Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 4:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
logika napisał(a):
@Swolocz. Mam pytanie: Dlaczego Bóg Ojciec Jahwe sam nie przyszedł na ziemie tylko posłał swego Syna?

Sam Ojciec jest niewidzialny, więc zawsze posyłał tylko ludzi, np. proroków; czasem istoty inne niż ludzie - tj. aniołów. Podobnie wysłał swego Syna w ciele człowieka.


Pt lut 17, 2023 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Rabarbar napisał(a):
@logika
Cytuj:
Interesuje mnie ten zasiadający na tronie. Czy to Bóg Ojciec Jahwe?

Wizja ta ma wiele cech wspólnych z wizjami starotestamentalnych proroków. Tak, uważam, że to wizja Boga JHWH. Ale nie ograniczałbym JHWH jedynie do Boga Ojca. JHWH to cała Trójca Święta.


Jeśli zasiadający na tronie to Trójca Święta, to coś się nie zgadza:
Objawienie 5:1-7 ,,...I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie zapieczętowaną na siedem pieczęci.
I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: "Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?"
A nie mógł nikt — na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią — otworzyć księgi ani na nią patrzeć.
A ja bardzo płakałem, że nikt nie znalazł się godzien, by księgę otworzyć ani na nią patrzeć.
I mówi do mnie jeden ze Starców: "Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, by otworzyć księgę i siedem jej pieczęci".
I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka jakby zabitego, a miał siedem rogów i siedmioro oczu, którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię.
I poszedł, i z prawicy Zasiadającego na tronie wziął księgę
....,,
Jak Jezus może podchodzić do Trójcy Świętej?


Pt lut 17, 2023 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Cytuj:
interesuje mnie wciąż ten sam temat.

Musisz więc odnieść się do tego, co napisaliśmy Ci w odpowiedzi na Twoje pytania oraz tego, co twierdziliśmy o Bóstwie Jezusa. Nie możesz uciekać wciąż w nowe fragmenty Pisma i w nowe tematy.


Pt lut 17, 2023 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2112
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Rabarbar, odnoszę wrażenie (pewność?), że to taka taktyka tego forumowicza, zwanego logika... No, właśnie: logika - ale czy to logiczne, by tak skakać z wątku na wątek i nie odnosić się do treści mu pisanych i pytań zadanych?!...
Mnie takie coś nie interesuje, logiko!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 17, 2023 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Swołocz napisał(a):
logika napisał(a):
@Swolocz. Mam pytanie: Dlaczego Bóg Ojciec Jahwe sam nie przyszedł na ziemie tylko posłał swego Syna?

Sam Ojciec jest niewidzialny, więc zawsze posyłał tylko ludzi, np. proroków; czasem istoty inne niż ludzie - tj. aniołów. Podobnie wysłał swego Syna w ciele człowieka.


Przecież Jezus w niebie , zanim przyszedł na ziemie, też był niewidzialny i jak naucza KK był równy Bogu Ojcu Jahwe. To dlaczego Bóg Ojciec Jahwe sam nie przyszedł na ziemię tylko posłał swego Syna?


Pt lut 17, 2023 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Jerzy_67 napisał(a):
Rabarbar, odnoszę wrażenie (pewność?), że to taka taktyka tego forumowicza, zwanego logika... No, właśnie: logika - ale czy to logiczne, by tak skakać z wątku na wątek i nie odnosić się do treści mu pisanych i pytań zadanych?!...
Mnie takie coś nie interesuje, logiko!


Przecież każdemu z was odpisuję.


Pt lut 17, 2023 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Jerzy_67 napisał(a):
No, właśnie: logika - ale czy to logiczne, by tak skakać z wątku na wątek i nie odnosić się do treści mu pisanych i pytań zadanych?!...

Wydaje mi się, że @logika tak bardzo chce mieć rację i udowodnić swoją rację (swoje pierwotne założenie, że Jezus nie jest Bogiem), że zarzuca nas nowymi cytatami, a nie ma ochoty pochylić się nad naszymi argumentami i po prostu porozmawiać.


Pt lut 17, 2023 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Cytuj:
Jak Jezus może podchodzić do Trójcy Świętej?

Rozmawiamy o prorockiej wizji, jaką miał Jan, autor Apokalipsy. Masz z tym problem, że Chrystus siedzi na Bożym tronie, a jednocześnie w wizjach Jana jest obok tronu, raz jako Lew, innym razem jako Baranek? Przecież to symboliczne wizje.

Wcześniej przedstawiałem Ci biblijne zapewnienie, że jako wierzący zostałem zjednoczony z Chrystusem, wraz z Nim zostałem ukrzyżowany (Gal. 2,19), zostałem zanurzony w śmierć i pogrzebany (Rz. 6,4), razem z Nim zostałem przywrócony do życia i posadzony z Chrystusem na wyżynach niebieskich (Ef. 2,6). A jednocześnie siedzę tu i teraz przed komputerem, piszę odpowiedzi na Twoje pytania i usiłuję odgadnąć o co Ci chodzi?
Przecież jeśli o mnie, zwykłym wierzącym takie rzeczy głosi Pismo, Ty dziwisz się, że Chrystus w prorockiej wizji może być jednocześnie na Bożym tronie i obok tego tronu?


Pt lut 17, 2023 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Dobrze jeśli chcecie porozmawiać o Jezusie to OK. Jak rozumieć tą wypowiedz Jezusa:
Jana 5:19,,..."Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie...,, Jak to możliwe skoro KK naucza , że Jezus jest Bogiem Wszechmogącym?


Pt lut 17, 2023 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika, proszę na przyszłość nie stosować odkreślenia "Bog Ojciec Jahwe" lub Jehowa. Dla chrześcijan jest jeden Bóg.
W przypadku gdy mówimy o relacjach między Boskimi Osobami możemy pisać "Ojciec" lub "Syn".
Ponadto w tym wątku dyskutujemy "według Kościoła katolickiego".

_________________
ksiądz


Pt lut 17, 2023 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@logika
Kk i wszystkie Kościoły chrześcijańskie twierdzą o Chrystusie że jest jednocześnie Bogiem i Człowiekiem. To paradoks, bo poza Nim nie mamy doświadczeń z osobami o takiej, podwójnej naturze.
Nieco wcześniej, bo w wersetach J. 5,16-18 Jezus broni się przed oskarżeniami, że paralityka uzdrowił w szabat:
Lecz Jezus im odpowiedział: Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam (J. 5,17)

Więc żydzi chcą Go teraz zabić zarówno za naruszenie szabatu, jak i za nazwanie Boga swoim Ojcem, i tym samym uczynienie się równym Bogu.
Zdanie, które zacytowałeś jest przypomnieniem, że Syn nie mógłby niczego czynić sam z siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego.
Ojciec wciąż działa na świecie, a Syn tylko naśladuje Ojca. Tu nie chodzi o tę treść, którą sugerowałeś, że Chrystus bez Ojca nie ma mocy (wszechmocy) do działania, ale że Syn we wszystkim chce naśladować Ojca w swoim postępowaniu. Chrystus więc nie tylko uzdrawia i naucza, ale przez te rzeczy ukazuje, jakim jest Ojciec.


Pt lut 17, 2023 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Bramin. Przepraszam ,sugerowałem się Katechizmem Kościoła Katolickiego:
,,...206 Objawiajac swoje tajemnicze imie JAHWE (JHWH), „Ja Jestem Tym, Który Jest”, „Ja Jestem
Tym, Który Jestem” lub „Ja Jestem, Który Jestem”, Bóg mówi, kim jest i jakim imieniem nale&y Go
wzywac
....,,


Pt lut 17, 2023 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Rabarbar. Dlaczego Jezus powiedział coś takiego:
Mateusza 24:36,,...Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec....,,Dlaczego Jezus mówi , że nie zna dnia ani godziny?


Pt lut 17, 2023 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2112
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika - otwarłem Biblię, bo chciałem sobie coś przeczytać i mi się pokazał 8 rozdział Jana. Czytam i nagle widzę, że jest w nim coś pasującego do tego, co tu poruszyłeś, że Jezus nie przyjmuje chwały od ludzi (J 5,41)...

Ja Ci zacytowałem wcześniej z Listu Piotra, że ludzie mają chwałę Jezusowi oddawać! (a zatem Jezus nie mógł jakoś negatywnie się do tego chwalenia Go odnosić). 2P 3:18 BW "Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy."

Ale oto co mi się w oczy rzuciło, gdy tak na przypadkowym miejscu Biblię czytałem:
J 8,54 DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(54) Jezus odpowiedział: Jeśli Ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym. To mój Ojciec otacza Mnie chwałą, [Ten], o którym mówicie, że jest waszym Bogiem.
Widzisz?! Sam Bóg Ojciec Jezusa otacza chwałą, więc czy my nie możemy/nie mamy tego robić?! Eee... nie myśl tak!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 17, 2023 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Jerzy_67. Skoro Jezus mówi coś takiego:
(54) Jezus odpowiedział: Jeśli Ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym....,,.To chyba dlatego też nie odbiera chwały od ludzi. Dobrze myślę?


Pt lut 17, 2023 17:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL