Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 23, 2017 13:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 605 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
 ''I Bóg stworzył kobietę'' 
Autor Wiadomość

Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Iago napisał(a):
Kilka lat temu miałaś być osobą transseksualną, ale nie homoseksualną:
Jeszcze niedawno natomiast miałaś rzekomo być heteroseksualna, a kobiety miały być dla ciebie aseksualne: Teraz nagle określasz się mianem osoby biseksualnej.

Orientacja jest rzecza płynną i czasem odkrywanie siebie w tej materii zajmuje sporo czasu, a raczej sporo czasu zajmuje uświadomienie sobie tego kim się jest w istocie. Otóż teraz nie mam odczuć transseksualnych, i dlatego nie określam juz siebie jako trans-mężczyznę, a w tym czasie moja orientacja plasowała się jako - heteroseksualny trans-mężczyzna, ale jako że nie byłam ani na kuracji hormonalnej ani nie zmieniłam płci, to w takim razie jestem genetyczną i biologiczna kobietą, a moja orientacja była w istocie homoseksualna.

Aseksualny stosunek do kobiet pojawił się na skutek pewnego zawirowania w moim życiu, bardzo osobista sprawa związana z uczuciami, a teraz mogę stwierdzić że raczej jestem biseksualną osobą. Tak więc orientacja nie zawsze jest czymś co rozpoznajesz w sobie od razu, niemal od urodzenia. To zależy.

Cytuj:
jakie mają być konsekwencję tego, iż uznamy homoseksualizm za nienaturalny/nienormalny?

Żadne, po prostu tak jest w istocie. Może skoro nienormalny i nienaturalny jest tak oburzajcym slowem to można zamienić to na określenie - niewłaściwy.

Cytuj:
Bezczelność. To Ty wypowiadasz się non stop w sposób autorytarny o osobach homoseksualnych bazując to na pseudo dowodach anegdotycznych

Pozwól że mam inne zdanie, zwłaszcza że Ty nie znasz tego środowiska od środka.

Cytuj:
Nie mam żadnego zdania o gejach, tak samo jak nie mam żadnego zdania o heteroseksualistach czy biseksualistach. Sam fakt posiadania danej orientacji nie stanowi dla mnie wystarczających podstaw by wyrabiać sobie zdanie o rzeczonej grupie osób.

Ale ja mam wyrobione zdanie poznając to środowisko od wewnątrz.

Cytuj:
Natomiast sam homoseksualizm uważam po prostu za pełnoprawną orientację seksualną – ponad to uważam ze osoby homoseksualne powinny mieć prawo do wchodzenia w formalne związki z osobami płci do której czują pociąg, powinny w kontekście tych związków móc adoptować dzieci i ogólnie rzecz biorąc, nie powinny doświadczać po przez wzgląd na swoją orientację seksualną żadnych form dyskryminacji w życiu społecznym. Rzekłem.

To jest Twoje zdanie na ten temat, ale bywa że inni mają odmienne, chociażby nawet jak Dolce & Gabbana którzy także są gejami a jednak sprzeciwli się przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne i ogolnie przeciwko in vitro. Cóż, musieli to później odszczekać, pod naciskiem lobby i nawoływania do bojkotu, szczególnie przez pana Eltona Johna.

Cytuj:
Czymże znowu ta "natura ludzka" ma być i w jaki sposób jest to dla nas pomocne w kontekście dyskusji toczącej się w tym wątku?

To znaczy że nie odróżniasz swojej natury od natury szympansa i ameby?

Cz mar 16, 2017 13:26
Moderator

Chodzi o to, że @equuleuss mówiąc o zachowaniach zgodnych z naturą miała na myśli, a przynajmniej powinna była mieć zgodność z naturą ludzką, a nie naturą w jakimś szerszym, ogólno-przyrodniczym sensie, co oznacza, że pewne normy etyczne można wyprowadzać z definicji ludzkiej natury.

O ile wiec zgadzam się z zacytowanym przez ciebie zdaniem, że Biologowie ewolucyjni bardziej może niż inni uczeni są świadomi tego, że normy etyczne nie mogą być wyprowadzane na podstawie tego, co naturalne lub powszechne w przyrodzie. to poszerzam to zdanie o tezę, że
- powinno się wyprowadzać normy etyczne dla gatunku homo sapiens z tego, co właściwe dla natury homo sapiens.

Cz mar 16, 2017 13:32
Zobacz profil WWW

equuleuss napisał(a):
Żadne, po prostu tak jest w istocie.

Nie mam już siły ani ochoty tłuc po raz enty że zależy to od wcześniej przyjętych definicji terminów normalność i naturalność.

equuleuss napisał(a):
Ale ja mam wyrobione zdanie poznając to środowisko od wewnątrz.

Brednia. Masz co najwyżej wyrobiony stereotyp który bezmyślnie rozszerzasz na wszystkich homoseksualistów w oparciu o ograniczoną liczbę gejów i lesbijek z którymi miałaś kontakt.

equuleuss napisał(a):
To jest Twoje zdanie na ten temat,

Moje gratulacje – Tak to jest tylko moje zdanie. Zgadnij dlaczego przyszło mi do głowy się nim podzielić?
Czyżby miało to jakiś związek z tym że wprost mnie o to zapytałaś?

equuleuss napisał(a):
ale bywa że inni mają odmienne,

Dobrze że mi o tym napisałaś – przedtem sądziłem że wszyscy ludzie na ziemi, całe 7,5 miliarda ludzi myśli dokładnie tak samo jak ja.

equuleuss napisał(a):
chociażby nawet jak Dolce & Gabbana którzy także są gejami a jednak sprzeciwli się przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne i ogolnie przeciwko in vitro.

Co z tego?

equuleuss napisał(a):
To znaczy że nie odróżniasz swojej natury od natury szympansa i ameby?

Dokładnie tak. A teraz przepraszam idę się pohuśtać na gałęzi gdyż zaraz po podwieczorku muszę się bezpłciowo porozmnażać po przez podział.

Zdaje sobie sprawę że pojęcie porządku semantycznego w dyspucie jest Ci tak obce jak przeciętnemu kreacjoniście wygląd podręczników do fizyki i biologii, ale doprawdy w dyskusjach, które aspirują do czegoś więcej niźli tylko bezmyślnego pokrzykiwania rodem spod sklepu ogólnospożywczego, ów porządek jest materią kardynalną. Dlatego też warto najpierw ustalić definicję używanych terminów, a dopiero potem brać się za perorowanie o czymkolwiek.

medieval_man napisał(a):
O ile wiec zgadzam się z zacytowanym przez ciebie zdaniem, że Biologowie ewolucyjni bardziej może niż inni uczeni są świadomi tego, że normy etyczne nie mogą być wyprowadzane na podstawie tego, co naturalne lub powszechne w przyrodzie. to poszerzam to zdanie o tezę, że
- powinno się wyprowadzać normy etyczne dla gatunku homo sapiens z tego, co właściwe dla natury homo sapiens.

Po 1, dlaczego powinno się wyprowadzać normy etyczne dla gatunku homo sapiens z tego, co właściwe dla natury homo sapiens?
Po 2, są jakieś szansę na to że raczysz nam jednak zdradzić co też kryje się pod tym tajemniczym pojęciem "natury homo sapiens" oraz skąd wiemy co jest dla niej właściwe?

Cz mar 16, 2017 16:41

To jak będzie z tą ludzką naturą, medieval_man? Zechcesz nieco wykrystalizować swoją wypowiedź udzielając odpowiedzi na poniższe pytania?

Iago napisał(a):
Po 1, dlaczego powinno się wyprowadzać normy etyczne dla gatunku homo sapiens z tego, co właściwe dla natury homo sapiens?
Po 2, są jakieś szansę na to że raczysz nam jednak zdradzić co też kryje się pod tym tajemniczym pojęciem "natury homo sapiens" oraz skąd wiemy

So mar 18, 2017 10:20

Iago napisał(a):
Nie mam już siły ani ochoty tłuc po raz enty że zależy to od wcześniej przyjętych definicji terminów normalność i naturalność.

A nie istnieją takie pojęcia w stosunku do seksualności ludzi na tej planecie? Otóż heteroseksualizm jest normalny i naturalny ponieważ jest najbardziej powszechny i wypływający z natury rodzaju ludzkiego, który z kolei dzieli się na mężczyznę i kobietę, a ich narządy seksualne pasują do siebie anatomicznie i pozwalają na przekazywanie życia. Zdecydowana mniejszość seksualna nie będzie stnowiła normy, doprawdy, Iago przecież jesteś myślącym człowiekiem.

Cytuj:
Brednia. Masz co najwyżej wyrobiony stereotyp który bezmyślnie rozszerzasz na wszystkich homoseksualistów w oparciu o ograniczoną liczbę gejów i lesbijek z którymi miałaś kontakt.

To nie jest stereotyp, jak może być stereotypem coś co stanowi rzeczywiste sytuacje, dość często spotykane.

Cytuj:
Dlatego też warto najpierw ustalić definicję używanych terminów, a dopiero potem brać się za perorowanie o czymkolwiek.

Naprawdę w Twoim odczuciu nie ma różnicy pomiędzy naturą zwierzęcia i naturą człowieka? Tak, człowiek tworzy normy etyczne ponieważ to wypływa z jego natury, wewnętrznej potrzeby.

Pn mar 20, 2017 21:06

equuleuss napisał(a):
Iago napisał(a):

A nie istnieją takie pojęcia w stosunku do seksualności ludzi na tej planecie?

Nie. Istnieją gusta, tak samo jak gusta kulinarne. Owszem, niektóre gusta kryminalizuje się, np. zjadanie ryb czy żab na żywca (w Japonii to robią). Oczywiście gusta kulinarne są bardziej płynne i raczej nie spotyka się tam fiksacji na punkcie dajmy na to ślimaków winniczków.

equuleuss napisał(a):
Zdecydowana mniejszość seksualna nie będzie stnowiła normy

Aha. A zdecydoiwana mniejszość dajmy na to religijna normę stanowić może? Czy żydzi ze swoją odrazą do gejowszczyzny, bodajże starszą zresztą od nich, bo egipską, mogą stanowić normę na przestrzeni dziejów?

equuleuss napisał(a):
To nie jest stereotyp, jak może być stereotypem coś co stanowi rzeczywiste sytuacje, dość często spotykane.

Jak equuleuss policzyła tę częstość? Niech zgadnę: wcale.

equuleuss napisał(a):
Tak, człowiek tworzy normy etyczne ponieważ to wypływa z jego natury, wewnętrznej potrzeby.

Super. Z mojej wewnętrznej potrzeby wypływa potrzeba stworzenia normy etycznej, w której equuleuss się nie zmieści, choćby stanęła na rzęsach, a potrzebę tę motywuję w ten sposób, że equuleuss jest nieetyczna, ponieważ tak mi mówi moja natura.

Serio mówię. A że to jest bełkot i masło maślane, tego się nie czepiaj, bo jesteś nieetyczna.

For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro

Wt mar 21, 2017 1:44

ErgoProxy napisał(a):
Aha. A zdecydoiwana mniejszość dajmy na to religijna normę stanowić może? Czy żydzi ze swoją odrazą do gejowszczyzny, bodajże starszą zresztą od nich, bo egipską, mogą stanowić normę na przestrzeni dziejów?

Nie należę do heteronormatywnego świata. Ale nie potrzebuję przekonywać na siłę siebie i innych o normalności homoseksualnych tendencji i orientacji, ponieważ nie jest to coś co można nazwać naturalnym z pełnym przekonaniem, i akcpetuję ten stan rzeczy jako całkiem logiczny.

Być może geje którzy usiłują przekonać wszystkich do naturalności i normalności homoseksualizmu, chcą zaklinać rzeczywistość i jakoś zagłuszyć to co czują wewnatrz siebie, a co mówi im że to nie jest naturalne.

I takie zdrowe spojrzenie na sprawę w niczym nie uwłacza osobom homoseksualnym. Homoseksualizm byłby normalny i naturalny gdyby kobiety i mężczyzni rodzili się w taki sposób iż posiadaliby penis i waginę. Wtedy być może termin orientacja nie byłby nawet potrzebny i używany, bowiem istniałaby orientacja uniwersalna.

Ale jesteśmy stworzeni w / g płci i mocno osadzeni w systemie płciowości, która rozciąga się na seksualność przede wszystkim.

Cytuj:
tego się nie czepiaj, bo jesteś nieetyczna.

Aha, bo nie chcę nazywać moich także skłonności homoseksualnych jako normalne i naturalne? Przecież mam świadomość że to nie jest naturalne i to nie umniejsza mojej osobowości.

Wt mar 21, 2017 2:30

Nie, ponieważ to wypływa z mojej natury. Mógłbym to zracjonalizować różnorako, najprościej chyba tak, że nie masz honoru, bo zdradziłaś swoich.

Osobna sprawa: długo trzeba będzie tłuc, że ręce służą do bujania się na gałęziach, względnie obrzucania kamieniami i ociosywania tych kamieni, a reszta ich funkcji jest nienaturalna?

For always

Wt mar 21, 2017 3:06

equuleuss napisał(a):
Homoseksualizm byłby normalny i naturalny gdyby kobiety i mężczyzni rodzili się w taki sposób iż posiadaliby penis i waginę. Wtedy być może termin orientacja nie byłby nawet potrzebny i używany, bowiem istniałaby orientacja uniwersalna.

hermafrodyta.
Lubisz szokować?

Wt mar 21, 2017 20:38

I żeby żaby żyto żarły…
Ewangelia Jezusa jest prosta jak drut. I nawiązuje do tego co Bóg daje. A Bóg tak nas kocha, że Syna swojego nam dał. Swojego jedynego Syna. Bóg, który jest duchem daje swojego ducha Syna. Ale musi być on jednakowy we wszystkich , którzy chcą stanowić w nim Jedność.
Jezus dla ułatwienia podał też analogię. Ja jestem krzewem winnym wy latoroślami. W nawiązaniu do świata roślin , części rośliny przyjmują różne formy po to by w świecie fizycznym spełniać wyznaczoną rolę. I jeżeli coś jest liściem nie może być, korzeniem. Ale i korzeń i liść nadal są częścią tej samej rośliny. Jednak gdy jakaś część wywyższa się nad inne gardząc innymi powoduje oddzielenie się od reszty. Ale tylko całość może dać mu to co jest mu potrzebne do życia. Gdy jakaś część tak mocno chce być odrębna to w końcu obumiera.
Jeżeli jakaś część dziczeje i próbuje być czymś innym niż to jest potrzebne dla całości cała roślina choruje.
Rozsądek nakazuje aby być wdzięcznym ,że otrzymało się jakąś role do spełnienia. I rozsądek nakazuje cenić wszystkich innych ponieważ stanowią całość ( nawet gdy odmienna część nie ma tego świadomości).
Ten świat dlatego musi zostać zakończony zmieniony i naprawiony ( przez koniec świata) ponieważ ci , którzy się wywyższają odcinają się od Ducha Syna i od swojego źródła. Nadymając się jak balon pustą przestrzenią. Ceniąc tę pustkę wyżej niż prawdziwą treść jaka jest mu nadana w nawiązaniu do całości.
Aby zbawić się od tego świata potrzeba przyjąć pojednanie po przez przyjęcie Syna Boga I wywyższenie go nad ego ale jednocześnie trzeba wierzyć , że wywyższając Go w bracie uda mi się utrzymać wywyższenie u siebie. Jezus przestrzegał kto się wywyższa będzie poniżony. Zrozumiałe jest, że bezmyślne owieczki potrzebują autorytetu i pasterza , który będzie nimi kierował. Jedak jeżeli tę rolę przyjmie dla jakichkolwiek korzyści to jest najemnikiem , który w godzinie ataku ucieknie. Gdy prawdziwie przyjmuje się Ducha Syna , każdy brat jest widziany dokładnie jako część mnie samego bo część Chrystusa. I wtedy nie chce się szukać dziury w całym po to aby wykluczyć tę gorszą (bo zagubiona z jakiegokolwiek powodu) tylko powierza się prawdziwemu pasterzowi z współpraca Ducha św aby to co skaleczone naprawić i to co pogardzane docenić ( bo miłość docenia).
Jeżeli złości nas cokolwiek w innych to znak, że ego „pobłogosławiło” błądzenie innych abyśmy mogli mieć „prawo” do pogardzania innymi i karania ich. Jednak nic nie dzieje się bez przyczyny i bez określonego powodu. Bo to co pozwoli dostrzec wagę piękno darów Boga często może być dostrzeżone i docenione dopiero w kontekście jakiegoś kontrastu.
Bo ślepi głusi i bezrozumni jesteśmy. Każdy z nas skoro przyjmuje Jezusa podejmuje się zbawienia się od tego świata. Ale aby być zbawionym trzeba zbawiać aby utrzymać przebaczenie trzeba przebaczać. Zatem gdy przypisujemy sobie i tylko sobie owa funkcję tracimy ją bo tylko przez rozdawanie miłości Ona wzrasta.

Forma fizyczna nie ma znaczenia dlatego w niebie będdziemy podobni do aniołów i wszyscy jednakowo współdzielili to co kady bedzie sobie cenił. Człowiek podlega błędom ale gdy spostrzeże ,że sie pomylił może zmienic decyzję

Cz mar 23, 2017 0:00

I wzięła sobie do serca i poszła w cholerę.

Zauważcie, drodzy czytelnicy tego posta: nigdzie nie napisałem, że uważam, iżbym miał w tym wypadku postępować zgodnie ze swoją naturą. Nigdzie też nie napisałem, że moja przykładowa (trudne słowo, sprawdzić w książkach) racjonalizacja honorem jest czymś więcej, niż racjonalizacją właśnie. Zresztą katolicki duch się jeszcze we mnie kołacze, toteż uważam, że natury swojej należy się czasami zapierać. W imię dobra oczywiście, a od zła brońcie Duchy.

Na 4chanie wyskoczył akurat taki poważny Amerykanin, co bronił nauczania wczesnego Kościoła, w sensie właśnie tyrad przeciwko gejom, że to chodziło o kwestie zdrowotne; że kondomów nie mieli, ani nowożytnej medycyny. Posunął się on był, ten Amerykanin, do stwierdzenia, że w swoim czasie kodeks Hammurabiego stanowił poważną opcję do rozważenia, w sensie etycznym. Zgasiłem go osobiście zapytaniem o to, ile wikkanek ma na rachunku, bo czarownicy żyć nie pozwolisz.

Owszem, w swoim czasie mogło być to sensowne zalecenie – w końcu były to czasy kobiet, co się nie darły, jak je na ulicy rozdziewiczali przemocą – a zresztą starczy pójść w kurs po Czarnej Afryce, ale tej naprawdę Czarnej, a nie jakiejś Botswanie, żeby się przekonać, że czary to naprawdę kiepski pomysł na cywilizację. Szczęśliwie my żyjemy już w innej epoce, rozwinęliśmy się nieco etycznie, tudzież wiemy, że czary nie działają *) i możemy sobie TAKIE zalecenia podarować. Również i te antygejowskie. Możemy, prawda?

A więc nie możemy, bo święty Paweł...

Rozumiecie, nie chcę zjeżdżać teraz w jakieś lewackie apologie. A cisną mi się na usta.

For always

So mar 25, 2017 8:44

Hmmm ... Gdyby tylko ci , którzy tak potępiają magię i czary zaobserwowali na czym polega ich "moc" widzieli by wyraźnie, że aby cokolwiek w tej magii zadziałało najpierw ktoś musi w nią uwierzyć. To dlatego Jezus mówił Piotrowi gdybyś miał wiarę tak małą jak ziarnko kazałbyś drzewu przesadzić się w morze lub przesunąć górze. Dlatego gdy ktoś nadaje moc czemuś co mocy nie ma ( np czarnemu kotu, różdżce , zaklęciom) to zwykle wiem, ze jest to oszust, który nie tylko oszukuje innych ale jeszcze samego siebie ponieważ magia dlatego jest bezrozumnym użyciem umysłu , że nadaje moc temu co tej mocy nie ma a kompletnie pomija to, co tę moc nadaje ( czyli umysł). I właśnie dlatego Jezus przyszedł aby nauczyć prawdy, bo wierząc w coś co jest niewiarygodne myślimy ,że dajemy temu życie. Coś co jest bez miłości nie jest żywe! I apostoł Paweł doświadczył tego co to znaczy nie być żywym i mówił; jeżeli nie masz miłości jesteś niczym co najwyżej wyobrażeniem w mim umyśle , które usiłuje odwieść mnie od Prawdy aby zachować siebie przy pozornym życiu ,w które ktoś będący dzieckiem Boga nierozważnie uwierzył jako żywe.

Pn kwi 03, 2017 12:13

Wracam do tego wątku po pewnym czasie i przemyśleniach, po bitwach i pokonywaniu krętych ścieżek. Ale do rzeczy. Otóż, tak, nie odczuwam już tej silnej dysforii, nie mam już silnych transseksualnych odczuć tak intensywnych jak poprzednio. Ale co do orientacji seksualnej, tutaj muszę wyprostować.

Myślę że odnajduję swoją tożsamość w tej materii i jestem homoseksualną osobą, jednak. Co więcej, chyba mam teraz inne spojrzenie na pewne kwestie.

I o dziwo, wierzące homoseksualne osoby pozwoliły mi spojrzeć na homoseksualizm jako na coś co jest normalne.

Zdarza się homoseksualny homofob i chyba tutaj moja postawa przejawiała coś takiego, ponieważ nie jest to zbyt łatwe aby zaakceptować taką tożsamość w sobie samym.

Cz maja 11, 2017 21:20

Ty się miałaś szkicami chwalić – co prawda, może nie w tym dziale. : PPP

Witaj z powrotem.

For always

Pt maja 12, 2017 6:27

equuleuss napisał(a):
Zdarza się homoseksualny homofob i chyba tutaj moja postawa przejawiała coś takiego, ponieważ nie jest to zbyt łatwe aby zaakceptować taką tożsamość w sobie samym.

Łatwiej Ci było zaakceptować, że jesteś kobietą w ciele mężczyzny, która jednak cieleśnie jest ukierowana na kobiety? Cóż, jest to trochę zakręcone. Ale nie mnie oceniać.

Pt maja 12, 2017 6:34
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 605 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona