Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 15:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
 film Zeitgeist, rywale Jezusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:14
Posty: 26
Post film Zeitgeist, rywale Jezusa
cześć jestem Tu nowa ;). Jestem agnostycznką teistyczną. Do żadnej wspólnoty nie należe, a wszystkie "święte księgi" porównuje do mitów greckich. chciałam podyskutować na temat rywali Jezusa i filmu zeitgeist, bo jest to dośc interesujące i wcale nie takie głupie. Głęboko wierzącym nie polecam, bo neguje istnienie Jezusa.


Apoloniusz z Tiany, którego uczniowie pisali o nim w I wieku n.e., że uzdrawiał chorych, wskrzeszał zmarłych, został oskarżony z powodu swojej wiary, skazany przez lokalny sąd rzymski, został ukrzyżowany, a po śmierci, według jego uczniów, wysłany do nieba po czym powrócił i ukazał się swoim uczniom. I to nie jest wcale historia Jezusa, to jest historia Apoloniusza z Tiany. Kto to do cholery jest? Wyobrażenie innych mesjaszy chodzących po świecie wydaje się dziwne, prawda? Cóż, było wtedy pełno mesjaszy.

tu możecie zobaczy ten film. całego nie trzeba oglądać, bo o tym mówią tylko na początku, potem o WTC i bankach itp itd.
http://www.youtube.com/watch?v=Fxvzkv2g83M


N paź 30, 2011 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 16:54
Posty: 178
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Ten film jest pełen przekłamań i teorii spiskowych. Został wielokrotnie wyśmiany a jego sensacyjne teorie - wypunktowane jako fałszywe. Zdecydowanie odradzam, choć sam jestem ateistą.

_________________
Niektórzy chrześcijanie, niczym ludzie, którzy po pijanemu działają na własną zgubę, zmienili trzy, cztery czy więcej razy tekst Ewangelii i sfałszowali go, aby mieć odpowiedź na stawiane zarzuty.

Celsus, "Prawdziwe słowo"


N paź 30, 2011 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Hm, pytanie do autorki, czy w istnienie Sokratesa też wątpisz? Jeszcze jedno, czy wierzysz w to co podaje Zeitgeist na temat WTC, banków itd.?

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N paź 30, 2011 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Nie, bo Bóg powiedział:
16 Do niewiasty powiedział: "Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą".
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: "Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.


Jak widać jedno jest podległe drugiemu, relacje nie są takie oczywiste jak przedstawia je osoba wypowiadająca się wyżej.

Poza tym, Jezus traktował ludzi RÓWNO, BEZ WZGLĘDU NA PŁEĆ.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N paź 30, 2011 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:14
Posty: 26
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
LJ91 napisał(a):
Hm, pytanie do autorki, czy w istnienie Sokratesa też wątpisz? Jeszcze jedno, czy wierzysz w to co podaje Zeitgeist na temat WTC, banków itd.?


sokrates zostawił coś po sobie w przeciwieństwie do Jezusa no i nie podawał się za syna Bożego, więc to inna historia. Ja nie napisałam, że neguje istnienie Jezusa tylko ten film neguje, a ja jestem neutralna. Po prostu go nie wyznaje, nie wierze w niego, ale dopuszczam możliwośc, że był tak samo jak dopuszczam możliwośc, że jest mityczną postacią. co podaje na temat banków nie oglądałam, a WTC to się nad tym zastanawiam, zresztą tak jak i nad Jezusem. Po to utworzyłam ten topic.


N paź 30, 2011 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 27, 2011 16:45
Posty: 49
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Na tym polega wiara, że nie wiemy tego na pewno, lecz mamy podstawy aby myśleć że jednak coś takiego miało miejsce. Wiara to dar, łaska o który trzeba się modlić. Czytałaś Pismo Święte?

Pozdrawiam ;)

_________________
Życie nie jest niczym innym, jak tylko wiecznym zmaganiem się z sobą samym i nie zakwita inaczej, jak tylko za cenę cierpienia.Dotrzymuj zawsze towarzystwa Panu Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym, a On będzie umiał wzmocnić cię w godzinach udręk, które nadejdą


N paź 30, 2011 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:14
Posty: 26
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
BumBleBee napisał(a):
Na tym polega wiara, że nie wiemy tego na pewno, lecz mamy podstawy aby myśleć że jednak coś takiego miało miejsce. Wiara to dar, łaska o który trzeba się modlić. Czytałaś Pismo Święte?

Pozdrawiam ;)


czytam pismo święte :)


N paź 30, 2011 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
nacka1997 napisał(a):
LJ91 napisał(a):
Hm, pytanie do autorki, czy w istnienie Sokratesa też wątpisz? Jeszcze jedno, czy wierzysz w to co podaje Zeitgeist na temat WTC, banków itd.?


sokrates zostawił coś po sobie w przeciwieństwie do Jezusa no i nie podawał się za syna Bożego, więc to inna historia.


Sokrates nie zostawił po sobie ŻADNEGO dokumentu, podobnie jak Jezus, wszystko co wiemy o Sokratesie to przekazy jego uczniów. Co więc takiego zostawił po sobie Sokrates czego nie pozostawił Jezus? Ten drugi osiągnął przynajmniej zgoła większą popularność.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N paź 30, 2011 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:14
Posty: 26
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
LJ91 napisał(a):
nacka1997 napisał(a):
LJ91 napisał(a):
Hm, pytanie do autorki, czy w istnienie Sokratesa też wątpisz? Jeszcze jedno, czy wierzysz w to co podaje Zeitgeist na temat WTC, banków itd.?


sokrates zostawił coś po sobie w przeciwieństwie do Jezusa no i nie podawał się za syna Bożego, więc to inna historia.


Sokrates nie zostawił po sobie ŻADNEGO dokumentu, podobnie jak Jezus, wszystko co wiemy o Sokratesie to przekazy jego uczniów. Co więc takiego zostawił po sobie Sokrates czego nie pozostawił Jezus? Ten drugi osiągnął przynajmniej zgoła większą popularność.


ale sokrates z tego co wiem za Boga czy syna Bożego się nie podawał, więc Jego istnienie jest bardziej prawdopodobne. tak masz racje sokrates nic po sobie nie zostawił, ale uczył m.in Platona, a on wydaje mi się bardziej wiarygodny niż te wszystkie niesamowite historie uczniów Jezusa. bądz pozdrowiony lub pozdrowiona
ps:co ma sokrates do jezusa, filmu zeitgeist i tego topicu? przeyczepiliscie się może i nie istniał. My tu mamy pisac o jezusie, a nie sokratesie ;)


N paź 30, 2011 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
nacka1997 napisał(a):
ale sokrates z tego co wiem za Boga czy syna Bożego się nie podawał, więc Jego istnienie jest bardziej prawdopodobne. tak masz racje sokrates nic po sobie nie zostawił, ale uczył m.in Platona, a on wydaje mi się bardziej wiarygodny niż te wszystkie niesamowite historie uczniów Jezusa. bądz pozdrowiony lub pozdrowiona
ps:co ma sokrates do jezusa, filmu zeitgeist i tego topicu? przeyczepiliscie się może i nie istniał. My tu mamy pisac o jezusie, a nie sokratesie ;)


Przyczepiłem się bo wiara w historycznego Sokratesa jest tym samym co wiara w historycznego Jezusa. Dlatego zapytałem czy wierzysz w istnienie tego pierwszego.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N paź 30, 2011 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Cytuj:
film Zeitgeist, rywale Jezusa
O tym już było:
viewtopic.php?f=27&t=29889&p=633531#p633531 - Historia o Jezusie zgapiona od starszych religii ?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N paź 30, 2011 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 9:24
Posty: 41
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
Nie nie LJ91. O istnieniu Jezusa mowia przynajmniej niechrzescijanskie dokumenty, o Sokratesie mowia tylko pisma Platona. Rownie dobrze mogl to byc jego pseudonim literacki, aby wyglaszac poglady sprzeczne ze swoomi wlasnymi :)


Pn paź 31, 2011 2:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
archeologia potwierdza wydarzenia biblijne pełno jest
filmów nawet na YouTube

nawet to ze ziemia nie ma miliardów lat obejrzyj film młody wiek ziemi
i Odciski stworzenia


Pn paź 31, 2011 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: film Zeitgeist, rywale Jezusa
O historyczności Jezusa:
viewtopic.php?f=46&t=9098 - Jezus
viewtopic.php?f=46&t=20301 - Prawdziwość chrześcijaństwa .
viewtopic.php?f=46&t=10935 - Czy Jezus istniał?
viewtopic.php?f=46&t=27500 - zarzuty na nieistnienie Boga
viewtopic.php?f=27&t=24225 - Słowa i czyny Jezusa z Ewangelii - NIGDY nie miały miejsca!
viewtopic.php?f=47&t=15950 - Zmartwychwstanie & nauka & historia
viewtopic.php?f=11&t=6958 - Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
viewtopic.php?f=36&t=9679 - Jezus Chrystus nie istniał, został wymyślony przez Kościół
viewtopic.php?f=47&t=19172 - Fakty historyczne, a wiara
viewtopic.php?f=27&t=2853 - Jakie źródła historyczne wzmiankują o Chrystusie?
viewtopic.php?f=27&t=29053 - Boga nigdy nie było, Chrystusa raczej też
viewtopic.php?f=27&t=17690 - Czy Jezus został ukrzyżowany?
viewtopic.php?f=47&t=7258 - CZY JEZUS CHODZIŁ PO WODZIE?
viewtopic.php?f=46&t=12762 - Jezus. Człowiek, który nie istniał - Opinie o książce
viewtopic.php?f=46&t=10654 - Grób Jezusa w Japoni
viewtopic.php?t=11083 - Znaleziono szczątki JEZUSA i Jego rodziny
viewtopic.php?f=27&t=22425 - Dlaczego wierzyć w to co pisane? Skoro spisane przez ludzi..

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn paź 31, 2011 11:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL