Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Wspólpraca między "Forami" 

Czy jesteś za wspólpracą między "forami" w ważnych zagadnieniach"
tak 47%  47%  [ 8 ]
nie 24%  24%  [ 4 ]
nie mam zdania 29%  29%  [ 5 ]
Liczba głosów : 17

 Wspólpraca między "Forami" 
Autor Wiadomość
Post Wspólpraca między "Forami"
Przeglądałem ostatnio inne katolickie Forum, jakim jest "Katolik".
Jeden z Moderatorów tego Forum podjął temat:

"Miłość, małżeństwo - czy warto ?"

Cóż, nie pozostało mi nic innego, jak tylko zaproponować współpracę i wzajemną wymianę wszystkim Forumowiczom z obu szacownych "Forów" w pracach nad tą problematyką...

Podaję zatem linki do dwóch zagadnień, poruszonych na "Katoliku" dotyczących "życia w rodzinie"

http://www.katolik.pl/dyskusje/viewtopic.php?t=1813
("Miłość, małżeństwo - czy warto ?")

http://www.katolik.pl/dyskusje/viewtopic.php?t=1813
("Moja Mama")

I jeszcze jedno:
Może rzeczywiście udało by się dzięki "współpracy między "forami"" stworzyć coś w rodzaju "poradnika dla młodych' ?

pozdrawiam sedecznie :) :) :)

ddv


Pt sty 02, 2004 10:15
Post 
Zaznaczyłem "Nie mam zdania" a teraz uzasadnię.

Współpraca pomiędzy Forami może i jakiś sens ma, ale...
Ja przez jakiś czas korzystałem z Forum Katolik. Przez jakiś czas zestaw forumowiczów, który tam pisał reprezentował niezły poziom. Przez jakiś czas...
Aktualnie styl wypowiedzi w tamtym miejscu jest irytujący. Nie chodzi o to, że owe osoby nie są katolikami. Gdy ja tam rozmawiałem byłem jednym z trzech może pięciu katoliku, a cała reszta to byli w większości ateiści lub agnostycy. Ale wydaje mi się, że w znacznym stopniu szanowaliśmy siebie.
Aktualnie nawet odradzałbym informować osoby przebywające na tamtym Forum o istnieniu portalu Wiara.
Uważam że sytuacja jaka tam panuje jest również wynikiem błedu moderatorów. Odnoszę wrażenie, że dali się mimo wszystko zastraszyć idiotycznymi zarzutami o brak tolerancji ze strony katolickich moderatorów. A jest to wyjątkowym idiotyzmem, gdyż właśnie tam na spokojnie mogli ateiści krytykować wiarę jako taką. Aktualnie w imię przedziwnej jak dla mnie 'tolerancji' panuje tam pospolite chamstwo.
Nie chcę obrażać swoich starych znajomych, którzy tam pisują, ale myślę, że w znacznym stopniu zgodzicie się ze mną: jeśli styl czyjejś wypowiedzi jest dla szerokiej grupy po prostu nieestetyczny, to w imię czego miałby tam być?
Jeżeli aktualnie jest tam topic w którym ktoś kto ma może 11 lat usiłuje przekonywać, że nauka Kościoła Rzymskiego a także wszelkie idee, zaczynając od postawy szacunku dla innych są idiotyczne, gdyż wchodzi nowe - w postaci brania narkotyków, to znaczy, że tam w ogóle nie ma moderacji.

Jeśli Forum Wiara chce się bawić w takie eskperymenty jak podawanie swojego linka w takie miejsca to jest konieczność, żeby tutejsi moderatorzy ustalili bardzo konkretnie co faktycznie tu nie wolno.
Jeśli kogokolwiek burzy to, że ja coś takie piszę to niech spróbuje przez miesiąc rozmawiać na jakikolwiek temat na Katoliku - z okazji Nowego Roku owocnych wrażeń życzę.
Proszę także pamiętać, że zasady które tu ustalicie nie powinny jednak eliminować możliwości polemiki...
Ponadto... podejrzewam że kasowanie każdego dnia po 10 post'ów użytkowników, którzy... hm... wkraczają w życie jest męczące.

Tak więc powodzenia. :D


Pt sty 02, 2004 10:39
Post 
Na pewno masz dużo racji w tym, co napisałeś, PTR... :)

Cóż, ja ze swej strony poddałem ten głos pod rozwagę Forumowiczów z "Wiary".
Na pewno będzie się liczyć każda rozsądna wypowiedź. A zdrowego rosądku w wypowiedzi "PTR" nie brakuje...

Pozdrawiam serdecznie !

ddv


Pt sty 02, 2004 10:50
Post 
Witam
...i zycze wszystkiego Naj naj..naj w Nowym Roku

Przychylam sie do zdania PTRqwerty.
Sam kiedys chodzilem na "katolika" i zgadzam sie , ze jeszcze jakis rok temu, poziom byl tam dosyc znosny. Pomijajac kilku "szalonych"....i to nie tylko ze strony "ateistow", ale takze ze strony katolikow (niejaki von Preussen...rozniste ma nicki, ale kto tam bywal to wie o kogo chodzi :) ).

Wiem rowniez, ze kilka osob z taktego forum juz tutaj zawitalo. Pierwszym byl chyba Wojtek37 :) , PTR, godunow, Pug,....moze jeszcze ktos.

Obecnie bardzo rzadko zagladam na forum dyskusyjne "katolika"....z tych wzgledow o jakich wspomnial wlasnie PTR.

Nie wiem PTR, czy Twoje wnioski dotyczace tamtych moderow sa sluszne. Wydaje mi sie po prostu, ze jest ich zbyt malo i nie wyrabiaja sie.

Jezeli link tego forum juz tam jest.....to niech sobie bedzie. Zobaczymy jak sprawa sie rozwinie.

Obiecuje ( w imieniu swoim i innych moderow), ze postaramy sie jasno wypracowac w najblizszym czasie jakies konkretne zasady, co tutaj wolno, a czego nie wolno.

Moge tylko cie zapewnic, ze "indywidua" w rodzaju von Preussena......nie beda sie tutaj mogly tak szarogesic jak to robia TAM.

pozdrowka :)


Pt sty 02, 2004 11:19
Post 
No co do tamtejszych moderatów to wiem, że mają w pewnym sensie rozsądną filozofię, że lepiej by dzieciaki siedziałym na forum i dyskutowały, niż gdyby miały.... 'inaczej' spędzać wolny czas. :) Jakiś to sens ma. :)

Nie pamiętam von Preussena, może za późno się dowiedziałem o Forum bym mógł go poznać. :lol: Znam jednak Titusa Labienusa wcześniejszego Locutusa - to wystarczy :-D Chociaż on ma przynajmniej poczucie humoru. :rotfl2:
A masz racje... katolicy którym można by podziękować też tam bywali. :glupek2:


Pt sty 02, 2004 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Niestety ale ja zdania nie mam na temat innych forum religijnych, gdyż nie bywam tam.


Pt sty 02, 2004 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Ja na katolika zajrzałem stosunkowo niedawno, zarejestrowałem się, i... pożałowałem, bo dopiero potem poczytałem co tam się pisze i jak.
Cóż - mądry Polak po szkodzie :( Niestety.

Co do pytania ddv - uważam, że nienależy rozbić tematów"interforowych". Niech tutaj każdy sobie rzepkę skrobie. A forum nich sobie samo kształci zaangażowanych użytkowników. Po pewnym czasie już wiadomo co po kim się można spodziewać :D

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Cz lut 19, 2004 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Odswiezam watek :)

"Katolik" jaki jest każdy widzi. Chamstwo przejawia się tam i po jednej i po drugiej stronie bartykady. Ale juz "apologetyka" trzyma poziom.

Admin Marek się bardzo stara. Czytuję to forum od czasu do czasu i wiedzę, że "Wiara" i "apologetyka" mogłyby (gdyby chciały, oczywiście) w pewnych tematach współpracować.

Link: http://www.apologetyka.katolik.pl/forum/index.php


So maja 15, 2004 11:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL