Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 11:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Rabarbar

Zobacz w swojej Biblii do księgi Objawienia 19:1

,,...Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie — mówiących: "Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc [należą do] Boga naszego,...,,

A teraz zobacz do przypisu co oznacza słowo żydowskie ,,Alleluja,,.

ps. W Biblii Kościoła Katolickiego jaką posiadam w domu słowo żydowskie ,,Alleluja,, oznacza :
,,Chwalcie Jahwe,,
Z tego wynika , że całe niebo wychwala Boga Ojca Jehowę z imienia.
Przypominam , że jest to w Nowym Testamencie.
Czy to nie jest Dobra Nowina?


Pt lut 17, 2023 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika,

Dlaczego nie odniosłeś się do mocnych argumentów Rabarbara z 16.02.2023 r. godz. 16:12 na temat tego, że Jezus jest Bogiem?


Pt lut 17, 2023 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Swołocz napisał(a):
@logika,

Dlaczego nie odniosłeś się do mocnych argumentów Rabarbara z 16.02.2023 r. godz. 16:12 na temat tego, że Jezus jest Bogiem?


Oto co Bóg Jehowa powiedział o swoim synu którego posłał z nieba na ziemię. Izajasza 42:1-6

,,...Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo.
Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze.
Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo.
Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy.
Tak mówi Bóg, Jahwe, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą.
Ja, Jahwe, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów,
...,,

Co Bóg Ojciec Jehowa mówi tu o Jezusie?

1. Jezus jest sługą Boga Ojca Jahwe
2. Jezus został wybrany z posród wielu
3. Jezus został ukształtowany przez Boga Ojca Jehowę
4. Jezus został ustanowiony przez Boga Ojca Jahwe

Jezus potwierdził wszystkie te słowa gdy przyszedł na ziemię.
Czy to nie jest Dobra Nowina?


Pt lut 17, 2023 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Oj, słabo, @logika, słabo. Znów się nie odnosisz do argumentów. Z tego należy wnieść, że Rabarbar udowodnił, że według ewangelii Jezus ma godność równą Bogu, a nawet jest Bogiem.


Pt lut 17, 2023 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Pisałem Ci już, że Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.
Obecnie przytaczasz fragment Apokalipsy, która w Ap. 19,1-6 czterokrotnie używa słowa "Alleluja", co oznacza - jak sam przypominasz - "Chwalcie Boga (JHWH)".

Rzecz jednak w tym, że werset ten nie mówi, że chodzi o Boga Ojca, a nie Boga Syna Bożego, ani Boga Ducha Świętego. Chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej twierdzi, że Jeden Bóg jest w trzech Osobach, wymienionych wyżej. Radosne Alleluja, u kresu czasów obejmie wszystkie trzy Osoby Boże. Wobec tego nie twierdzę, że nie obejmie Boga Ojca, ale twierdzę, że na równi z Nim obejmie Syna i Ducha.

Natomiast wcześniejszy mój wpis pokazywał, że Jezus jest również JHWH, bo do siebie bezpośrednio odnosił znaczenie Bożego Imienia JHWH. A więc w Apokalipsie cytowane przez Ciebie "Alleluja" odnosi się również do Niego.


Pt lut 17, 2023 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
(22) Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,
Rozumiem to tak, że Jezus jako sługa Boga Ojca Jahwe otrzymuje sąd którego wcześniej nie miał.

(23) aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał....,,
A więc oddaje cześć Synowi jako słudze Boga Ojca Jahwe i Bogu Ojcu Jahwe.

Wyjścia 3:14,15
,,... Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: "JESTEM, KTÓRY JESTEM". I dodał: "Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was".
Mówił dalej Bóg do Mojżesza: "Tak powiesz synom Izraela: "Jahwe, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.
...,,

Rozumiem to tak, że ,,Jahwe,, a nie ,,Jestem,, jest imieniem i zawołaniem na najdalsze pokolenia.

Imię Jahwe oznacza : Jestem który Jestem
Imię Jezus oznacza : Jahwe jest zbawieniem
Czy to nie jest Dobra Nowina?


Pt lut 17, 2023 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
logika napisał(a):
Rozumiem to tak, że ,,Jahwe,, a nie ,,Jestem,, jest imieniem i zawołaniem na najdalsze pokolenia.

Jak Żyd słyszy "Jahwe", to rozumie to jako "Jestem". Więc jak najbardziej Jestem jest imieniem Boga.


Pt lut 17, 2023 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Swołocz napisał(a):
logika napisał(a):
Rozumiem to tak, że ,,Jahwe,, a nie ,,Jestem,, jest imieniem i zawołaniem na najdalsze pokolenia.

Jak Żyd słyszy "Jahwe", to rozumie to jako "Jestem". Więc jak najbardziej Jestem jest imieniem Boga.


Ktoś na imię Piotr co oznacza : ,,skała,,
Nikt nie mówi: Pan ,,skała,, tylko Pan Piotr
Tak samo jest z imieniem Boga Ojca Jahwe.
Jahwe oznacza: ,,Jestem który Jestem,, ale każdy mówi Jahwe a nie ,,Jestem który Jestem,,.
Co innego jest znaczenie danego imienia, a co innego wypowiadanie tego imienia.
Dobrze rozumiem?


Pt lut 17, 2023 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Dobrze, że cytujesz Izajasza i słowa o Słudze JHWH. Z przytoczonego przez Ciebie cytatu nie wynika, że JHWH= Bóg Ojciec (wyłącznie). Wszędzie więc, gdzie piszesz "Bóg Ojciec" jest to nadużycie.
Słusznym byłoby pisać Bóg, mając na myśli trzy osoby Boże: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Jezus jest wcielonym Synem Bożym, więc jest jednocześnie zarówno Sługą JHWH, jak i JHWH.

Na dowód przeczytajmy o źródle natchnienia proroków (w tym Izajasza):
(10) Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę. (11) Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia /przeznaczone/ dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia. (1 P. 1,10-11)
A więc u Izajasza czytamy, że źródłem jego proroctwa był JHWH, a u Piotra, że wzyscy prorocy działali pod natchnieniem Ducha Chrystusa. Otóż wszędzie, gdzie to jest logivcznie dopuszczalne, gdy Biblia używa słowa Bóg, albo Imienia JHWH, powinniśmy widzieć całą Trójcę Świętą.
Gdy natomiast Izajasz pisze o Słudze JHWH, Pismo ma tu na myśli Wcielonego Bożego Syna, a nie Ojca, bądź Ducha.

Chrystus jako człowiek ma stworzone Ciało.
Chrystus jako człowiek jest ukształtowany również kulturowo, mentalnie - jest żydem, do których Bóg posyłał proroków, ukształtować naród żydowski.
Pewną zagadką jest samoświadomość Chrystusa-człowieka, który - jak mówi Pismo - również rozwijał się (por. Łk. 2,52), zapewne także pod wpływem słyszanego słowa Bożego.


Pt lut 17, 2023 13:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Proszę nie używać ENTER po każdym zdaniu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 17, 2023 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Rabarbar

Znalazłem w Biblii takie słowa Jezusa w Jana 5:41
,,...Nie odbieram chwały od ludzi,...,,
Dlaczego Jezus nie odbiera chwały od ludzi?
A więc również od ciebie i odemnie .


Pt lut 17, 2023 13:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Kolejny raz zwracam uwagę, abyś nie używał ENTER po każdym zdaniu. Proszę stosować się do zasad pisowni i interpunkcji. Więcej podobnych próśb nie będzie, a będą sankcje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 17, 2023 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2104
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika, skoro Jezus nie odbiera - wg Ciebie - chwały od ludzi, to Piotr o tym nie wiedział, bo napisał:
2P 3:18 BW "Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy."
[a może po prostu źle interpretujesz cytat, jaki podałeś?]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 17, 2023 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Jerzy_67. Zachodzi pytanie czy Jezus to odebrał?


Pt lut 17, 2023 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Cytuj:
Rozumiem to tak, że Jezus jako sługa Boga Ojca Jahwe otrzymuje sąd którego wcześniej nie miał.

Wcześniej, to znaczy przed Wcieleniem Boży Syn, równy Bogu Ojcu (Flp. 2,6) i Duchowi Świętemu wspólnie mieli władzę sprawowania sądu nad światem. Ale ponieważ wcielał się Boży Syn, to On otrzymał od pozostałych Osób Bożych prawo sprawowania sądu.
Jako prawdziwy Człowiek zna, jak mówią mądrze teologowie "ludzką kondycję".
(15) Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. (16) Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla /uzyskania/ pomocy w stosownej chwili. (Hbr. 4,15-16)
Cytuj:
A więc oddaje cześć Synowi jako słudze Boga Ojca Jahwe i Bogu Ojcu Jahwe.

Również. Ale Jezus mówi o wyłączności tej czci, a zatem nie można Bogu oddawać czci inaczej, niż tylko oddając cześć Chrystusowi. Gdyby chodziło o jakiegokolwiek sługę JHWH, zawsze mógłby pojawić się inny sługa JHWH. Ale nie będzie innego, bo:
"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."
Jeśli Świadkowie Jehowy nie dostrzegają w Jezusie tej Bożej wyłączności, to w rzeczywistości nie przychodzą do Ojca (bo nie mają takiej mozliwości). Bez uznania tego kim jest Chrystus (jest prawdziwym Bogiem i Prawdziwym Człowiekiem), nie można być prawdziwym czcicielem Boga.

Cytuj:
Rozumiem to tak, że ,,Jahwe,, a nie ,,Jestem,, jest imieniem i zawołaniem na najdalsze pokolenia.

Spójrzmy zatem, co stało się podczas aresztowania Jezusa:
(3) Judasz, otrzymawszy kohortę oraz strażników od arcykapłanów i faryzeuszów, przybył tam z latarniami, pochodniami i bronią. (4) A Jezus wiedząc o wszystkim, co miało na Niego przyjść, wyszedł naprzeciw i rzekł do nich: Kogo szukacie? (5) Odpowiedzieli Mu: Jezusa z Nazaretu. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6) Skoro więc rzekł do nich: Ja jestem, cofnęli się i upadli na ziemię. (J. 18,3-6)
Dlaczego żydowscy strażnicy cofnęli się i upadli na ziemię? Dlatego iż rozumieli owo "Ja jestem" jako wypowiedzenie Bożego Imienia i zareagowali na to spontanicznym okazaniem szacunku.


Pt lut 17, 2023 13:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL