Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jezus 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
A o czym Ty w ogóle chcesz w tym temacie dyskutować ?
Może się zdecyduj? Jeżeli ma być to temat - śmietnik, to go od razu zamknę...

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


N wrz 02, 2007 23:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post 
Jak byś nie zauważyła bronie swojej tezy.


Pn wrz 03, 2007 7:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
Parsifal napisał(a):
Ha przecież to jest wręcz oczywiste.. co mamy w próżni .


A mógłbyś szerzej co z tą próżnią, bo dla mnie akurat to nie całkiem oczywiste...

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Pn wrz 03, 2007 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Parsifal napisał(a):
W jaki sposób kościół katolicki utrzymał/doszedł do władzy :?:


Dzięki pomocy Boga . Gdyby nie wstawiennictwo Mocy Boga wiara i Kościół być może nie przetrwałyby długo . Skoro Biblia ma już ładnych kilka tysiecy lat ,a przy tym wiara i kościół ciągle się rozrasta i umacnia ,w przeciwieństwie do wiary w Zeusa ,która już dawno upadła , (powołują się na nią już tylko nieliczni Ateiści ) .Więc można wywnioskować że za wiarą i Kościołem stoi Moc nadprzyrodzona ,która to wszystko podtrzymuje. Więc jest to nastepny dowód na to że Bóg istnieje ,a racjonalnie myślący ludzie w niego wierzą. :)

Na tym forum zauważyłem ,że Bogu zaprzeczają ludzie którzy zaprzeczają również nauce , logice a nawet własnej matce. Więc z racjonalnością nie mają wiele wspólnego.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn wrz 03, 2007 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Gdyby nie wstawiennictwo Mocy Boga wiara i Kościół być może nie przetrwałyby długo .

A konkretnie bo o ile wiem Bóg szanuje wolną wole i nie manipuluje ludźmi a jak inaczej mógłby pomóc kościołowi? Może przez jakieś wizje ale o ile wiem nie było ich znowu tak dużo...
Cytuj:
Skoro Biblia ma już ładnych kilka tysiecy lat ,a przy tym wiara i kościół ciągle się rozrasta i umacnia ,w przeciwieństwie do wiary w Zeusa ,która już dawno upadła , (powołują się na nią już tylko nieliczni Ateiści ) .Więc można wywnioskować że za wiarą i Kościołem stoi Moc nadprzyrodzona ,która to wszystko podtrzymuje. Więc jest to nastepny dowód na to że Bóg istnieje ,a racjonalnie myślący ludzie w niego wierzą.

Mam nadzieje, że to żart bo jak zapewne wiesz istnieją wiele religii starszych od chrześcijaństwa ale jeśli dla ciebie to argument może powinieneś przejść na Hinduizm ?
Co do Zeusa to ma wyznawców wśród neopogan niewielu ale zawsze...


Wt wrz 04, 2007 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post Re: Jezus
Parsifal----------------------

Dzieckiem Bozym JEst ten kto Przyjał Dobrą NOwine o Chrystusie

<Szatan nigdy nie zszedł na ziemie>

zszedl tylko w postaci nie materjalnej


< Jezus natomiast jest człowiekiem przybrał materialny obraz Boga >

BÓG OJCIEC JEST Duchem - wiec OBraz NAjśw Jest " Duchowy " - pozbawiony materii

<lecz oczywiście musiał liczyć się z konsekwencjami naszego świata.>
bardziej bym powiedzial z konsekwencja ludzkiej woli




<Sam Bóg jest dobrem i złem jest wszystkim i niczym więc żyje/żył jako postać materialna i nie materialna nawzajem się wykluczając.>

Bóg Jest DObry - mozemy to odczytac po pryzmiotach przyrody , stworzenia.
skoro BÓG JEST DOSKONAŁY i JEST DOBRY to a zlo jest przeciwienstwem Dobra - to rzecz jasna ze BÓG nie moze byc NIEDOBRY - a tym bardziej nie wchodzi w rachube 2 sprzeczne ze soba idee Dobra i zla .

skad ty to wziales ? albo ktos dobry albo zly . albo Cnoty albo wady




< Gdy ktoś mówi iż Bóg jest wszechmogący to myśli kryteriami swego fizycznego świata w którym panują pewne prawa moim zdaniem wygląda to tak że Bóg jest wszechmogący tylko w świecie bezprzyczynowym (ponieważ sam nim jest) w którym nic Go nie ogranicza i panuje chaos z którego powstał nasz świat tzw. >

mylisz pojecia

1. BÓG = Poczatek , swiat nie jest poczetkiem zas.
2. Wszechmoc BOga na tym ze Wszystko moze - nie w swiecie fiz - doczesnym . tylko wogole - skad wiesz czy nie istnieja jeszcze inne stworzenia ?

i jak powyzej pisalem albo w danej Chwili MAymy Cnote albo Wade - Doskonalosc - nie moze byc to i to . Dlatego BÓG to BÓg , diabel to diabel . Doboro i zlo .

Dalej bym chcial nawiazac do kolejnego poruszonego tenmatu - zapoznaj sie z Nauka o Trójcy Przenajśw. Jezus Chrystus Jest Współistotny OJCU - Wszystko co Ma OJCIEC JEST MOJE . Jezus Chrystus Jest Wcielonym BOGIEM , Zreszta mylisz Natury - Jezus Chrystus ma Boską Naturą ( Syn Boży)
a wiec Jest BOGIEM - diabel zas ma anielska nature - dlatego jest aniolem .BOG JEST Większy od aniola - Dlatego Wyzszosc Uwielbionego w Chwale OJCA , Chrystusa Boga Wcielonego nad aniolami Jest Udokumentowana

kolejny temat to kwestia - Dobra i zla - to 2 rozniace sie od siebie kierunki . Jezus Chrystus Jako Syn Boży nie ma Swej Woli a BÓG OJCIEC SWEJ .

OJCIEC i Syn BOŻy mają Jedną WOLE -, Chrystus tylko tu na ziemi mial 2 Wole - Boska i czlowiecza. mysle ze powinienes zrozumiec ze SYN Boży Jest Tymm samy co BÓG OJCIEC - roznia sie mioedzy soba tylko POchodzeniem . i wtym sensie nie sa TYM SAMYM - bo to Chrystus Pochodzi od OJCA a nie na odwrot . ale Boska NAtura OJCA - JEGO DOKONAŁOŚĆ , MOC, MIŁOSĆ I DOBROC Jest Taka sama u Chrystusa bo Boska Natura Jest Doskonała



<On niczego nie nakazał mamy żyć jak chcemy i uważamy za słuszne >

Nakazał nam Zachowywac Św Przykazania - Jesli chcemy Żyć Wiecznie - ale czlowiek ma Wolna Wole - BÓG nie moze na sile zmusic



<ponieważ pochodzimy od Boga więc nigdy nie będziemy źle czynić bo i tak na jedno wyjdzie.>

nie wszyscy pochodza od BOGA.( poczyt LIsty Św JANA )



<Po śmierci każdy opuszczą swą materię i już nigdy do niej nie wróci inaczej już nigdy nie będziesz myślał, >

o ile sie nie myle Umysl , mysl jest wladza Duszy



<Wszystko ma i zarazem nie ma swej własnej drogi niby nie istnieje przeznaczenie ale i tak na jednym się kończy wszystko można przewidzieć
nawet nie znając niczego, obojętnie czego nie zrobimy i tak na jedno wyjdzie. >

taki slepy los ? nie dzieki - uwazam ze kazdy wybiera sam o tym jak bedzie zyc

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


Wt wrz 11, 2007 13:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL