Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 15:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego jest tak mało rejestracji Fatimskiego Cudu Słońca? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 17, 2007 21:56
Posty: 15
Post Dlaczego jest tak mało rejestracji Fatimskiego Cudu Słońca?
Witam. Jestem wierzący, ale mam właśnie takie pytanie jak w temacie. Dlaczego znalazłem tylko jedno zdjęcie zrobione podczas tego cudu? Przecież w 70 tys. tłumie na pewno było mnóstwo dziennikarzy i zapewne ktoś miał kamerę, które przecież już wtedy były (1917 rok). Gdzie się podziały te materiały? Zakazno publikacji, czy co? Wie ktoś coś o tym?


Wt kwi 10, 2007 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jaki miałoby sens zakazywanie :?:

Przecież dzięki temu cudowi Fatima stała się słynna, a więc ludzie na turystach najzwyczajniej zaczęli zarabiać.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr kwi 11, 2007 10:15
Zobacz profil WWW
Post 
Faktycznie, dziwne że nikt tego nie sfotografował...
Może to było coś w rodzaju hipnozy, ci ludzie mogli nie widzieć tego naprawdę tylko w swojej psychice.
Słyszałem, że były różne wersje opisów cudu słońca. Po prostu różni ludzie różnie go widzieli, każdy po swojemu...
Nie mam pojęcia jak było...


Śr kwi 11, 2007 10:36

Dołączył(a): Wt sty 02, 2007 12:03
Posty: 41
Post 
abs napisał(a):
Faktycznie, dziwne że nikt tego nie sfotografował...

A jak mozna sfotografować coś czego nie ma? Pozostaje photoshop.


Cz kwi 12, 2007 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
Naprawdę sądzisz, że ktoś miał kamerę? W 1917? To co, że istniały. Pewnie były b. rzadkie i niebotycznie drogie.


Cz kwi 12, 2007 12:23
Zobacz profil
Post 
zielona napisał(a):
Naprawdę sądzisz, że ktoś miał kamerę? W 1917? To co, że istniały. Pewnie były b. rzadkie i niebotycznie drogie.

W tym roku popularne były tylko czarnobiałe aparaty fotograficzne, nawet w polsce. Fotografia jest dosyć stara. Ale mógł ktoś po prostu zapomnieć sobie zabrać aparat oglądając ten cud, przecież każdy może sobie coś zapomnieć.


Cz kwi 12, 2007 14:31

Dołączył(a): So mar 17, 2007 21:56
Posty: 15
Post 
Tu jest jedno zdjęcie:

http://www.answers.com/topic/the-miracle-of-the-sun

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nic wartościowego ono nie przedstawia, jednak jest tam coś zastanawiającego. Mianowicie Cud Słońca został zapowiedziany na godzinę 12.00. Jak wiadomo jest to południe, więc słońce o tej porze powinno być o wiele wyżej niż pokazuje to fotografia.


Cz kwi 12, 2007 20:57
Zobacz profil
Post 
Tutaj jest kilka zdjęć:
http://christcome.net/Fatima/photos-children.htm
Jednak z tego co widać fotografików nie interesował tak bardzo sam cud, jak osoby tam stojące.
Więcej jest zdjęć zdziwionych twarzy niż samego cudu.
Dziwię się trochę, żę fotograficy, w momencie pojawienia się tak niezwykłego cudu, odwrócili się do niego plecami i zaczęli fotografować ludzi...no ale... tu wszystko jest możliwe.


Cz kwi 12, 2007 22:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2006 4:24
Posty: 19
Post 
Aztec napisał(a):
Dziwię się trochę, żę fotograficy, w momencie pojawienia się tak niezwykłego cudu, odwrócili się do niego plecami i zaczęli fotografować ludzi...no ale... tu wszystko jest możliwe.

Dla prawdziwego fotografika-artysty twarze ludzi i tło wydarzenia bywają często bardziej interesujące od samego wydarzenia, podkreślają je i uwypuklają. Dla mnie to najzupełniej normalne, pewnie dlatego ze interesuję się trochę fotografią.
Oczywiście też się zastanawiam nad przyczyna kiepskiego udokumentowania tegoż cudu, oprócz fotografika-artysty mogło by się tam znaleźć kilku zwyczajnych pstrykaczy-amatorów... :D


So kwi 14, 2007 11:13
Zobacz profil
Post 
Nie, żartuj.
Nie ważne czy byłbyś zawodowcem, czy amatorem.
Wyobraź sobie, że jesteś w Fatimie. Obserwujesz jak Słońce nagle zmienia orbitę, i zaczyna pędzić w twoją stronę.
Nie wiesz co za chwile się stanie.
I nagle myślisz, a odwrócę się i zrobię zdjęcie zdziwionym ludziom :-)
Chyba pędzące słońce było bardziej ciekawe ?
Pozatym zrobienie zdjęcia w tamtych czasach to nie było tylko zwykłe pstryknięcie, trzeba było precyzyjnie poustawiać migawki, przysłony itp.
Domyślam się, że fotograficy pojechali tam po to aby sfotografować sam cud.
Oni jednak, podczas cudu, zmienili zdanie, odwrócili się i robili zdjęcia zdziwionych ludzi... Podejrzane...:-)


So kwi 14, 2007 20:19
Post 
Przepraszam za to "zmienia orbitę" - zapomniałem, że mamy XXI wiek :-)


So kwi 14, 2007 20:23

Dołączył(a): So mar 17, 2007 21:56
Posty: 15
Post 
He, he... sam sobie zadałeś cios, Aztec :-D
Rzeczywiście skoro w tamtych czasach zrobienie zdjęcia to nie było takie "pstryk" i wymagało wielu ustawień, to zapewne fotografowie wyrobili by się aby uchwycić pędzące słońce :-) i przez to właśnie zrobiono parę zdjęć w momentach kiedy na chwilę stanęło czy coś w tym stylu.

Zaś co do Twojej podejrzliwości w związku z udokumentowaniem fotograficznym, to do mnie przemawiają zeznania wielu świadków m.in naukowców i ateistów, którzy uczynili wszelkie metody w celu nie ulegnięcia sugestii tłumu czy też przewidzeniu związanego ze zbyt długim wpatrywaniem się w słońce.
Poza tym cud obserwowali też inni ludzie, którzy nie byli obecni w tłumie, bowiem widziany był on na dużym obszarze. Wszyscy potwierdzili, iż zdarzył on się nagle. Miało miejsce wiele nawróceń i publicznych wyznań wiary.


So kwi 14, 2007 22:31
Zobacz profil
Post 
Moim zdaniem autosugestia + autohipnoza.
Ale to jest tylko moje prywatne zdanie.
Wydarzenie zbyt mało udokumentowane, aby można było sensownie na ten temat rozmawiać.


N kwi 15, 2007 18:04
Post 
a ja to tego wcale nie chwytam...
że co? orbita ziemi się przekrzywiła?
to wtedy na całym świecie byłoby widzać..
w Fatimie mieli inne słońce?
Fatima się przekrzywiła???


Śr kwi 18, 2007 17:57

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Jest taka bajka.

W bajce główną ulicą swojej stolicy idzie król.

Wszyscy podziwiają nowe szaty, jakie królowi sprawili wybitni krawcy.

Mnożą się zachwyty, mnożą się komentarze.

Tylko jedna osoba z tłumu, waży się zakrzyknać, że król jest nagi.



Niech to starczy za cały komentarz do "cudu" w Fatimie :)


Cz kwi 19, 2007 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL