Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Cóż oznacza "na obraz i podobieństwo" ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
Cytuj:
Dla Boga piekło może być właśnie najlepszym rozwiązaniem, my tego jako ludzie nie wiemy. Nie próbujmy zrozumieć Boga, bo sie to dla nas skończy bardzo źle


Hmm…najwyraźniej niektórym do szczęścia wystarcza tylko ślepa wiara, nie wiem czy akurat nakładanie sobie pęt i sztucznych ograniczeń na umysł jest najlepszym pomysłem na życie.

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pn lut 27, 2006 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
Cytuj:
Dla Boga piekło może być właśnie najlepszym rozwiązaniem, my tego jako ludzie nie wiemy. Nie próbujmy zrozumieć Boga, bo sie to dla nas skończy bardzo źle


Hmm…najwyraźniej niektórym do szczęścia wystarcza tylko ślepa wiara, nie wiem czy akurat nakładanie sobie pęt i sztucznych ograniczeń na umysł jest najlepszym pomysłem na życie.

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pn lut 27, 2006 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
ups! coś mi się pokręciło, wysłałem przez pomyłkę tą samą wiadomość dwa razy. Proszę uprzejmie admina o wykasowanie jednej

Dziękuję

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pn lut 27, 2006 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 9:09
Posty: 59
Post 
Bóg jest Wspólnotą Osób, ja będąc stworzona na Jego obraz i podobieństwo też mogę być sobą tylko we wspólnocie.


Pn lut 27, 2006 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
rafal3006 napisał(a):

Boisz sie czy nie ? :-D :-D :-D


Pewnie, jak "diabli" -ale przynajmniej jedno jest pocieszające, że tam jest ciepło :-D :-D

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pn lut 27, 2006 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Buscador - czy taka wiara jest "ślepa" :?: Czy po prostu - ufna :?:

Wg mnie - wiara silna jest o wiele lepsza od próbowania wytłumaczenia sobie wszystkiego i rozgryzienia.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lut 27, 2006 19:54
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
PŚ nie jest jedynym źródłem wiedzy - prawdy, zresztą niektóre użyte przeze mnie pojęcia tam też się znajdują tylko w ukrytej "symbolicznej" zawoalowanej formie, wszystko co zrobiłem to "odkurzyłem" i nieco uwspółcześniłem to co znajduje się w świętych lub mniej świętych księgach

Matrixie a skąd na ogół biorą się myśli u myśliciela?


Ale ty to wszystko tak opisujesz jakbys wiedzial :) Bog wszechmogacy itd skad wiesz ,ze tak jest?
Akurat PS czy Biblia to nie sa najbardziej wiarygodne zrodla :) Wiec dlatego sie zastanawiam :)


Pn lut 27, 2006 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 9:09
Posty: 59
Post 
Bóg to Osoba z natury doskonała ale może być zarówno wszechmocny jak i wszechsłaby-jak dziecko. Ma tylko jedną "słabość" - nie może zgrzeszyć.


Pn lut 27, 2006 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
rafal3006
Cytuj:
Jeśli Bóg usunąłby z naszego świata zło, to nie mielibyśmy pojęcia ani co to jest dobro, ani co to jest zło


ale nie usunęłoby to Boga...
nie sądzisz chyba,że Bóg dałby ci się przekonać ,ze zła nie ma...

Cytuj:
To ze ludzie piszą tu o dobru, opwiadają co jest dobrem a co złem zawdzięczmy Bogu który przkazał naszemu światu pojęcia dobro i zło.
Ty rozrózniasz dobro od zła wyłącznie dlatego, że w naszym swiecie istnieje dobro i zło.
Gdyby Bóg usunął zło z naszego świata, to nikt tu nie znałby tu definicji ani dobra, ani zła - nasz świat byłby bez sensu !



wyobraź sobie,że zło które mniemasz jest złem dla kogoś innego jest dobrem
my to zauważamy
i dopiero po konfrontacji takiej widzimy,że ktoś mówi tak jak my : "dobro" ale ma na myśli według naszych pojęć zło
zauwazyli to racjonaliści i twierdzą, że zła i dobra nie ma...


i tak jak pisze Tomu
to,że my czegoś nie dostrzegamy nie znaczy,że to nie istnieje
genetyka jako nauka nie istniała
a jednak jest
albo inaczej...
teoria i praktyka o kręceniu się ziemi wokół Słońca nie istniała
ale to był fakt prawdziwy

więc bez względu na to co y powiesz i co będziesz uważał za dobro i zło Bóg na to będzie miał swoje zdanie
a my swoje i mamy nadzieję ,ze zgodne z Bogiem[to sie nazywa intencja]

Kamyk
Cytuj:
spór o to, czy dobro potrzebuje zła by istnieć, czy może jest niezależnym bytem, pozostaje nierozstrzygnięty od tysięcy lat, i nei zanosi sie żeby ktoś w końcu dowiedział sie, jak to jest naprawde


gdyby niektórzy weszli do zasiegu naszych wpływó dobrowolnie
nie mieli by takiego problemu
a,że są z innego zakresu światopoglądu to mają...



Cytuj:
Dobry wieczór Kamyku.

Nie wiem jak to pogodzić, czy mógłbyś na chwilę potraktować Biblie jako literaturę piekna i pomyśleć abstrakcyjnie logicznie.

Jeśli to zrobisz, to mam nadzieję że przyznasz mi rację.

Bóg wymyślił wszystko, łacznie z dobrem i złem.


coś czuję,że za chwilę po tym wydarzeniu powiedziałbyś,iż Bóg jest wymyślony przez ludzi...

rafal3006
Cytuj:
Buscadorze w wielu sprawach zaskakująco sie zgadzamy, choć nie mamy ze soba kontaktu. Obaj stosujemy logiczne myślenie, w przeciwieństwie do wielu tu obecnych.


co nie powoduje wcale ,ze jestescie mądrzejsi
:lol:

Matrix
Cytuj:
A ja sie zastanawiam Buscador skad ty to wszystko wiesz?


wyobraź sobie Matrix ,że ja o tym samym pomyslałem przeglądając te posty

byłem w inkubatorze i musze powiedzieć ,ze z opini naocznych świadków cząsłem się jak osika i byłem siny z zimna
choć w inkubatorze było ciepło
krótko mówiąc mamy receptory...

skąd je mamy?
i...



_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn lut 27, 2006 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Mieszek napisał(a):
rafal3006
Cytuj:
Jeśli Bóg usunąłby z naszego świata zło, to nie mielibyśmy pojęcia ani co to jest dobro, ani co to jest zło


ale nie usunęłoby to Boga...
nie sądzisz chyba,że Bóg dałby ci się przekonać ,ze zła nie ma...



Mieszku, dobro i zło pochodzi od Boga. Bóg świadomie dostarczył na ziemię zło, abyś ty mógł dyskutować co jest dobrem, a co złem - ale Ty tego chyba nigdy nie pojmiesz :(

Mieszek napisał(a):
Cytuj:
To ze ludzie piszą tu o dobru, opwiadają co jest dobrem a co złem zawdzięczmy Bogu który przkazał naszemu światu pojęcia dobro i zło.
Ty rozrózniasz dobro od zła wyłącznie dlatego, że w naszym swiecie istnieje dobro i zło.
Gdyby Bóg usunął zło z naszego świata, to nikt tu nie znałby tu definicji ani dobra, ani zła - nasz świat byłby bez sensu !


[color=blue]
wyobraź sobie,że zło które mniemasz jest złem dla kogoś innego jest dobrem


Przecież ja o tym doskonale wiem, co ty mnie chcesz uczyć ?
Wszystko zależy od punktu odniesienia - jesli przyjmiemy za punkt odniesienia ideologie faszystowską to oni czynili wyłacznie dobro, chcieli podbic świat aby nad nim panować i zaprowadzic na nim jedynie słuszny porządek.

Powiem ci nawet że według ciebie jedynie słuszną wiarą jest katolicyzm, ale według żyda jedynie słuszna wiarą jest Judaizm itd..itd

Mieszek napisał(a):
i tak jak pisze Tomu
to,że my czegoś nie dostrzegamy nie znaczy,że to nie istnieje ....
byłem w inkubatorze i musze powiedzieć ,ze z opini naocznych świadków cząsłem się jak osika i byłem siny z zimna
choć w inkubatorze było ciepło
krótko mówiąc mamy receptory...


Zgadza się, ale masz zerowe szanse na udowodnienie, że Bóg istnieje - to tylko twoja wiara.
Możesz mieć najwspanialsze receptory, ale ja oczywiście założyłem inkubator idealny z nieskończenie wielką dokładnością i ustawioną temperaturą na 25,0000....00000 stopni.
W takim przypadku możesz sobie te swoje najwspanialsze receptory wyrzucic na smietnik - sa nieprzydatne.
Zrozumie to kazdy kto ukończył szkołę średnią :-D :-D :-D

Ty ze swoimi wspaniałymi receptorami w moim idealnym inkubatorze możesz sobie wymyślać nieskończenie wiele abstrakcyjnych i logicznych teorii dotyczących "zimna" i "ciepla" ale nie masz szansy odczuć "zimna" i "ciepła" w takim sensie, jakim zna kazde niemowle poza moim inkubatorem. Tobie nawet do głowy nie przyjdzie, żeby wprowadzać pojęcia "zimno" i "ciepło".
Dla ciebie zimno i ciepło nie bedzie po prostu istniało, i nie ma tu żadnego znaczenia że my, poz inkubatorem, doskonale znamy pojęcia zimno i ciepło.

Mieszku, wydaje mi sie że nie potrafisz logicznie myśleć, skoro muszę ci dwa razy pisać rzeczy oczywiste dla każdego, kto ukończył szkołę średnią :( .

P.S.
Zakładam oczywiscie, że Ty urodziłeś się, żyjesz i umierasz w moim idealnym inkubatorze - że nigdy nie wyszedłeś poza inkubator.
[/quote]


Pn lut 27, 2006 23:01
Zobacz profil
Post 
[/quote]
wyobraź sobie Matrix ,że ja o tym samym pomyslałem przeglądając te posty
byłem w inkubatorze i musze powiedzieć ,ze z opini naocznych świadków cząsłem się jak osika i byłem siny z zimna
choć w inkubatorze było ciepło
krótko mówiąc mamy receptory...

skąd je mamy?
i...
Cytuj:

Mieszko "ameryki " nie odkryles :) Jakies tam receptory masz :) Tylko co to ma wspolnego z tym co ja napisalem :)


Pn lut 27, 2006 23:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
rafal3006 chodzi mi o to kto ci przyrzadził receptory ciepła i zimna
a inaczej logicznie zebyś zrozumiał:
w jaki sposób one powstały
bo z matplanety nie przyleciały
wiec?

nie było życia
nagle potem było :P
i te receptory z kądś miało
samo wykształciło
na jakiej zasadzie?
przecież owo mini zycie nie miało nic i nie wyczuwało nic
a więc to twoja temperatura doskonała
i nagle ma owo żyjątko receptory które sa czułe na ciepło i zimno
skad to wiedziało to zyjatko?
przecież nie mogło rozróżniacciepła i zimna wcześniej
więc wytłumacz mi logiczny geniuszu skad je wytrzasnęło

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lut 28, 2006 17:00
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
rafal3006 chodzi mi o to kto ci przyrzadził receptory ciepła i zimna
a inaczej logicznie zebyś zrozumiał:
w jaki sposób one powstały
bo z matplanety nie przyleciały
wiec?

nie było życia
nagle potem było
i te receptory z kądś miało
samo wykształciło
na jakiej zasadzie?
przecież owo mini zycie nie miało nic i nie wyczuwało nic
a więc to twoja temperatura doskonała
i nagle ma owo żyjątko receptory które sa czułe na ciepło i zimno
skad to wiedziało to zyjatko?
przecież nie mogło rozróżniacciepła i zimna wcześniej
więc wytłumacz mi logiczny geniuszu skad je wytrzasnęło


Mieszek :o


Wt lut 28, 2006 17:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Mieszek napisał(a):
rafal3006 chodzi mi o to kto ci przyrzadził receptory ciepła i zimna
a inaczej logicznie zebyś zrozumiał:
w jaki sposób one powstały
bo z matplanety nie przyleciały
wiec?

nie było życia
nagle potem było :P
i te receptory z kądś miało
samo wykształciło
na jakiej zasadzie?
przecież owo mini zycie nie miało nic i nie wyczuwało nic
a więc to twoja temperatura doskonała
i nagle ma owo żyjątko receptory które sa czułe na ciepło i zimno
skad to wiedziało to zyjatko?
przecież nie mogło rozróżniacciepła i zimna wcześniej
więc wytłumacz mi logiczny geniuszu skad je wytrzasnęło


Dzieki za uznanie :-D

Już ci tłumaczę, pod warunkiem że umiesz myśleć abstrakcyjnie :(

Wyobraź sobie idealny inkubator o nieskończenie wielkiej dokładności z temperaturą ustawioną na 36,6 stopnia.

Wyobraź sobie teraz ciebie, ze swoimi doskonałymi receptorami jako doskonałego człowieka czyli temperatura twojego ciała ustawiona jest na 36,6 stopnia też z nieskończenie wielką dokładnością. Temperatura ta ani drgnie przez całe twoje życie w inkubatorze - oczywiscie tu się urodziłeś, tu żyjesz i tu umierasz.

Wszystko dookoła ciebie ma idealna temperaturę 36,6 stopni.

Jaka jest różnica temperatur miedzy dwoma dowolnymi przedmiotami w inkubatorze:

36,6 stopnia - 36,6 stopnia = 0 stopni

Czyli nie odczuwasz ani zimna ani ciepła.


W żadnym momencie twojego życia w inkubatorze, nie odczujesz najmniejszej nawet różnicy temperatur, mimo że masz doskonałe receptory ciepła które w tym przypadku możesz spokojnie wyrzucić na śmietnik.

Skoro nie odczujesz najmniejszej nawet różnicy temperatur, to dla ciebie pojęcia zimno i ciepło nie istnieją :-D

Ty masz w tym przypadku zerowe szanse aby odczuć zimno i ciepło w takim sensie jakim odczuwa każde niemowle poza inkubatorem.

Skoro masz zerowe szanse, aby odczuć zimno i ciepło, to masz też zerowe szanse aby dojść myśleniem abstrakcyjnym do pojęć "zimno" i "ciepło" w sensie takim jaki istnieje w świecie poza inkubatorem.

Tobie w ogóle nawet do głowy nie przyjdą takie "bzdurne" pojęcia jak zimno i ciepło.

Rozumiesz dlaczego ?

Jeśli nie, to nie potrafisz myśleć abstrakcyjnie na poziomie ucznia szkoły średniej :(

Nic na to nie moge poradzić :( :( :(


Wt lut 28, 2006 17:43
Zobacz profil
Post 
Rafal. Bardzo fajny przykład, ale odpowiedz wreszcie na mój zarzut, zamiast powtarzać w kółko to samo. Człowiek nie znał próżni, nie doświadczył próżni. A jednak filozofowie mówili o próżni zanim fizycy ją stworzyli.

Inna sprawa, że człowiek miał za zadanie poznać i dobro i zło. jednak tego zła nie miał czynić. Nie trzeba latać, aby wiedzieć coś o ptakach. Człowiek miał być obdarzony duchową wiedzą potrzebną do czyniania dobra. To nie wymagało autopsyjnego poznania zła.

Jeszcze jeden przykład: robisz wiele rzeczy dla podtrzymania swojego życia. Czy musiałeś w tym celu doświadczyć własnej śmierci?

A i tak cały problem bierze się z błędnego - dualistycznego widzenia spraw dobra i zła. Dobro i zło nie tworzą dualistycznej pary. Zło to po prostu chybione dobro.


Wt lut 28, 2006 17:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL