Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2016 12:46
Posty: 12
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Katolicyzm. Dlaczego? To proste. Jezus Chrystus, Syn Boga, przyszedł na świat aby odkupić człowieka z grzechu. Z tego względu stał się prawdziwie człowiekiem - bo tylko człowiek bógł odkupić winy ludzi - jednocześnie będąc prawdziwie Bogiem - bo tylko Bóg mógł złożyć ofiarę doskonałą. Przed śmiercią, podczas Ostatniej Wieczerzy, ofiarował Swoje święte Ciało uczniom i pokazał im, w jaki sposób mają z niego korzystać, dodając "To czyńcie na Moją pamiątkę". Po męce, śmierci, zstąpieniu do Otchłani i zmartwychwstaniu wstąpił do Nieba, pozostawiając na ziemi swoje Ciało, czyli sakrament Eucharystii, i Apostołów którzy mieli odtąd tworzyć Kościół. To dlatego Kościół nazywa się "mistycznym Ciałem Chrystusa". Apostołowie, umocnieni w dniu pięćdziesiątnicy Duchem Świętym, rozprzestrzeniali wiarę w Boga w Trójcy jedynego po świecie, chrzcząc i wyświęcając kapłanów; wśród nich był św. Piotr, któremu Jezus powierzył misję ziemskiej głowy Kościoła - jego następcami byli przez wieki kolejni papieże. Z kolei wszyscy biskupi i kapłani są wyświęcani przez starszych biskupów, którzy byli wyświęceni jeszcze przez starszych biskupów i tak dalej, i tak dalej, aż wreszcie dojdziemy do któregoś z dwunastu Apostołów - jest to tzw. sukcesja apostolska. Wszystko to dowodzi że jest jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, którego głową jest Jezus Chrystus a ziemskim zwierzchnikiem papież. A dlaczego warto być religijnym? Cóż, jeśli się naprawdę wierzy w Boga wszechmogącego, sprawiedliwego i miłosiernego to...odpowiedź znajduje się sama :)


So gru 10, 2016 13:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Katol z Ciemnogrodu. Tak o nas mówią :) I nawet mi się to określenie podoba :)


Pn sty 23, 2017 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 09, 2017 11:51
Posty: 29
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jak napisałem w wątku powitalnym w Hyde Parku - syn marnotrawny w drodze powrotnej. Chciałbym móc z czystym sumieniem zaznaczyć opcję "katolik", ale na tę chwilę byłoby to (jeszcze?) pewnym nadużyciem, więc wybór mam między "teista" a "inny". I żałuję że nie ma jakiejś opcji "ogólnochrześcijańskiej".


Cz lut 09, 2017 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem obserwatorem i poszukiwaczem...


Pn lut 20, 2017 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2017 11:08
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Odpowiedz nie jest taka prosta. Jak patrze na codzienne życie i to ile wiar jest na świecie zastanawiam się czy każdy sobie nie wymyślił swojej wiary. Cóż odwołując się o teorii strun fizycy którzy ja badają mówią że tak skomplikowana materia nie mogła by powstać samoczynnie i że jest stworzona przez istotę wyższego rzędu. Ponad to człowiek od zawsze wymyślał sobie jakiegoś boga starożytny Rzym Egipt i inne :)
(ciach)


Cz mar 16, 2017 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Obecnie jestem katoliczką i chodzę do kościoła. Lecz jestem w trakcie czytania Biblii to zauważyłam troszeczkę błędów w KK. Po głębszym zanalizowaniu zauważyłam, że bardziej pasuje do Kościoła Baptystycznego. Mam w planie uczęszczać na msze do Kościoła Baptystów i przyjdzie czas, że najprawdopodobniej właśnie przejdę na ich wiarę.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Śr mar 22, 2017 22:13
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Witam, jestem tu nowa :)
Katolik zdecydowanie


Wt mar 28, 2017 8:17
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Nie wierzę , lecz jestem pewny istnienia Boga .
Swego czasu byłem opętany i Archanioły wyciągnęły mnie z największego syfu dzięki panu Bogu oczywiście .
Niestety później zbłądziłem i zrozumiałem jak marną istotą jestem i jak marne jest moje ciało a jak nieskończoną i kreatywną oraz twórczą i mądrą istotą jest Bóg .
W tej marności zrozumiałem , że ciało wraz z komórkami niesie bardzo dużo wad dlatego życie samym ciałem w braku zrozumienia jest dla nas i tylko dla nas negatywne .
Uważam , że Bóg potrafi pomóc wyjść z sytuacji i problemów w której człowiek by nie dał sobie rady .
Oczywiście nie uważam ludzi niewierzących za marnych bo niektórzy się rozwijają i dają sobie radę idąc indywidualna i niezależną ścieżką .


Cz kwi 06, 2017 12:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Ten temat nie jest do dyskusji

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 05, 2017 19:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
medieval_man napisał(a):
Ten temat nie jest do dyskusji

Spoko:)

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Pt maja 05, 2017 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Uważam że katolicyzm jest najlepszą drogą spośród wyznań chrześcijańskich. Są sakramenty,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:50
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
KamiSama napisał(a):
Wybrałam bez namysłu, jedyną dla mnie możliwą opcję - katoliczka.
Kocham Boga! Wierzę i chcę zawsze być człowiekiem wierzącym. Pragnę zawsze bez namysłu w życiu mówić, że jestem katoliczką:)
Pozdrawiam wszystkich:)


Twój login znaczy po japonsku Bóg. Nie wiem czy to celowe...


Cz maja 25, 2017 16:51

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 9:37
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Katoliczka, wierzę choć moja wiara wymaga jeszcze wiele pracy nad sobą.
Z praktykowaniem jest różnie staram się, aby przyjmowało to co raz regularniejszy kształt.

_________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. http://jakibiznes.pl/ksiegowy-krakow/ - księgowa Kraków


Wt cze 27, 2017 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 9:41
Posty: 2
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Oczywiście że wierzę w Boga. Tak zostalem wychowany i czym by było życie bez Boga?

_________________
Bóg jest miłością !


So lip 01, 2017 22:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 25, 2016 21:33
Posty: 18
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem niunio i jestem gnostykiem. Duchowością interesuję się od 13 roku życia.
Najpierw szukałem prawdy w Biblii - znałem ją prawie całą na pamięć, potem w apokryfach staro - i nowotestamentowych, Koranie, tekstach buddyjskich i starohinduskich. Poza tym interesowałem się systemami filozoficzno-ezoterycznymi jak np. "Myśl Warszawska", Huną itp. itd.
Boga szukam wszędzie. Najbliższa jest mi V Ewangelia ( apokryf nowotestamentowy ), Huna i "Myśl Warszawska".
Mam wielki szacunek dla świętych Kościoła Katolickiego - zwłaszcza św. Tadeusza Judy, św. Stanisława Papczyńskiego oraz św. Charbela, którzy nie raz spowodowali cud w moim życiu oraz cuda w życiu innych. W świętych, jako wysłanników Boga wierzę najmocniej - modlę się do nich nieustannie, odmawiam nowenny odwiedzam ich groby, obrazy i sanktuaria.
Nie wiem, gdzie jest prawda. Ciągle jej szukam, ale straciłem nadzieję, że w tym życiu ją poznam.

Mam trzy prawdy, w które wierzę i jestem ich pewien:
1. " Bóg jest wszędzie i wie wszystko ".
2. " Błogosławiony ten, który przychodzi mimo ".
3. " Wiara bez uczynków martwa jest ".


Pn lip 24, 2017 13:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL