Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 11:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika
Ty miałeś sprawdzić czy ten fragment (" Ja i Ojciec jedno jesteśmy " oraz " kto zobaczył Mnie zobaczył także i Ojca" oraz " Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego" ) wygląda tak samo w waszym Nowym Świecie.
Zamiast to sprawdzać to cytujesz fragmenty z waszego " Prowadzenia rozmów na podstawie pism" .
Przestań nam tu emitować takie strasznicowe bzdury bo nikt ci nie uwierzy.

A na koniec też ci coś opowiem , ja też kiedyś rozmawiałem z jednym świadkiem jehowy i on mi powiedział że należy pozabijać wszystkich którzy nie wierzą w świadków jehowy.


Śr lut 15, 2023 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Cytuj:
Jana 20:17
(...)
Dla Jezusa i apostołów jedynym prawdziwym Bogiem Jest Bóg Ojciec Jehowa.

Gdybyś 20-ty rozdział Ewangelii Jana doczytał do końca, zobaczyłbyś, że dla apostoła Tomasza Bogiem jest również Jezus:
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. (28) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!

I dalej:
(30) I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
Życie wieczne mamy wierząc, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga, mamy to życie w imię Jego!


Ostatnio edytowano Śr lut 15, 2023 16:17 przez Rabarbar, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 15, 2023 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2104
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Inny_punkt_widzenia - nie dlatego, że popieram logika w pewnych tematach, ale dlatego, że mam czas, spełnię Twoją prośbę:
J 10:30 NWT-PL (Przekład Nowego Świata [1994])
(30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy".

J 14,9 NWT-PL (Przekład Nowego Świata [1994])
(9) Jezus powiedział do niego: "Tyle czasu jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie ujrzał, ujrzał też Ojca. Jakże to mówisz: 'Pokaż nam Ojca'?

Kol 1,15 NWT-PL (Przekład Nowego Świata [1994])
(15) On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia;


Czy jesteś zadowolony Inny_punkt_widzenia? [sam byś sobie to mógł sprawdzić - przecież podałem Ci adres portalu, gdzie jest mnóstwo biblijnych przekładów]

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A na koniec też ci coś opowiem , ja też kiedyś rozmawiałem z jednym świadkiem jehowy i on mi powiedział że należy pozabijać wszystkich którzy nie wierzą w świadków jehowy.
Proszę, abyś przez szacunek do Boga, nie pisał małą literą "jehowa"...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lut 15, 2023 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Jerzy_67
Jahwe jest Bogiem a nie jehowa.


Śr lut 15, 2023 16:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2104
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Inny_punkt_widzenia - są różne zdania nt tego, jak czytać tetragram: JHWH. Ja też wolę wersję Jahwe, ale nie można zupełnie wykluczyć: Jehowa, więc dobrze Ci radzę, abyś pisał dużą literą to słowo (słowo "świadek" można pisać literą małą, ale Jehowa już należy pisać dużą). Uszanuj nie tylko Boga, ale i ludzi, którzy używają tego imienia w wersji, jakiej nie akceptujesz, ale nie masz 100% pewności, że masz rację...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lut 15, 2023 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Jerzy_67
Tak, można zupełnie wykluczyć " jehowa" bo ta forma powstała przez błędne połączenie JHWH z Adonai.


Tej błędnej formy imienia używa wiele wyznań i sekt na całym świecie. Przykładem rodzimym są wszystkie odłamy Badaczy Pisma Świętego, Epifaniści i inni, a dawniej Bracia Polscy. ŚJ nacisk na posługiwanie się imieniem Jehowa wprowadzili dopiero w 1922 r. („Od raju utraconego...” s. 192). Wcześniej, przez ponad 40 lat, stosowali wymiennie imiona Pan, Jehowa, Bóg itd. Mało tego, ŚJ przynajmniej dwa razy przynieśli wstyd na cały świat imieniu Jehowa. Na przykład do 1928 r. uczyli, że „Wielka Piramida [Cheopsa] jest ‘Świadkiem’ Wielkiego Jehowy” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 363; por. „świadek Boży” w „Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 201), a o zbudowanym w 1929 r. dla zmartwychwstałych proroków „Domu Książąt” nauczali, że „wspomniany dom zbudowany został na świadectwo dla imienia Jehowy (...) on ciągle stoi jako świadectwo dla imienia Jehowy” (Salvation s. 311).

3) Określenie „Jehowa” jest błędną wersją imienia Jahwe. Ten błąd wykazują filologowie. Mówią oni, że pod tetragram hebrajski JHWH żydowscy masoreci dopisali znaki samogłoskowe wzięte z imienia Bożego Adonaj tzn. Pan lub Elohim tzn. Bóg. Przez szacunek (ze strachu przed niegodnym wymawianiem) dla imienia Bożego Żydzi zastępczo stosowali w miejscach występowania w Biblii JHWH imiona Adonaj i Elohim. Inni nie zrozumieli intencji masoretów i zaczęli nieprawidłowo odczytywać tetragram (patrz broszura ŚJ „Imię Boże...” s. 8). Strażnica Rok CI [1980] Nr 21 s. 5 to przyznaje: „Imię Boże w postaci ‘Jahwe’ (czasami ‘Jahue’) stanowi po prostu próbę wyrażenia go w sposób bliższy pierwotnej hebrajszczyźnie. (...) W ciągu wieków zatraciła się prawidłowa hebrajska wymowa imienia Bożego. Toteż nie ma pewności, jakich samogłosek należałoby użyć dla jego [JHWH] dopełnienia. Przez połączenie tetragramu ze znakami samogłoskowymi dwóch słów hebrajskich: Adonaj (Pan) oraz Elohim (Bóg), powstała wymowa Jehowah. (...) Niemniej wielu znawców języka hebrajskiego twierdzi, że bardziej poprawna jest forma ‘Jahwe’.”.


Śr lut 15, 2023 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika
Ty miałeś sprawdzić czy ten fragment (" Ja i Ojciec jedno jesteśmy " oraz " kto zobaczył Mnie zobaczył także i Ojca" oraz " Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego" ) wygląda tak samo w waszym Nowym Świecie.


Oto co powiedział apostoł Paweł kim jest teraz Jezus w niebie. Hebrajczyków 8:1,2
,,... Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka....,,

Jezus obecnie w niebie jest sługą.
Ja tak rozumiem wypowiedz apostoła Pawła.
Czy to nie jest Dobra Nowina?


Śr lut 15, 2023 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2104
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Ktoś mi zgłosił w PW, że ten link do Biblii Internetowej nie działa: https://biblia.apologetyka.co/read
Uprzejmie proszę o sprawdzenie - działa, czy nie?... Dzięki :-)

Logika, wyłuskałeś z cytatu słowo "sługa", a nie widzisz, że jest tam też bardzo ważne słowo "arcykapłan"? To, że Jezus jest Sługą w niebiańskiej świątyni, wynika z tego, że jest On tam Arcykapłanem (bo funkcją Arcykapłana jest służyć...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lut 15, 2023 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika

Ale poniżej pisze tak :
Hbr 8, 10-11.
Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego.

Logika powiedz mi dlaczego Bóg mówi że BĘDZIE im Bogiem i że Go jeszcze nikt nie zna?


Śr lut 15, 2023 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika

Ale poniżej pisze tak :
Hbr 8, 10-11.
Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego.

Logika powiedz mi dlaczego Bóg mówi że BĘDZIE im Bogiem i że Go jeszcze nikt nie zna?


Pomyśl logicznie, czyje jest to proroctwo jakie cytuje apostoł Paweł?

ps. zobacz do przypisu.


Śr lut 15, 2023 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika


I BĘDĘ IM BOGIEM, --- ( czas przyszły !!! )

a oni będą Mi ludem.
I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
BO WSZYSCY MNIE POZNAJĄ --- ( czas przyszły !!! )
od małego aż do wielkiego.



Logika, no tobie to trzeba wszystko tłumacz jak dziecku, no widzisz przecież, że to jest zapowiedź tego co dopiero ma nastąpić, a skoro tak, to znaczy że Boga jeszcze nikt nie zna , że dopiero później nadejdzie i wtedy Go poznają.
Teraz jeszcze nikt Go nie zna, mało tego nawet nie jest jeszcze Bogiem, dopiero później będzie prawdziwym BOGIEM.

No i jak myślisz kto przyszedł później, na kim spełniło się to proroctwo, kto wypełnił to proroctwo, które dotyczy czasów przyszłych ???


J E Z U S !!! !!! !!! Jezus wypełnił to proroctwo !!! TO ON JEST PRAWDZIWYM B O G I E M !!! !!! !!!


Więc przestań kombinować i wstawiać tu jakiegoś Pawła.


Cz lut 16, 2023 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Ipw

To zobacz co Jezus powiedział w Jana 17:1-6

,,...To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: "Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył
i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania.
A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata.
...,,

Jedynym prawdziwym Bogiem nie jest Jezus , tylko Bóg Ojciec Jehowa.


Cz lut 16, 2023 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Cytuj:
Jedynym prawdziwym Bogiem nie jest Jezus , tylko Bóg Ojciec Jehowa.

Jeśli tak, to dlaczego "nieprawdziwy" Bóg, Jezus Chrystus ma być czczony tak jak Bóg Ojciec?:
(22) Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. (J. 5,22-23)

W Biblii imię to nie jest dźwięk, ale znaczenie słowa, które stoi za imieniem. Dlatego nie wiemy dokładnie jak należy wymawiać JHWH, ale wiemy co to Imię znaczyło: Jestem, który Jestem.
13) Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? (14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. (15) Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. (Wj. 3,13-15)

Tego właśnie Imienia JHWH, które znaczyło JESTEM, w ewangelii wg Jana używa Jezus wobec Siebie Samego:
(24) Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich.
(28) Rzekł więc do nich Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył.
(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM (J. 8,24.28.58)

Według Nowego Testamentu (BT wydanie III) to nie Bóg Ojciec, Ale Boży Syn jest JHWH.


Cz lut 16, 2023 17:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Rabarbar

Czy Ty oddajesz Bogu Ojcu Jehowie taka sama cześć jak Jezusowi?


Cz lut 16, 2023 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Bóg Ojciec nigdzie w NT nie został nazwany JHWH, natomiast znaczenie tego Imienia odnosił do siebie Jezus Chrystus.
Co więcej, jeśli nie uwierzysz, że JHWH to Jezus, umrzesz w swoich grzechach (por. J. 8,24).

Tak, oddaję taką samą cześć Bogu Ojcu i Bożemu Synowi. Uznaję, że Syn jest współistotny Ojcu, tzn. na tę samą Bożą naturę.
Ojciec stworzył wszechświat przez (za pośrednictwem) Syna (Hbr. 1,2).
Jezus Chrystus jest prawdziwym Bożym Synem, który istniał odwiecznie, a który przyjął Ciało z Maryi (Bóg Wcielony) i stał się również prawdziwym Człowiekiem (nie przestając być prawdziwym Bogiem).
To Jezus, będąc bez grzechu, oddał swoje życie by uwolnić od grzechów wszystkich grzeszników, abyśmy czyści dzięki Niemu, mogli przez wieki żyć z Bogiem. Może się to stać udziałem każdego, kto uwierzy (zaufa) Chrystusowi.


Cz lut 16, 2023 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL