Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Czy Bóg może namawiać do złego ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
kooool napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Lecą cytaty z Biblii, które a jakże są rozumiane dosłownie. Dlaczego ??? Bo tak nam pasuje. A te podane przeze mnie wymagają interpretacji bo są niewygodne.
Ciekawe co wymyślisz teraz żeby skasować mój post bracie cenzorze.


Trudne pytania czy stwierdzenia wymagają pracy i modlitwy, rozwijają ducha.


Proszę jaśniej. Masz trudne stwierdzenie i co.....
Albo konkretniej. Bóg każe Izraelitom zabijać i co ty na to ?


Ale czy to na pewno Bóg kazał zabijać?
Muzułmanie też myślą, że Bóg każe im zabijać.


Śr mar 08, 2017 9:46

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
wybrana napisał(a):
Ale czy to na pewno Bóg kazał zabijać?


Na pewno. Biblii nie czytałaś?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 08, 2017 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2769
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ale czy to na pewno Bóg kazał zabijać?

Na pewno. Biblii nie czytałaś?

Czytac to nie to samo co rozumiec.


Śr mar 08, 2017 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Robicie co niektórzy teraz komedie i wprowadzacie jakieś paradoksy, jest czarno na białym napisane dla wszystkich zrozumiałym językiem, że tak było a wy swoje, że nie.


Śr mar 08, 2017 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
robaczek2 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ale czy to na pewno Bóg kazał zabijać?

Na pewno. Biblii nie czytałaś?

Czytac to nie to samo co rozumiec.


Tam wiele rzeczy zupełnie jasno jest napisane. I zgodnie z zasadą "Niech mowa Wasza będzie..." nie należy tym manipulować tak, by miało okazać się, że chodzi o coś zupełnie innego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 08, 2017 17:24
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
JedenPost napisał(a):


Tam wiele rzeczy zupełnie jasno jest napisane. I zgodnie z zasadą "Niech mowa Wasza będzie..." nie należy tym manipulować tak, by miało okazać się, że chodzi o coś zupełnie innego.


Kościół Katolicki uważa, że założył go Jezus Chrystus i wszystko, co głosi jest z mocy Ducha Świętego - ale czy na pewno?
Izraelici zabijali i głosili, że to z woli Boga - ale czy na pewno?


Śr mar 08, 2017 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2769
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
JedenPost napisał(a):
Tam wiele rzeczy zupełnie jasno jest napisane. I zgodnie z zasadą "Niech mowa Wasza będzie..." nie należy tym manipulować tak, by miało okazać się, że chodzi o coś zupełnie innego.

"Wczoraj caly dzien przesiedzialem na rybach"
Tez bardzo jasno napisane a ile znaczen - np wyobrazasz sobie robaczka siedzacego na beczce ze sledziami? Nie musisz (Hufce rowniez) na okraglo dowodzic swojej ignorancji.


Śr mar 08, 2017 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Znalazłem coś co chyba definitywnie wyjaśnia o co w tym wszystkim się rozchodzi, cytuję:

"Pozornie temat jest nierozwiązywalny. Spójrzmy jednak z trochę innej perspektywy. Przyjrzyjmy się naszemu myśleniu w tej chwili. Morderstwo jest jednym z największych grzechów, prawda? Oczywiście że prawda, dla kogoś kto uważa, że człowiek jest ważniejszy od Boga. Nic z resztą dziwnego, że tak uważamy, w polskim prawie karnym nie ma zapisów typu „wulgarne odnoszenie się wobec Boga, grozi karą 10 lat pozbawienia wolności”. Wydaje się to abstrakcyjne i bez sensu, prawda? Nasze prawo karne odnosi się wyłącznie do krzywdy wyrządzonej istotom widzialnym, dlatego też postrzegamy tak rzeczywistość. Żyjemy w świecie humanizmu, gdzie dobro człowieka, czy zwierząt jest sprawą najważniejszą, a krzywda ludzka największą zbrodnią.
Bóg myśli „troszeczkę” inaczej. Według Jego światopoglądu, Bóg jest najważniejszy. Najmniejszy grzech skierowany przeciwko Bogu, jest gorszy niż największy grzech, skierowany przeciwko człowiekowi. Tak więc – nieposłuszeństwo wobec człowieka jest małym grzechem, ale nieposłuszeństwo wobec Boga, jest gorsze niż morderstwo.
A więc dlaczego Bóg kazał zabijać? Patrząc z perspektywy – Bóg ważniejszy od człowieka – odpowiedź jest zupełnie oczywista. Bóg kazał zabijać, dlatego, że ludzie byli Mu nieposłuszni i grzeszyli. Bóg jest ważniejszy niż człowiek, a Jego dobre imię jest najważniejsze. Izraelici zabijali po to, aby reputacja Boga była nienaruszona.
„Dawid odrzekł Filistynowi: Ty idziesz na mnie z mieczem, dzidą i zakrzywionym nożem, ja zaś idę na ciebie w imię Pana Zastępów, Boga wojsk izraelskich, którym urągałeś.” (1 Samuela 17:45-47)
Pytanie trudniejsze, dlaczego Bóg nie pozabijał tych nieposłusznych grzesznych ludzi sam, ale kazał zabijać swoim ludziom, przez co musieli grzeszyć? No właśnie nie grzeszyli. Posłuszeństwo Bogu jest ważniejsze, niż stosowanie się do prawa, nawet wobec faktu, że kazał zabijać.
Bóg nie stworzył człowieka po to, żeby wypełniał prawo, ale po to, żeby wykonywał Jego wolę. To tak, jakbyś w pracy dostał regulamin. Szef przychodzi, żeby Cię zwolnić za to, że nie pracujesz, a Ty zdziwiony – „przecież stosuję się do regulaminu!”. Oczywistym jest, że regulamin w pracy trzeba przestrzegać, ale jest to jedynie dodatek. Dokładnie tak samo jest z Bożym prawem, które jest dobre i warto się nim kierować, ale to jest tylko dodatek, a głównym celem życia jest słuchanie Boga i wykonywanie Jego woli."


Śr mar 08, 2017 19:51
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
robaczek2 napisał(a):
"Wczoraj caly dzien przesiedzialem na rybach"
Tez bardzo jasno napisane a ile znaczen - np wyobrazasz sobie robaczka siedzacego na beczce ze sledziami?


:D :D :D

Dobre, mógłbyś zgarnąć za to niezłą pulę za użycie tego w jakiejś reklamie. ;-)


Śr mar 08, 2017 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Hufce napisał(a):
Znalazłem coś co chyba definitywnie wyjaśnia o co w tym wszystkim się rozchodzi, cytuję:

"Pozornie temat jest nierozwiązywalny. Spójrzmy jednak z trochę innej perspektywy. Przyjrzyjmy się naszemu myśleniu w tej chwili. Morderstwo jest jednym z największych grzechów, prawda? Oczywiście że prawda, dla kogoś kto uważa, że człowiek jest ważniejszy od Boga. Nic z resztą dziwnego, że tak uważamy, w polskim prawie karnym nie ma zapisów typu „wulgarne odnoszenie się wobec Boga, grozi karą 10 lat pozbawienia wolności”. Wydaje się to abstrakcyjne i bez sensu, prawda? Nasze prawo karne odnosi się wyłącznie do krzywdy wyrządzonej istotom widzialnym, dlatego też postrzegamy tak rzeczywistość. Żyjemy w świecie humanizmu, gdzie dobro człowieka, czy zwierząt jest sprawą najważniejszą, a krzywda ludzka największą zbrodnią.
Bóg myśli „troszeczkę” inaczej. Według Jego światopoglądu, Bóg jest najważniejszy. Najmniejszy grzech skierowany przeciwko Bogu, jest gorszy niż największy grzech, skierowany przeciwko człowiekowi. Tak więc – nieposłuszeństwo wobec człowieka jest małym grzechem, ale nieposłuszeństwo wobec Boga, jest gorsze niż morderstwo.
A więc dlaczego Bóg kazał zabijać? Patrząc z perspektywy – Bóg ważniejszy od człowieka – odpowiedź jest zupełnie oczywista. Bóg kazał zabijać, dlatego, że ludzie byli Mu nieposłuszni i grzeszyli. Bóg jest ważniejszy niż człowiek, a Jego dobre imię jest najważniejsze. Izraelici zabijali po to, aby reputacja Boga była nienaruszona.
„Dawid odrzekł Filistynowi: Ty idziesz na mnie z mieczem, dzidą i zakrzywionym nożem, ja zaś idę na ciebie w imię Pana Zastępów, Boga wojsk izraelskich, którym urągałeś.” (1 Samuela 17:45-47)
Pytanie trudniejsze, dlaczego Bóg nie pozabijał tych nieposłusznych grzesznych ludzi sam, ale kazał zabijać swoim ludziom, przez co musieli grzeszyć? No właśnie nie grzeszyli. Posłuszeństwo Bogu jest ważniejsze, niż stosowanie się do prawa, nawet wobec faktu, że kazał zabijać.
Bóg nie stworzył człowieka po to, żeby wypełniał prawo, ale po to, żeby wykonywał Jego wolę. To tak, jakbyś w pracy dostał regulamin. Szef przychodzi, żeby Cię zwolnić za to, że nie pracujesz, a Ty zdziwiony – „przecież stosuję się do regulaminu!”. Oczywistym jest, że regulamin w pracy trzeba przestrzegać, ale jest to jedynie dodatek. Dokładnie tak samo jest z Bożym prawem, które jest dobre i warto się nim kierować, ale to jest tylko dodatek, a głównym celem życia jest słuchanie Boga i wykonywanie Jego woli."


No fajnie tylko ten tekst to kolejna wynurzenie w stylu - "A ja wiem najlepiej jaki jest Bóg." Bóg myśli tak, uważa tak," Bóg myśli „troszeczkę” inaczej" itp.


Śr mar 08, 2017 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
robaczek2 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Tam wiele rzeczy zupełnie jasno jest napisane. I zgodnie z zasadą "Niech mowa Wasza będzie..." nie należy tym manipulować tak, by miało okazać się, że chodzi o coś zupełnie innego.

"Wczoraj caly dzien przesiedzialem na rybach"
Tez bardzo jasno napisane a ile znaczen - np wyobrazasz sobie robaczka siedzacego na beczce ze sledziami? Nie musisz (Hufce rowniez) na okraglo dowodzic swojej ignorancji.


Bardzo ładnie. W takim razie durni Izraelici nie do końca Boga zrozumieli. Powiedział idźcie i zabijajcie to poszli i zabili. A to pewnie było inne znaczenie.

Chyba, że chodzi ci o to, że my czytelnicy mamy doszukiwać się innych znaczeń w dosyć oczywistych stwierdzeniach. Ale to zwyczajna manipulacja.


Śr mar 08, 2017 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Z jednej strony Bóg nakazał Izraelitom "nie będziecie mordować" (Wj. 20,13) z drugiej strony jednak mówi do swojego ludu "Jednakże z miast tych ludów, które daje ci Pan, Bóg twój, w dziedziczne posiadanie, nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty, gdyż obłożysz je klątwą, mianowicie: Chetejczyków, Amorejczyków, Kananejczyków, Peryzyjczyków, Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, aby nie uczyli was czynić wszystkich tych obrzydliwości, jakie oni czynią swoim bogom, i abyście nie zgrzeszyli wobec Pana Boga waszego." (Pwt. 20, 16-18).

"Nie zabijaj" 2 Mojż. 20,13

Niezły cyrk...


Śr mar 08, 2017 20:20
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Hufce napisał(a):
Z jednej strony Bóg nakazał Izraelitom "nie będziecie mordować" (Wj. 20,13) z drugiej strony jednak mówi do swojego ludu "Jednakże z miast tych ludów, które daje ci Pan, Bóg twój, w dziedziczne posiadanie, nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty, gdyż obłożysz je klątwą, mianowicie: Chetejczyków, Amorejczyków, Kananejczyków, Peryzyjczyków, Chiwwijczyków, i (censored), jak ci nakazał Pan, Bóg twój, aby nie uczyli was czynić wszystkich tych obrzydliwości, jakie oni czynią swoim bogom, i abyście nie zgrzeszyli wobec Pana Boga waszego." (Pwt. 20, 16-18).

"Nie zabijaj" 2 Mojż. 20,13

Niezły cyrk...



Rzeczywiscie ...dobitne zestawienie woli Bozej i Prawa nadanego Izraelowi :shock:

Nie potrafie tego inaczej skomentowac...Sledze ten temat od poczatku ale dopiero w tej chwili dotarly do mnie tresci, ktore zamiesciliscie...Mowiac krotko oczy mi sie otworzyly...

Zadaje sobie pytanie, dlaczego bylam slepa, bedac przekonana, ze ST to Slowo Boze :-( ...ze prawdy biblijne nie zaprzeczaja sobie :( ...A jednak...

Jak teraz ma sie do tego twierdzenie zawarte w Biblii, ze " cale Pismo jest natchnione przez Boga itd..."...?


Śr mar 08, 2017 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Mt 22, 37: On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
Mt 22, 38: To jest największe i pierwsze przykazanie.
Mt 22, 39: Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
Mt 22, 40: Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt mar 10, 2017 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
kooool napisał(a):
Mt 22, 37: On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
Mt 22, 38: To jest największe i pierwsze przykazanie.
Mt 22, 39: Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
Mt 22, 40: Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.


No właśnie. Więc po co komuś tak niespójna książka jaką jest Biblia. Jezus mówił jedno a ST coś zupełnie innego. Zestawienie razem tych dwóch przekazów jest nieporozumieniem.


So mar 11, 2017 14:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL