Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Masturbacja żony w trakcie seksu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Moze jeszcze wytlumaczysz nieuswiadomionemu co jest moralnie niewlasciwego w masturbacji ?


Cz maja 25, 2017 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
chwat napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Ano mam na myśli tezę czy też tezy, że wybrane części ciała mają jakieś określone w dodatku przez Boga przeznaczenie i niektóre czynności wykonywane wbrew temu przeznaczeniu są grzechem. Podałem malownicze przykłady i nie będę ich powtarzał. Czy masturbacja jest przejawem zdrowego rozsądku ?? :D Trzeba by było ten zdrowy rozsądek zdefiniować. Nie będę tego robić bo nie po to Bóg dał mi rozum, żeby takimi (censored) się zajmować 8) Więc posługując się takim potocznym poczuciem zdrowego rozsądku powiem, że masturbacja jest tak samo zdroworozsądkowa jak bieganie, czy podnoszenie ciężarów czy też górskie wspinaczki. :|

Przykłady podałeś, ale są nie tyle malownicze, co absurdalne.
Próbujesz nadać częściom ciała autonomiczny charakter i próbujesz je z tego tytułu uniewinniać, bo są tylko organami czy narządami i robią sobie co chcą, a Ciebie tam nie ma.

Niestety jest inaczej. Nasze części ciała, to całość składająca się na nas, a my mamy dane nam przez Boga cele w życiu i realizujemy je poprzez to co robimy, w zasadniczej części właśnie poprzez świadomą aktywność naszych ciał.
W Twoim myśleniu nie ma nic zdroworozsądkowego, jest za to sporo patologii.
Twoje podejście to rodzaj uciekania od odpowiedzialności za to co robimy, poprzez stosowanie podziału na z jednej strony ręce, nogi, czy inne części ciała - jako drugorzędne podmioty, a z drugiej strony na wyimaginowanego Ciebie - twórcę definicji własnego zdrowego rozsądku, tego prawdziwego "ja", którego związek ze swoim ciałem jest dość dowolnie definiowalny.

Posługując się taką swobodą traktowania naszych ciał, można by usprawiedliwić sporą ilość czynności moralnie niewłaściwych, zasłaniając się dowolnością rozumienia zdrowego rozsądku.

Zauważyłem u Ciebie niezwykłą łatwość interpretacji innych wypowiedzi w sposób bardzo dowolny. To ja nadaję częściom ciała autonomię ? A czymże jest potępienie masturbacji ? To właśnie nadanie siurasowi autonomii. Przecież to właśnie przeciwnicy masturbacji wyodrębniają siurasa z człowieka i mówią, że siurasem nie należy się bawić tylko wkładać go w określone miejsca tak jak Pan Bóg nakazał.


Cz maja 25, 2017 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
RycerzBoży napisał(a):
A czymże jest potępienie masturbacji ? To właśnie nadanie siurasowi autonomii. Przecież to właśnie przeciwnicy masturbacji wyodrębniają siurasa z człowieka i mówią, że siurasem nie należy się bawić tylko wkładać go w określone miejsca tak jak Pan Bóg nakazał.


Dziwne, że w temacie o masturbacji żony piszesz o siusiaku (tym "od wkładania"). A na podstawie Twojej argumentacji można by stwierdzić, że potępienie morderstwa jest nadaniem rękom autonomii. No bo ręce są od pobożnego składania, nie od, przykładowo, duszenia niewiernej małżonki.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 25, 2017 20:31
Zobacz profil
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
chwat napisał(a):
W Twoim myśleniu nie ma nic zdroworozsądkowego, jest za to sporo patologii.

Brehehe. W swoim czasie w to właśnie wierzyłem i jeszcze bym w głos przyklasnął, że racja, prawdę chwat mówi, jak dwa a dwa jest siedem, o! Niestety, chwackie klątwy sobie, a życie sobie. I coś chwatowi powiem: hołdując sprzedawanej tu przez niego filozofii wyrosłem na takie kuriozum, z którym nikt w końcu nie chciał gadać i które z tego powodu ostatecznie odjechało, ho ho! aż do Kobierzyna. Choroba, jak wiadomo, trafia od przypadku. Niestety, ja na swoją zapracowałem uczciwie, całymi latami odcinania się od patologii, która – czy trzeba to pisać wprost? – była zdrową normalnością, a ja, to ja właśnie...

Krotko: polać Rycerzowi, chyba że abstynencję ślubował.


Cz maja 25, 2017 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Rzuciłem parę argumentów, czemu to i owo uważam za patologię.

A że Ty twierdzisz, że jest inaczej, bo Tobie coś nie wyszło w swoim czasie i komuś z tego tytułu chcesz polać, okraszając jeszcze brehehe, to nie trafia to do mnie ani trochę jako argument, bo niby jak?

Krótko: chcesz przekonać, rzuć argument.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 25, 2017 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Czepiasz sie Bert slowek.
To siuras przykladowy.
Co jest w Kobierzynie ?


Cz maja 25, 2017 22:28
Zobacz profil
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Psychiatryk.

Argumentu nie będzie, bo życie to nie jest logiczna dysputa – gdyby Bogu o logikę chodziło, stworzyłby sobie maszyny cyfrowe, nie człowieka. Jest za to świadectwo, że filozofia, nazwijmy ją, ascetycznej czystości moralnej, prowadzi do izolacji i w konsekwencji do obłędu, o ile wdraża się ją na poważnie, a nie tylko gębą wyznaje.


Cz maja 25, 2017 22:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
subadam napisał(a):
Czepiasz sie Bert slowek.
To siuras przykladowy.

... ale świadczy o tym, czy ktoś odnosi się do toczącej się dyskusji, czy też reaguje na jakieś hasło swoimi własnymi skojarzeniami. Mamy już na forum jednego mistrza, który na pytanie o konkretnego artystę pisze elaborat o sztuce nowoczesnej itd. Nie wskazując palcem. :x W tym przypadmu już przeczytanie uważne tytułu powinno zasygnalizować, że to raczej przykładowa siuśka, a nie siusiak ;)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 26, 2017 5:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
ErgoProxy napisał(a):
Psychiatryk.

Argumentu nie będzie, bo życie to nie jest logiczna dysputa – gdyby Bogu o logikę chodziło, stworzyłby sobie maszyny cyfrowe, nie człowieka. Jest za to świadectwo, że filozofia, nazwijmy ją, ascetycznej czystości moralnej, prowadzi do izolacji i w konsekwencji do obłędu, o ile wdraża się ją na poważnie, a nie tylko gębą wyznaje.

Życie nie jest dysputą, zgoda, dlatego świadectwo niepowodzenia życia w czystości, też nie jest argumentem, że przy takiej próbie trafia się do psychiatryka.
W poszukiwanie przyczyn niepowodzenia wolałbym się nie bawić, może być ich wiele. Najczęściej chyba jednak jest tak, że ktoś szukając czystości izoluje się w sobie, a nie otwiera na Boga.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 26, 2017 6:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
zbyszekkowal31 napisał(a):
"co za problem aby pokazala mezowi jak ma ja dotykac"

ja wiem jak to robić, ale mimo wszystko żona wybiera autoerotyzm (zaspokojenie przychodzi szybciej, a przyjemność jest większa). Coraz mniej się tym przejmuję. Doszedłem do wniosku, że nie ma się co spinać. Ten typ tak ma i już. Oczywiście ten autoerotyzm nie jest za każdym razem, gdy się kochamy...

tzn jedynie tyle ze nie wiesz jak to robic i nie chcesz sie dowiedziec, a podejscie Twoje jest takie ze po co sie starac niech sama sie zaspokaja.
A juz sam oto ze piszesz to na forum zamiast z zoan to omówic oznacza tyle ze nie umiecie ze soba rozmawiac i komunikacja kuleje i nad tym trzeba popracowac a nie na forum wypisywac intymne tajmnice alkowy mazlenskiej.

P.S uwazaj tylko co by sie nei znalaz tak ico jednak bedzie widzal jak Twoja zone zapokoic bez konecznosci masturbacji przez nia sama,

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


N maja 28, 2017 15:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
nokia napisał(a):
P.S uwazaj tylko co by sie nei znalaz tak ico jednak bedzie widzal jak Twoja zone zapokoic bez konecznosci masturbacji przez nia sama,

A co, na czole będzie miał to napisane?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N maja 28, 2017 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Nie, nie bedzie mial napisane na czole ale brak zaspokojenia moze ja sklonic do poszukiwania jakis innych partnerow. Juz Karol Wojtyla pisal ze kobieta trudno wybacza brak zaspokojenia mezczyznie:

Z punktu widzenia miłości drugiej osoby, z pozycji altruizmu, należy wymagać, aby stosunek małżeński nie służył tylko doprowadzeniu do szczytowego momentu podniecenia seksualnego po jednej stronie, tj. po stronie mężczyzny, ale by odbywał się harmonijnie, nie kosztem drugiej osoby, ale przy jej zaangażowaniu. I to właśnie ze stanowiska tak gruntownie już przeanalizowanej zasady, która w odniesieniu do osoby wyklucza użycie, a domaga się miłości. Miłość zaś domaga się w danym wypadku uwzględnienia w całej pełni reakcji drugiej osoby, "partnera".
Seksuologowie stwierdzają, że krzywa podniecenia seksualnego u kobiety przebiega inaczej niż u mężczyzny: wolniej narasta i wolniej też opada. Anatomicznie podniecenie to przebiega podobnie jak u mężczyzny (ośrodek pobudzenia znajduje się w rdzeniu S2-S3). Organizm kobiety, jak już wspomniano powyżej, jest wyposażony w większą łatwość reagowania podnieceniem z różnych miejsc ciała, co poniekąd kompensuje akt, że podniecenie to narasta u niej wolniej niż u mężczyzny. Z tego powinien zdawać sobie sprawę mężczyzna, i to nie z uwagi na motyw hedonistyczny, lecz altruistyczny. Istnieje w tej dziedzinie jakiś rytm poddany przez samą naturę, który oboje małżonkowie powinni odszukać, tak, aby szczytowy moment podniecenia seksualnego zachodził zarówno u mężczyzny, jak i kobiety i o ile możności wypadał u obojga równocześnie. Subiektywne szczęście, którego wówczas wspólnie doznają, posiada proste znamiona owego frui, czyli radości płynącej z uzgodnienia działań z obiektywnym porządkiem natury. Egoizm natomiast - w tym wypadku chodzi raczej o egoizm mężczyzny - kojarzy się najściślej z owym uti, w którym jedna strona dąży do własnej tylko przyjemności kosztem drugiej. Widać, że elementarne wskazania seksuologii są zbieżne z etyką.
Nieprzestrzeganie tych wskazań seksuologii we współżyciu małżeńskim jest przeciwne dobru współmałżonka oraz trwałości i spoistości samego małżeństwa. Trzeba się liczyć z faktem, że istnieje naturalna trudność, gdy chodzi o dostosowanie się kobiety do mężczyzny we współżyciu małżeńskim, pewna naturalna nierówność rytmu cielesno-psychicznego, potrzeba, więc harmonizacji, która jest niemożliwa bez dobrej woli, zwłaszcza mężczyzny, i bez starannej obserwacji kobiety. Jeśli kobieta nie znajduje we współżyciu płciowym tego naturalnego uszczęśliwienia, wówczas wyłania się niebezpieczeństwo przeżywania przez nią aktu małżeńskiego w sposób niepełnowartościowy, bez zaangażowania całej osobowości. Taki zaś sposób przeżycia stwarza szczególną łatwość wywołania reakcji nerwicowej, np. wtórnej oziębłości seksualnej. Czasem oziębłość ta (frigiditas) bywa wynikiem jakiegoś zahamowania ze strony samej kobiety, jakimś - czasem nawet zawinionym - z jej strony brakiem zaangażowania. Najczęściej jednak jest ona wynikiem egoizmu mężczyzny, który nie uznaje subiektywnych pragnień kobiety we współżyciu oraz obiektywnych praw procesu seksualnego, jaki w niej zachodzi, szukając w sposób czasem wręcz brutalny własnego tylko zaspokojenia

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


N cze 04, 2017 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
1. Celem seksu nie jest orgazm
2. Satysfakcja seksualna nie wymaga orgazmu.
3. Niektóre kobiety do klasycznego orgazmu pochwowego zwyczajnie nie są zgodne.
4. Jeśli relacja zaczyna kuleć z powodu problemów w łóżku to znaczy iż zmysłowość kosztem przyjaźni i więzi odgrywa nadmiernie dużą rolę. A to jest budowanie na piasku.
5. Jeśli problemy łóżkowe zachodzą i nie zostają rozwiązane, to ujawnia się znacznie poważniejszy problem komunikacji między małżonkami. A komunikacja to podstawa każdej międzyludzkiej relacji.
6. Jeśli komunikacja między małżonkami działa sprawnie, wtedy wszelkie problemy łóżkowe zostaną rozwiązane, bo zwyczajnie będą razem pracować nad takim przeżywaniem intymnego zbliżenia by obydwoje byli z niego zadowoleni.

Odsylam do wykładów dr. Pulikowskiego
https://www.youtube.com/watch?v=vC1985TjGnE

Można powyższy wykład traktować jak dobre rekolekcje przedmałżeńskie i małżeńskie.


Cz lis 16, 2017 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Jeśli nie ma dobrych intencji w "łóżkowych" sprawach, zapomnienie Boga, a jest tylko seksualne wyżycie się i zaspokojenie pożądliwości, to zawsze będzie coś kuleć.
Sakrament Małżeństwa uzdrawia z egoizmu.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N lis 26, 2017 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Nieprawda, jest cala masa dobrych malzenstw nie majacych nic wspolnego z katolickim Bogiem.


N lis 26, 2017 21:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL