Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
To naprawdę było prostackie co napisałaś.
Tak jakby kobiety, mężczyźni bezpłodni byli mniej warci niż inni ludzie. Dla mnie przynajmniej prawdziwa kobiecość i męskość nie sprowadza się do bycia okazem rozpłodowym.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Wt sie 03, 2010 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
nie piszę o bezpłodnych z natury--pisze o bezpłodnych z własnej woli,i dla własnej korzyści//oni sami sprowadzają się do bycia okazem ..bez-rozpłodowym


Wt sie 03, 2010 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:14
Posty: 11
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
BlueDraco
12 latek nie jest osoba pelnoletnia. 21 latek czy 80 latek juz tak i ich decyzje sa wiazace bo sami biora za nie odpowiedzialnosc

wpadam na forum katolickie, ale nie ja ten temat zaczalem, po prostu przeszukuje internet w poszukiwaniu nowych miejsc gdzie mowi sie o wazektomii za pomoca google, zeby ulatwic ludziom dostep do informacji, czesto jednak wdaje sie w dyskusje, tak dla sportu.

mowisz o biologii, no coz, ja czuje sie czlowiekiem a nie zwierzeciem i mam wolna wole. jesli matka natura dodatkowo poprzez moj charakter specjalnie chciala pozbawic mnie rozsiewania zlych genow to i tak nalezy sie z tego cieszyc i promowac powstrzymwyanie zlych genow, czyz nie?

choroby weneryczne i aids? no sory ale ja mam stala partnerke, podobnie jak wiekszosc katolikow. a skoki w bok to i katolikom sie przydazaja i maz moze rownie dobrze porzadnej niczego nieswiadomej zone przyniesc syfa do lozka. mi jakos jednonocne przygody sie nie zdarzaja i ciesze sie pelnia bezpiecznego seksu z dziewczyna ktora kocham i ktora moje poglady podziela

wypraszam sobie nazywanie mnie dzieciakiem, doktor mial pelne prawdo, a nawet obowiazek zaakceptowania mojej decyzji, jako ze jestem osoba pelnoletnia. zadnego kitu mi nie wciskal i zastrzegal ze zabieg nalezy traktowac jako nieodwracalny, mimo ze nie stanowi on kompletnego permanentnego ubezplodnienia. lekarze odmawiajacy zabiegu ludziom takim jak ja to chore monstra napawajace sie cierpieniem ludzi, ich wpadkami, patologiami, przemoca w rodzinie i samobojstwami. jestem pewien ze gdyby doktor mi tego zabiegu nie zrobil to sam bym go sobie zrobil bo w internecie znalalem nawet instrukcje a srodki znieczulajace da sie zalatwic. lepiej wiec chyba ze zrobil to on w sterylnych warunkach a nie ja nozem kuchennym, prawda? a gdybym zaliczyl wpadke z powodu odmowy wazektomi to prawdopodobnie popelnil bym samobojstwo bo dla mnie zycie bez wolnosci jest nic nie warte a dziecko w dzisiejszych czasach to kajdany.

Kamala
kobiet bezdzietnych z wyboru jest cala masa, o to sie nie martwie. gdyby moja mnie zostawila zawsze moge znalesc sobie mlodsza i wolna. na pewno ja nie bede sie poswiecal i tak samo nie chce zeby kobieta poswiecala sie dla mnie. albo jestesmy razem szczesliwi i sie akceptujemy albo sie rozchodzimy i kazdy idzie swoja droga. samotnosc tez nie jest czyms co mi przeszkadza, wrecz przeciwnie, bardzo ja lubie, pozwala mi sie skupic na przemysleniach i filozofowac. :)

i jeszcze raz powtarzam ze napisalem w tym temacie dlatego ze on juz dawno powstal, nie zaczynal bym sam tematu na katolickim forum, przyznam ze nawet nie zwrocilem uwagi ze to takie forum jest. generalnie staram sie wypromowac te metode w polsce aby byla tak popularna jak za granica. przeszukuje internet w poszukiwaniu miejsc gdzie sie o niej mowi zeby moc podzielic sie doswiadczeniami i wskazac droge do lekarzy wykonujacych te zabiegi.

renata155
oczywiscie ze podwiazanie jajowodow jest zabiegiem niebezpiecznym, 10 razy mniej skutecznym od wazektomii i do tego znacznie powazniejszym. w stalym zwiazku lepiej jak antykoncepcje przejmie na siebie partner. bedzie to z korzyscia dla obojga.


Pt sie 06, 2010 4:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
caban..będziesz starym ,samotnym,nieszczęśliwym człowiekiem..a jeszcze coś..w w 4O procentach u mężczyzn,jest to odwracalne-życzę ci abyś był jednym z tych 40%--popełniłeś totalną głupotę (moim zdaniem)..ale ,to życie przed tobą to odkryje..na razie ciesz się z wolności(???).


Pt sie 06, 2010 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:14
Posty: 11
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
nie zycz mi aby bylo to odwracalne bo to tak jakbym ja ciebie namawial na oddanie dzieci do sierocinca i zycie tak jak ja. ja nie twierdze ze dzietni nie moga byc szczelsliwi, ja twierdze ze ja bedac dzietny nie byl bym szczesliwy i chetnie pomoge innym ktorzy mysla tak jak ja zrobic wazektomie w warszawie (bo takich jak ja tylko tam przyjmuja).

wystarczy juz ze i tak jezdzielm na zabieg 2krotnie gdyz pierwszy zakonczyl sie natychmiastowa rekanalizacja. warto wziasc pod uwage ze zabiegi te czesto nie sa skuteczne za pierwszym razem. czasem produkcja plemnikow i sposob zrosniecia nasieniowodow powoduja, ze od razu dochodzi do przywrocenia droznosci nasieniowodow i zaplodnienie jest znowu mozliwe. tak, sam to przezylem i za te rekanalizacje nie zaplacilem ani grosza a mimo to byla moja zyciowa tragedia i jeszcze tego samego dnia gdy odebralem wyniki umowilem sie z dokrotem na zabieg na najblizsza wtedy sobote. bedac osoba odpowiedzialna nie wspolrzylem caly rok po zabiegu, bojac sie rekanalizacji wlasnie. dopiero przez rok wykonywania badan nasienia i otrzymwyania wyniku azoospermi przestalem sie juz bac (choc nie do konca) i teraz uzywam wolnosci dowoli (z moja kobieta). szansa na odwrocenie zabiegu czy rekanalizacje z czasem na szczescie maleja wiec z kazdym dniem moge byc bardziej pewny ze do zadnej wpadki nie dojdzie. w bardzo dobrej klinice urologii mojego znajomego w rpa odwracalnosc zabiegu w pierwszych 5 latach to 80%, potem troche spada. nie wiem skad wzielas liczbe 40% ale ja wiem od lekarzy (i to nie tego robiacego zabieg) jakie sa szanse odwrocenia. pozatym zapobiegliwi moga zlozyc nasienie w banku nasienia, ja oczywiscie tego nie zrobilem bo to by oznaczalo dla mnie ze sie wacham, a ja absolutnie zadnych watpliwosci nigdy nie mialem. mozna tez oczywiscie pobrac plemniki prosto z jadra poprzez biopsje i uzyc ich do zaplodnienia in vitro. mozna tez dziecko adoptowac, po co robic nowe jak jest na swiecie masa niechcianych? oczywscie ja na te rozwaizania nigdy sie nie zdecyduje bo nie chce, natomiast pokazuje tylko mnogosc roznych wyjsc w sytuacji gdy dziecka chcemy a nie mozemy miec, czy to w wyniku naszej decyzji czy natury.

co na starosc? to samo co i teraz, znam mase ludzi w moim otoczeniu ktore sa bzw, w mojej rodzinie takze jest kilka takich osob. sa to osoby naprawde szczeskliwe i niezestresowane w porownaniu do dzieciatych frustratow. niestety stres i odpowiedzialnosc czlowieka niszcza, a ja staram sie tego unikac za wszelka cene. jak juz mowilem warto poczekac rok przed podjeciem wspolzycia bez zabezpieczen po wazektomi a co za tym idzie z zabiegiem nei nalezy zwlekac by miec czas sie nim nacieszyc. najpozniejsze samoistne rekanalizacje jakie znam to te po pol roku, na szczescie nie zakonczone wpadka (znam troche ludzi na roznych forach o wazektomi) a jedynie darmowa koretka ;).

ludziom zainteresowanym zabiegiem poelcam przeczytanie calego tego tematu:

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3246799&start=660

jest tu mnostwo relacji z zabiegu, opisy metody, ewentualne powiklania itp. naprawde duzo mozna z tego tematu wyniesc, duzo tez udzielalem sie w nim ja. polecam

pozdrawiam wszystkich, to nie jest tak ze waszych przekonan nie szanuje, natomiast wasze wierzenia odnosza sie tylko do waszej osoby, nie mozecie swiatu nakazywac jak ma zyc. jesli rzeczywiscie wierzycie w swojego Boga to wiecie ze i tak osadzi nas wszystkich po smierci. a teraz kazdy z nas ma wolna wole i od osiagnieciapelnoletniosci w pelni odpowiada za swoje czyny i zycie i ma prawdo o nim decydowac.


Pt sie 06, 2010 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 08, 2006 13:02
Posty: 267
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Caban, jak to się mówi: nie mój cyrk, nie moje małpy, jedyne do czego mam zastrzeżenie to, że nigdy nie mówi się nigdy. Tego, że w razie czego poszukasz młodszej... no cóż... nie będę komentować... W każdym razie trzymam kciuki, faktycznie - tacy jak Ty nie powinni się rozmnażać. Szkoda tylko, że ludzie nieodpowiedzialni, niedojrzali, alkoholizujący się i inne patologie, nie wiedzą, że też nie powinni się rozmnażać (korzystając właśnie z wasektomii).


Pt sie 06, 2010 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
bebe...na wszystko przychodzi czas..na opanowanie i refleksje także..każdy ma szanse ociec alkoholik też ma szanse,i na zmianę życia i na przebaczenie ze strony dzieci..gdyby Pan Bóg uważał że życie dziecka w tej rodzinie nie ma sensu--toby tego życia w niej nie Powołał..i tyle


Pt sie 06, 2010 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 15:39
Posty: 165
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Caban napisał(a):
jestem czlowiekiem ktory doskonale wie czego chce od zycia, wmawianie komus na sile ze zmieni zdanie do glupota.


Ja nie mówię że kiedyś zmienisz zdanie, ale że może tak być. Takie decyzje są ryzykowne zwłaszcza jak się ma dopiero 20 lat. Tylko dlatego że są nieodwracalne , bo jeśli uważasz że w żadnym razie nie chcesz dzieci to Twoja sprawa.
ps piszesz chyba na bezdzieci.pl ? czasami podczytuję;)


Pt sie 06, 2010 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
masz dopiero 20lat?
wiesz co myślę..że myślisz ,nie tym organem co powinieneś..żal.pl ;)
pomodlę się za ciebie


Pt sie 06, 2010 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:14
Posty: 11
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
renata155
kiepska ta twoja wiara, mowisz:
"gdyby Pan Bóg uważał że życie dziecka w tej rodzinie nie ma sensu--toby tego życia w niej nie Powołał..i tyle"

to bardzo nieodpowiedzialne wyreczanie sie Panem Bogiem. to Pan Bog dal nam wolna wole a my ja wykorzystujemy albo do dobrego albo do zlego (ewentualnie obojetnego, nie wszystko musi byc czerne lub biale), dopiero po smierci czeka nas sad ostateczny. gdyby rzeczywiscie Pan Bog ingerowal w rodzenie sie dzieci i ogolnie wszystkie nieszczesliwe wypadki zdarzajace sie na ziemi to bylby to bardzo zly Bog, wystarczy rozejrzec sie dookola. mamy wiec do wyboru 2 opcje (wierzac w Boga): albo Bog jest zly i napawa sie ludzkim cierpieniem sprowadzajac je na przypadkowe niczemu niewinne osoby, albo Pan Bog jest dobry ale dal nam wolna wole i osadzi nas dopiero po smierci a w nasze postpowanie nie ingeruje bo to zaprzeczalo by wolnej woli ktora nam przeciez dal. czyz nie? gdybym mial oceniac swoja wiare czy postawe sklaniam sie bardziej do deizmu, czyli nie zaprzeczam istnieniu Boga, nie ma dowodow na jego nieistnienie (paradoksalnie na innym forum wlasnie przeprowadzalem na ten temat dluga dyskusje), ale uwazam ze nie ingeruje on w nasz swiat.

Bebe
oczywiscie ze ludzie nie nadajacy sie na ojcow nie powinni plodzic dzieci. jestem zdania, nawet biorac pod uwage aspekty wiary, ze lepiej ze to oni polenia grzech i ewentualnie sprowadza na siebie gniew Boga, niz splodza dzieci i zgrzesza przemoca wobec nich, niszczac im zdrowie i zycie, sprawiajac ze znacznie wiecej osob niz on beda nieszczesliwi.

Sel
oczywscie ze moze mi sie odmienic, tego sie nie przewidzi. jednak jesli mi sie odmieni to jedyna cierpiaca osoba bede ja, natomisat jesli bym splodzil dziecko i wtedy mi sie rodzicielstwo odmienilo to cierpiacych osob byla by cala masa. nie wmowisz mi ze osoby dzieciate nie zmieniaja zdania, skad byly by przepelnione sierocince? to ja juz wole byc nieszczesliwym starcem z marnowanym zyciem niz czlowiekiem ktory zmarnowal zycei swoje, partnerki jak i swoich dzieci.

warto dodac tez, ze ja sam wyznaje filozofie ze lepiej sie bylo nie urodzic gdyz zycie mimo wielu przyjemnosci nie szczedzi nam cierpienia, chorob i smierci. sprowadzajac na swiat wbrew jej woli nowa istote tak naprawde skazujemy ja na smierc tylko ten wyrok jest odwleczony w czasie i poprzedzony torturami pracy, chorob, smierci bliskich itp. jesli mialbym kiedykolwiek chec na dziecko to wolal bym je adoptowac - dzieki temu to nie ja bylbym sprawca bolu istnienia tej istoty, ja bylbym tylko osoba ktora moze jej los zmienic na lepsze. czulbym sie wtedy znacznie lepiej zyjac w zgodzie ze swoimi przekonaniami i filozofia. nie lubie sprawiac ludziom cierpienia.

renata155
ok pomodl sie, dziekuje. tylko to ma byc modliwa o moje szczesliwe zycie na drodze jaka wybralem a nie jakies pozakulisowe szachrajstwa o to zebym zmienil zdanie czy wpadl ;D


ps. wracam w niedziele, moze cos jeszcze ciekawego napiszecie.


Pt sie 06, 2010 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Nie pisałem, że 21-latek nie jest osobą formalnie pełnoletnią. Pisałem, że na ogół jest on często osobą niedojrzałą, czego dowodzisz każdym swoim zdaniem tu pisanym.
Podtrzymuję zdanie o "nagrodzie Darwina".
Czy może są jakieś zniżki na pakiet "kastracja + eutanazja"? To chyba standardowy zestaw usług, więc powinien być sprzedawany jako komplet.
Wróć za parę lat, pogadamy...


Pt sie 06, 2010 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:14
Posty: 11
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
"Nie pisałem, że 21-latek nie jest osobą formalnie pełnoletnią. Pisałem, że na ogół jest on często osobą niedojrzałą"

po pierwsze to stereotyp, czy tak samo bys mnie traktowal gdybym chcial wziasc slub i zalozyc rodzine w tym wieku? czy jakbym wpadl to kazal bys mi dziecko usunac lub oddac do domu dziecka bo jestem zbyt niedojrzaly zeby nim sie zajmowac?

"dowodzisz każdym swoim zdaniem tu pisanym."

wskaz ktorym

"Czy może są jakieś zniżki na pakiet "kastracja + eutanazja"? To chyba standardowy zestaw usług, więc powinien być sprzedawany jako komplet."

???

"Wróć za parę lat, pogadamy..."

oczywiscie ze pogadamy. a nie wroce bo nigdzie sie nie wybieram, zamierzam przez caly ten czas wspierac wazektomie w internecie, rowniez poprzez obecnosc na roznych forach i odpowiadanie na watpliwosci i pytania.


N sie 08, 2010 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 0:45
Posty: 2
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Mieszkam w Stanach, mam 36 lat i pozwolilam sobie podwiazac jajniki po urodzeniu drugiego dziecka 12 lat temu, bo mam chore nerki i nie wolno mi ryzykowac kolejnej ciazy. A jeszcze przed urodzeiem pierwszego lekarze zabraniali mi dzieci. Panicznie balam sie kolejnej ciazy, ryzykowalabym utrate zdrowia, chcialam zyc aby wychowac dwoje dzieci, ktore sie juz urodzily. Myslalam, ze to bezpieczna metoda, podobnie jak wy dziewczeta.
TO BYL NAJWIEKSZY BLAD MOJEGO ZYCIA, NIGDY TEGO NIE ROBCIE I POINFORMUJCIE INNYCH !!!!!!!!
Lekarze tutaj namawiaja, ale nie mowia o skutkach ubocznych, bo prawo tego nie wymaga. Klamia bo sami nie wiedza albo sugeruja sie opinia jednostek. To nieprawda, coraz czesciej kobiety skarza sie na dolegliwosci z tym zwiazane i coraz wiecej mozna znalezc na ten temat informacji. Niestety nie w Polsce, gdyz jest to tam sprawa dosc nowa.
Poszukajcie tylko na google “post tubal ligation syndrome” a same sie przekonacie.
Moje zycie to koszmar: bole glowy, zawroty glowy, stany depresyjne, ogromne skrzepy krwi wypadajace podczas miesiaczkowania (do 8 cm srednicy), nasilajace sie bole miesiaczkowe, bole piersi, bole jajnikow, bole macicy, ogromne bole podczas stosunku, zanik apetytu na sex, rozregulowane hormony, swedzenie pochwy, zmiana koloru narzadow rodnych (fioletowo-czerwone), zmniejszenie sie piersi, pojawienie sie owlosienia na twarzy to tylko niektore z wielu….
Symptomy nie pojawily sie od razu I nie wszystkie na raz, ale po okolo 4-5 latach I liczba ich zwieksza sie oraz nasilaja sie z czasem (przynajmniej w moim przypadku). Dopiero niedawno zdalam sobie sprawe co jest ich prawdziwa przyczyna. Kilka lat temu mialam robione szczegolowe badania, w tym takze laparoskopie, gdyz mialam ogromne bole narzadow rodnych. Wyobrazcie sobie, ze badania nic nie wykazaly i lekarze nie postawili rzadnej diagnozy, stwierdzili, ze wszystko jest w porzadku.
Te dziewczyny, ktore pisza, ze nie maja zadnych skutkow ubocznych niech tylko poczekaja jeszcze kilka lat…
NIE POZWALAJCIE SIE TAK OKALECZAC NA WLASNE ZYCZENIE, PROSZE !!!!!!
JA WAS TYKO OSTRZEGAM I INFORMUJE A DECYZJA NALEZY DO WAS.
Kobiety w Stanach zaczynaja jednoczyc sie i protestowac przeciwko takiemu okaleczaniu i oklamywaniu. Szukaj “coalition for post tubal ligation women”. Powstaje coraz wiecej klinik zszywajacych jajowody. Szukaj “tubal ligation reversal clinic”.
Osobiscie mam zamiar to zrobic, bo nie moge dluzej znesc tych dolegliwosci. Musze zaplacic $6000.00 bo ubezpierczenie tego nie placi. Zrobie to, bo chce uniknac dalszych konsekwencji mojej pochopnej decyzji, takich jak: przedwczesne przekwitniecie (ca laczy sie zawsze z dodatkowymi dolegliwosciami do konca zycia), andomyosis (ktora moze skonczyc sie histerectomia – czyli wycieciem narzadow rodnych), osteoporozy, endometriozy albo anovulation (obumarcie jajnikow) itd. itp… Zobaczcie same na : http://tubal.org/VGHPTS.htm
Znacznie powyzej 50% kobiet skarzy sie na Post Tubal Ligation Syndrome (dolegliwosci po przecieciu jajowodow). Niestety rzadne konkretne badania nie zostaly jeszcze wykonane.
Co jeszcze: 20% kobiet, ktore wysterylizowaly sie przed 30 roku zycia i 40% kobiet wysterylizowanych ponizej 25 roku zycia zaloja tej decyzji.

DZIEWCZETA POSZUKAJCIE INNYCH METOD, NIE PODWIAZUJCIE, NIE PODCINAJCIE I NIE BLOKOJCIE JAJOWODOW !!!!!!! Skorzystajcie z doswiaczenia mojego i kobiet ktore to przechodza !
Niestety ale rzadna z metod nie jest bezpiecna dla naszego organizmu. Kazda niesie za soba jakies ryzyko albo uszczerbek na zdrowiu.

Musze was zmartwic ale vasectomy takze,i to nie male:
Zobaczcie ile tego jest: http://www.google.com/#hl...f8e58bf30e69758
Niestety badania wykazaly, ze 20-30% mezczyzn po tym zabiego skarzy sie na ten syndrome. U 33% mezczyzn bol wysapil po 4 latach od operacji (musicie przyznac, ze to bardzo durza liczba).
A co po 40 latach ???
Congestive Epididymitis, Cysts, Sperm Granulomas, Nerve Damage, testicular backpressure, fibrosis, chronic inflammation, nerve entrapment, and electrical activity changes located in the vas deferens, haematoma, wound and genito-urinary infections, and traumatic fistulae, chronic orchalgia, Antisperm antibodies develop, - to co moze czekac tych, ktorzy wybiora te metode.
Nie macie w Posce na ten temat informacji, bo jest to dosc nowa metoda.
UWARZAJCIE NA REKLAMUJACYCH SIE LEKARZY !!! LUDZIE ROBIA WSZYSTKO DLA PIENIEDZY. WASZE DZIECI POTRZEBUJA ZDROWYCH OJCOW I MATEK !!!!!!!!!

Ja tylko ostrzegam, bo nie zycze nikomu tego przez co przechodze, ale decyzja oczywiscie nalezy do kozdego i kazdej z was.

Chetnie przekaze zrodla tych informacji zainteresowanym (w j. angielskim).


So wrz 04, 2010 0:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 0:45
Posty: 2
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Niestety ale rzadna z metod nie jest bezpiecna dla naszego organizmu. Kazda niesie za soba jakies ryzyko albo uszczerbek na zdrowiu.

Musze was zmartwic ale vasectomy takze,i to nie male:
Zobaczcie ile tego jest: http://www.google.com/#hl...f8e58bf30e69758
Niestety badania wykazaly, ze 20-30% mezczyzn po tym zabiego skarzy sie na ten syndrome. U 33% mezczyzn bol wysapil po 4 latach od operacji (musicie przyznac, ze to bardzo durza liczba).
A co po 40 latach ???
Congestive Epididymitis, Cysts, Sperm Granulomas, Nerve Damage, testicular backpressure, fibrosis, chronic inflammation, nerve entrapment, and electrical activity changes located in the vas deferens, haematoma, wound and genito-urinary infections, and traumatic fistulae, chronic orchalgia, Antisperm antibodies develop, - to co moze czekac tych, ktorzy wybiora te metode.
Nie macie w Posce na ten temat informacji, bo jest to dosc nowa metoda.
UWARZAJCIE NA REKLAMUJACYCH SIE LEKARZY !!! LUDZIE ROBIA WSZYSTKO DLA PIENIEDZY. WASZE DZIECI POTRZEBUJA ZDROWYCH OJCOW I MATEK !!!!!!!!!

Ja tylko ostrzegam, bo nie zycze nikomu tego przez co przechodze, ale decyzja oczywiscie nalezy do kozdego i kazdej z was.

Mieszkam w Stanach, mam 36 lat i pozwolilam sobie podwiazac jajniki po urodzeniu drugiego dziecka 12 lat temu, bo mam chore nerki i nie wolno mi ryzykowac kolejnej ciazy. A jeszcze przed urodzeiem pierwszego lekarze zabraniali mi dzieci. Panicznie balam sie kolejnej ciazy, ryzykowalabym utrate zdrowia, chcialam zyc aby wychowac dwoje dzieci, ktore sie juz urodzily. Myslalam, ze to bezpieczna metoda, podobnie jak wy dziewczeta.
TO BYL NAJWIEKSZY BLAD MOJEGO ZYCIA, NIGDY TEGO NIE ROBCIE I POINFORMUJCIE INNYCH !!!!!!!!
Lekarze tutaj namawiaja, ale nie mowia o skutkach ubocznych, bo prawo tego nie wymaga. Klamia bo sami nie wiedza albo sugeruja sie opinia jednostek. To nieprawda, coraz czesciej kobiety skarza sie na dolegliwosci z tym zwiazane i coraz wiecej mozna znalezc na ten temat informacji. Niestety nie w Polsce, gdyz jest to tam sprawa dosc nowa.
Poszukajcie tylko na google “post tubal ligation syndrome” a same sie przekonacie.
Moje zycie to koszmar: bole glowy, zawroty glowy, stany depresyjne, ogromne skrzepy krwi wypadajace podczas miesiaczkowania (do 8 cm srednicy), nasilajace sie bole miesiaczkowe, bole piersi, bole jajnikow, bole macicy, ogromne bole podczas stosunku, zanik apetytu na sex, rozregulowane hormony, swedzenie pochwy, zmiana koloru narzadow rodnych (fioletowo-czerwone), zmniejszenie sie piersi, pojawienie sie owlosienia na twarzy to tylko niektore z wielu….
Symptomy nie pojawily sie od razu I nie wszystkie na raz, ale po okolo 4-5 latach I liczba ich zwieksza sie oraz nasilaja sie z czasem (przynajmniej w moim przypadku). Dopiero niedawno zdalam sobie sprawe co jest ich prawdziwa przyczyna. Kilka lat temu mialam robione szczegolowe badania, w tym takze laparoskopie, gdyz mialam ogromne bole narzadow rodnych. Wyobrazcie sobie, ze badania nic nie wykazaly i lekarze nie postawili rzadnej diagnozy, stwierdzili, ze wszystko jest w porzadku.
Te dziewczyny, ktore pisza, ze nie maja zadnych skutkow ubocznych niech tylko poczekaja jeszcze kilka lat…
NIE POZWALAJCIE SIE TAK OKALECZAC NA WLASNE ZYCZENIE, PROSZE !!!!!!
JA WAS TYKO OSTRZEGAM I INFORMUJE A DECYZJA NALEZY DO WAS.
Kobiety w Stanach zaczynaja jednoczyc sie i protestowac przeciwko takiemu okaleczaniu i oklamywaniu. Szukaj “coalition for post tubal ligation women”. Powstaje coraz wiecej klinik zszywajacych jajowody. Szukaj “tubal ligation reversal clinic”.
Osobiscie mam zamiar to zrobic, bo nie moge dluzej znesc tych dolegliwosci. Musze zaplacic $6000.00 bo ubezpierczenie tego nie placi. Zrobie to, bo chce uniknac dalszych konsekwencji mojej pochopnej decyzji, takich jak: przedwczesne przekwitniecie (ca laczy sie zawsze z dodatkowymi dolegliwosciami do konca zycia), andomyosis (ktora moze skonczyc sie histerectomia – czyli wycieciem narzadow rodnych), osteoporozy, endometriozy albo anovulation (obumarcie jajnikow) itd. itp… Zobaczcie same na : http://tubal.org/VGHPTS.htm
Znacznie powyzej 50% kobiet skarzy sie na Post Tubal Ligation Syndrome (dolegliwosci po przecieciu jajowodow). Niestety rzadne konkretne badania nie zostaly jeszcze wykonane.
Co jeszcze: 20% kobiet, ktore wysterylizowaly sie przed 30 roku zycia i 40% kobiet wysterylizowanych ponizej 25 roku zycia zaloja tej decyzji.

DZIEWCZETA POSZUKAJCIE INNYCH METOD, NIE PODWIAZUJCIE, NIE PODCINAJCIE I NIE BLOKOJCIE JAJOWODOW !!!!!!! Skorzystajcie z doswiaczenia mojego i kobiet ktore to przechodza


So wrz 04, 2010 2:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
podwiązywanie i podcinanie to zbyt drastyczne moim zdaniem metody. szkoda sie tak ubezpladniac trwale, szczegolnie ze jest sporo kobiet, ktore dzieci miec nie moga. chyba ze sie ma juz dzieci, ale przeciez mozna to zalatwic inaczej.
odnosie wypowiedzi przytoczonej dotyczacej ksiedza kanonika.to tez jest takim chodzacym cmentarzem, plemniki sie marnuja, a dzieci moglby miec i "zaludniac ziemie".
chyba rzecz nie polega na mnozeniu sie na potege, jak króliki bo bezdie wiecej wiernych tylko o rozwaznym zakladaniu rodziny.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


So wrz 04, 2010 14:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL