Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 16:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 wiara a "imprezy" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 9:09
Posty: 18
Post wiara a "imprezy"
Lednica, Stary Sącz "Papieskie Dni Młodych".....to mnie umacnia, daje poczucie wsólnoty, ale nie wszyscy uczestnicza w takich spotkaniach dla Boga...czy w takiej sytuacji mają one sens? Czy są napewno zgodne z religią?

_________________
wiara jest wszystkim


Śr lip 14, 2004 15:27
Zobacz profil
Post 

Są zgodne z religią, bo wielu katolików, którzy są na tych spotkaniach, stara się ewangelizować tych, którzy przyjechali tylko na kiełbaski.


Śr lip 14, 2004 15:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Z religią nie wiem czy zgodne, zależy co oni tam robią...na pewno niezgodne to jest z przeznaczeniem takiej imprezy.

A mam znajomych , którzy jeżdzili na pielgrzymki w celu poderwania dziewczyny...też niezgodnie z przeznaczeniem.

To, że na takiej imprezie są ludzie 'którzy się bawią inaczej' nie znaczy chyba, że jest ona bezcelowa, prawda? Ma ona pewien określony cel, i jeśli jest spełniony to OK. Ale jeśli przestaje go spałeniać to faktycznie należałoby się zastanowić nad sensownością jej organizowania:)

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr lip 14, 2004 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 9:09
Posty: 18
Post 
Być moze mają one swój cel i to ma znaczenie a sprawa odbiorców tych spotkań to juz sprawa indywidualna.Wynika z tego, że przeznacaenie takich 'akcji' jest wazniejsze niz skutki i osiągnięcia....(?) Im bardziej szukam dobra tym wiecej znajduję zła...Czy na pewno takie imprezy są tworzone z myślą nawrócenia...?[/b]

_________________
wiara jest wszystkim


Pn lip 19, 2004 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2004 9:10
Posty: 140
Post 
Gosiu, zastanawiam się, czy rzeczywiście szukasz dobra, czy może raczej jakiejś doskonałości, perfekcji? Kościół składa się z niedoskonałych ludzi. Nie byłam nigdy w Lednicy ani w Starym Sączu, byłam tylko na spotkaniach Taize i Spotkaniach Młodzieży z Papieżem - widziałam różne zachowania, ale zawsze widziałam również młodych ludzi którzy słuchali (a nawet spisywali słowa) papieża czy brata Rogera, modlili się, brali udział w dyskusjach albo grupach ciszy.
Jednak nigdy w życiu nie spodziewałabym się, że wszyscy będą się tak zachowywać.

Założę się, że w tłumie, który słuchał Kazania na Górze, też krążyli sprzedawcy kiełbasek :)


Wt lip 20, 2004 8:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 11, 2004 0:39
Posty: 63
Post 
O to wlaśnie w tych imprezach chodzi, żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi. Przyjeżdrzają i mogą zobaczyć, że w Kościele można się bawić, z czasem może ktoś zobaczy w tym coś głębszego, zechce wejść dalej, komuś może to pomoże w rozwiązaniu problemów?
Mnie takie imprezy nie bawią, ale myślę, że mają wiele zalet. Są proste, radosne, można przeżyć na nich coś przyjemnego, ciekawego, poznać dobreych ludzi. :)

A jak nie podoba Ci się Lednica to może Jamna lub Hermanice? :)

_________________
"oczami dziecka oglądać świat"


Śr lip 28, 2004 13:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
Bianka napisał(a):
Założę się, że w tłumie, który słuchał Kazania na Górze, też krążyli sprzedawcy kiełbasek :)

A może lodziarze?


Cz lip 29, 2004 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 07, 2004 20:12
Posty: 34
Post 
Cześć Gosia. Myślę, że tak - bo to naprawdę niezły sposób, żeby dotrzeć do ludzi, którzy przyszli tam z nudów. A są miejsca, spotkania, na które przyjeżdżają wyłącznie ludzie naprawdę zainteresowani - albo przynajmniej skłonni się zainteresować - bardziej kameralne koncerty, ogniska (mamy u siebie rewelacyjnego księdza, który czuwa nad wszystkim) i wiele, wiele innych inicjatyw. Uważam też, że przychodzenie na koncert czy festyn po prostu po to , żeby kogoś poznać, czy dobrze się bawić (ale wiadomo - bez używek) nie jest złe - Pana Boga lepiej szuka się w mało tłocznych miejscach, a w dobrej zabawie nie ma przecież nic złego. I jeszcze jedna kwestia - nawet mimo małego zaangażowania obecnośc na imprezie "kościelnej" jest pewną deklaracją. I choćby dlatego warto.


Cz lip 29, 2004 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Jasne Olsztyn Studenskie Spotkania Kulturalne.... impreza organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie.
(www.ssk.kdm.pl)
na placu po koncercie sporo puszek po piwie... nie odbierajcie tego jako krytyke organizatorów. Tam może przyjść każdy... spotkasz człowieka po używkach, ale... jedni sa na widowni, a inny jest na scenie i daje świadectwo jak podniósł sie z bagna uzaleznienia, jak zmienił zycie i... potem słyszy sie od tych z widowni" ale to jest gość ten..." (i tu pada nazwisko lub ksywa skladającego swiadectwo)

A zastanawialiście się nad obrazem przedstawiająxcym ostatnią wieczerzę? Taki maly eksperyment. wystarczy wziąć taki obrazek i zasłonić postać na środku (Jezusa) i co widzimy? Bande pijak ow, zdrajców, ogólnie mowiąc - grzeszników. Wystarczy odsłonić Jezusa i co widzimy? Kościół Boży.... naszą codzienność....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn sie 23, 2004 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 23, 2004 10:31
Posty: 20
Post 
W Raciborzu u siósrt słuzebniczek sa organizowane co miesiąc fantastyczne nocne czuwania dla młodzieży. Kilku księży z raciborskich parafii potrafiło zorganizować coś wspaniałego. Na takim czuwaniu jest 300-400 osób, bywa i więcej. Oprawę muzyczną zapewnia zespół rockowy, co daje naprawdę niesamowity efekt - grają z takim powerem, że chodzą ściany. Kiedyś na tym czuwaniu koło mnie siedział chłopak, miał może 18-19lat. Siedział na klęczniku tyłem do ołtarza. iostra zwróciła mu uwagę, ale on nie zareagował. Potem, w czasie adoracjii zaczął kopać w półeczkach znajdujących się w ławkach. Znalazł Pismo Św jakiejś siostry i zaczął czytać. Myślałam, że będzie się nabijał, ale był zupełnie poważny, później zaczął nawet uciszać swoich kumpli, mówiąc, że chce czytać i musi mieć spokój. Na następnym czuwaniu był znowu - tym razem zobaczyłam go w kolejce do spowiedzi...
Na takich "masowych" spotkaniach typu Lednica zdarzają się różne typki, ale myślę, że jeśli chociaż jedna osoba w tej ogromnej rzeszy ludzi przyjechała aby się zabawić a wyjechała z jakimś ziarenkiem w sercu to warto organizować takie spotkania.
Ps. Na Lednicy byłam 3 razy, za każdym razem koło mnie siedzieli ludzie, których miałam ochotę pozabijać za zachowanie. Ale może to właśnie do kogoś z nich Pan przemówił tej nocy...?


Śr sie 25, 2004 15:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
na takich imprezach rzeczywiscie pojawiaja sie rozne osoby, ale to dobrze. szukaja drogi i... moze to jest ten czas, by ja akurat w tym miejscu znalezli? moze to byc pozątek ich nawrócenia...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr sie 25, 2004 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Dokładnie zgadzam się z Julią, bo Duch tchnie kędy chce!.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr sie 25, 2004 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
jasne, a najlepiej przemawiaja swiadectwa życia... tych którzy wyszli z podobnych problemów...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr sie 25, 2004 18:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL