Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Witam.
Co sądzicie o takich metodach wpływania na płodność?
Ostatnio trafiłem na polską, oficjalną ofertę wazektomii w internecie (2000zł) i trochę się zdziwiłem, bo od zawsze słyszałem i czytałem, że takie zabiegi nie są dozwolone przez polskie prawo i osoby chcące dokonać trwałego ubezpłodnienia muszą jeździć na wycieczki do Czech/Słowacji (taniej) czy Niemiec (drożej).
Czy coś się zmieniło w tej materii?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lis 04, 2006 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
filippiarz napisał(a):
Witam.
Co sądzicie o takich metodach wpływania na płodność?
Ostatnio trafiłem na polską, oficjalną ofertę wazektomii w internecie (2000zł) i trochę się zdziwiłem, bo od zawsze słyszałem i czytałem, że takie zabiegi nie są dozwolone przez polskie prawo i osoby chcące dokonać trwałego ubezpłodnienia muszą jeździć na wycieczki do Czech/Słowacji (taniej) czy Niemiec (drożej).
Czy coś się zmieniło w tej materii?

Ja bym nie chciała, ani dla siebie, ani dla męża, mimo, ze plany prokreacyjne mamy zrealizowane.


So lis 04, 2006 9:56
Zobacz profil
Post 
Nawet to nie jest metoda w 100% zapobiegająca ciąży..

Więc nawet jak ktoś jest niewierzacy to po mu taki zabieg...


Cz lis 09, 2006 16:12

Dołączył(a): Cz lis 30, 2006 11:53
Posty: 7
Post 
Z tego co wiem praktyka dowodzi , że nie jest to zabronione. Kleżanka będąca w ciąży z czwartym dzieckiem dostała taką propozycję od swojej ginekolog , oczywiście sama wcześniej o tym myślała i nie było to narzucanie się . Dodam , że miała już dwie cesarki i czekała ją trzecia ( którą szczęśliwie przebyła ) , ale nie uważma tego za usprawiedliwienie tak wg mnie drastycznej decyzji.


Pt gru 01, 2006 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Moze zabroniona to i jest ale...kazda kobieta, ktora choc raz była na porodowce wie,ze wystarczy ,,łapowka"i pan doktor zrobi ,co trzeba.Zakaz skutkuje tylko wzrostem ceny.
Kosciół chyba jasno okresla czym jest taki zabieg...
Pewien leciwy kanonik z mojej miejscowosci zwykl nazywa c kobiety ktore sie temu poddaly ,,chodzacymi cmentarzami".dosadne ale chyba cos w tym jest.


Pt gru 01, 2006 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Hm zaraz zaraz cos mi tu nie gralo.Wazektomia to zdaje sie u mezczyzn u pan to sie inczej nazywa:)


Pt gru 01, 2006 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Awa napisał(a):
Hm zaraz zaraz cos mi tu nie gralo.Wazektomia to zdaje sie u mezczyzn u pan to sie inczej nazywa:)

Ale chodziło o "osoby chcące dokonać trwałego ubezpłodnienia" już bez podania płci.


Pt gru 01, 2006 17:35
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
filippiarz napisał(a):
Witam.
Co sądzicie o takich metodach wpływania na płodność?
Ostatnio trafiłem na polską, oficjalną ofertę wazektomii w internecie (2000zł) i trochę się zdziwiłem, bo od zawsze słyszałem i czytałem, że takie zabiegi nie są dozwolone przez polskie prawo i osoby chcące dokonać trwałego ubezpłodnienia muszą jeździć na wycieczki do Czech/Słowacji (taniej) czy Niemiec (drożej).
Czy coś się zmieniło w tej materii?


Mam mase znajomych ktorzy podjeli ten krok i nie widze nic w tym zlego.
Skoro stwierdzili ze maja jakas tam liczbe dzieci jaka chcieli, to czemu nie mogliby niby na taki zabieg sie zdecydowac?
Jest to jaknajbardziej etyczne (szkoda tylko ze troche facet przez to cierpi przez kilka dni) i nikomu sie krzywdy tym nie robi.


Cz sty 04, 2007 22:40

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post 
Wazektomia u mężczyzn jest bardzo prostym zabiegiem gabinetowym ,u kobiet jest to dosyć skomplikowane bo jajowody są głeboko w ciele kobiety,ale u mężczyzn są tuż pod skórą .Sterylizacja (,bo taką ma polską nazwę)jest 100 procentowym ubezpłodnieniem.Odcina sie odcinek nasieniowodu i zawiązuje wskutek czego mężczyzna nie ma plemników w spermie i jest zupełnie niepłodny.Z niedrożnością nasieniowodów niektórzy ludzie juz sie rodzą i są bezpłodni .A tutaj nie mamy doczynienia z niedroznością nasieniowodów,lecz z ich obcieciem co jest 100 procentowym gwarantem bezpłodniści.


N lut 10, 2008 0:50
Zobacz profil
Post 
W przypadku sterylizacji kobiety metoda ma 99.5 % skuteczności a w przypadku mężczyzny 99.9 %...

Nie są to metody 100 % skuteczne...


Pn lut 11, 2008 1:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Nie uważam, by były to dobre metody.
To samookaleczenie się (nawet nie w sensie religijnym, a ściśle biologicznym) mogące doprowadzić do różnych kłopotów w bliższej bądź dalszej przyszłości. Człowiek nie powinien raczej w żadnym momencie zakładać, że już nigdy nie będzie chciał ponownie "skorzystać" ze swojej płodności. Oczywiście ta pewność że "już więcej na pewno nie" może wzrastać coraz bardziej z każdym kolejnym dzieckiem na które coraz mniej nas stać (u niektórych zacznie się to po 1, u innych po 3, u jeszcze innych po 7), ale są inne równie skuteczne metody antykoncepcji, które nie maja charakteru tak nieodwracalnego (nie czytałam na ten temat, ale wydaje mi się to nieodwracalne, bądź cieżko odwracalne - tak "na chłopski rozum") i choć pewnie nie są naturalne, ingerują w zdrowie, to nie w aż taki radykalny sposób. Trwałe ubezpłodnienie się z dnia na dzień to szok dla psychiki. No ale nie przeczę, są i zalety - w postaci wysokiej skuteczności, czy względów ekonomicznych: jednokrotnego zabiegu i spokój na reszte życia np. Ogólnie - wolna wola, wolna droga, ja bym się raczej nie zdecydowała ani męża nienamawiała.

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


Pn lut 11, 2008 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Sterylizacja to idealne rozwiązanie dla kobiet u których ciąża wiąże się z zagrożeniem życia lub zdrowia (tak jak u Alicji Tysiąc). Myślę, że w takim przypadku Kościół nie powinien mieć nic przeciwko sterylizacji, tak jak np. nie ma nic przeciwko amputacji kończyny w przypadku gdy jej nieusunięcie zagraża życiu lub zdrowiu.


Pn lut 11, 2008 11:30
Zobacz profil
Post 
W przypadku p. Alicji seks tez nie jest wskazany- tak jak kazdy wysiłek fizyczny nie jest wskazany dla osób ze sporą wadą wzroku...


Pn lut 11, 2008 12:35

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
A kto Ci powiedział, że seks musi być sporym wysiłkiem fizycznym?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lut 11, 2008 15:01
Zobacz profil
Post 
"Sterylizacja to idealne rozwiązanie dla kobiet u których ciąża wiąże się z zagrożeniem życia lub zdrowia (tak jak u Alicji Tysiąc)"

Czlowiek w odroznieniu od zwierzecia moze panowac nad wlasnymi instynktami, nad popedem seksualnym rowniez, a rozum ma mu sluzyc do poprawnego myslenia, ktore to nie pozowli na krzywdzenie siebie samego.


Pn lut 11, 2008 20:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL