Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kontakt z księdzem egzorcystą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 17, 2017 0:08
Posty: 15
Post Kontakt z księdzem egzorcystą
Witam wszystkich.

Czy ma ktoś kontakt do księdza egzorcysty działającego na Górnym Śląsku (najlepiej w okolicach Katowic)? Kuria katowicka nie podaje do księży egzorcystów numerów telefonów, odsyłają do specjalnej "poradni". Niestety owa poradnia nie odbiera telefonu, a ja cały tydzień pracuję i nie mam jak się do niej dostać :roll:

Ktoś coś? Byłabym bardzo wdzięczna. Strasznie zależałoby mi na spotkaniu z egzorcystą, najlepiej z takim z "powołania", który ma do tego wszystkiego cierpliwość i się zaangażuje w jakimś stopniu, a nie będzie zniesmaczony, że ktoś zawraca mu czas (tak, zdarzają się tacy).

Z góry dziękuję.


Pn lut 12, 2018 19:20
Zobacz profil
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
ks. Michał Woliński - czytałam kilka wywiadów z nim jako egzorcystą, ale czy to jest aktualne, to niestety nie wiem.
http://www.dolinamilosierdzia.pl/Duszpa ... wiadomosci

jeśli w Kurii odesłali cie do poradni, to jest prawie pewne, że egzorcysta też Cię najpierw do tej poradni wysle.


Pn lut 12, 2018 20:25

Dołączył(a): Pn lut 12, 2018 20:19
Posty: 9
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Wzrasta liczba osób opętanych, często są to opętania "ukryte" (tylko objawiające się zniewoleniem psychicznym)... a mam wrażenie, że dla księży jeśli kimś nie miota, gdy wchodzi do kościoła, to nie jest opętany. Wygląda to jakby opętania były są wśród księży tematem tabu i najchętniej uciekaliby przed tym jak najdalej ("nie zawracaj nam głowy, na pewno sobie wymyślasz, numeru ci nie damy"). Śmiech na sali!


Pn lut 12, 2018 20:45
Zobacz profil
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Możesz też spytać u Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Dwóch tamtejszych ojców było egzorcystami (dane z 2013r., więc niestety też nie wiem, na ile aktualne)


Pn lut 12, 2018 21:49

Dołączył(a): Pt lis 17, 2017 0:08
Posty: 15
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Miałam kontakt z tamtym egzorcystą, ale zrezygnował z posługi :(


Pn lut 12, 2018 23:55
Zobacz profil
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Jeśli rozmawiałaś już z egzorcystą i on po zakończeniu posługi (znaczy w sensie: przestał być egzorcystą?) nie odesłał Cię do innego egzorcysty, to może nie widział konieczności takiej modlitwy?
Może najprościej byłoby go o to spytać? - Czy widzi konieczność dalszej modlitwy nad Tobą, a jeśli tak- to czy mógłby Cię z innym egzorcystą skontaktować?
Bo może on takiej konieczności nie dostrzega. Pamiętaj, że najsilniejszym egzorcyzmem jest spowiedź.


Wt lut 13, 2018 0:30

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Polecam skontaktować się z poradnią psychologiczną, a nie z egzorcystą, który może narobić tylko większej szkody


N lut 18, 2018 2:54
Zobacz profil
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Eratostenes napisał(a):
Polecam skontaktować się z poradnią psychologiczną, a nie z egzorcystą, który może narobić tylko większej szkody

Wykazujesz niewiedzę - egzorcyści ustanowieni przez Kościół w każdym przypadku ściśle współpracują z psychiatrami.


N lut 18, 2018 9:23

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Nie chciałbym psychiatry który współpracuje z egzorcystami, którzy wierzą w duchy i demony


N lut 18, 2018 19:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Współpracują z psychiatrami i psychologami w tym sensie, że najpierw to oni sprawdzają, czy człowiek ma zaburzenia psychiczne. Jeśli nie ma, wtedy może iść do egzorcysty.

I naprawdę ludziom zdarzają się problemy, które mijają po egzorcyzmach.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lut 18, 2018 19:49
Zobacz profil
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Soul, bywa też odwrotnie. czasem ktoś idzie najpierw do egzorcysty- i nie zawsze zostanie bez żadnej rozmowy odesłany do lekarza.


N lut 18, 2018 23:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
Soul33 napisał(a):
I naprawdę ludziom zdarzają się problemy, które mijają po egzorcyzmach.


Co oczywiście nie świadczy że owe egzorcyzmy mają jakąkolwiek "moc" inną niż stricte psychologiczną.

baranek napisał(a):
Soul, bywa też odwrotnie. czasem ktoś idzie najpierw do egzorcysty- i nie zawsze zostanie bez żadnej rozmowy odesłany do lekarza.


...ale jeżeli nie zostanie w ogóle odesłany do lekarza, tylko zacznie się nad nim odprawiać modły z rozpoznaniem opętania, to ów egzorcysta jawi się jako potencjalnie bardzo szkodliwy konował.

[edytowano 1 x... poprawiono cytowanie. M.]


Pn lut 19, 2018 0:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Kontakt z księdzem egzorcystą
dioueh napisał(a):
Wzrasta liczba osób opętanych, często są to opętania "ukryte" (tylko objawiające się zniewoleniem psychicznym)...

Czym to się różni od choroby psychicznej/natręctwa/nałogu ?


Pn lut 19, 2018 11:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL