Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
obcy-astronom napisał(a):
Okaleczasz się i to trwale, już nigdy nie będziesz płody bo se coś podciąłeś, nie jest to okaleczenie?
Właśnie tak ,nie jest to okaleczenie ,bo niczego sobie nie okaleczam ,jeżeli ma sie już dzieci i nie chce ich sie mieć juz więcej to ubezpłodnienie jest najsuteczniejszym rozwiazaniem .A zaletą tej metody jest to ,że już nigdy nie bede musiał urzywać środków antykoncepcyjnych włącznie z NPRem .Po wazektomii można uprawiać z żoną zdrowy seks bez strachu bez stresu ,bez zaglądania sobie w pochwe i mierzenia gęstości śluzu i temperatury bez tych wszystkich dyrdymałów .Zdrowy seks który umozliwia wazektomia jest bardzo ważny dla szczęścia małżeńskiego ,nie jest najwazniejszy ,ale jest bardzo ważny.Wazektomia jest odwracalna ,nie znaczy ,że po niej juz nigdy nie będe płodny ,jeżeli odcieło się pewien fragment nasieniowodu to tak samo można go sobie pózniej zaszyć -tylko pytanie po co?Po co mi póżniej będzie potrzebna znowu płodność ,po to by robic następne dzieci?A czy człowiek to maszyna do robienia dzieci?Niektuży wyobrażaja sobie ,że kiedys zechcą mieć jeszcze dzieci bo np.te które miał zginęły by w wypadku ,lub na skutek innego nieszcześcia -nic bardziej błędnego ,bo człowiek nie jest maszyna bez uczuc do robienia dzieci ,utrata dzieci jest tak traumatycznym przeżyciem ,że nawet płodni i zdrowi rodzice nie decydują sie juz nigdy na płodzenie dzieci ,a cóz dopiero ktoś kto wybrał bezpłodność dla szczęścia rodzinnego.


So lut 16, 2008 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Rozumiem twoje intencje i co do tego, że seks jest bardzo ważny absolutnie się zgadzam.

Ale patrz... dlaczego uważasz że nie jest to okaleczenie, czy dlatego, że to twoja decyzja. A jeżeli ja nie będę chciał iść do wojska i utnę sobie kciuk (kiedyś byłą to popularna metoda ale dawno temu) To się nie okaleczę...

Mówisz ubezpłodnie się... No jakby nie było część twojego ciała na twoje własne życzenie nie będzie działać jak powinna. Rozumiem, że jest to twój cel, ale... co nie zmienia faktu, że wazektomia jest jakby popsuciem czy wyłączeniem płodności. Ale włączeniem poprzez przecięcie kabelka.

(PS, wazektomia nie jest uważana za nieodwracalną bo jest mała szansa, że uda się to naprawić, ale jak napisałem szansa jest mała)

Zastanów się nat dtym kciukiem.

Ty nie chcesz być płodny i se przecinasz kabelek.
A tu nie chcesz iść do wojska i se ucinasz kciuk.

Praktycznie różnica polega na tym, że ucięty kciuk jest widoczny a kabelka nie widać.
I mimo, że ucięcie kciuka służy nawet uratowaniu życia, żeby nie zginąć na wojnie, jest samookaleczeniem.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


N lut 17, 2008 2:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
Obcy_astronom napisał(a):
No jakby nie było część twojego ciała na twoje własne życzenie nie będzie działać jak powinna.
A kiedy część mojego ciała ma działać jak powinna mając na uwadzę wazektomię i to ,że nie chce sie mieć już więcej dzieci?


N lut 17, 2008 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Obcy_astronom napisał(a):
No jakby nie było część twojego ciała na twoje własne życzenie nie będzie działać jak powinna.
A kiedy część mojego ciała ma działać jak powinna mając na uwadzę wazektomię i to ,że nie chce sie mieć już więcej dzieci?


:-(

Odpowiedz mi na takie pytanie.
Czy jeżeli utniesz sobie kciuk, żeby nie iść do wojska to się okaleczysz czy nie?

Idąc twoim tokiem rozumowania nie okaleczysz się bo chcesz, żeby na twojej dłoni nie było kciuka a skoro tego chcesz to nie jest to okaleczenie.

Jeżeli siebie czegoś pozbawiasz (np, kciuka lub płodności) okaleczasz się. I nie ważne czy robisz to po to, żeby być bezpłodny czy nie.
Posłuchaj, przecinasz sobie kabelek, jakiś nasieniowód aby twój system odpowiedzialny za płodność przestał działać jak należy.

Powtórzę jeszcze raz, nie ważne czy robisz to specjalnie i czy w konkretnym celu. Zdrowe ciało jest płodne a ty robisz coś, żeby nie działało jak zdrowe. To jest okaleczenie, nie wiem sprawdź sobie w słowniku co to znaczy.

Jeżeli stwierdzisz, że świat jest okrutny i nie chcesz na niego patrzeć i przetniesz sobie kabelki od oczu do mózgu to też się okaleczysz mimo, że już nie chcesz być widomym i robisz to specjalnie.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


N lut 17, 2008 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
Dobrze ,wiem o co ci chodzi,próbujesz powiedziec ,że jest to okaleczenie ,czy obcięcie palca ,czy obcięcie nasieniowodu ,czy obciecie nerwu wzroku ,próbujesz powiedziec , ze to wszystko jest okaleczenie .Tylko jest malutkie" hallo"w tym wszystkim ,którego być może niedostrzegasz.Skoro jak mówisz to wszystko jest okaleczenie to dlaczego nie nosi takiej nazwy? .I mamy :Ubezpłodnienie to wazektomia ,obcięcie palca to amputacja ,a i przecięcie nerwu wzrcznego nosi ina nazwę niz to twoje" okaleczenie".Ja chcę własnie zwrócić na to uwagę ,że tego nie da sie tak po prostu nazwać okaleczeniem i kropka.Bo słowo okaleczyć ,okaleczac sie ,lub skaleczyć pasuje do zupełnie czegoś innego.A tutaj mamy do czynienia jednak nie z okaleczeniem lecz właśnie z wazektomią ,z ubezpłodnieniem ,czy ze sterylizacja .To są nazwy które własnie pasują do tego zabiegu ,dlatego ,że"okaleczenie "jest czymś innym ,ma zupełnie inny żródłosłów.Nie można wszystkiego wzucać do jednego koszyka , bo jeżeli zabieg ten będzie okaleczeniem to czym będzie w takim razie wazektomia ,sterylizacja czy ubezpłodnienie?Czy chcesz wyrugowac ze słownictwa polskiego takie pojecia jak ,amputacja ,wazektomia ,ubezpłodnienie i sterylizacja ?Ja tam wole nazywać to poprawnie bo słowo okaleczenie jest błędnym pojęciem .Jeżeli nie urzywamy poprawnych nazw ,nazw właściwych ,właściwie oddajacych istotę rzeczy to staczamy sie do błędu ,do prymitywizmu myślowego ,w konsekwencji przestajemy logicznie mysleć .Byc może przez takie błędy ludzie zupełnie czasami sie nierozumieja mimo ,że mówia tym samym jezykiem ,być może ztąd tez są takie podziały miedzy ludżmi .Nie dajmy się ogłupieć ,okaleczenie to jedno ,a wazektomia w swej istocie to zupełnie coś innego.


Pn lut 18, 2008 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Inny, ale czy ktoś chce zastąpić słowa "wazektomia ,ubezpłodnienie , sterylizacja" właśnie słowem okaleczenie? Nie sądzę. Tutaj chodzi tylko o to, że własnie wazektomia JEST okaleczeniem, jest konkretnym przykładem okaleczenia, amputacja JEST okaleczeniem.

Okaleczenie jest pojęciem szerszym niż wazektomia. Każda wazektomia jest okaleczeniem, ale nie każde okaleczenie jest wazektomią. Ale to pewnie wiesz.

Pytasz "Skoro jak mówisz to wszystko jest okaleczenie to dlaczego nie nosi takiej nazwy?". Po prostu ludzie wolą określać konkretnie o co chodzi. To, że używają nazwy "amputacja" lub "wazektomia" nie świadczy o tym, że to nie jest okaleczenie! A Ty zdajesz się taką tezę forsować.

Piszesz "Jeżeli nie urzywamy poprawnych nazw ,nazw właściwych ,właściwie oddajacych istotę rzeczy to staczamy sie do błędu ,do prymitywizmu myślowego ,w konsekwencji przestajemy logicznie mysleć ."
Przestajemy logicznie myśleć? Nie przesadzaj! Przecież nikt nie zastępuje słowa wazektomia/ubezpłodnienie/sterylizacja slowem "okaleczenie", ale opisuje tę czynność tym słowem pokazując inną stronę danego zjawiska. Powtórzę: nie zastępowanie, a opisywanie innym słowem ; nie wykluczanie danego słowa, a podanie innego opisującego zjawisko z innej strony.


Pn lut 18, 2008 17:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
jumik napisał(a):
Powtórzę: nie zastępowanie, a opisywanie innym słowem ; nie wykluczanie danego słowa, a podanie innego opisującego zjawisko z innej strony.
Nie powinniśmy właśnie w ten sposób postepować ,bo w ten sposób oszukujemy siebie ,nie powinniśmy szukać innych słów dla okreslenia rzeczy które do nich nie pasują.Bądżmy bardziej poważni i rozsądni jak nie będziemy szanować słów ,jak nie bedziemy liczyć się z poprawnoscią to predzej czy pózniej opanuje nas demagogia .Ja od początku tej rozmowy wzdrygam sie właśnie na słowo "okaleczenie".Uważam ,że wazektomia nie jest tylko jakimś tam okaleczeniem tylko ,bo okaleczyć to sie można w palec , a tutaj mamy do czynienia z czymś o wiele bardziej poważnym,mamy do czynienia z zabiegiem chirurgicznym ,praktykowanym i udoskonalanym przez setki lat powszechnie dostepnym w krajach ościęnnych i zabronionym w polsce na skutek ideologii życia błędnie pojętej i pokutującej do dzisiaj.


Pn lut 18, 2008 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.
Każdy owczarek niemiecki jest psem a nie każdy pies jest owczarkiem niemieckim.
Każda wazektomia jest okaleczeniem ale nie każe okaleczeni jest wazektomią.

Tak samo jakbym powiedział, że mam owczarka niemieckiego a nie psa. Bo skoro wszyscy mówią na niego owczarek niemiecki to nie jest to pies.

Wiesz co to są grupy i podgrupy?

Wieka grupa:
Organizmy żywe.
Niżej zwierzęta.
potem ssaki.
potem np. czworonogi
psowate
psy
owczarki
owczarek niemiecki

tak samo jest z okaleczeniem (wzektomia jest to podgrupa okaleczenia się)

Okaleczenie
samookaleczenie
samookaleczenie specjalistyczne / zabiegowe
wazektomia.

Wazektomia nie jest bezpośrednio nazywana okaleczeniem bo gdyby się Ciebie ktoś pytał gdzie idziesz i ty byś powiedział idę się okaleczyć to jest to jest to zbyt ogólne.
Wtedy ten ktoś się zapyta a co dokładnie idziesz zrobić a ty na to idę na wazektomie.
I wszystko jasne.



PS w palec to się można skaleczyć a nie okaleczyć.

Ps prim. Napisz jak rozumiesz słowo okaleczenie bądź samookaleczenie.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pn lut 18, 2008 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie powinniśmy właśnie w ten sposób postepować ,bo w ten sposób oszukujemy siebie ,nie powinniśmy szukać innych słów dla okreslenia rzeczy które do nich nie pasują.Bądżmy bardziej poważni i rozsądni jak nie będziemy szanować słów ,jak nie bedziemy liczyć się z poprawnoscią to predzej czy pózniej opanuje nas demagogia .Ja od początku tej rozmowy wzdrygam sie właśnie na słowo "okaleczenie".


Właśnie my nie oszukujemy siebie i dlatego mówimy: owszem, to jest sterylizazja, ale sterylizacja jest okaleczeniem. Określamy rzeczy słowami, które do nich pasują. Jesteśmy poważni i rozsądni, szanujemy słowa i dlatego stajemy w prawdzie mówiąc, że jest to okaleczenie.

To właśnie jeśli będziemy unikali mówienia o naturze danego zjawiska, o drugiej stronie danej czynności, to wtedy używając eufemizmów i innych określeń będziemy popadać w demagogię.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Uważam ,że wazektomia nie jest tylko jakimś tam okaleczeniem

Masz rację, to nie jest tylko jakimśtam okaleczeniem, bo to słowo nie precyzuje w jakiej części ciała nastąpiło, ale nim jest i to poważnym. A precyzyjniejszym określeniem jest wazektomia. Tak jak precyzyjniejszym określeniem jakiegoś "psa" jest nazwa "owczarek niemiecki".


Pn lut 18, 2008 20:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
jumik napisał(a):
A precyzyjniejszym określeniem jest wazektomia. Tak jak precyzyjniejszym określeniem jakiegoś "psa" jest nazwa "owczarek niemiecki".
No właśnie i oto mi chodzi ,abyście poprawniej dobierali słowa ,wazektomia to wazektomia ,a nie jakieś tam ogólnikowe okaleczenie .Nie wystarcza na bułkę powiedzieć pieczywo ,nie wystarcza na owczarka niemieckiego powiedzieć pies ,właściciel mógłby poczuć się urazony chodż sam pies nie wie ,że jest psem ,a nawet owczarkiem niemieckim .Bo to są wszystko nazwy ,słowa wymyślone przez człowieka i dla człowieka .I nie zapominajcie o tym ,że słowa trzeba dobierać precyzyjnie po to one są inaczej nie bedziemy sie rozumieć .Okaleczenie do bardzo ogólnikowa nazwa ,zbyt odległa rodzina ,czy grupa słów i nie pasuje do wazektomi ,najbardziej precyzyjna nazwą jest wazektomia ,sterylizacja i ubezpłodnienie ,a czy to należy do rodziny okaleczeń czy nie to juz zbyt odległa perspektywa .Obcy_astronom grupę "okaleczenie "okreslił jako pierwszą ,lecz ja idąc jego tokiem myślenia ,sprostając jego oczekiwaniom podam mu grupę jeszcze wyższą -"grzech"Oto jak blisko do demagogii .


Wt lut 19, 2008 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Okaleczasz się pozbawiając się czegoś co jest naturalne.
Narządów lub umiejętności.

No i co z tego, że u mnie pierwsza grupa była okaleczenie.
Nad nią mogło być grzech a wyżej czyn a jeszcze wyżej decyzja a jeszcze wyżej 10 rzeczy.
Czy to by zmieniło to czy wazektomia należy do zabiegu chirurgicznego który pozbawia cię czegoś co jest naturalne.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt lut 19, 2008 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
Obcy_astronom napisał(a):
Okaleczasz się pozbawiając się czegoś co jest naturalne.
Narządów lub umiejętności.

No i co z tego, że u mnie pierwsza grupa była okaleczenie.
Nad nią mogło być grzech a wyżej czyn a jeszcze wyżej decyzja a jeszcze wyżej 10 rzeczy.
Czy to by zmieniło to czy wazektomia należy do zabiegu chirurgicznego który pozbawia cię czegoś co jest naturalne.
Chyba tracisz juz po mału kontrolę,to do czego chcesz wrócić mamy już dawno za sobą ,a teraz tylko dodam ,że to nie ja się okaleczam ,lecz okalecza mnie chirurg- nie bedziemy sie rozumieć jeżeli bedziemy rozmawiać o grupie zwanej "okaleczenie "Zob muj post wyżej.


Wt lut 19, 2008 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
samookaleczenie czy okaleczenie mnie przez kogoś innego jak go o to proszę...

No ale ok, wracajmy do tematu.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt lut 19, 2008 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post 
Obcy_astronom napisał(a):
samookaleczenie czy okaleczenie mnie przez kogoś innego jak go o to proszę...

No ale ok, wracajmy do tematu.
Ja cały czas próbuje rozmawiać na temat ,o wazektomi , ty tylko to okaleczenie i okaleczenie ,a teraz jeszcze wymyślasz nastepną podgrupę "samookaleczenie "Daj spokój Obcy....z tym" kaleczeniem" , to nie na temat.Mamy rozmawiać o wazektomi która i tak pozostanie wazektomią ,czy nam sie ona podoba czy nie .Wcześniej przedstawiłem zalety tego zabiegu ,może ty teraz przedstawisz powody ,dla których nie powinniśmy sie na nią decydować?


Wt lut 19, 2008 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
To ja powiem tak, szczerze tak twierdziłem i upierałem sie, że jest to okaleczenie ( a dokładniej siebie) bo okaleczanie się jest grzechem i do tego zmierzałem.

A jak wiadomo grzeszyć nie wolno.

Ogólnie skoro Bóg uczynił nas płodnymi to nie wolno nam z tego niestety rezygnować.
Płodność nie jest chorobą którą należy "usunąć" bądź "wyleczyć" czy od tak sobie z niej zrezygnować.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt lut 19, 2008 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL