Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 20:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jezus a prawda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Jezus a prawda
TomaszMichał napisał(a):
Nie mam zamiaru nikogo obrażać, aczkolwiek wielu psychiatrów mowi że zachowanie Jezusa pasuje idealnie do kryteriów osób chorych na schizofrenie oraz inne zaburzenia. W skrócie żeby na początek rozwinąć ten argument a nie odrazu zasypywać książkami oraz artykułami medycznymi przesyłam link z Wikipedii, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zdrowie ... zne_Jezusa

Jezus był jako człowiek całkowicie zdrowy psychicznie, w odróżnieniu od nas, mniej lub bardziej chorych.
Św. Antoni Pustelnik:
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny."

A ten artykuł w Wikipedii jest żenujący, jako dowód obciążający Jezusa podają m.in. ...opowiadanie Lema :D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 12, 2024 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Jezus a prawda
Wybitna jednostka bywa nierozumiana przez ogół, nawet z tytułami doktorskimi, więc mnie czyjeś opinie o moim Panu nie odciągają od Niego.
Niedowiarkowie mogą iść taką drogą, ale dokąd dojdą, to czas pokaże; na razie mają się dobrze... [jak jednak "klasyk" rzekł: bardziej liczy się to, jak ktoś kończy, niż jak zaczyna...]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn maja 13, 2024 3:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1575
Post Re: Jezus a prawda
Jerzy_67 napisał(a):
Wybitna jednostka bywa nierozumiana przez ogół, nawet z tytułami doktorskimi, więc mnie czyjeś opinie o moim Panu nie odciągają od Niego.

Zgoda co do niezrozumienia wybitnej jednostki, jak również do tego że cię nikt nie odciągnie. Gdy człowiek staje się świadomy, nie potrzeba go od niczego odciągać, robi to świadomość.


Pn maja 13, 2024 6:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1468
Post Re: Jezus a prawda
No nie wiem, czy przez trzy lata można tak sobie chodzić i nauczać będąc chorym na schizofrenię. Raczej wyszłaby na jaw jakaś nienormalność Jezusa, gdyby był naprawdę chory. Trochę powątpiewam w jego rzekomą chorobę.

Poza tym jak wyjaśnić jego moc uzdrawiania? czy innych niecodziennych czynów?

No, można by było ewentualnie to zrzucić na karb wyobraźni pisarzy ewangelicznych, którzy pisali 40 lat po jego śmierci i mogli sobie wymyślić, że Jezus był takim wielkim uzdrawiaczem. Z drugiej strony, czy sława Jezusa byłaby tak wielka, gdyby rzeczywiście nie dokonywał spektakularnych rzeczy? To kwestia otwarta.

Może się tego nigdy nie dowiemy.


Pn maja 13, 2024 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Jezus a prawda
Swołocz napisał(a):
Może się tego nigdy nie dowiemy.
E tam! - dowiemy się, dowiemy... [tylko z różnych poziomów różni ludzie się będą dowiadywać...]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn maja 13, 2024 14:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL