Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 0:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 kara za brak prezentu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
danbog:
Cytuj:
Siłą spajającą narody jest patryjotyzm ( czy nacjonalizm - zależy czy u nas czy u wroga ). Jest to coś w rodzaju ideologii gangu.
Np. My jesteśmy xxx bo wierzymy w krasnoludki.
To jest nasz wyróżnik. Moralność stosuje się tylko w naszym obrębie.
Jak ktoś nie jest xxx ( bo nie wierzy w krasnoludki ) to można go okraść czy zabić , albo chociaż dyskryminować.
Dopóki ludzie będą patrzeć na swoich bliźnich w ten sposób eskalacji zbrodni nie będzie końca.


mylisz chrzescijan i nasza cywilizacje łacińska tudzież bizantyńską z cywilizacja żydowską wobec której nie ma ludu na ziemi co by po zetknieciu z nimi nie stwierdził po latach, ze z nimi nie da sie współżyc
[chyba , ze sie ma skleroze narodowo pokoleniowa-tak jak my]
przykładów nie brakuje WTC nie runęło tak sobie...
powody wyraźne w skumulowaniu nienawiści wobec Żydów w Islamistach]


od czasów Egiptu marudza i głoszą ze ich nikt nie lubi
aż dziw bierze jak moga mówić o Niemcach pochlebnie gdy im taka krzywde wyrzadzili[moze interes w tym maja w kopaniu katolicyzmu...]


dwuetyczność to nie jest brak etyki który byc może dostrzegasz w cywilizacji bizantyńskiej w zyciu publicznym[tez chrześcijnanie]
my mamy jedna totalna etyke w zyciu stosowana do kazdej rzeczy do kazdej sprawy
na kazdym kroku zastanawiamy się czy to dobre czy nie
nie maja tego problemu np Niemcy [w większości] gdyz zycie publiczne ma byc skuteczne i tyle
nie maja tego problemu Żydzi bo stosowanie pomocy ograniczaja do swoich [wiemy to nawet z bibli :przypowieść o Samarytaninie-pewno antysemicie :hahaha: ,a takze o młodzieńcu pytajacym "kto jest moim bratem?"]

musze sie sprzeciwic danbog takze wersji o nacjonaliźmie
inni też moga być wspaniałym narodem np Anglicy choc maja jakąś sektę po Elżbiecie bodajze...
i wcale nie uwazam ich za gang
gangi sa w konkretnym miejscu wśród murzynow w Stanach Zjednoczonych Ameryki Pn....


a za brak wiary w "krasnoludki" to zabijali...[dokończ]
pamietaj, ze mamy za soba wspaniałą historie miedzy innymi Brudzewskiego który na soborze w Konstancji oglosił wobec papieża iz poganie tez maja swoje prawa i takie postepowanie Krzyzaków jest...
za to otrzymał Jagiełło pamflety w podzięce o Polakach czczących bozka Jagiełłę

tutaj na dole
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_w_Konstancji
czytaj ze szczególna uwaga zasługę Polaka o prawie miedzynarodowym
i bedziesz wiedział czy Polacy sa nacjinalistami czy normalnymi zdrowo myslacymi ludxmi
mam taka chęć zapytać sie ciebbie czy uważasz sie za nacjonaliste i ksenofoba i czy myslisz że jestes Polakiem czy rybka akwariowa np ?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt sty 03, 2006 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Gabriel !

Definicja dobra zawarta w 10 przykazaniach nie jest uniwersalna.
Istnieją cywilizacje które bez coponiektórych się obywały.

Nasz wzorzec ( ateistów ) nie jest jednolity ( jak sam ateizm ).
Różnorodność pozwala jednak na ewolucje.
Wydaje mi się że wypracowaliśmy bardziej uniwersalny wzorzec niż wy.

W oparciu o twój wzorzec także wyekspediowano na tamten świat kilka osób ( mimo mniejszych mocy przerobowych ). Niechce mi się tego czytać i zliczać. Sam spróbój.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2774
Dlatego patrze na religie sceptycznie.

Nie mam nic przeciwko temu by KK realizował pozytywne cele pod swoim sztandarem.
Tylko że jedną ręką wysysa z budrzetu państwa , a drugą realizuje pozytywne cele. Nie pozwala sprawdzić jak to robi. Nieda się stwierdzić czy więcej zabiera czy daje.
ponadto próbuje zmonopolizować ten sektor działalności by być postrzegany jakjo jedyny sprawiedliwy i twierdzić że czynienie dobra jest niemożliwe bez nadbudowy teologicznej.

Zestaw 10 ( czy 11 ) przykazań to pakiet zawierający twierdzenia słuszne , oraz takie co do których nie można być tego pewnym.
Jeśli zaakceptuje jedno ( np. nie zabijaj ) to nie oznacza że muszę zaakceptować inne ( np. dzień św. święcić ).
Działanie kościoła polega na łączeniu ważnych i zbędnych ( z mojego pkt. widzenia tez ).

Konstytucja wiary jak to nazywasz jest tak nieprecyzyjna że można ją różnie interpretować.
Tylko jak stwierdzić która interpretacja jest właściwa?

Mieszko !

Problem z żydami polega na tym że są "skażeni" religią nie pozwalającą im zintegrować się z innymi narodami.
Są kulturowo obcy i niechcą tego zmienić.
Uważają się za lepszych bo wybranych przez boga.
Chrześcijaństwo postrzegam jako wiare wyrosłą z tamtej i mającą wszystkie wady tamtej tyle że złagodzoną nieco przez Jezusa.

Nigdy nie chciało mi się analizować judaizmu jako religii czy filozofii.
Dla mnie to wymysł bajkopisarski żydowskich pasterzy z przed kilku tyś. lat.
Zbudowali oszukańczą koncepcje która zainfekowała ludzkie mózgi i nie możemy się jej pozbyć , bo wciąż wewolułuje.

Pisząc o gangu miałem na myśli mechanizmy psychologiczne spajające grupe ludzi we wspólnote w celu konkurowania z innymi.
Do póki będziemy łączyć się w gangi ( zwane państwami ) w celu konkurowania ze sobą i podsycać wzajemnie ducha walki przy użyciu takich socjotechnicznych zabiegów , będziemy mieć wojny i wzajemną nienawiść. Opierającą się o zasade odpowiedzialności zbiorowej.

Na przykładzie Jagieły widać doskonale czym jest religia i jak zmienia się w czasie. Być może kiedyś uda się ją ucywilizowć ( nauczyć tolerancji ).

Jestem Bogdan i żyje w miejscu zwanym Polską. Posługuje się w komunikacji i myśleniu kodem zwanym językiem polskim.
Państwo polskie to tylko instytucja lepiej lub gożej spełniająca swoje funkcje.


Wt sty 03, 2006 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Definicja dobra zawarta w 10 przykazaniach nie jest uniwersalna.
Istnieją cywilizacje które bez coponiektórych się obywały


Z oplakanym dla siebie skutkiem

Cytuj:
Nasz wzorzec ( ateistów ) nie jest jednolity ( jak sam ateizm ).
Różnorodność pozwala jednak na ewolucje.



Tak ,wasz wzorzec jest taki ze pozwala lansowac dowolna teorie w dowolnym miejscu i czasie.
Skutecznosc wcielania lansowanych teorii i ich slusznosc zaleza w wiekszosci od ilosci zainwestowanej kasy w media i politykow
Innaczej mowiac odpowiednia iloscia kasy jestem w stanie przeglosowac kazda ustawe kazdy tren i mode oraz swiatopoglad wlacznei z jej sankcjonowaniem prawnym chocby byla najglupsza

U nas nawet sam papiez z wszystkimi biskupami nie jest w stanie zmienic "konstytucji wiary " ( termin stworzony przezemnie na uzytek naszej dysucji tylko ) i jej przeslania dla ludzkosci i do konca swiata nikomu nie uda sie ja zmienic
Cytuj:
W oparciu o twój wzorzec także wyekspediowano na tamten świat kilka osób ( mimo mniejszych mocy przerobowych ). Niechce mi się tego czytać i zliczać. Sam spróbój


Ojcowie kosciola polepnili bledy ( konwista , inkwizycja ) , ale dlatego ze odeszli od przeslania jakie niesie wiara chrzescijanska..miluj blizniego
Salo przeslanie wiary jest niezmienne od 2000 lat

Dzialo sie to prawie 500 lat temu, a co mamy z ateizmem ? W ostatnim tylko stuleciu nazizm i komunizm , komuzizm w chinach ..tez pare mln ludzi poszlo do Bozi ...Kambodza...komunsci wyslali 3 mln do piachu

Kosciol w ostatnich 100 latach tez mmial potencjalne moce przerobowe..ale nigdy wiecej nie powtorzyl tego bledu

Cytuj:
Tylko że jedną ręką wysysa z budrzetu państwa , a drugą realizuje pozytywne cele. Nie pozwala sprawdzić jak to robi. Nieda się stwierdzić czy więcej zabiera czy daje.


Wysysa to rzad poprzez nakladanie obowiazkowych podatkow.Gdyby koscil nalozyl obowiazkowy podatek moglibysmy porownywac obie sprawy
Gdyby koscil chociaz 1/10 marnowal pieniedzy tak jak marnuje rzad swiecki..suchej nitki by nie zostawiono na opinii kosciola

Trudno nie poleniac bledow jesli jest dziesiatki tys klerykow i ksiezy ..ale te machlojstwa to kropla w morzu tego co sie dzieje w swieckich urzedach !
Cytuj:
Zestaw 10 ( czy 11 ) przykazań to pakiet zawierający twierdzenia słuszne , oraz takie co do których nie można być tego pewnym.
Jeśli zaakceptuje jedno ( np. nie zabijaj ) to nie oznacza że muszę zaakceptować inne ( np. dzień św. święcić ).


Swiecic nie oznacza w oryginalnym brzmieniu ze musisz biegac do kosciola.Swiecic tzn np zastanowic sie nad soba, nie pracowac...pomyslec o Bogu ..ten swiety dzien powinnien byc inny od tych powszechnych i to nakazuje Bog w tych 10 przykazaniach
Oczywsicie nic nie stoi na przeszkodzie aby isc do kosciola i w ten sposob go swiecic ale sa tez i inne sposoby


Wt sty 03, 2006 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Gabriel !

Masz racje. Miarą uniwersalności jest zdolność podboju.

Wam zmiana konstytucji wiary nie jest potrzebna. Wasza konstytucja definiuje zasady tak ogólnie że nic nie znaczy. Jej interpretacje są zupełnie dowolne. W końcu nie poddaje się analizie logicznej.
Prawo ewolułuje pod wpływem polityki sterowanej między innymi przez kapitał.
Wzorzec moralny ewolułuje jako filozofia. Tutaj kasa ma mniejsze znaczenie.
Jeśli jakaś koncepcja jest głupia to wszyscy widzą że jest głupia i ją zmieniają.
Cechą religii jest to że jak by głupia nie była nie należy o niej myśleć tylko w nią wierzyć. Jak by nie była szkodliwa to jest nieomylna i dobra z samej swojej definicji.

Ojcowie kościoła popełnili błędy bo źle zinterpretowali konstytucje wiary.
To z kąd mamy wiedzieć że teraz dobrze ją interpretują.
Może uda się ich przekonać co do aborcji , homoseksualizmu , tolerancji w ogóle.

Komuniści też dojrzeli do oddania władzy w miare bezkrwawy sposób po 50 latach istnienia ( gdy stwierdzili niefunkcjonalność swoich państw ).
Właśnie dlatego że potrafili się wznieść ponad dogmatyzm.
Religia tego nie potrafi. Mimo że że dogmaty są w oczywisty sposób niefunkcjonalne ( służą jedynie zachowaniu władzy ).

Błąd jakim jest uśmiercanie ludzi w imie dogmatów swojej wiary.
Wszyscy się zgadają co do tego że to słuszne tylo że :
Czy wpędzanie homosiów w depresje owocującą samobujstwami jest OK
Czy odmowa opieki medycznej kobietom dokonującym aborcji i związane z tym zgony są OK
Czy śmierć głodowa ludzi mnorzących się bez opamiętania ( nie stosujących antykoncepcji ) jest OK.

Istnieją mechanizmy kontroli mające ograniczyć machloje w swerze dobroczynności. Kościół nie pozwala jednak zastosować ich w swerze swojej działalności.
Kościól opiera się na feudalnych stosunkach co do sposobu zarządzania.
Jeśli feudalizm byłby lepszym sposobem funkcjonowania społeczeństw to sądze że był by powszechniejszy.
Marnowanie środków przez demokracje na okresowe zmiany rządów pozwala uniknąć gwałtownych rewolucji ( wojen wewnętrznych ) wyrządzających większe szkody.
Umożliwia też większy zakres wolności obywateli .

Co to ma za znaczenie jak ktoś święci.
A swoją drogą to zabawne twierdzenie : Pamiętaj by bawić się w dzień zabawy. Takie masło maślane.


Śr sty 04, 2006 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Krotko Danbog: Ja potrafie powiedziec ze kosciol popelnil 2 powazne bledy , Ty nie potrafisz sie przyzanc do bledow ateistow ktore sa na kazdym kroku
Ty kazesz kontrolowac finansowo kosciol, tylko nie wiadomo przez kogo, uwazasz ze powinno to robic panstwo, tylko ze jest skorumpowane 100 razy bardziej niz kosciol
Ty twierdzisz ze kosciol nie wie jak interpretowac wzorce,tylko od 500 lat kosciol nie mial powazniejszej wpadki , i zaprzeczasz ze za pomoca kasy da sie usankcjonowac prawnie kazda glupote mode i trend...jak kazdy to widzi ze tak sie dzieje na kazdym kroku
Pozniej sa zmiany, tylko ile wczesniej to zrobi szkody w spoleczenstwie to oczywiscie wolisz o tym nie pisac

Nie da sie Danbog z Toba rozmawiac,widzisz zdzblo w oku kogos..a sam wyjmij sobie wpierw belke z oka ..to porozmawiamy


Śr sty 04, 2006 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Gabriel !

Dlaczego twierdzisz że nie potrafie przyznać się do błędów ateistów.
Ateistyczna koncepcja Nietzche'go ( wbrew jego woli ) została wykożystana przez Nazistów.
Ideologia komunistyczna została wykożystana przez stalina do budowy państwa totalitarnego.
Takich wpadek było więcej tyle że te są spektakularne. Tylko że my się uczymy na błędach.
Czy wy możecie powiedzieć to samo o sobie ?
Czy postanowiliście wprowadzić do swojego światopoglądu czynnik max. tolerancji .
Czy dajecie ludzią jakieś prawa człowieka ?

Jeśli kościół niechce być kontrolowany przez kogoś to niech uruchomi mechanizmy kontroli we własnych szeregach. I niech nam je pokaże jak funkcjonują.
Skoro kościoły nie są skorumpowane ( to od niedawna chyba ) to dlaczego ludzie niechcą żyć w teokracji. Dlaczego wolą demokracje.

Można by się kłucić czy KK nie miał poważniejszej wpadki w ubiegłym stuleciu. Choćby poparcie Musoliniego , akceptacja Hitlera na gruncie politycznym ( Konkordat z III Rzeszą ).
Reżimy Franko czy Pinocheta.

Oczywiście że za pomocą kasy da się usankcjonować każdą mode i tręd.
Dlatego KK tak pragnie podłączyć się pod budrzet państwa , by kożystając z niego lansować swoje mody i trędy.
Tak czynił w przeszłości i tak czyni obecnie.

W naszej dyskusji wychodzę na większego przeciwnika KK niż jestem w istocie.
Jest to spowodowane tym że broniąc stanowiska przeciwnego do waszego musze sięgać po argumenty które stawiają religie w niekożystnym świetle.
Bo takowe istnieją.
Myśle że zamiast iść w strone eskalacji konfliktu spróbójmy poszukać w swoich światopoglądach mechanizmów łagodzących te konflikty.
Inaczej mówiąc starajmy się iść w strone tolerancji na tyle na ile jesteśmy w stanie.
Interpretujmy własne dogmaty tak by nie zaogniały sytuacjii.


Śr sty 04, 2006 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Jestem Bogdan i żyje w miejscu zwanym Polską. Posługuje się w komunikacji i myśleniu kodem zwanym językiem polskim.
Państwo polskie to tylko instytucja lepiej lub gożej spełniająca swoje funkcje.



cieszę sie , ze nie obraziłes sie na moja prowokacje
oczywiscie jesteś obywatelem Polski...
szkoda, ze nie możesz powiedziec spokojnie: "jestem Polakiem"

państwo polskie to jest tylko instytucja którą jak wykazalismy po rozwaleniu naszej konstytucji jako naród wcale do zycia nie potrzebujemy
mozemy tworzyc setki takich panstwowosci w przyszłości będac jednak nadal: NARODEM

tym sie zrzeszenia sztuczne różnią od organizmów danbog
Ty myslisz,ze religia jest nie potrzebna tymczasem to Kościół Katolicki wybudował cos takiego jak narodowość i pielęgnował to
kiedys mieszczanie choc uważali sie za wolnych to nie mieli sie tak do smiechu jak my

widać po tym, ze narod jest lepszym wartościowo zrzeszeniem niz państwo
po upadku państwa ludy sie wielokrotnie rozpierzchały natomiast narody ciagle sa po takim upadku i mogą założyc nowe państwo bez wojny!
więc KK jako wychowawca narodów sie tu sprawdził na tym polu jak nic dotąd

ja nie widze tu powodu dla którego nie można by uważać , ze to co daje KK jest dobre i traktować jako fundament


nie ma tez co sie obrażać na Boga ,że to co chcemy wcale nie jest możliwe z powodu naszej ułomnosci do osiagnięcia lub jest zakazane moralnie
sa pewne wartości których nie można lekcewazyc sobie bo predzej czy później niszczenie ich doprowadzi nas lub naszych znajomych do smierci
duchowej czy też cielesnej

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr sty 04, 2006 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Tylko że my się uczymy na błędach.


Mam co do tego wiecej niz powazne watpliwosci

Cytuj:
Czy postanowiliście wprowadzić do swojego światopoglądu czynnik max. tolerancji .
Czy dajecie ludzią jakieś prawa człowieka


Maximum tolerancji to haos

Natomiast wolnosc dla ludzi w pojeciu chrzescijanina to przestrzeganie 10 przykazan, tylko tyle albo az tyle
Czlowiek nie moze dac drugiemu czlowiekowi wiecej wolnosci niz daje mu sam Bog

Cytuj:
Jeśli kościół niechce być kontrolowany przez kogoś to niech uruchomi mechanizmy kontroli we własnych szeregach. I niech nam je pokaże jak funkcjonują.


Te mechanizmy funkcjonuja od dawna.Ksiedzem albo zakonnikiem nie moze byc ktokolwiek.Musi miec powolanie ( wiem ze to dla Ciebie abstrakcja )
Jednakze zapewnim ze nie mechanizmy tworza uczciwosc ludzi kodeks moralny i ich sumienie.
Moralnosc ksiezy i zakonnikow o nieeebo jest wyzsza niz urzednikow swieckich i stad mniej kretactw i machlojek a dodatkowe mechanizmy ktore by to reguluwaly tworza tylko niepotrzebny aparat administracyjny do pobierania oficjalnie naszych dodatkowych pieniedzy
Czyli tworzymy kontrole kontroli do kontrolowania .Nie tedy droga
Rob jedno ale dobrze tworz wysokie morale administracji ..a nie tworz kolejnych kontrolnych kontroli

Cytuj:
Można by się kłucić czy KK nie miał poważniejszej wpadki w ubiegłym stuleciu. Choćby poparcie Musoliniego , akceptacja Hitlera na gruncie politycznym ( Konkordat z III Rzeszą ).
Reżimy Franko czy Pinocheta.


Gdyby watykan dysponowal 300 dywizjami czloolgow to moglby wydawac takie potepiajace faszyzm dekrety
Tylko ze wtedy watykan byl w sercu faszystowskich wloch i kilkoma czolgami mogliby to panstwo zlikwidowac w ciagu 2 dni gdyby taki dekret sie ukazal
Papiez jesli chodzi o poparcie poparl walke z ateizmem ( komunizmem ) ktory w postacji Rosji zagrazal calemu swiatu i historia pokazala ze sie nie mylil

Podobne zarzuty spotkalem co do Jezusa czemu nie potepil niewolnictwa ....a gdyby to zrobil wtedy w ciagu kilku dni gloszaych takie teorie utopiono by w morzu krwi

Cytuj:
Myśle że zamiast iść w strone eskalacji konfliktu spróbójmy poszukać w swoich światopoglądach mechanizmów łagodzących te konflikty


Moje minimum to twierdzenie ze czlowiek bez pomocy Boga nie da sobie rade na ziemi nie mowiac o zbawieniu ..o reszcie mozemy dyskutowac co komu potrzebne


Śr sty 04, 2006 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Mieszek !

Specjalnie nie użyłem określenia : "jestem polakiem ( w domyśle prawdziwym )"
Istnieją grupy ludzi używające takiej retoryki i nie chciałem zostać postrzegany jako mający z nimi coś wspólnego.

Cały problem w rzyciu społecznym świata polega na tym że nie uznajemy innych ludzi za bliźnich. Dzielimy się na mniejsze gangi których władcy by zcementować grupe stawiają ją w opozycji do wszystkich innych.
Niekiedy ideologia spajająca grupe przeżywa swoich twórców ( władze ).
Jest to przyczyną złego funkcjonowania społeczeństw przejmujących władze nad daną grupą.
Doskonałym przykładem są tu żydzi.
Mimo że rozpierzchli się po całym świecie nie zintegrowali się ostatecznie z innymi narodami. Zawsze stanowili element kulturowo obcy.
Dlatego byli ( i są gdzieniegdzie nadal ) nieluniani.
Narodowcy próbują nas upodobnić do nich.

KK rozwijał narodowość i pielęgnował ją bo wywodzi się z judaizmu i jest nośnikiem tak jak on nośnikiem nacjonalizmu ( choć już oderwanego od narodu wybranego ).

Gdzie ty widziałeś założenie nowego państwa bez wojny ?
No niewiem chyba tylko Watykan.
Idea narodu to odwieczne zarzewie wojny. Idea wzniecana przez zręcznych demagogów w celu czerpania kożyści płynących ze sprawowania władzy.

Jeśli założymy że bóg jako twórca istnieje to na kogo mamy się obrażać że nasze pragnienia pozostają niezaspokojone jeśli nie na twórce ?
Niewiem co to jest śmierć duchowa ( może intelektualna , czy emocjonalna ).
Uważam że to intelekt jest strażnikiem naszego życia doczesnego a nie wiara.




Gabriel !

Nieograniczona tolerancja ( absolutna ) to haos ( bo to pojęcie absolutne , jak bóg ).
Chodziło mi o max. możliwą do zaistnienia w społeczeństwie dla wspólnego dobra.
Istnieją społeczności nie piętnujące pewnych zachowań piętnowanych przez KK i doskonale funkcjonujących.

Piszesz że przedstawiciele KK mają powołanie kształtujące ich moralność.
No to wychodzi na to że do KK dostają się jednak ludzie bez powołania , bo negatywne zachowania się jednak zdarzają.
KK nie musi tworzyć żadnych nowych mechanizmów kontrolnych.
Państwo chce użyczyć własnych , ale KK niechce z nich skożystać.

Problem z organizacjami kościelnymi polega na tym że odziedziczyli po żydach podwójną moralność. Jeśli coś jest dobre dla KK to jest dobre.
Jeśli coś jest dobre dla kogoś z poza KK to zależy czy KK ma w tym jakiś interes.

Tak więc na gruncie politycznym interes KK ( piszesz ) jest kryterium moralności.
Jeśli Mussolini mógł zająć watykan to trzeba było go wspierać i to było dobre bo służyło interesom ( przetrwaniu ) KK.
Nie była to żadna wpadka , ani błąd w interpretacji boskiej moralności.
I to my ( ateiści ) nie potrafimy przyznać się do błędów i jesteśmy gożej moralni niż wierzący.

No tak. Jeśli ktoś twierdzi że dobro wogóle to dobro jego religii i w jego imie dopuszcza się dowolnuch bestialstw za nic mając opinie na ten temat całej reszty ludzkości to chyba żeczywiście trudno będzie się porozumieć.

Porozumienie jest możliwe przy założeniu że ktoś inaczej myślący ma prawo do egzystencji wg własnych zasd do póki nie narusza to sfery naszego życia.
Inaczej mówiąc porozumienie jest niemożliwe bez tolerancji inności.

Ponieważ wasza religia jest z założenia nietolerancyjna ( nie toleruje zachowań innych niż 11 przykazań w swojej interpretacji ) mimo że życie pokazuje że taka tolerancja jest możliwa - to porozumienie nie jest jednak możliwe.
Ateizm jako system filozoficzny który można analizować i poprawiać stwarza możliwość egzystencji obok siebie różnych poglądów i reprezentujących je ludzi.
Religia jest nieomylna w swych twierdzeniach i jeśli ktoś nie podporządkuje się jej będzie usiłowała go zniszczyć , choćby za cene pogrążenia świata w morzu krwi.


Cz sty 05, 2006 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Chodziło mi o max. możliwą do zaistnienia w społeczeństwie dla wspólnego dobra

Co to znaczy max ? Ile to jest max ?????

Ta wolnosc i moralnosc ateistow jest z gumy ! Mozna naciagnac w kazda strone i w dowolnym czasie

Cytuj:
Istnieją społeczności nie piętnujące pewnych zachowań piętnowanych przez KK i doskonale funkcjonujących


Za to pietnuja inne zachowania ktore KK nie pietnuje i ta wolnosc jednostki w innych cywilizacjach czesto jest jeszcze mniejsza


Cytuj:
Piszesz że przedstawiciele KK mają powołanie kształtujące ich moralność.
No to wychodzi na to że do KK dostają się jednak ludzie bez powołania , bo negatywne zachowania się jednak zdarzają.

A czy ja napisalem ze powolanie to zycie bez grzechu ??? Powolanie jednak powoduje ze czlowiek taki ma ogolnie mowiac o wiele wieksza moralnosc niz ateista ( choc sa wyjatki jak wszedzie )

Powoduje to ze w urzedach swieckich sa kontrole kontroli ( bo moralnosc siega bruku ) a w kosciele jest o nieeebo lepiej i nie mozna tej ( kontrolnej kontroli ) o moralnosci siegajacej bruku mieszac z kosciolem

Cytuj:
Problem z organizacjami kościelnymi polega na tym że odziedziczyli po żydach podwójną moralność. Jeśli coś jest dobre dla KK to jest dobre.


Odziedziczyli 10 przykazan , jesli te przykazania sa zle wg Ciebie ..to w tym miejscu nie ma co dalej dyskutowac

Cytuj:
Jeśli coś jest dobre dla kogoś z poza KK to zależy czy KK ma w tym jakiś interes

Interes kosciola jest zawsze jeden, przestrzeganie przez ludzi 10 przykazan ...co jest z tym sprzeczne..nazywa to zlem

Zlo nie jest w interesie kosciola i to dla Ciebie jest podwojna moralnosc bo kosciol pietnuje zlo ( sprzecznosci z 10 przykazaniami )a akceptuje dobro
Jedna moralnosc kosciola by byla wtedy( wg Ciebie ) kiedy kosciol by nie odroznial dobro od zla i co za tym idzie wszystkich tego konsekwencji


Cz sty 05, 2006 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Jeśli założymy że bóg jako twórca istnieje to na kogo mamy się obrażać że nasze pragnienia pozostają niezaspokojone jeśli nie na twórce ?


Bóg nam daje doskonałe narzedzia:
wolna wolę
i dzieki której zadna błyskawica nie pada z nieba i nie powala cie na ziemię :P
potem dopiero po śmierci ciała jest sąd...



możemy współpracowac w dobrym z Bogiem [patrz etyka] a możemy sie sprzeciwić temu dobru i je niszczyć po czym na koniec zycia spostrzeżemy sie ze tylko niszczylismy z zamiarem budowania [tak jak Rewolucja Francuska zwana Wielka] ale nic nie wybudowalismy [swojego]
albo zło albo dobro
albo albo innego albo nie ma

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt sty 06, 2006 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Gabriel !

Max. wolność możliwa do zaistnienia to max. wolność przy której państwo funkcjonuje nie gorzej niż inne.

Wolność i moralność ateistów poddaje się ocenie ludzi. Pozwala się naciągać w różne strony by jak najlepiej ją dopasować.

Wasza podobnie zresztą tyle że jest mniej elastyczna i częściej pęka.

Inne społeczności wyznające inny zestaw wartości i piętnujące inne zachowania często nie są lepsze.
Dlatego wyznaje pogląd że najlepsza jest taka koncepcja , która piętnuje najmnniej nieszkodliwych zachowań.

Mnie zaś wydaje się że moralność w KK upadła tak nisko że boi się to pokazać i dlatego niechce poddać się mechanizmom kontrolnym.
Jagby to wyglądało gdyby gościa co mówił z ambony co jest dobre a co złe następnego dnia policja prowadzała w kajdankach ( bo go skontrolowali ).
Ukrywanie wszelkich niegodziwości dla dobra kościoła to w KK taktyka z tradycjami.

Poprostu kościół definiuje dobro jako zgodność ze swoim postępowaniem.
Co zrobi kościół to jest dobre bo wynika z jego nieomylnej interpretacji woli boga. Choć by to było dowolne zaprzeczenie nawet tym ich przykazaniom.

Chyba żeczywiście niema co dyskutować bo zaczynamy powielać argumenty i za chwile zaczniemy pojedynki na cytaty swoich wcześniejszych argumentów.


Mieszek !

Wolna wola to doskonałe narzędzie ale na raka jakoś nie pomaga.

Etyka i etyka katolicka dochodzą niekiedy do sprzecznych wniosków.
I jak mamy wtedy wybrać i dlaczego właśnie tak ?
Swiat się jednak zmienia. Postęp jakiś tam występuje.
Na pewno ostrożność w niszczeniu jest wskazana.


Pt sty 06, 2006 21:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL