne udane 30 letnie malzenstwo i obserwacje zwiazkow rodziny, przyjaciol i znajomych na przestrzeni tych 30 lat. Wspolzycie to nie wszystko, ale wazna czesc zwiazku - gdy tam cos nie gra to odbija sie to na calym zwiazku.
Trwalosc malzenstw sprzed roznych rewolucji seksualnych opierala sie glownie na braku samodzielnosci kobiet i traktowaniu ich jako wlasnosci meza, wiec nie ma co tego laczyc z obecna sytuacja.

Chwat napisal :

"Tam pewna kobita robi sobie dobrze, jej celem jest ona sama i ma w nosie męża. "

Czy na pewno tak wlasnie wyglada ta sytuacja ?


Śr maja 03, 2017 15:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL