Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 17:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Rola Boga w Waszych związkach. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 18, 2005 20:11
Posty: 72
Post Rola Boga w Waszych związkach.
Hej!
Proponuje nowy temat :)
Chodzi mi o Wasze zwiazki - jedni mieli ich duzo, inni malo. I byly z pewnoscia rozne, tego sie nie da zanegowac :P W kazdym razie chodzi mi o to, jaki byl stosunek do Boga i wiary wsrod waszych partnerow. Opiszcie historie swoich związków - czy związki oparte na wierze i miłości do Boga były / są trwalsze?
Myslę, że wielu z nas z chęcią by poczytało o ciekawych, miłosnych 'story' ;) Nie mowie tu o harlequinach :P
Historie zwiazkow, wasz stosunek do Boga w nich - i co z tego wyniknelo :)
Zachecam do podzielenia sie spostrzezeniami! :)


Cz paź 13, 2005 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Najtrwalsze sa zwiazki oparte na milosci wzajemnej ludzi. Fanatyczna milosc do Jahwe mojej bylej doprowadzila do rozpadu związku. Dane mi jednak bylo spotkac osobe, z ktora obecnie jestem we wspanialym zwiazku. Pozdrawiam

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Cz paź 13, 2005 15:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Moja dziewczyna jest mniej religijna ode mnie, a biorąc pod uwagę fakt że ja sam już parę lat do kościoła nie chodzę, to wszystko jest ok i nie przeszkadzają nam jakieś dziwne, wydumane zakazy :P

Sadzę że dobrze jest się dobrać pod tym względem na zasadzie podobieństwa, dlatego też już na początku znajomości spytałem jakie jest jej podejście do takich spraw, nie sądzę żebym mógł być z kimś kto słucha wszystkich nakazów i zakazów KK kiedy dla mnie nie mają niektore z nich sensu. Podobnie nie sądze zeby osoba wierząca czuła się dobrze w związku z kimś kto niektorych zasad KK nie potrafi przyjąć. To może być czynnik powodujący rozpad związku jak już zaznaczył przedmówca.

_________________
Słów parę o religii


Cz paź 13, 2005 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
i jeszcze tylko dodam że to mój pierwszy i jedyny związek - trwa od trzech i pół roku i ma się dobrze :D

_________________
Słów parę o religii


Cz paź 13, 2005 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 18, 2005 20:11
Posty: 72
Post 
Hmm... A nie probowaliscie moze sciagnac bardziej na strone Kosciola swoja dziewczyne? Pokazac jej dobra droge, nie zmuszajac do niczego? :) Mysle, ze kompromis da sie przeciez osiagnac :)


Cz paź 13, 2005 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Cytuj:
Hmm... A nie probowaliscie moze sciagnac bardziej na strone Kosciola swoja dziewczyne?
ja nie, za to sam się ściągnąłem na "ciemną stronę mocy", po prostu kiedy zobaczyłem że sa rzeczy które KK uważa za grzech a ja ich ani nie żałuję ani nie obiecam poprawy bo nie widze w nich żadnego zła - uznałem że ten kościół mi nie odpowiada, bo zebyw nim pozostać musiałbym oszukiwać samego siebie. A rola Boga... w zasadzie to chyba znikoma... Niestety rozsądek podpowiada mi że go nie ma i chociaż wolalbym się mylić, to nie mam przekonania by zwracać się do kogoś kto prawdopodobnie nie istnieje :?

_________________
Słów parę o religii


Cz paź 13, 2005 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 18, 2005 20:11
Posty: 72
Post 
Hmmm....
Planujecie zatem cos? Slub, mieszkanie razem, dzieci?


Pt paź 14, 2005 7:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Piotr_1987 napisał(a):
Hmmm....
Planujecie zatem cos? Slub, mieszkanie razem, dzieci?

oczywiście, slub, mieszkanie razem i dzieci :)

_________________
Słów parę o religii


Pt paź 14, 2005 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Można nakłonić do Boga, ale znam rodzinę, w której wielkie nieszczęście doprowadziło jednego z członków w kierunku Boga.
Kiedy urodziło im się dziecko chore (2 punkty) ojciec dziecka tak gorliwie się modllił, że teścia sprowadził na drogę bożą. Ale, czy trzeba aż takich nieszczęść? Bóg jest na wyciągnięcie ręki, na jeden nasz odruch, na jedno nasze słowo, na jedno skinienie.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N paź 16, 2005 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 17, 2004 15:47
Posty: 342
Post 
Kwestia Boga, wiary jest bardzo ważna w naszej rodzinie. Nie wyobrażam sobie aby mój mąż nie chodził razem z nami do kościoła, aby nie modlił się wieczorem z dziećmi.
Tak jak większość mamy czasem chwile zwątpienia , ale dużo nam daje wspólna modlitwa. Wyszłam młodo za mąż ale bardzo poważnie podeszłam do małżeństwa, wybierając człowieka, którego kochałam a jednoczesnie zbliżonego światopoglądem do mojej wizji życia opartej na wierze katolickiej.


Pn paź 17, 2005 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 18, 2005 20:11
Posty: 72
Post 
Mlodo... to znaczy ile mialas lat, jesli mozna wiedziec? ;) I dlaczego zdecydowalas sie na slub tak szybko? Jesli nie chcesz, nie musisz odpowiadac :)


Wt paź 18, 2005 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 17, 2004 15:47
Posty: 342
Post 
Miałam 20 lat.
Po kilku spotkaniach wiedziałam , że chcę przeżyć życie z tym człowiekiem i chcę aby był ojcem moich dzieci. Poza tym przeszedł pozytywnie mój test kosciołowy, który polegał na tym, że obserwowałam jak chłopak zachowywał się w kościele. Moze to śmieszne ale dla mnie było ważne w jaki sposób i czy w ogóle potrafi się przeżegnać, jak klęka, czy się modli , czy tez bez zainteresowania rozgląda się po kościele . Dużo rozmawialiśmy też o naszej wizji małżeństwa , rodziny.A teraz? Bywało różnie, tak jak w każdej rodzinie . Jesteśmy już ze sobą prawie 10 lat i bardzo dbamy o tą naszą miłość.Kocham mojego męża ,dla niego mogłabym urodzić wiele dzieci- na razie mamy dwoje :-)


Wt paź 18, 2005 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL