Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 2:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zapraszam do obejrzenia filmu 

Czy jesteś częścią manipulowanej całości?
Ankieta wygasła Cz lut 14, 2008 14:49
Nie wierzę w to 33%  33%  [ 5 ]
Niestety byłem 20%  20%  [ 3 ]
Tak, jestem 47%  47%  [ 7 ]
Liczba głosów : 15

 Zapraszam do obejrzenia filmu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
alternation napisał(a):
No i Twoje zdanie doskonale przedstawia w skrócie cały chrześcijanizm, którym się tak szczycisz.


Raczej wiedza historyczna. Rzetelna, w przeciwieństwie do tego filmu.

alternation napisał(a):
Ponieważ jest tu wielu ludzi, którzy chrześcijaninami nie są?


Można wkleić też na forum Racjonalisty, na forum Ateista.pl czy wielu innych na których większość stanowią ludzie którzy nie są chrześcijanami. Oprócz tego jest sporo forów New Age, które były by tym filmem zainteresowane.

Natomiast wklejanie tego linka na tym właśnie konkretnym forum i następnie zastrzeżenie, że chrześcijanie mają się na ten temat nie wypowiadać jest dość dziwne.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Wt lis 06, 2007 17:47
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ponieważ jest tu wielu ludzi, którzy chrześcijaninami nie są?

Na innych forach jest więcej ateistów. Poza tym to jest forum i wypowiadać może się każdy kto chce :twisted:

Może ktoś w skrócie powiedzieć o czym są te filmy, bo nie wiem, czy warto.


Wt lis 06, 2007 17:47

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Ankieta nie tylko jest tendencyjna, ale wręcz alogiczna. Manipulacja ma to do siebie, że człowiek będący pod jej wpływem zazwyczaj nie zdaje sobie z tego sprawy.


Wt lis 06, 2007 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
omyk napisał(a):
Ankieta nie tylko jest tendencyjna, ale wręcz alogiczna. Manipulacja ma to do siebie, że człowiek będący pod jej wpływem zazwyczaj nie zdaje sobie z tego sprawy.

Często jest tez tak, że w większym lub mniejszym stopniu zdajemy sobie z tego sprawe a mimo to dajemy sobą manipulować zresztą w ankiecie nie chodzi o to jaka jest prawda ale jakie są nasze odczucia.


Wt lis 06, 2007 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 10:19
Posty: 314
Post 
Cytuj:
Może ktoś w skrócie powiedzieć o czym są te filmy, bo nie wiem, czy warto.


Cytuj:
Dokument podzielony jest na 3 części:

I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii.

II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach.

III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...

_________________
Wierzę w naukę i rozum.

Przychodzi taki moment, kiedy naukowiec z uśmiechem na twarzy mówi: "to niemożliwe, to cud!". Po chwilach podniecenia przychodzi czas wytrwałych poszukiwań, aby w końcu ktoś mógł krzyknąć: "wiem!".


Wt lis 06, 2007 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Cytuj:
III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...


Czyżby maczał w tym palce Mark Zubek? ;)


Wt lis 06, 2007 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Dołączam się do użytkownika No i jego prośby do snafu o wyjaśnienie tego co napisał:

Cytuj:
W sporej części jest to festiwal różnego rodzaju błędów merytorycznych i przekłamań i raczej wskazuje na pewne braki wiedzy historycznej czy też celową manipulację. Osobiście skłaniam się ku temu pierwszemu, ale to wie akurat tylko autor (lub oczywiście autorzy) tego filmu.


Skoro popisałeś się już tak ogromnym idiotyzmem to teraz proszę, wyjaśnij to. Dlaczego tak uważasz? Przedstaw argumenty. I co ważne: uważasz, że biblia jest pozbawiona błędów merytorycznych? masz jakiekolwiek dowody historyczne na temat istnienia jezusa itp? może poopowiadasz nam o inkwizycji - to akurat dobry temat historyczny.


Wt lis 06, 2007 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Alternation, nie kompromituj się... :roll: Co do faktu istnienia Jezusa dziś nie ma najmniejszych wątpliwości - jest to postać historyczna, opisana w różnych dziełach... Tacyt, Flawiusz... a może oni również przyśnili się ludzkości?

Wskaż proszę fragment wypowiedzi użytkownika Snafu, który zainspirował cię do napisania słów "całe chrześcijaństwo, którym się tak szczycisz" (błędy poprawiłam, bom na to wrażliwa - jakiś poziom powinien być... Nawet w Internecie).

Wykaż błędy merytoryczne Biblii - przecież racjonalista powinien opierać się na rozumie, czyżbym się myliła?

Co ma wspólnego temat Inkwizycji z historycznością postaci Jezusa, oprócz rzecz jasna tego, że ci on pasuje? Żeby zrozumieć Inkwizycję trzeba dobrze znać warunki panujące w tamtych czasach, standardy, obyczaje... Obawiam się, że tylko historyk jest w stanie precyzyjnie odróżnić rzeczywiste nadużycia (których w historii Kościoła było wiele, bo przecież Kościół składa się z grzeszników, czemu nikt nie zaprzecza), od farmazonów i legend, jakimi obrósł temat "świętej inkwizycji", oraz od faktów historycznych nadinterpretowywanych przez "lud" nie znający tamtej rzeczywistości.

Btw - na każdy argument osoby wierzącej pewna osobliwa grupka ateistów-bojowników odpowiada zarzutem o Inkwicyzji, o rzekomych kochankach papieża, albo wyprawach krzyżowych - mój krótki apel: to nudne :x


Wt lis 06, 2007 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Co do faktu istnienia Jezusa dziś nie ma najmniejszych wątpliwości - jest to postać historyczna, opisana w różnych dziełach... Tacyt, Flawiusz... a może oni również przyśnili się ludzkości?

Nie wyciągałbym z tego pochopnych wniosków przede wszystkim należy sobie zadać pytanie skąd wiedzieli o Jezusie jeśli od jego wyznawców to potwierdza to jedynie istnienie chrześcijan w tamtym czasie.


Wt lis 06, 2007 20:30
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Btw - na każdy argument osoby wierzącej pewna osobliwa grupka ateistów-bojowników odpowiada zarzutem o Inkwicyzji, o rzekomych kochankach papieża, albo wyprawach krzyżowych - mój krótki apel: to nudne

Mówisz o mordowaniu ludzi. Słowo "nudne" naprawdę w tym kontekście nie jest odpowiednie. Trochę szacunku. Kompletna znieczulica...


Wt lis 06, 2007 20:34

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Szacunku do czego? :o Do wypraw krzyżowych, czy do zarzutów "oświeconych"?

Nudne jak flaki z olejem są zarzuty stawiane po raz tysięczny, albo milionowy, te same wszędzie tam, gdzie ateiście-bojownikowi (istnieje taka grupa agresorów chcących wszystkich "nawrócić" na ateizm, w odróżnieniu od ateistów, którzy są spokojnymi ludźmi - bo takich znam i bardzo sobie cenię ten kontakt) zaczyna brakować argumentów. To taki wątpliwy "as" - ja ci argument, ty mi inkwizycyjkę, ja ci dowód, a ty o czarownicach i stosach... To jest dla mnie nudne - w odróżnieniu od wypraw krzyżowych, bo te do najnudniejszych zapewne nie należały (ironia rzecz jasna).

Odróżniaj Rito wypowiedź o sposobie manipulowania faktami, od wypowiedzi o samych faktach.


Wt lis 06, 2007 21:13
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Odróżniaj Rito wypowiedź o sposobie manipulowania faktami, od wypowiedzi o samych faktach.

To nie ma nic do rzeczy. To tak jakbyś powiedziała, że mówienie o obozach koncentracyjnych jest nudne jak flaki z olejem. I nie ma znaczenia, czy zostanie to użyte jako argument, czy jest tematem dyskusji. To jest zbrodnia wyrządzona ludziom przez ludzi.


Wt lis 06, 2007 21:23

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Rita - gdybym była Niemką i na każdym kroku znajdowałby się obywatel jakiegoś innego kraju, nakłaniający mnie po raz tysięczny do rezygnacji z obywatelstwa niemieckiego ze względu na zbrodnie w niemieckich obozach koncentracyjnych, popełnione przez obce mi osoby... Też byłoby to nudne ;)
Nie uważasz?
Temat zbrodni nie jest tu w ogóle dotykany, zauważasz? ;)

Cytuj:
To nie ma nic do rzeczy.

Owszem, ma.


Wt lis 06, 2007 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
alternation napisał(a):
Skoro popisałeś się już tak ogromnym idiotyzmem to teraz proszę, wyjaśnij to. Dlaczego tak uważasz? Przedstaw argumenty.


Nie zauważyłem prośby No, ale spoko, nie ma sprawy. Zajmie mi to jednak trochę czasu ponieważ mam nieco tydzień zajęty, a pierwsza część filmu (bo jak zaznaczyłem o niej mówię) jest dość obszerna. Myślę, że uda mi się to zrobić do końca weekendu, postaram się trochę wcześniej.

alternation napisał(a):
I co ważne: uważasz, że biblia jest pozbawiona błędów merytorycznych? masz jakiekolwiek dowody historyczne na temat istnienia jezusa itp? może poopowiadasz nam o inkwizycji - to akurat dobry temat historyczny.


Hehe. To jest chyba temat dla Ciebie. Napisałeś o filmie, ja napisałem, że są w nim błędy, tak więc skoro wyciągnąłeś mnie do odpowiedzi zamierzam dostarczyć na to argumentów. Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie biblii czy jakiegokolwiek innego tematu związanego z religią to Twoja sprawa aby to przedstawić i argumentować. Najlepiej w innym temacie aby tutaj nie robić zamieszania.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Wt lis 06, 2007 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zencognito napisał(a):
Szkoda, że są ludzie którzy zamiast słuchać i oglądać wolą gadać o rzeczach, o których pojęcia nie mają (np. filmie którego nie obejrzeli).


Lub o Bogu w którego nie wierzą.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt lis 06, 2007 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL