Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Masturbacja żony w trakcie seksu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
chwat napisał(a):
Mój pierwszy post w temacie, był głównie krytyką pisania tego typu postów i myślenia typu grzech, czy nie grzech.


No widzisz, odebrałem to inaczej. Nawet tak, jakby za mało było myślenia w kategoriach "grzech-czy-nie-grzech", no bo autor wstępniaka w dwóch ważnych kwestiach (seks przedślubny i Komunia Sw.) zaniedbał się o to spytać. Tak to odebrałem, niezależnie od intencji.

chwat napisał(a):
Mimo wszystko potrafiłeś jednak skomentować to zdanie, a teraz po dziesięciu komentarzach tego zdania dochodzisz do konkluzji, że jednak tego rodzaju odpowiedź na problem z wstępniaka jest niemożliwy.


?? ??

Nie tyle "niemożliwa", co na wstępnym etapie rozmowy niepotrzebna a nawet szkodliwa. Jeżeli człowiek pyta się o własne grzechy, podchodzę do tego nieco inaczej (choć też unikam jednoznacznych ocen). Jednak to już drugi temat w ciągu paru dni, w którym autor pyta się o "cudze" grzechy. Nie chcę dawać mu taniej amunicji w jakimś małżeńskim sporze, do którego wglądem jest jeden lub kilka postów jednej strony.



chwat napisał(a):
W tej sytuacji widzę dwie możliwości:
- wałkowania zdania "jeśli..." rozumianego jako wartość per se
- pożegnaniem się z wątkiem podsumowaniem w rodzaju Twojego: "I tak dalej; bez tego można nie zrozumieć", czy mojego; "próba wpędzania dyskutantów w ślepy zaułek"


Jest jeszcze trzeci aspekt, który nieco pominąłeś, kwestia wzajemnego oddania vs. akceptacji zachowań w małżeństwie. Być może innym razem przy innej okazji warto to odgrzać. Wiosna się zbliża, pewnie zaraz kolejny wpis z tego cyklu będzie.

chwat napisał(a):
co robimy?


Co do pierwszego, nie widzę sensu nadmiernego wałkowania, autor wątku się nie zgłasza, "jeżeli" są jakieś ważne aspekty tej sprawy, to musi to wpisać w tej konkretnej sprawie. A temat IMHO nie zasługuje na to, żeby go podnosić do rangi samodzielnego tematu.

Co do drugiego, to proponuję wirtualne podanie sobie ręki, którą niniejszym wyciągam. Takie nieporozumienia się zdarzają. Ja postaram się na przyszłość lepiej czytać w kontekście, Ty może będziesz lepiej pamiętał już napisane kwestie, reszta wyjdzie w praniu.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 04, 2017 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
bert04 napisał(a):
Co do pierwszego, nie widzę sensu nadmiernego wałkowania, autor wątku się nie zgłasza, "jeżeli" są jakieś ważne aspekty tej sprawy, to musi to wpisać w tej konkretnej sprawie. A temat IMHO nie zasługuje na to, żeby go podnosić do rangi samodzielnego tematu.

Co do drugiego, to proponuję wirtualne podanie sobie ręki, którą niniejszym wyciągam. Takie nieporozumienia się zdarzają. Ja postaram się na przyszłość lepiej czytać w kontekście, Ty może będziesz lepiej pamiętał już napisane kwestie, reszta wyjdzie w praniu.

Możliwości wałkowania tematu też nie widzę. Tzn właściwie można by, ale moim zdaniem, skrótowy sposób informowania we wstępniaku, wymagał by przyjęcia hipotetycznej sytuacji wyjściowej, bo teraz to właściwie nie wiadomo, na czym się stoi. Ja takie podstawy sobie założylem, dlatego zaczałem mówić od "jeśli". Ale takich założeń może być więcej, bo info początkowe jest bardzo ogólne, a że sposób podania tematu lekko trąci żenadą, to lepiej go nie ruszać i sobie odpuścić...

Z podaniem ręki nie ma sprawy, chociaż do konfliktu to chyba jeszcze nie doszło

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 04, 2017 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 17:57
Posty: 5
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Witam ponownie, problem nie jest wymyślony. To nasza autentyczna historia. Lektura waszych odpowiedzi dała mi wiele do myślenia...

Rzeczywiście nie powinienem włazić z butami w sumienie mojej żony (ona nie wie, o tym że tu piszę itd.)
Tak, ja sam nie jestem bez grzechu. Być może to wina mojego lenistwa w łóżku. Za mało się staram, za szybko odpuszczam...


Cz maja 04, 2017 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
A może za mało się modlicie?
Modlitwa o czystość serca, modlitwa różańcowa, dobre rekolekcje małżeńskie, warto przemyśleć.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz maja 04, 2017 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Żona nie ma orgazmu w trakcie seksu bo za mało się modlą. :D :D :D :D


Cz maja 04, 2017 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 17:57
Posty: 5
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Żona nie ma orgazmu bo za mało sie staram. Modlitwa może wyprosić wiele łask.


Cz maja 04, 2017 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
To moze byc prawda ze za malo sie starasz, ale moze byc prawda tez to ze zona nie jest zdolna do przezywania orgazmu podczas zblizenia. Warto razem z zona zbadac na czym problem polega, wiekszosc wiadomosci znajdziecie w necie, ale jesli nie to seksuolog moze pomoc.


Cz maja 04, 2017 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
No to i ja się przyłączę do klubu "wujków dobra rada". Ode mnie tyle: nic na siłę, w tej delikatnej materii "wymuszanie" czy oczekiwanie szybkich efektów jest przeciwskuteczne.

Poza tym życzę cierpliwości, wytrwałości i wyrozumiałości. I będzie dobrze.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 05, 2017 7:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 17:57
Posty: 5
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Teraz już wiem że problem wymaga raczej konsultacji seksuologa. Nie to forum...


Pt maja 05, 2017 8:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
zbyszekkowal31 napisał(a):
Żona nie ma orgazmu bo za mało sie staram. Modlitwa może wyprosić wiele łask.


dobrze gadasz albo idziesz w dobrym kierunku. Pożycie małżeńskie prowadzi ku prokreacji, nie chodzi tyle o przyjemność ze współżycia małżeńskiego, chociaż pewnie i Pan Bóg to zakładał pierwotnie, bo tak nas stworzył, a nie inaczej, ale z początku jak wiadomo nie było środków antykoncepcyjnych, ale pierwotnie też nie było grzechu pierworodnego i Adam z Ewą mieli inaczej 'współpracować ze sobą' niejako :)

Iago = weź sobie daj na luz, jak masz pisać takie rzeczy, nie pisz nic. Z każdego bezużytecznie wypowiedzianego słowa będziemy musieli zdać relacje Panu Bogu w dzień sądu. Twoje obśmiewanie kwestii relacji małżeńskich pokazuje jak bardzo jesteś niedojrzały jeszcze (niezależnie ile masz lat) najwidoczniej. Nie to żebym chciał urazić, ale weź sobie do serca i się nawróć (nawróć = zmień myślenie).

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pt maja 05, 2017 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Małżeństwo nie jest zalegalizowanym prawnie łożem uciech i rozpusty.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt maja 05, 2017 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Nie jest rowniez srodkiem do niepotrzebnego umartwiania sie, tylko dlatego ze jedno z malzonkow jest niezadowolone ze wspolzycia. Wsropd codziennych obowiazkow i klopotow wspolzycie ma byc ta jasna strona i lacznikiem miedzy malzonkami a nie powodem dodatkowych problemow.


So maja 06, 2017 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Gdyby w akcie kobieta nie przeżywała orgazmu, może pozwolić, aby ją mąż zaspokoił po akcie w jakikolwiek sposób – nie popełnia wówczas żadnego grzechu. Kobieta ma prawo do orgazmu. Występuje on zazwyczaj później niż u mężczyzny. Gdyby nastąpił nawet przed samym stosunkiem, w bezpośredniej z nim łączności – także grzechu nie ma. Gdyby mąż w ogóle żony nie zaspokoił, wówczas ŻONA MOŻE SAMA DOPROWADZIĆ SIĘ DO ORGAZMU w moralnej łączności z aktem małżeńskim. Grzechu nie będzie. Orgazm u kobiety nie jest potrzebny do zapłodnienia, ale ułatwia zapłodnienie i należy do natury stosunku. Kobieta ma do niego prawo. Jest to naturalna nagroda za podjęcie trudu zrodzenia i wychowania dziecka. Dlatego kobieta ma prawo do przeżycia rozkoszy w akcie małżeńskim.” (ks. A. Kokoszka. Moralność życia małżeńskiego. Sakramentologia moralna. Część III. Tarnów 1998 s. 137)

Wzięłam stąd, bo nie mam książki pod ręką, https://blog.mt3o.it/2014/05/masturbacj ... -u-kobiet/, ale można poszukać źródła.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 10, 2017 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 942
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
jo_tka napisał(a):
Orgazm u kobiety nie jest potrzebny do zapłodnienia, ale ułatwia zapłodnienie i należy do natury stosunku. Kobieta ma do niego prawo. Jest to naturalna nagroda za podjęcie trudu zrodzenia i wychowania dziecka.

Orgazm w zamian za poród. Serio? To jest tak niedorzeczne, że aż nie wiem co powiedzieć.
Do tej pory myślałam, że tylko widok dziecka i wzięcie go w ramiona jest w stanie zrekompensować bóle rodzenia, ale widać gdzieś są jakieś kobiety, dla których orgazm jest taką nagrodą, bo przecież ksiądz nie pisałby tylko o swoich wyobrażeniach na ten temat(?)
Chyba że miał na myśli orgazm zamiast bóli porodowych, to rozumiem ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr maja 10, 2017 13:34
Zobacz profil
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Moze spuscmy zaslone milczenia nad tym uzasadnieniem...
Dla mnie jest oczywiste, ze obie strony maja prawo do satysfakcji. U mezczyzny jest to czesc naturalna wspolzycia, wiec i dla kobiety powinno byc naturalna czescia wspolzycia. A technika to sprawa wewnetrzna malzonkow a nie paragrafow spisanych przez teoretykow.


Śr maja 10, 2017 15:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL