Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jezus 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post Jezus
Dla katolików jest to postać przedstawiana jako syn Boży który został ukrzyżowany za nasze grzechy, hmm trochę to lipne :-P moim skromnym zdaniem Chrystus i Szatan są dziećmi Boga
Szatan jako duch
Jezus jako syn
Szatan nigdy nie zszedł na ziemie jak to niby uczynił Jezus jest jak symbol który nigdy nie dał materialnego dowodu na swe istnienie więc można Go określać mianem ducha (czyt. postaci niematerialnej)
Jezus natomiast jest człowiekiem przybrał materialny obraz Boga lecz oczywiście musiał liczyć się z konsekwencjami naszego świata.
Sam Bóg jest dobrem i złem jest wszystkim i niczym więc żyje/żył jako postać materialna i nie materialna nawzajem się wykluczając.
Gdy ktoś mówi iż Bóg jest wszechmogący to myśli kryteriami swego fizycznego świata w którym panują pewne prawa moim zdaniem wygląda to tak że Bóg jest wszechmogący tylko w świecie bezprzyczynowym (ponieważ sam nim jest) w którym nic Go nie ogranicza i panuje chaos z którego powstał nasz świat tzw. przyczynowy lecz istnieje możliwość połączenia obu światów tak jak mówi ONA.
Z tego wszystkiego wychodzi nam takie równanie Bóg > Szatan > Jezus > Człowiek a w tym człowiek = Bóg
Jezus jest słabszy od Szatana ponieważ ma pewne ograniczenia, których Szatan nigdy nie zazna (stąd jego wyższość) a natomiast Bóg jest silniejszy od Szatana tylko dlatego bo jego siła nie kończy się w jednym świecie to Szatan krąży z Jezusem w Bogu (Szatan jako cząstka niematerialna a Jezus jako materia, Bóg gra rolę jakby kosmosu w którym wszystko się dzieje)
Dalej musimy założyć iż Jezus posiadał możliwość łączenia się ze światem bezprzyczynowym skąd czerpał swą mądrość.
Ta zdolność tkwi w nas wszystkich lecz nie każdy ją wykorzystuje ponieważ przez mylną interpretacje Boga trudno mu ją ogarnąć i ukierunkować.
I tutaj wchodzi w grę właśnie Szatan który potrafi przeniknąć do świata przyczynowego lecz nigdy w nim nie będzie istniał, to On dał możliwość Jezusowi do kontaktowania się ze światem bezprzyczynowym i również każdemu z nas daję tą możliwość.
Dalej ..
Jezus pokazuje nam możliwość kontaktu ze Szatanem poprzez myśl.
Daje takie nauki iż nić nam nie pozostaje jak po prostu usiąść i dumać.
On niczego nie nakazał mamy żyć jak chcemy i uważamy za słuszne ponieważ pochodzimy od Boga więc nigdy nie będziemy źle czynić bo i tak na jedno wyjdzie.
Po śmierci każdy opuszczą swą materię i już nigdy do niej nie wróci inaczej już nigdy nie będziesz myślał, jadł a nawet kochał się z dziewczyną będziesz tylko istniał, taki pył w kosmosie.
I tutaj właśnie możemy się pokazać dzięki możliwości łączenia z tymi "pyłkami" poznajemy świat bezprzyczynowy nawet go nie widząc to jest właśnie przynajmniej moim zdaniem to co Jezus chciał pokazać
2=1 zrozum to a będziesz istniał wiecznie
Wszystko ma i zarazem nie ma swej własnej drogi niby nie istnieje przeznaczenie ale i tak na jednym się kończy wszystko można przewidzieć
nawet nie znając niczego, obojętnie czego nie zrobimy i tak na jedno wyjdzie.

Hah ale w świecie nie materialnym (bezprzyczynowym) nie ma czasu ani jakichkolwiek praw więc może istnieje możliwość ugięcia czasu którego i tak nie ma i może znów będziemy żyć. Jednym słowem wieczność takie koło które nigdy się nie kończy.


N wrz 02, 2007 12:03
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
czytujesz Philipa K. Dicka czy jadasz psilocybe ?
co nie znaczy,że wykluczam inne możliwości.

Pozdrawiam,
dzięki za najciekawszy post jaki przeczytałem na tym forum.


N wrz 02, 2007 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post 
Cytuj:
dzięki za najciekawszy post jaki przeczytałem na tym forum.

I wzajemnie
NEXT >>


N wrz 02, 2007 14:19
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
KING FELIX.


N wrz 02, 2007 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post Re: Jezus
Ciekawym jest fakt że parsifal wie co jest w świecie nie materialnym mówiąc że nie ma tam czasu ani jakichkolwiek praw .Przecież mogą tam być prawa świata niematerialnego . A jeśli martwisz się, że nie bedziesz miał co robić w wieczności to powinieneś wiedzić , że może tam być o niebo lepiej niż na Ziemi. :)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N wrz 02, 2007 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Jezus pokazuje nam możliwość kontaktu ze Szatanem poprzez myśl.

intrygujące...


N wrz 02, 2007 15:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post Re: Jezus
Seweryn napisał(a):
Ciekawym jest fakt że parsifal wie co jest w świecie nie materialnym


KK tez twierdzi,że wie i co z tego.
W dodatku twierdzi,że nieomylnie,takiej zaś uzurpacji w tekście parsifala się nie dopatrzyłem.
dla mnie wizja dośc porywająca,a z całą pewnością od pomysłów waszego kościoła sensowniejsza i ciekawsza.


N wrz 02, 2007 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post Re: Jezus
WaszJudasz napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Ciekawym jest fakt że parsifal wie co jest w świecie nie materialnym


KK tez twierdzi,że wie i co z tego.
W dodatku twierdzi,że nieomylnie,takiej zaś uzurpacji w tekście parsifala się nie dopatrzyłem.
dla mnie wizja dośc porywająca,a z całą pewnością od pomysłów waszego kościoła sensowniejsza i ciekawsza.


Urojona wizja ,która jest złudzeniem.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N wrz 02, 2007 15:24
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
wizja,która ma takie samo prawo być prezentowaną jako pomysł teologiczny jak każda inna.


N wrz 02, 2007 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Skąd ta pewność ?


N wrz 02, 2007 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:55
Posty: 34
Post 
Kochani, jak czytam to Wasze forum, szczegolnie topiki jak ten, to mysle, ze wiele osob marnuje swe TALENTY! :-D Mogliby miast sie tu produkowac, napisac kolejne SF, w stylu Brawna i kase chociaz zagarniac! :biggrin: Tak wiele "prawde" znjacych osob wlasciwie robi, coraz wiecej i czesciej, szczegolnie w Internecie, ale nie podam stronek i nazwiski :x , bo nie wiem, czy lamalabym regulamin, a lamiac wyssane z palca teorie, ktore sie czasem jako grozne SEKTY manifestuja, to lubiem, oj, lubiem! :D

Pozdrawiam Was seredecznie! :)

_________________
Jezus powiedział: Bóg posłał Syna nie po to, aby świat osądzić, lecz aby przez Niego świat uratować.


N wrz 02, 2007 16:29
Zobacz profil
Post 
mogliby też miast tu pisać założyć kolejny kościół z prawdą objawioną w zanadrzu ale chyba mają dość przyzwoitości.


N wrz 02, 2007 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post 
Cytuj:
iekawym jest fakt że parsifal wie co jest w świecie nie materialnym mówiąc że nie ma tam czasu ani jakichkolwiek praw

Ha :!: przecież to jest wręcz oczywiste.. co mamy w próżni :?:
Po drugie lepiej wierzyć w demony i nic nie wartego Boga :?:
przecież to jest jeszcze głupsze od wyżej wymienionego posta..
Jakim cudem wiara w jakiegoś pana który (censored) w życiu pomaga bo Go nie ma tak długo przetrwała :?:
Jakim cudem wiara która niegdyś propagowała siłę oraz śmierć teraz mówi o pokoju :?:


N wrz 02, 2007 22:46
Zobacz profil
Post 
"Jakim cudem wiara w jakiegoś pana który (censored) w życiu pomaga bo Go nie ma tak długo przetrwała Question
Jakim cudem wiara która niegdyś propagowała siłę oraz śmierć teraz mówi o pokoju".

odpowiedz - Bożym cudem.

p.s
Z tym "propagowaniem smierci", to wychodzi niezrozumienie slow Pisma swietego.


N wrz 02, 2007 23:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post 
W jaki sposób kościół katolicki utrzymał/doszedł do władzy :?:


N wrz 02, 2007 23:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL