Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 5:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Odejście od Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
PugCondoin napisał(a):
Kiedy jednak ktoś twierdzi, że jest w czymś ode mnie lepszy to oczekuję czegoś więcej niż samych słów by dać mu pierwszeństwo

Dlaczego ktoś musi być lepszy, a ktoś gorszy? Myślę, że swoją "inność" powinniśmy szanować. Tak zwyczajnie :D
PugCondoin napisał(a):
Jaki sens ma ciągłe poniżanie siebie, traktowanie się jako nieudcznika, pokornego wobec każdego kto się napatoczy ?

Wiesz Pugusiu? Ja to mam inaczej: jeśli ktoś chce mnie uważać za ofiarę losu, nieudacznika czy jeszcze tam co, no to proszę bardzo! Ma do tego święte prawo.

No przecież nie będę mu udowadniać, że nie jestem wielbłądem :lol:

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


So wrz 18, 2004 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Uczysz się Pugu, bardzo dobrze.... zwiększaj wiedzę, bo:
"Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym,
Puste kłosy dumnie wznoszą się do nieba,
Kłosy pełne ziarna w pokorze pochylają się ku ziemi".
Nie zapominaj przy tym, że nic tak nie ogranicza wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie.


Duża wiedza daje pojęcie o tym, jak mało wiemy, i jak mało zdołamy się dowiedzieć, ale nie czyni skromnym ... bo zawsze mimo tego, że wiesz mało, wiesz więcej niż inni ... ;]
Nie wiem na czym polega zamiłowanie katolików do pokory ... pokory powinno się uczyć samemu poprzez własne doświadczenia ... tak jak wszystkiego. Bycie pokornym z zasady powoduje, że nigdzie się nie dojdzie, bo wszystkiego się boimy. Lepiej się czasem sparzyć niż całe życie na wszystko dmuchać i bać się czegokolwiek dotknąć ...


So wrz 18, 2004 13:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
PugCondoin napisał(a):
No nie potrafię, a kto potrafi ?

Właśnie Bóg potrafi.
Chciałeś dowodu, to go masz. Za mało? :?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So wrz 18, 2004 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
PugCondoin napisał(a):
Bycie pokornym z zasady powoduje, że nigdzie się nie dojdzie, bo wszystkiego się boimy. Lepiej się czasem sparzyć niż całe życie na wszystko dmuchać i bać się czegokolwiek dotknąć ...

Hejka no, pokora, a roztropność, a lęki to trzy różne historie!!!

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


So wrz 18, 2004 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Dlaczego ktoś musi być lepszy, a ktoś gorszy? Myślę, że swoją "inność" powinniśmy szanować. Tak zwyczajnie


No jakby to ująć ... umiejętności mają swoją wartość w przeliczeniu na jednostkę wymienialną. Jeżeli chcesz wygodnie żyć, wychowywać dzieci, wykorzystywać dostępna technologię, czy medycynę to muszisz w tym celu cos sprzedawać. Wiele osób próbuje sprzedać ten sam towar. Kupujący wybierają zwykle wyższą jakość prawda? Inność jest często zaletą, ale nie gdy oznacza to leżenie do góry brzuchem ...


Cytuj:
Wiesz Pugusiu? Ja to mam inaczej: jeśli ktoś chce mnie uważać za ofiarę losu, nieudacznika czy jeszcze tam co, no to proszę bardzo! Ma do tego święte prawo.


Mnie chodzi o to, że tym "ktosiem" jeseś ty mama, i to wydaje mi się dziwne. Ja również mam gdzieś co inni o mnie myślą, ale moje zdanie o mnie ma dla mnie dużą wartość ... ;]

Cytuj:
No przecież nie będę mu udowadniać, że nie jestem wielbłądem


Nie wiem dlaczego, ale gdy Kwaśniewska to mówiła, kojarzyła mi się właśnie z wielbłądem :D wyraz twarzy prawdopodobnie ...


Cytuj:
Właśnie Bóg potrafi.
Chciałeś dowodu, to go masz. Za mało?


Eee ... nie wyczułaś ironii, prawda ?


So wrz 18, 2004 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Hejka no, pokora, a roztropność, a lęki to trzy różne historie!


Czyżby ?


So wrz 18, 2004 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
PugCondoin napisał(a):
Czyżby ?

Oczywiście!!

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


So wrz 18, 2004 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Pokora w po czasie staje się lękiem ... roztropność jest bardzo potrzebna z tym się zgadzam ...


So wrz 18, 2004 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
PugCondoin napisał(a):
Pokora w po czasie staje się lękiem

Dlaczego pokora staje się lękiem? Jaka jest Twoja definicja pokory?

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


So wrz 18, 2004 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 18:48
Posty: 217
Post 
Cytuj:
Dowód masz w osobie Jezusa Chrystusa.


Cytuj:
O takich dowodów to jest więcej i to na bardzo różne religie, wiary i domysły ... co powiesz na Rosewell (chyba tak to się pisze) ? Pewny dowód nie ?


Nie rozumiem o co tutaj chodzi z tym Roswell?
Co to ma do rzeczy?

Osoba Jezusa Chrystusa jest dowodem na to, iż nie uniżamy się przed tworem naszej wyobraźni. To przecież oczywiste.


So wrz 18, 2004 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Dlaczego pokora staje się lękiem? Jaka jest Twoja definicja pokory?


Pokora każe do wszystkiego podchodzić z niepewnością, z ograniczona wiarą we własne siły, każe się cofnąć gdy tej pewności nie mamy.
To wcześniej czy później wchodzi w nawyk ... i staje się zwyczajnie słaboscią ...

Cytuj:
Osoba Jezusa Chrystusa jest dowodem na to, iż nie uniżamy się przed tworem naszej wyobraźni. To przecież oczywiste.


Serio? Masz jakiś dowód na to, że Chrystus był "Bogiem" ... Moim zdaniem był człowiekiem a uniżanie się przed nim ma niewiele sensu, bo nie żyje od 2000 lat ...


So wrz 18, 2004 23:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Wiesz co Pugu... Twoja ironia mnie nie interesuje za bardzo. Interesują mnie fakty, a Ty faktów unikasz. Odpowiadasz wymijająco, dlatego widzę, że dyskusja nie ma sensu. Postawiony niejako pod murem uciekasz się do ironii, która nic nie wnosi...

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N wrz 19, 2004 8:35
Zobacz profil
Post 
Pokora, Pugu nie ogranicza i napawa lękiem, ale jak mówi stare przysłowie perskie daje moc i właściwą perspektywę.
"Przyznanie się do niewiedzy - to wiedza
a do niemocy - moc".
Adekwatnie do tego pisał C.K.Norwid:
"Z karafki napić się można,
uścisnąwszy ją za szyjkę
i przechyliwszy ku ustom, ale kto ze źródła pije,
musi uklęknąć i pochylić czoło".
Wiedza to nie tylko przyswajanie tego, co nam inni zaserwują, to żmudne poszukiwanie i odkrywanie siebie i otaczającego nas świata.
Najbardziej przydaje się wtedy pokora.


N wrz 19, 2004 9:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Wiesz co Pugu... Twoja ironia mnie nie interesuje za bardzo. Interesują mnie fakty, a Ty faktów unikasz. Odpowiadasz wymijająco, dlatego widzę, że dyskusja nie ma sensu. Postawiony niejako pod murem uciekasz się do ironii, która nic nie wnosi...


Fascynuje mnie do jakich "faktów" nawiązujesz ... Bo istnienie "Boga", ani "boskość" Chrystusa faktami nie są i nigdy nie będą ... Więc o czym właściwie mówisz ?

Cytuj:
Pokora, Pugu nie ogranicza i napawa lękiem, ale jak mówi stare przysłowie perskie daje moc i właściwą perspektywę.
"Przyznanie się do niewiedzy - to wiedza
a do niemocy - moc".


Pytanie jak szybko stwierdzasz swoją niewiedzę czy niemoc ... i co najważniejsze, czy próbujesz to zmienić, czy po prostu akceptujesz ...
Bo każda niemota może powiedzieć "nie wiem", "nie potrafię", "nic się nie da zrobić", "jestem za słaby", "jestem za głupi" ... jeżeli czegoś nie wiesz lub nie potrafisz to się tego naucz i spróbuj zrozumieć a nie pław się we własnej niemocy ...

Cytuj:
Wiedza to nie tylko przyswajanie tego, co nam inni zaserwują, to żmudne poszukiwanie i odkrywanie siebie i otaczającego nas świata.


Nie serio? Tyle, że trzeba to robić by coś osiągnąć ...


N wrz 19, 2004 10:27
Zobacz profil
Post pokora
Pokora, to według mnie (a zatem tylko mojej osoby dotyczy) to zdolność stawania w świetle prawdy bez przejawów zbędnego buntu.
Przeciwieństwem pokory wydaje mi się być zarozumiałość. Ale aby to zrozumieć, trzeba "zaprzeć się samego siebie".


N wrz 19, 2004 10:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL