Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 16:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Słowiańscy Bogowie powrócą ! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Zacznijmy od tego, że samo wejście to jeszcze nie jest to.
Potrzebne są mniejsze podatki nałożone na pracodawców, aby mogli inwestować i by powstawały nowe miejsca pracy. Na to już szanowne społeczeństwo się nie zgodzi.
Zacznijmy więc od tego, że to my sami sobie - jeśli już - zafundujemy sobie wieczne bycie Wschodem.


PTRqwerty, mi nie chodzi tylko o wejscie do Unii Europejskiej. Ja po prostu nie moge sie dopatrzec w naszej historii korzysci z trzymania z Zachodem. Natomiast moge sie dopatrzec wielu niekorzysci. Szczegolnie w ostatnim stuleciu zostalismy bardzo nieladnie potraktowani, a mimo wszystko ciagniemy zawsze na zachod. Chrzescijanstwo mialo nas obronic przed zakusami Niemcow. Nie obronilo nas.


N maja 02, 2004 17:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
No prawie że się zgodzę Tyle że chrześcijaństwo nie jest oparte na strachu, a na miłości - Boga i bliźniego, wierzyć w siebie przy swojej niemocy byłoby czymś conajmniej dziwnym, a słowo wszyscy oznacza każdego człowieka - także tego który akurat nas wkurza, krzywdzi czy obraża...

Chrzescijanstwo jest jak najbardziej oprate na strachu. Jesli nie wierzysz w ofiare Chrystusa, zostaniesz potepiony/potepiona. Tu nie ma zadnych watpliwosci. Mozesz byc czlowiekiem prawym, ale gdy nie wierzysz, skonczysz w piekle. A mozesz byc czlowiekiem niegodziwym cale zycie, ale jesli w godzinie smierci uwierzysz, wtedy winy zostana Ci wybaczone. Jako relignia, Chrzescijanstwo bylo tez wprowadzane na sile. Nasi przodkowie (Twoi i moi) zostali zmuszeni to chrztu, choc tego nie chcieli. Chlopi pozostali wierni swoim tradycjom, ale ze strachu przed represjami nie afiszowali sie nimi.

Sam fakt, ze jesli ktos nie jest Chrzescijaninem, to nie ma szans na zbawienie jest nastepnym dowodem na to, jak prymitywna jeszcze ta religia jest. Religia, ktora musi zdobywac sobie wiernych poprzez zastraszanie nie moze byc religia godna wyznawania. Gdy czytamy zydowskie ksiegi, w ktorych napisane jest, ze

- ciezarna kobieta, ktora nie jest Zydowka, nie jest lepsza, od ciezarnego zwierzecia
- Bog stworzyl pogan (nie-Zydow), by Zydom sluzyly.

to pewnie wrecz na smiech nam sie zbiera, ale jednoczesnie zapominamy, ze i nasza Chrzescijanska religia przesladuje. Co niby mialo by sie stac z duszami tych, ktorzy nigdy nie mieli okazji poznac Pisma Swietego i uwierzyc w Chrystusa? Coz to bylby za sprawiedliwy Bog, ktory by na takie rzeczy pozwalal? No, ale przeciez nie ma to nic wspolnego z Bogiem. Po prostu ktos tu komus na sile dziwne rzeczy wklada do glowy...


N maja 02, 2004 17:22
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Sam fakt, ze jesli ktos nie jest Chrzescijaninem, to nie ma szans na zbawienie jest nastepnym dowodem na to, jak prymitywna jeszcze ta religia jest.

Według katolicyzmu nawet ateista w określonych warunkach może być zbawiony.


N maja 02, 2004 17:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
A to cos nowego sie dowiedzialem. :) Czyli jakas ewolucja jest...

Ciekawy jestem co Vatykan mialby do powiedzenia w kwestii Lucy. Lucy, to znaleziona 10 lat temu w Etiopii istotka, ktora wg oszacowan zyla 3,5 miliona lat temu. Trudno uznac ja za czlowieka, ale malpa tez nie byla. Czyzby ta istotka tez miala duszyczke i godna byla dostapic zaszczytu zbawienia?


N maja 02, 2004 18:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
JacekN

Przykro mi ale Twoje wypowiedzi ukazują kompletny brak znajomości nauki katolickiej w tym względzie jak również naukowych poglądów na temat rozwoju myśli religijnej w Izraelu


N maja 02, 2004 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
naukowych poglądów na temat rozwoju myśli religijnej w Izraelu

Moze mnie zatem Saxon oswiecisz? :) Jakie to naukowe poglady przekonaja mnie, ze ja jako goj zostalem stworzony przez Boga, by sluzyc Zydom? :)

I co masz do powiedzenia w kwestii Lucy czy nawet blizszych nam Neanderlaczykow? Czy oni maja wg Ciebie szanse na zbawienie?


N maja 02, 2004 19:14
Zobacz profil WWW
Post 
Jacek

A możesz Ty nam powiedzieć z jakich źródeł czerpiesz tą swoją wszechstronną i niezachwianą wiedzę dotyczącą wiary .. i kwestii, którą poruszyłeś w poprzednim poście ??


N maja 02, 2004 20:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
ddv, dlaczego wywnioskowales/las, ze moja wiedza jest niezachwiana? Jak kazdy czlowiek borykam sie z tym samym fundamentalnym pytaniem: Jak dotrzec do Boga? Ze swoich doswiadczen doszedlem do wniosku, ze Chrzescijanstwo nie moze byc ta droga. Jesli ktos uwaza, ze rzeczy, o ktorych pisze mijaja sie z prawda, to bardzo chetnie przeczytam uzasadnienia. A co do niezachwianej wiedzy... ja mysle, ze my im bardziej sie rozwijamy tym bardziej odchodzimy od natury i tym mniej wiemy/rozumiemy kim jest Bog i czego od nas oczekuje.

Jesli chodzi o zrodla tego co napisalem, to prosze podaj dokladnie, o ktore wersy Ci chodzi.


N maja 02, 2004 23:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 02, 2004 20:58
Posty: 4
Post 
Ludzie... Zamiast burzyć się, że KK mordował pogan, powinniście być owym poganom wdzięczni. Dzięki ich poświęceniu dziś jesteśmy katolikami, bez mordu, bez pogan, katolicyzm by umarł.

_________________
Inquisitio Haereticae Pravitatis


N maja 02, 2004 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Jacek N

Nie oświecę Cię - od tego są książki :)


Pn maja 03, 2004 6:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL