Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 18, 2018 9:57
Posty: 17
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Minęło już trochę czasu, a więc mogę określić dokładniej i racjonalniej zaistniałą sytuację i jak sobie z nią radzę. Po dłuższych rozmowach ze swoją dziewczyną, przemyśleniach oboje doszliśmy do wniosku, że był to gwałt. Jej były chłopak doskonale zdawał sobie sprawę z jej depresji, problemów z cięciem się, autoagresją i strasznie niską samooceną, a więc z czasem przeszedł do działania ciągle nalegając i pomimo wiecznych odmów ze strony mojej dziewczyny ona uległa, bo poprzez wmawianie jej i napieranie nie była w stanie się obronić. Odbiło się to na niej strasznie co poruszałem już we wcześniejszych wątkach. Moje podejście po czasie również z waszymi zapowiedziami ewoluuje z czasem staram się stawiać czoła temu wszystkiemu i jakoś porzucić to w zapomnienie. Jest zdecydowanie lepiej niż było jednak teraz po postawieniu sprawy w jasnej sytuacji czuję jakąś wewnętrzną złość na to wszystko i żal o to, czemu takie rzeczy mają miejsce na świecie. Myśli pełne goryczy do przeszłości nie pozwalają mi się całkowicie się od niej oderwać i pomimo racjonalnego podejścia do zaistniałej sytuacji nie mogę być całkowicie wolnym i zapewnić należytego wsparcia swojej dziewczynie w tych ciężkich chwilach.


So mar 10, 2018 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
No to idziesz w dobrym kierunku. Za bardzo się nie spiesz, to nie jest coś, co możesz w sobie "przekręcić" w dzień czy tydzień. To, co piszesz, napawa jednak optymizmem.


N mar 11, 2018 16:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
@KiFi, wciąż się poznajecie nawzajem, rozmawiacie na trudne tematy, które dla was są skomplikowane, trzeba je uporządkować i zrozumieć. Tego nie da się zapomnieć i nawet nie warto usuwać w zapomnienie, bo jest to bagaż życiowy, który wpłynął na Twoją dziewczynę i jej reakcje. Czasami możesz być zaskoczony jej zachowaniem i trzeba wziąć poprawkę, że może być spowodowane trudnymi przeżyciami, nie tylko gwałtem, ale również skomplikowanymi relacjami z matką. Ona potrzebuje zrozumienia i akceptacji, a także wsparcia. Niedawno się dowiedziałeś o niej więcej i to nie jest sprawa, że za miesiąc-dwa przejdziecie nad tym do porządku dziennego, masz prawo nie wiedzieć jak czasami powinieneś zareagować, nikt nie jest idealny. Po prostu bądź sobą i wspieraj ją tak jak potrafisz.
Tak jak napisał przedmówca, Twoja wypowiedź napawa optymizmem, choć Ty sam tego może teraz nie dostrzegasz, jesteś wobec siebie bardzo krytyczny, a do tego masz na głowie stres przed maturą.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N mar 11, 2018 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 18, 2018 9:57
Posty: 17
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Dziękuje za słowa pociechy. Właśnie ja powoli zaczynam rozumieć to wszystko, ale wraz z zrozumieniem nie idzie akceptacja, czy też ulga psychiczna z tym związana. Pomimo tego, że zdaję sobie sprawę z wagi problemu i z trudności związanych z tą sytuacją, nie jestem w stanie racjonalnie myśleć, ponieważ wciąż owijam te wszystkie myśli wokoło codzienności sprawiając, że nie widać ich końca, jednocześnie tracąc nadzieję na pełną ich akceptację.


So mar 17, 2018 14:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
KiFi napisał(a):
wraz z zrozumieniem nie idzie akceptacja, czy też ulga psychiczna z tym związana.

Co masz na myśli?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So mar 17, 2018 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 18, 2018 9:57
Posty: 17
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
W "normalnej" rzeczywistości gdy człowiek poznaje szczegóły jakiegoś przykrego wydarzenia jest mu je łatwiej zaakceptować w pełni, dzięki zrozumieniu. W mojej sytuacji przez to, że wiem więcej jestem bardziej podirytowany tym, że coś takiego miało miejsce i jestem świadom coraz to cieńszej granicy która mogłaby temu zapobiec.


So mar 17, 2018 16:52
Zobacz profil
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Rzeczywiście ma ta dziewczyna pecha - jeden ją porzucił, drugi wykorzystał, a Ty szaty drzesz nad jej utraconą cnotą, jakby cała jej wartość zasadzała się w tej błonie.
Jeśli nie zmienisz swojego podejścia, ten związek nie ma żadnej przyszłości, a Ty jedynie wpędzał bedziesz dziewczynę w coraz większą depresję.
Masz tylko 19 lat, może dobrze byłoby jeszcze parę lat dorosnąć do tworzenia odpowiedzialnego związku.


So mar 17, 2018 18:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Możesz spróbować namówić ją na wizytę u psychologa. Gwałt może wyrządzić człowiekowi krzywdę na całe przyszłe życiu. Dlatego wizyta u psychologa byłaby bardzo pomocna. Tak samo byłaby pomocna w kwestii innych problemów, które spotkały ją w młodości. Dzięki temu jej życie może tylko ulec poprawie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 17, 2018 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 18, 2018 9:57
Posty: 17
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Nie da rady namówić ją na wizytę u psychologa. Powtarza tylko, abym nie rozpamiętywał tego i o tym zapomniał i ona też tak robiła odkąd to się stało i nie chce tego przypominać u psychologa.


A to czy nie jest tak, że człowiek poprzez pakiet doświadczeń zdobywanych przez życie rozwija i się, uczy oraz dorasta? Rozumiem obawy o to, ale każdego dnia staram się jakoś z tym zmierzyć/pogodzić i wychodzi jak wychodzi.


Wt mar 20, 2018 6:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Nie bardzo rozumiem kontekst pytania. Jasne, człowiek się uczy i rozwija. I co w związku z tym?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 20, 2018 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 18, 2018 9:57
Posty: 17
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Jest to odpowiedź na wpis Alus, która trafinie stwierdziła, że do pewnych spraw trzeba dojrzeć i dorosnąć. Ja tylko zaznaczyłem, że w obecnej sytuacji właśnie "dojrzewam" o ile można tak to nazwać


Wt mar 20, 2018 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Jak zaakceptować przeszłość dziewczyny?
Ja to myślę że to nie ona ma problem z tym co się stało, choć pewnie jakąś formę depresji ma, skoro się cieła i skądś to się wzięło. Problem masz ty, bo ty zadałeś pytanie:"jak zaakceptować przeszłość dziewczyny" Dość prosta jest odpowiedź, akceptować. Bo jeśli kochasz to akceptujesz, a jak nie to masz z tym problem. Bo kocha się za darmo i akceptuje się. Nie ciągaj dziewczyny po psychologach, ale może wyślij ją i siebie do spowiedzi. W konfesjonale działa tylko Bóg, a tam się leczy rany. Oczywiście trzeba powiedzieć prawdę i wszystko wtedy łaska spływa na nas Boża i nie ma w nas złości, zawiści, zazdrości. Bo jesteś chyba troszkę zazdrosny o gościa tego wcześniejszego, normalna sprawa, tylko ciągniecie tego tematu i zazdrości nic nie daje. Więcej wyciąganie tego non stop krzywdzi i ją i ciebie. A i obejrzyj sobie na YT świadectwo Tomasza Budzyńskiego.


Cz lip 05, 2018 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL