Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 wiara, religia, itd: czyli wywodów MalGanisa ciąg dalszy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Cytuj:
ręce opadają, wiec trzeba czym prędzej zakazać misji, ewangelizacji. Trzeba wycofac tysięcoe misjonarzy, a słowa Jezusac "idźcie i nauczajcie wszyskie narody" trzeba po prostu "olać"! Ja się na to nie zgadzam. To największy sukces szatana że dziś prawda topi się w morzu "ekstrementów". tak byc nie może.

A niech nauczają, tylko nie na zasadzie "tylko moja religia jest prawdziwa".

Cytuj:
Mahomet nie umarł za nasze grzechy, Wisznu, Kriszna, Brama , Budda nie ofiarowali swojego życia za nasze grzechy!

Zdaje cię, że w buddyźmie są osoby, które osiągnęły nirvanę, ale nie skorzystali z tego, tylko nadal się reinkarnują, by pomagać innym żyjącym osiągać oświecenie.

Cytuj:
można i ja to mówie. Jeśli ktoś poznawszy chrześcijanstwo, mając możliwość wzgłębić się w objawienie i je odrzuci, mówi Bogu -NIE! Bóg nie potepia, człowiek mówiąc Jezusowi nie się potepia!

Nie odrzuca Boga, tylko boga chrześcijan.

Cytuj:
racja, Jezus pewnie teraz sobie gra w niebie z Mahometem, obbok siedzi Budda i sobie gadają. Prosze was, wprowadzacie mętlich w ludzkie umysły. Po jakiego diaska apostołowie oprócz sw Jana oddali życie za Prawde o Jezusie? Czemu? W imie religijnego egalitaryzmu?
Czemu mam miec szacunek dla islam? Mam dla muzułmanów ale islam uważam za dziecko szatana! Mam byc wdzięczny za co?
Jesli ktoś pisze że wiara że katolicyzm jest jedyna prawdziwa droga do Boga jest objawem głpoty śmie twierdzić że 2000lat chrześcijaństwa to zmarnowany czas. Że wszyscy papieże to debile! Ja się tym nie przejmuje. Wierzę że na tym forum sa prawdziwi chrzescijanie, katolicy którzy wypowiadając słowa Credo " Wierzę w JEDNEGO BOGA stowrzyciela nieba i zmiemi i w JEZUSA CHRYSTUSA..." Nie spotkałem się z katolikiem, chrześijaninem któy mówił by wynzanie wiary "Wierze w Jednego z bogów, współtwórcę nieba i ziemi i jednego ze zbawicieli Jezusa który jest równy Mahometowi, Buddzie, Krisznie etc..."

Nikt nie mówi, że 2000 lat zmarnowane. W dzisiejszych sektach też ludzie iddają życie za wiarę, w religiach też. Jezus i Budda nie siedzą razem - ale chrześcijanin idzie spotkać się z Jezusem, a buddysta się reinkarnuje. Tylko że koniec końców to ludzie najbardziej rozwijający się duchowo (ezoterycy, buddyści) wychodzą najlepiej na swoich przekonaniach - są lepiej przystosowani do życia po śmierci.

Cytuj:
hehe, jesli tak to ja nim jestem, papież nim jest i miliony prawdziwycch chrześijan nim jest a na pewno jest nim JEZUS!

Ludzie twojego pokroju na pewno nimi są.

Cytuj:
to po co Jezus zmarchwystał? To powini byc sami agnostycy na świecie?
Po co Bóg dał nam Biblie, żeby sobie lezała na półce. Przeważnie mówią tak ludzie któzy nigdy nie zainteresowali się wiarą, po prostu z lenistwa najwygodniej jest powiedziec, wszystkie religie są prawdziwe bo co się męczyć. Zapłaty nie ominiecie. To po to Bóg ofiarował światu swojego Syna aby dziś pseudo-chrześcijanie takie rzeczy pisali. Szatan triumfuje!
To wszystko jest przepowiedziane w Objawieniu.

Słuchaj, nie będzie żadnego bliblijnego końca świata, objawiem, sądów ostatecznych i innych pierdół - w 2012 ma być kilka ciekawych wydarzeń, które zmienią zapatrywanie się ludzi na wiele spraw - i koniec.

Cytuj:
jesli zamorduje człowieka to jest do dobre czy nie? ZAMORDUJE czyli umyślnie, pozbawie kogos zycia?
Jesli powiem że pan magus jest krokodylem, czy znajdzie pan magus okoliczność dla której to stwierdzenie będzie prawda? Jesli powiem że ziemia jest płaska a Kwasniewski kobietą? Pisząc takie głupoty pan magus sam wystawai sobie świadectwo

Pan Magus jako jeden z niewielu wykazał się zdrowym rozsądkiem ;]

Cytuj:
więcej nie bede odpowiadac na takie żenujące texty, jeśli ktoś ma kłopoty ze świadomością i wydaje mu sie ze jest chrześcijaninem ale nie uważa Jezusa za zbawiciela albo że uważ ze był nim tez Mahomet, budda, to powinien udac się do psychologa, to jest schizofrenia

To samo mówią muzułmanie, którzy uważają Mahometa za niewiadomo kogo, a jak ktoś przypuszczalnei mówi, że Jezus też może być zbawicielem, to go wysyłają do psychologa.

Cytuj:
pozdawiam i proszę szukac prawdy, Bóg nam Ją dał, naszym obowiązkiem jest ją znalesc. Bóg się nas zapyta, co zrobiliśmy aby poznać prawde? Odpowiedz że byliśmy na forum.wiara.pl raczej nie wystarczy!

Szukam Prawdy.
Bóg chrześcijan mnie się nic nie spyta, bo go nie uznaję.

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Pn sty 02, 2006 7:58
Zobacz profil
Post 
Relatywizacja norm etycznych i moralnych cały czas idzie do przodu i Kościół mimo swoich wysiłków nie może się temu przeciwstawić. Era Ryb już się kończy i nadchodzi era Wodnika, która zapowiada właśnie takie myślenie - jasne, otwarte, samodzielne, każdy będzie mógł poznać Prawdę bez pomocy księdza i religii. Przez 2000 lat Kościół wyrządził wiele złego w imię Boga zwykłym ludziom, a także wybitnym jednostkom np: naukowcom lub mistykom. Nota bene mistyka powinna być jedyną drogą do kontaktu z Bogiem, a inwkizycja zwalczała wszystkie jej formy.


Pn sty 02, 2006 17:53

Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 14:16
Posty: 6
Post 
Witam na forum.Zdazylem zauwazyc ze prowadozne sa tu liczne dyskusje na calkiem nielzym poziomie.Jednak wlos mi sie zjezyl na glowie gdy przeczytalem wypowiedzi niejakiego marcina jarzebskiego.Czlowiek ten powinien uzywac pseudonimu megaloman, gdyz idac tokiem jego wypowiedzi mzona by pomyslec ,iz nie ma pyatnie na ktore rzeczony jegomosc nie ma ,,jedynej slusznej,, odpowiedzi.
Otoz osbnik ten napisal:
Zmarchwystanie Jezusa to nie mitologia, to fakt. Chrześcijaństwo to fakt bo cała nasza wiara oparta jest na historycznie prawdziwym wydarzeniu. Prawda nie jest względna, zadam pytanie, jeśli nic nie jest pewne to czy naprawdy żyjemy?
Widze ,ze kolega nie ma nawet miernej podrecznikowej wiedzy na temat znaczenia wyrazu fakt.Otoz za slwonikiem :
fakt [łac.], to, co jest lub było; to, co rzeczywiste (aktualne) w odróżnieniu od tego, co tylko możliwe lub fikcyjne.
fakt naukowy, metodol. konkretny stan rzeczy lub zdarzenie zinterpretowane teoretycznie, w odróżnieniu od „faktu surowego”; najprostszy, podstawowy element każdej nauki empirycznej.
Jesli,ktos poczyta uwaznie obie definicje zauwazy(o zgrozo jesli nie),ze zmartwychwstanie Jezusa w zadnym wypadku faktem nie jest.Co nie znaczy ,ze nie jest mozliwe.Ja niczego nie wykluczam, ale denerwuje mnie zaslepienie ,zacietrzewienie, infantylizm itp cytowanego przeze mnie uzytkownika.
Kolega Jarzebsk, zreszta popelnil znacnzie wiecej podobnych wtop.A juz dobil mnie podsumowaniem wywodow Malganisa. Tu cytuje Jarzabskiego:
prawda nie potrzebuje tłumów, wystarczy że jest

na reszte nie mam sił, to najgłupszy text jaki do tej pory przeczytałem na forum.wiara.pl

Wg mnie to wywody koelgi jarzebskeigo , wszystkei jakie mailem okazje przesledzic ,sa najglupsze jakie mailem okazje przeczytac na tym forum.Jarzebski probuje zgrywac osobe madra.Slabo mu to wychodzi.Jest tak zaslepiony wlasnymi pogladami,ze nawet nie umei dostrzec racji drugiej strony.Jego wiara jest tak slepa ,ze az obrzydliwa.

_________________
Błędne mniemanie można tolerować tam, gdzie zdrowy rozsądek jest gotów je zwalczyć.


Śr sty 04, 2006 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Otóż to. Ukrzyżowanie można uznać za fakt - ale co w tym ukrzyżowanu szczegónego? To była popularna w tamtych czasach forma egzekucji. Natomiast zmartwychwstanie Jezusa to tylko przypuszczenia.

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Śr sty 04, 2006 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Niestety tu bym sie zgodzil z panem Jarzebskim

O ile innowiercy tj muzulmanie , buddysci, i przedstawiciele innych religii moga zostac zbawieni...o tyle apostaci ( czyli ci co odeszli od wiary chrzescijanskiej ) ..do innej ...moga byc potepieni ( na pewno tylko Bog wie )

To jest juz swiadome odrzucenie Jezusa mimo ze sie znalo jego nauki.Odrzucenie boskosci Jezusa mimo ze sie znalo prawde...a to rzeczywiscie podpada pod grzech przeciwko Duchowi Swietemu..za ktore faktycznie nie ma odpuszczenia i moze skonczyc sie to potepieniem na wieki

Taka jest prawda


Śr sty 04, 2006 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Ehel0n napisał(a):
Witam na forum.Zdazylem zauwazyc ze prowadozne sa tu liczne dyskusje na calkiem nielzym poziomie.Jednak wlos mi sie zjezyl na glowie gdy przeczytalem wypowiedzi niejakiego marcina jarzebskiego.Czlowiek ten powinien uzywac pseudonimu megaloman, gdyz idac tokiem jego wypowiedzi mzona by pomyslec ,iz nie ma pyatnie na ktore rzeczony jegomosc nie ma ,,jedynej slusznej,, odpowiedzi.
Otoz osbnik ten napisal:
Zmarchwystanie Jezusa to nie mitologia, to fakt. Chrześcijaństwo to fakt bo cała nasza wiara oparta jest na historycznie prawdziwym wydarzeniu. Prawda nie jest względna, zadam pytanie, jeśli nic nie jest pewne to czy naprawdy żyjemy?
Widze ,ze kolega nie ma nawet miernej podrecznikowej wiedzy na temat znaczenia wyrazu fakt.Otoz za slwonikiem :
fakt [łac.], to, co jest lub było; to, co rzeczywiste (aktualne) w odróżnieniu od tego, co tylko możliwe lub fikcyjne.
fakt naukowy, metodol. konkretny stan rzeczy lub zdarzenie zinterpretowane teoretycznie, w odróżnieniu od „faktu surowego”; najprostszy, podstawowy element każdej nauki empirycznej.
Jesli,ktos poczyta uwaznie obie definicje zauwazy(o zgrozo jesli nie),ze zmartwychwstanie Jezusa w zadnym wypadku faktem nie jest.Co nie znaczy ,ze nie jest mozliwe.Ja niczego nie wykluczam, ale denerwuje mnie zaslepienie ,zacietrzewienie, infantylizm itp cytowanego przeze mnie uzytkownika.
Kolega Jarzebsk, zreszta popelnil znacnzie wiecej podobnych wtop.A juz dobil mnie podsumowaniem wywodow Malganisa. Tu cytuje Jarzabskiego:
prawda nie potrzebuje tłumów, wystarczy że jest

na reszte nie mam sił, to najgłupszy text jaki do tej pory przeczytałem na forum.wiara.pl

Wg mnie to wywody koelgi jarzebskeigo , wszystkei jakie mailem okazje przesledzic ,sa najglupsze jakie mailem okazje przeczytac na tym forum.Jarzebski probuje zgrywac osobe madra.Slabo mu to wychodzi.Jest tak zaslepiony wlasnymi pogladami,ze nawet nie umei dostrzec racji drugiej strony.Jego wiara jest tak slepa ,ze az obrzydliwa.


Czepia sie kolega szczegolow, tj wypowiedzi mowy potocznej
Dla chrzescijan zmartwywstanie Jezusa fo FAKT !
Dla ateistow to jest tylko jedna z mozliwych tez ..albo moze i Jezusa nigdy nie bylo
Wszystko zalezy od punktu widzenia

Tak wiec czepianie stylu wypowiedzi ( mowy potocznej ) z wlasnego widzimiesie swoich przekonan ( a nie uszanowanie innych przekonan ) uwazam za conajmniej nie na miejscu


Śr sty 04, 2006 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
moja wiara slepa? hm... może to pana zdziwi ale 3 lata temu byłem o krok od przejścia na Islam! Przez 2 lata czytałem co się dało o islamie i innych rleigach szukają prawdy a wie pan co, do głowy mi nie przyszło aby zgłebić wiedze na temat chrześcijaństwa. Dopiero jak poznałem islam, judaizm doszło do mnie że ja nic nie wiem o religi w któej sie urodziłem. To był godzieć. Dziś jest dla mnie oszywistym. Bóg przemówił mi wtedy kiedy byłen chyba od niego najdalej.
Tylko budzące się wątpliwości moge skłonic do poszukiwać.
Moja wiedza na temach chrześcijanstwa , nie bede skromny jest spora. moze pan pisać że pisze głupoty ale niech pan przyczepi się do textu a nie feruje ogólnikowe tezy. Ta tak jakby powiedziec "ten film był słaby" jesli ktoś sie spyta ale co ci się nie podobało "ogólnie słaby" .


[quote="Swięty Jan w Ewangelii 6:44]nikt nie może przyjść do Mnie, jesli go nie pociagnie Ojciec, który mnie posłał[/quote]

każdy ma w życiu sznase,

[quote="Swięty Jan w Ewangelii 6:47]Zaprawde powiadam wam: Kto <we Mnie> wierzy, ma życie wieczne
Cytuj:

nie jeden próbował udowonić że Biblia jest nieprawdziwa, że mija się z faktami, niestety, dziś nawet naukowcy chyla głowy przez Całunem Turyńskim, który mimo wszystkim próbom opiera się i świadczy że ejst autentyczny. Kawałki serca i krwi w Locarno! To nie są fakty? To nie jest wiara, to jest prawdziwe ciało i prawdziwa krew od 8 wieku , która się ani nie skrzepła ani nie splesniała! Chusta z Owiedo ( chyba owiedo choc pewny nie jestem) gdzie sa wyrazne kontury twarzy Jezusa!

Dla kogo to jest wiara? Nie to nie wiara, jesli bym opierał sie na wierze pewnie został bym 3 lata temu muzułmaninem, oni pięknie mówią o wierze, poddaniu sie Allahowi, ale brak im faktów! Nawet Koran, ostatnie odkrycia w Jemenie świadcza tylko o tym że Koran był kilkakrotnie zmieniany a co dziwne sa podejzenia że to zmieniona księga Liturgiczna!
nie piszmy nieprawdy, że chrześcijanstwo nie jest faktem bo ktoś wyjaśnił tajemnice obrazu na płszczu indianina z Guadelupy? Nikt. Dziś aby obalić chrześcijanstwo trzeba wierzyć ze to nie jest rpawdą bo fakty mówią coś innego, i co śmieszna dziś ateiści sa najbardziej godmatyczni, bo bez dowodów obalaja Boga!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr sty 04, 2006 18:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
może to pana zdziwi ale 3 lata temu byłem o krok od przejścia na Islam


Tak sie sklada ze rowniez interesuje sie islamem

Faktycznie tylko nie znajac wiary chrzescijanskiej i biblii mozna bylo na serio brac takie brednie jakie wymyslila pojedyncza osoba ( bez zadnych innych dowodow ) Mahometem zwana


Śr sty 04, 2006 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
czy moderator mogłby poprawić moj wczesniejszy post, okropnie to wyglada i nie idzie dojśc do tego co chciałem napisac.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr sty 04, 2006 21:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 0:33
Posty: 1
Post 
OBRONA MAGUSA CZ.1
witam na forum
jak zdazylem zauwazyc, wypowiedzi tutaj prezentowane do najkrótszych i najprostszych nie należą
(przynajmniej nie wszystkie) ;są one duzo skomplikowańsze i bardziej zaawansowane anizeli te "podrzucane" w ramach
komentarzy do podawanych w internetowych mediach informacji o kolejnych "przegięciach pały" naszego - co się
nadspodziewanie (na nieszczęśćie wszelkiej cywilizacji) okazało - skrajnie skatoliczonego-sklerykalizowanego-socjalistycznego (miejmy nadzieję,że tymczasowego i zarazem ostatniego takiego w naszych dziejach) rządu (Pis-LPR-Samoobrona RP). Tym niemniej nie oznacza to, że jakoś mnie specjalnie z nóg powaliły -oczywiście w sensie pozytywnym. Np. temat zalozony przez Malganisa – szczerze powiedziawszy jest on przeprowadzony w bardzo niejasny i mętny sposób – w zasadzie gdyby nie ostatnie zdanie oraz konieczne wyjaśnienia w kolejnych postach - to nie bardzo byłoby wiadomo do czego zmierza ów autor; dowodem nie jasności tego tekstu są liczne zapytania pozostałych użytkowników z prośbą o wyjaśnienie „co poeta miał na mysli”, po czym okazalo się, że tak naprawde, to co „co poeta miał na mysli” – to w zasadzie jakieś błahostki, niezbyt istotne spostrzeżenia, które to błahe niewiele znaczące spostrzeżenia (z wiekszością z nich częściowo się zgadzam) wywołały niewspółmierną do swej błahości i nawet niepotrzebną burzę.
Krótko, do rzeczy i całkiem sensownie (choć tez nie w 100%) podsumował to wszystko niejaki Magus.
Tymczasem piszę tutaj, ponieważ nie mogę zdzierżyć tego, w jak pyszałkowaty i zacietrzewiony, a zarazem pusty ,stronniczy i pozbawiony głębszego sensu sposób mu niejaki marcin_jarzebski odpisał. Ten jego post ( jak i większość pozostałych – znajdujących się na tym forum) jest tak pusty i zarazem śmieszny i zarazem przykry, że aż bezczelny. Nie do pojęcia jest, jak to możliwe by tak głęboko w błędzie tkwić (tu współczucie me i litość dla tego człowieką – całe szczęście coraz mniej w Europie takich endemitów żyje), a zarazem z taką bezczelną pychą ten oczywisty błąd (świadczący o głupocie i naiwności) głosić (a tutaj z konieczności jedynie pogarda). I właśnie to mnie z nóg powala i do odpisania powoduje.
A teraz do rzeczy:
1)
ręce opadają, wiec trzeba czym prędzej zakazać misji, ewangelizacji. Trzeba wycofac tysięcoe misjonarzy, a słowa Jezusac "idźcie i nauczajcie wszyskie narody" trzeba po prostu "olać"! Ja się na to nie zgadzam. To największy sukces szatana że dziś prawda topi się w morzu "ekstrementów". tak byc nie może.

O czym ty chlopie piszesz, czy ty w ogule rozumiesz co ty czytasz?!!!, co ty chcesz zasugerować mówiąc te głupie słowa? Ty w ogule odpisujesz nie na temat. Magus pisze jak najbardziej obiektywną i niezależną od ciebie, jezusa, jahwego i innych prawdę, że Każda religia ma swoją własną drogę zbawienia, tymczasem ty wyjezdzasz z tekstami, które jezus wypowiedział, co się ma nijak do obiektywnego ponadjezusowego zdania Magusa. Co maja jakieś slowa jezusa do stwierdzenia, że Każda religia ma swoją własną drogę zbawienia? jesus sobie costam powiedzial (w tym przypadku zupelnie bez znaczenia co), podobnie sobie costm budda powiedzial, podobnie mahomet, przy czym wszystkie ich wypowiedzi są różne - bo są to różne religie dlatego muszą się czymś różnić i dlatego właśnie się różnią – a różnią się badzo często tą odmienna drogą zbawienią. I tego co napisałem nie zmienią ani slowa jezusa, ani papieża ani Twoje. Szczytem szczytów głupoty jest pomieszanie tych dwóch rzeczy, które opisałem.
Już kompletnie besensowny jest belkot o tysiącach misjonarzy: co ma piernik do wiatraka ?!!!
Drodzy czytelnicy !!! przeczytajcie uważnie obiekytwne jeszcze raz owo banalne spostrzeżenie magusa a nastepnie kompletnie nielogiczną nonsensowną i przede wszystkim nie na temat odpowiedz naszego kolegi jarzebskiego.
2)Magus powiada:
Chrześcijaństwo to jedna religia ze swoją drogą zbawieniaA oto kolega Jarzebski:
Mahomet nie umarł za nasze grzechy, Wisznu, Kriszna, Brama , Budda nie ofiarowali swojego życia za nasze grzechy!No ludzie kochani !!!! Dokładnie to samiutko co wczesniej: co ma piernik do wiatraka?!!!!
No przecież chreścijaństwo ma swoja drogę zbawienia a inne rligie mają inna- nieprawdaż ?!! czy może się mylę i mają identyczną ? jeśli tak to proszę mnie poprawić.

Podsumowanie cz1
Panie Jarzebski: W niesodziewanie glupi sposób podwazyles 7 prawdziwych zdan magusa. Ja zdazylem dopiero wykazać twą totalną bezmyślność dopiero w przypadku tych dwóch pierwszych (podważeniach). Nie mam dzisiaj wiecej czasu na udowadnianie ci twj glupoty i na pomaganiu w wyjsciu z bledu. Obiecuje, że w najbliższym czasie udowodnie cie dwa kolejne przejawy glupoty (miejsmy nadzieje , że już bez koniecznosci pisania tego przydlugawego, aczkolwiek nieodzownego wstepu).
KONIEC CZESCI PIERWSZEJ

_________________
nie ma nieczego bez podstawy, czemu jest raczej niż nie jest


Pn lut 06, 2006 13:47
Zobacz profil
Post 
Do tekstu marcina z pierwszej strony: tak, tak. Papiez jest fanatykiem. W końcu papież (obecny i poprzedni) każdego dnia otwierali mokno i wydzierali się "tylko katolicy dostąpią zbaiwnia". Ummm...chyba nie. Cóż wychodzi na to, że papież nie jest po tej smutnej, chorej stronie co ty. Raczej wątpię aby jezus pomyślał sobie kiedyś "no to ci co we mnie nie uwierzą won do piekła. A jeśli tak było? Ach biedne rzesze homo sapiensów sprzed czasów judaizmu...zaraz, przeciez ty judaizm też uznajesz za ZłO. Więc biedni wszyscy ludzie sprzed Chrystusa skazani na piekło.
Dalej:
Cytuj:
Mahomet nie umarł za nasze grzechy, Wisznu, Kriszna, Brama , Budda nie ofiarowali swojego życia za nasze grzechy!
Czyli uważasz, że te religie są fałszywe bo nikt w nich nie umarł za ludzi (zresztą skąd wiesz, nie znasz ich bo są SZATAŃSKIE)?
Cytuj:
Bóg nie potepia, człowiek mówiąc Jezusowi nie się potepia!

Ke?
Cytuj:
racja, Jezus pewnie teraz sobie gra w niebie z Mahometem, obbok siedzi Budda i sobie gadają. Prosze was, wprowadzacie mętlich w ludzkie umysły. Po jakiego diaska apostołowie oprócz sw Jana oddali życie za Prawde o Jezusie? Czemu? W imie religijnego egalitaryzmu?

Nie, oddali życie aby teraz ludzie tacy jak ty obrzydzali wszystkim wokoło katolicyzm. Bo na pewno każdy muzułmanin albo szaman indiański jak mu powiesz "jak się nie nawrócisz na katolicyzm to spłoniesz w piekle" z radością i okrzykiem ekstatycznego oddania papieżowi pobiegnie w twe ramiona kirzycząc "ACH WIERZĘ, przyjmi9j mnie do swego kościoła". Eee...raczej wątpię.
Nie rozumiesz chyba też, że Bóg chrześcijan, Żydów i muzułmanów to w teorii ten sam Bóg. Ale co to ciebie i tobie podobnych obchodzi, co?
Cytuj:
Jesli ktoś pisze że wiara że katolicyzm jest jedyna prawdziwa droga do Boga jest objawem głpoty śmie twierdzić że 2000lat chrześcijaństwa to zmarnowany czas. Że wszyscy papieże to debile! Ja się tym nie przejmuje.
Przede wszystkim nie 2000 lat chrześcijaństwa tylko jakieś 1000 cośtam lat katolicyzmu. No i właściwie KK nie przez cały okres swego isntienia twierdził, że jest jedyną prawdziwą drogą do Boga.

Cytuj:
Nie spotkałem się z katolikiem, chrześijaninem któy mówił by wynzanie wiary "Wierze w Jednego z bogów, współtwórcę nieba i ziemi i jednego ze zbawicieli Jezusa który jest równy Mahometowi, Buddzie, Krisznie etc..."
Więc właśnie spotykasz. Może nie wypowiem tego w takiej formie jak ty ale powiem " Wierzę w Jednego Boga, stworzyciela Nieba i Świata materialnego. Wierzę w Chrystusa, który jest Synem Bożym, wierzę w Buddę, Krysznę i Gourangę, którzy byli prorokami Boga natchniętymi wielką wiedzą."
Cytuj:
hehe, jesli tak to ja nim jestem, papież nim jest i miliony prawdziwycch chrześijan nim jest a na pewno jest nim JEZUS!
Już odpowiedziałem ale jeszcze jedno poprawię. Niestety na świecie jest mało chrześcijan, a bardzo wiele zadeklarowanych wyznawców konkretnych kościołów jak na przykład katolicy, prawosławni, protestanci. Może chciałbyś aby tak było ale niestety nie podzielam jak chrześcijanin twocih poglądów, nie uważam się za członka twojej wspólnoty ani nie uważam twojego kościoła i wiary za jedyną drogę do zbawienia.
Tak generalnie to żal mi ciebie bo jest coś takiego jak Miłość, którą nakazywał Chrystus, a która tobie i podobnym do ciebie fanatykom gdzieś w tym wszystkim umknęła. Jedyna zo macie z chrześcijaństwa to głoszenie słowa ale też w pokrzywionej formie i pokrzywioną metodą. Może kiedyś wydoroślejesz.[/url]


Pt lut 10, 2006 1:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL