Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Rozmowy w niebie 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy w niebie
cupido1 napisał(a):
Znam katolików pchających się do pierwszego rzędu przed ołtarzem, ale innym dadzą cukierka, który spadł na ziemię i sami by go nie zjedli.

Drzazga w oku bliźniego bardziej widoczna niż belka we własnym.... :?
A swoja drogą, to wyłacznie niekatolicy odznaczają się wyjątkowym altruizmem i miłością :idea:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 11, 2017 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy w niebie
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Napisałam,ze mamy kochać Boga bardziej niż ludzi i to chyba jest dla ciebie Małgosiu oczywiste i nie podlega dyskusji, no chyba, ze uważasz inaczej.
Nie napisałam,ze mamy ludzi nie kochać.
A jak to jest w praktyce? Umoralniasz, wygłaszasz kazania, a sąsiadka.... Wszystko z miłości... :?


Tak - wszystko z miłości
Ty wolisz karać i eliminować?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt gru 12, 2017 10:09
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy w niebie
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Napisałam,ze mamy kochać Boga bardziej niż ludzi i to chyba jest dla ciebie Małgosiu oczywiste i nie podlega dyskusji, no chyba, ze uważasz inaczej.
Nie napisałam,ze mamy ludzi nie kochać.
A jak to jest w praktyce? Umoralniasz, wygłaszasz kazania, a sąsiadka.... Wszystko z miłości... :?


Tak - wszystko z miłości
Ty wolisz karać i eliminować?

Kierowana miłością opisałaś jaką to podłą i fałszywą osobą jest Twoja sąsiadka? :o


Wt gru 12, 2017 10:33
Post Re: Rozmowy w niebie
Wracając do tematu: święty Paweł daje takie porównanie „Gdy byłem dzieckiem, myślałem, jak dziecko, mówiłem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Gdy stałem się mężczyzną, wyzbyłem się tego, co dziecięce”. Czasami widzimy dzieci, które próbując sobie wyobrazić świat dorosłych mówią różne śmieszne rzeczy, że to ble się całować, albo że jakby miały zarabiały tyle pieniędzy co tata, to by sobie kupiły za te wszystkie pieniądze cukierków. I myślę, że wypowiedzi osób, które próbują sobie wyobrazić przemienioną rzeczywistość Nieba przypominają właśnie takie śmieszne wypowiedzi dzieci nt. dorosłości.

W skrócie – jeśli czegoś w Niebie nie będzie, to i nie będziemy odczuwali potrzeby, aby to było. Nawet jeśli teraz nie do końca sobie umiemy taką sytuację wyobrazić.


Wt gru 12, 2017 14:56

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Rozmowy w niebie
zefciu napisał(a):
Wracając do tematu: święty Paweł daje takie porównanie „Gdy byłem dzieckiem, myślałem, jak dziecko, mówiłem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Gdy stałem się mężczyzną, wyzbyłem się tego, co dziecięce”. Czasami widzimy dzieci, które próbując sobie wyobrazić świat dorosłych mówią różne śmieszne rzeczy, że to ble się całować, albo że jakby miały zarabiały tyle pieniędzy co tata, to by sobie kupiły za te wszystkie pieniądze cukierków. I myślę, że wypowiedzi osób, które próbują sobie wyobrazić przemienioną rzeczywistość Nieba przypominają właśnie takie śmieszne wypowiedzi dzieci nt. dorosłości.

W skrócie – jeśli czegoś w Niebie nie będzie, to i nie będziemy odczuwali potrzeby, aby to było. Nawet jeśli teraz nie do końca sobie umiemy taką sytuację wyobrazić.


Widzisz , właśnie tak postrzegam tę waszą wiarę, śmieszną infantylną wiarę w dobrego Pana Boga :-)


Wt gru 12, 2017 15:56
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy w niebie
Biniu napisał(a):
Widzisz , właśnie tak postrzegam tę waszą wiarę, śmieszną infantylną wiarę w dobrego Pana Boga :-)
A na temat coś napiszesz, czy po prostu będziesz realizował swoje kompulsje wyrażania własnej niewiary?


Wt gru 12, 2017 16:22

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy w niebie
Alus napisał(a):
Kierowana miłością opisałaś jaką to podłą i fałszywą osobą jest Twoja sąsiadka? :o


Przykład z życia sąsiadki podałam, by przedstawić, jak bardzo wiara człowieka może być praktykowana tylko na pokaz. W Kościele osoba aktywna, a w codziennym życiu nie praktykująca swojej wiary.
Nigdy nie nazwałam jej podłą i fałszywą i przykro mi, że ty takie epitety używasz wobec tej pani.
Ja gdybym miała ją ocenić, to raczej powiedziałabym, że była osobą, którą w jej kościele nie nauczono prawdziwej wiary. Nie nauczono, że wiarę trzeba poświadczać swoim życiem. Owoce naszego życia świadczą o wyznawaniu własnej wiary.
Nauczono ją religijności a nie wyznawania wiary.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt gru 12, 2017 16:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy w niebie
Tia i dlatego sąsiadka doznała zaszczytu założenia na jej temat wątku na forum.
Hipokryzji ciąg dalszy...
A może zamiast bić się w cudze piersi, uderz chociaż raz w swoje?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 12, 2017 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy w niebie
Małgosiaa napisał(a):
Tia i dlatego sąsiadka doznała zaszczytu założenia na jej temat wątku na forum.
Hipokryzji ciąg dalszy...
A może zamiast bić się w cudze piersi, uderz chociaż raz w swoje?


Mnie martwiło takie złe postępowanie tej kobiety, którą przedstawiłam anonimowo i ani ty, ani nikt z forum nie jest wstanie wiedzieć kim była. Alus również przedstawiła w tym temacie obraz z życia sąsiadów i ty Małgosiu nigdy jej nie zarzuciłaś hipokryzji.Dlaczego tak oskarżasz wybiórczo?
Nie interesowała cię treść tematu, tylko forma wbicia kolejnej szpileczki.
Uderz się we własną pierś.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt gru 12, 2017 16:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy w niebie
Skoro Cię to martwiło, to powinnaś jej zwrócić uwagę w myśl słów Pana Jezusa o braterskim upominaniu, a nie obgadywać, choćby anonimowo. Ciebie to nie martwiło. Znalazłaś sensację, bo ... właśnie... bo KK niczego tej kobiety nie nauczył.
Nie podjęłam tego tematu z prostego powodu: nie zwykłam obgadywać nikogo poza jego plecami, choćby anonimowo. Jeżeli zwracam Tobie uwagę, to zwracam Tobie, a nie obgaduję Ciebie poza Twoimi plecami, a że publicznie? Bo też publiczny był Twój post na ten temat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 12, 2017 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Rozmowy w niebie
zefciu napisał(a):
Biniu napisał(a):
Widzisz , właśnie tak postrzegam tę waszą wiarę, śmieszną infantylną wiarę w dobrego Pana Boga :-)
A na temat coś napiszesz, czy po prostu będziesz realizował swoje kompulsje wyrażania własnej niewiary?


No właśnie. Dlaczego uważamy że Bóg jest zły? Dlatego że dzieje się zło na świecie? Dziwne że nie wierzysz że to co podaje się w mediach to nieprawda. Tylko przyjmujesz jak prawdę o świecie, z którą się da dyskutować, jak z twierdzeniem pierwotnym?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Śr gru 13, 2017 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Rozmowy w niebie
supahiroł napisał(a):
No właśnie. Dlaczego uważamy że Bóg jest zły?
Nie uważamy tak.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr gru 13, 2017 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Rozmowy w niebie
chwat napisał(a):
supahiroł napisał(a):
No właśnie. Dlaczego uważamy że Bóg jest zły?
Nie uważamy tak.


Ja również tak nie uważam. Zwłaszcza, jak czytamy w Piśmie o różnych sytuacjach, w których Jezus napomina tych stojących po stronie prawdy i mądrości, kiedy potępiają "grzeszników", czyli nie zgadzają się z Bożą "sprawiedliwością"...

...interpunkcja. M.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Śr gru 13, 2017 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 24, 2018 13:19
Posty: 23
Post Re: Rozmowy w niebie
wokal napisał(a):
Witam wszystkich,
czy w Niebie będę mógł normalnie rozmawiać, jak na Ziemi?
Czy będzie to rodzaj telepatii między innymi? (język miłości? - sam nie wiem)
Podpieram się 6. i 7. fragmentem z Ap.
Z góry dzięki,
pozdrawiam:)


Będziesz mieć wszystko oprócz ciała. Mentalność, przyzwyczajenia ziemskie, język, jakim posługujesz się na ziemi też (klnący na ziemi, klną i po śmierci, mówiący językami aniołów zachowują ten sposób porozumiewania się i po śmierci), itd. Same przyzwyczajenia ziemskie w życiu po śmierci są już piekłem. Zaspokoić przyzwyczajeń tam nie można, a pragnienie jest. Trafisz do czyśćca, będziesz stopniowo oczyszczać się z tych naleciałości ziemskich. Im bardziej byłeś przyzwyczajony, tym większe boleści będą towarzyszyły oczyszczaniu. Trafisz do piekła, do tego stanu, będziesz użerać się z tym, co nabyłeś, żyjąc na ziemi.


Śr sty 24, 2018 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy w niebie
adakla napisał(a):
Będziesz mieć wszystko oprócz ciała. Mentalność, przyzwyczajenia ziemskie, język, jakim posługujesz się na ziemi też (klnący na ziemi, klną i po śmierci, mówiący językami aniołów zachowują ten sposób porozumiewania się i po śmierci


A jesli po śmierci ktoś już nie ma ochoty na jakiekolwiek pogaduszki, bo niby i po co?
To wtedy można ten cały etap oczyszczania z przekleństw, zwyczajnie pominąć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 24, 2018 15:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL