Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Lucyna napisał(a):
"Sterylizacja to idealne rozwiązanie dla kobiet u których ciąża wiąże się z zagrożeniem życia lub zdrowia (tak jak u Alicji Tysiąc)"

Czlowiek w odroznieniu od zwierzecia moze panowac nad wlasnymi instynktami, nad popedem seksualnym rowniez, a rozum ma mu sluzyc do poprawnego myslenia, ktore to nie pozowli na krzywdzenie siebie samego.


Wyobrażasz sobie całe życie w małżeństwie bez seksu? Wiem wiem, da się, ale nie każdy musi sobie stawiać za wzór taki styl życia, niektórym może to szkodzić.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lut 11, 2008 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Lucyna napisał(a):
Czlowiek w odroznieniu od zwierzecia moze panowac nad wlasnymi instynktami, nad popedem seksualnym rowniez, a rozum ma mu sluzyc do poprawnego myslenia, ktore to nie pozowli na krzywdzenie siebie samego.

Podwiązanie jajowodów nie jest krzywdzeniem siebie w przypadku osoby która chce ciąży uniknąć. Większym krzywdzeniem siebie jest to co sugerujesz czyli powstrzymywanie się przez seksu przez całe życie.


Pn lut 11, 2008 21:44
Zobacz profil
Post 
Zen, ktore moje slowa to sugeruja?


Pn lut 11, 2008 21:55

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
"Czlowiek w odroznieniu od zwierzecia moze panowac nad wlasnymi instynktami, nad popedem seksualnym rowniez".


Pn lut 11, 2008 22:04
Zobacz profil
Post 
Zen, ale to slowa nie oznaczaja tego co sugerujesz.
Nie wierze, ze nie wiesz, co w tym wypadku onacza slowo "panowac".


Pn lut 11, 2008 22:13

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
czeresniowa napisał(a):
To samookaleczenie się
O tak to jest jedyny argument Koscioła przeciwko wazektomii ,ze to okaleczenie się .Ale to jest smieszne bo okaleczyć to sie można w PALEC .


Śr lut 13, 2008 17:04
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
O tak to jest jedyny argument Koscioła przeciwko wazektomii ,ze to okaleczenie się .Ale to jest smieszne bo okaleczyć to sie można w PALEC .


Jeżeli się skaleczysz w palec celowo, to też masz grzech. Mam nadzieję, że zauważasz różnicę w okaleczeniu przypadkowym, w wyniku wypadku lub choroby, a celowym ? :?


Śr lut 13, 2008 19:00

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
baranek napisał(a):
Jeżeli się skaleczysz w palec celowo, to też masz grzech. Mam nadzieję, że zauważasz różnicę w okaleczeniu przypadkowym, w wyniku wypadku lub choroby, a celowym ?
Przepraszam bardzo ale każdy zabieg chirurgiczny to okaleczenie a według Ciebie Chirurdzy to zawodowi grzesznicy .Zapominasz tez ,że niektórzy juz rodzą się niepłodni właśnie z powodu niedrożności nasieniowodów i o nich tez się mówi ze są okaleczeni .A ja ci mówie ,że nikt nie rodzi sie okaleczonym i nikt z powodu zabiegu hirurgicznego nie okalecza się .Można być okaleczonym na umyśle i do tego wcale nie trzeba ingerencji chirurgicznej .


Śr lut 13, 2008 20:48
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Przepraszam bardzo ale każdy zabieg chirurgiczny to okaleczenie(...).A ja ci mówie ,że nikt nie rodzi sie okaleczonym i nikt z powodu zabiegu hirurgicznego nie okalecza się


To w końcu się okalecza czy nie? ;-) Zabiegi chirurgiczne też są konieczne i nie :)

I proszę mi nie przypisywać czegoś, czego nie powiedziałam (o chirurgach jako zawodowych grzesznikach)


Śr lut 13, 2008 21:19

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Jeżeli się skaleczysz w palec celowo, to też masz grzech.


Tatuaże to grzech?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr lut 13, 2008 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
baranek napisał(a):
To w końcu się okalecza czy nie? Zabiegi chirurgiczne też są konieczne i nie

I proszę mi nie przypisywać czegoś, czego nie powiedziałam (o chirurgach jako zawodowych grzesznikach)
Powiedziałeś ,jeden post wyżej ,że okaleczenie celowe to grzech ,a ja ci mówię ,że według tego co powiedziałeś chirurdzy byli by zawodowymi grzesznikami , bo oni właśnie okaleczają celowo.Wazektomia jest "okaleczeniem "celowym .Ale powtażam to z czym sie z tobą nie zgadzam:Otóż "okaleczyć"(staroświecka i przeterminowana nazwa wazektomii) to się można w palec ,dlatego że wazektomia nie jest żadnym okaleczeniem -wazektomia jest ubezpłodnieniem ,sterylizacją .Każdy zabieg chirurgiczny jest celowym okaleczeniem ,bez wzgledu na to czy jest to ubezpłodnienie ,wyciecie raka trzustki ,czy sterczącego nosa.


Pt lut 15, 2008 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
A gdyby tak... uciąć sobie nogi... na starość... żeby się nie przewrócić i nie złamać czegoś...

Antykoncepcja to jedno a stałe i trwałe okaleczenie swojego ciała to co innego.

Człowiek ma wolą wole więc może... phi... wolną wolą może nawet bombę atomową wysadzić... i czy wolna wola to usprawiedliwi...

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pt lut 15, 2008 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Acha ,Tobie chyba oto chodzi ,że wazektomia nie jest zabiegiem koniecznym tak jak i tatuaże ,a tylko wycięcie raka trzustki jest zabiegiem koniecznym.Otóż wazektomia JEST KONIECZNA dla ubezpłodnienia.Wycięcie raka trzustki JEST KONIECZNE dla ratowania życia , a wycięcie sterczącego nosa JEST KONIECZNE dla poprawy urody.Jeżeli chirurgia miała by ograniczać sie tylko do ratowania życia i zdrowia to zaczęła by wracać do swego początku .Czy chcesz baranku ,aby ludzkość powróciła do swego początku ,aby było tak jak dawniej kiedy chirurg był znachorem mającym w rekach moc ratowania zycia?Czy może raczej chcesz aby chirurg to był ktos taki jak my ,ktoś z nas mający takie same problemy jak wszyscy ludzie ,abyśmy nie musieli szukać go ze świeconą wodą .?Są dwie możliwości ,albo pozwolimy chirurgi sie rozwijać i powiekszać spektrum jej działania ,albo powróci ona do sredniowiecza i zamiast sterylizacji bedziemy mieć kastrację .


Pt lut 15, 2008 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Obcy-astronom napisał(a):
Antykoncepcja to jedno a stałe i trwałe okaleczenie swojego ciała to co innego.
Obcy...Przyjżyj sie wczesniejszym postom.Wazektomia nie jest zadnym okaleczeniem ,wazektomia jest ubezpłodnieniem ,bo okaleczyć to sie można w palec.


Pt lut 15, 2008 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Aha no tak... to ubezpłodnienie a nie okaleczanie tak samo jak wycięcie komuś nóg nie jest okaleczeniem tylko unieruchomieniem... Co nie?
Okaleczasz się i to trwale, już nigdy nie będziesz płody bo se coś podciąłeś, nie jest to okaleczenie?

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pt lut 15, 2008 20:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL