Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Dlaczego nie ma opcji "satanista"? Czuję się pominięta :c


So sie 06, 2016 20:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jeśli czytałaś Regulamin to nie ma tu miejsca na promocję satanizmu

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sie 06, 2016 21:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
A czy ja promuję satanizm?
Mogą się tu wypowiadać ateiści, a sataniści już nie? Boisz się dyskusji ze mną?

Nie mam zamiaru promować satanizmu. Szukam jedynie odpowiedzi.


So sie 06, 2016 21:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Oczywiście, że promujesz satanizm. Nie jesteśmy ślepi. I takie posty zostały usunięte, a z takim podejściem zaraz dostaniesz bana.

Dopiero, co była tu satanistka, z którą można z sensem porozmawiać. Ty postanowiłaś dla równowagi porzucać słabymi sloganami? Aż ciężko uwierzyć, że masz 18 lat.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 06, 2016 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Soul33 napisał(a):
Oczywiście, że promujesz satanizm. Nie jesteśmy ślepi. I takie posty zostały usunięte, a z takim podejściem zaraz dostaniesz bana.

Dopiero, co była tu satanistka, z którą można z sensem porozmawiać. Ty postanowiłaś dla równowagi porzucać słabymi sloganami? Aż ciężko uwierzyć, że masz 18 lat.


Ty twierdzisz, że są to słabe slogany. A co do sensu, zależy co przez to rozumiesz.
Nie mam zamiaru robić z siebie pośmiewiska i przekonywać kogokolwiek do swojej wiary, każdy człowiek ma wolną wolę, nieprawdaż?


So sie 06, 2016 21:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Na pewno łamaniem zasad pisowni ("Bóg" w monoteizmie pisze się dużą literą) nikomu tutaj nie zaimponujesz. Głodnymi kawałkami od "gdzie był Bóg, jak cierpiałam?" aż po "gdzie był Bóg, jak chciałam ciastko z dziurką?" też nie.

Problem teodycei był na forum poruszany wielokrotnie. Jeśli chcesz, to znajdź odpowiedni wątek i wypowiedz się merytorycznie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 06, 2016 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Soul33 napisał(a):
Na pewno łamaniem zasad pisowni ("Bóg" w monoteizmie pisze się dużą literą) nikomu tutaj nie zaimponujesz. Głodnymi kawałkami od "gdzie był Bóg, jak cierpiałam?" aż po "gdzie był Bóg, jak chciałam ciastko z dziurką?" też nie.

Problem teodycei był na forum poruszany wielokrotnie. Jeśli chcesz, to znajdź odpowiedni wątek i wypowiedz się merytorycznie.


Zawsze odnosisz sie w taki chamski sposób do drugiej osoby i próbujesz się wymadrzac?
"Na pewno mi tym nie zaimponujesz" ;)

Wielka litera jest oznaką szacunku do danej osoby, czy też bytu. W tym przypadku nie ma komu okazywać szacunku, jeżeli nie uznaje się jego istnienia. Wobec tego, pisanie z małej litery jest uzasadnione. Jeżeli jednak nie, to tak, łamie zasadę pisowni.

Btw. Dam Ci radę drogi kolego. Nie igraj z ogniem, bo się poparzysz.


So sie 06, 2016 21:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Wielka litera ma różne funkcje. Chyba, że uważasz, iż pisząc "Księżyc" okazujemy mu szacunek.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 06, 2016 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Widzę braki, brak logicznego myślenia i brak czytania ze zrozumieniem. Chcesz się skupić nad sensem pisania słowa bóg, z wielkiej litery? Nie sądzę aby miało to jakikolwiek sens. No chyba, że lubisz dyskusje, które do niczego nie prowadzą, a jedynie zabierają czas.


So sie 06, 2016 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
non_serviaam napisał(a):
Wielka litera jest oznaką szacunku do danej osoby, czy też bytu. W tym przypadku nie ma komu okazywać szacunku, jeżeli nie uznaje się jego istnienia. Wobec tego, pisanie z małej litery jest uzasadnione.
A jak nie okazujesz szacunku jakiemuś człowiekowi, to jego imię i nazwisko też piszesz małymi literami?

non_serviaam napisał(a):
Jeżeli jednak nie, to tak, łamie zasadę pisowni.
REGULAMIN FORUM WIARA.PL
§ I: Zasady ogólne:
"5. Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.

Ze wzgledu na coraz czestsze przypadki manifestowania przez niektórych uzytkowników swojej niewiary w Boga i odmowy naleznej Mu czci, a tym samym ranienie uczuc religijnych innych poprzez (swiadome) niestosowanie wielkich liter w nazwach osobowych: Bóg, Pan Bóg, Pan, itd. zobowiazuje sie wszystkich uzytkowników do przestrzegania zasad pisowni slownictwa religijnego zgodnie z obowiazujacymi normami ortograficznymi jezyka polskiego. Zasada ta dotyczy równiez imion bóstw oraz osób darzonych szacunkiem w innych wyznaniach."
viewtopic.php?t=10498

Możesz podporządkować się zasadom poprawnej pisowni albo ze względu na chęć respektowania Regulaminu forum, na którym chcesz przebywać(?), albo ze względu na decyzję Rady Języka Polskiego.
Nikt ci nie broni przedstawiać mocy swoich argumentów na rzecz zmiany pisownie wobec administracji forum czy wobec RJP, ale nie zwalnia cię to z przestrzegania obowiązujących norm. Obowiązujące normy to te, które są w tej chwili aktualne - nie te, które były 100 lat temu, ani nie te obowiązujące za 100 lat (tzn. jeśli były/będą inne).

non_serviaam napisał(a):
Btw. Dam Ci radę drogi kolego. Nie igraj z ogniem, bo się poparzysz.
Nie jesteś świadoma swojej śmieszności.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So sie 06, 2016 22:19
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Nie no, Soul33 chce się skupić nad tym, że próba michałków z Michałem Archaniołem kończy się z reguły w ten sposób, że Michał Archanioł wyrzuca michałka z Transcendencji na kopach, bo to on reprezentuje jej Gospodarza. I to raczej tenże Gospodarz myśli szablonem "będzie tak jak Ja chcę, bo tak".

Czy Szatan nie jest symbolem nadludzkiej inteligencji przypadkiem...


So sie 06, 2016 22:24

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Elbrus napisał(a):
Nie jesteś świadoma swojej śmieszności.

Proszę o uzasadnienie.
To, że Ty masz takie zdanie, nie znaczy, że tak faktycznie jest.


So sie 06, 2016 22:27
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Przyszlas dobrowolnie na forum o okreslonych zasadach. Zdanie piszesz poprawnie z duzej litery a reszte po szczeniacku, zeby pokazac swoja "wyzszosc" z malej. A po zwroceniu uwagi wyjezdzasz z argumentami "sily" jak w piaskownicy. To jak tu traktowac ciebie powaznie?


N sie 07, 2016 6:24

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
"Wyraz bóg możemy pisać wielką literą zapewne z kilku powodów, być może ze względów znaczeniowych (dla podkreślenia opozycji jednostkowość – zbiorowość), na pewno ze względów uczuciowych, a najważniejszy chyba jest jednak mocno utrwalony zwyczaj".
Miałabym pokazywać swoją "wyższość" pisząc słowo "bóg" z małej lietry? Za kogo Ty mnie uważasz, za dziewczynkę w wieku przedszkolnym, której się nudzi w domu?

Jeżeli forum wymaga pisania tego słowa z wielkiej litery, okej, tak będę robić.

Nie sądzę aby był sens ciągnięcia dalej tego tematu.


N sie 07, 2016 9:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
non_serviaam napisał(a):
Miałabym pokazywać swoją "wyższość" pisząc słowo "bóg" z małej lietry? Za kogo Ty mnie uważasz, za dziewczynkę w wieku przedszkolnym, której się nudzi w domu?

Niestety takie wrażenie było bardzo wyraźne. I może nie tyle chodziło o wyższość, co raczej prowokację i próbę "szokowania" jako wyraz buntu, typowego dla nastolatków.

Słowo Kościół też pisze się dużą literą, gdy chodzi o instytucję, a małą, gdy chodzi o budynek. Zasada jest ta sama, jak z Księżycem. Rzeczownik wyróżniony spośród innych, pełniący funkcję nazwy własnej.

A grożenie nie wiadomo czym nieznanym ludziom w Internecie jest zawsze śmieszne. Czyżby jakiś rytuał satanistyczny? Doprawdy, coś potwornego. A nie boisz się odpowiedzi rytuałem voodoo?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sie 07, 2016 12:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL