Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zapraszam do obejrzenia filmu 

Czy jesteś częścią manipulowanej całości?
Ankieta wygasła Cz lut 14, 2008 14:49
Nie wierzę w to 33%  33%  [ 5 ]
Niestety byłem 20%  20%  [ 3 ]
Tak, jestem 47%  47%  [ 7 ]
Liczba głosów : 15

 Zapraszam do obejrzenia filmu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post Zapraszam do obejrzenia filmu
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i zapraszam do obejrzenia filmu: http://tnij.org/film3cz
Proszę napiszcie co o nim sądzicie.
Film składa się z trzech części.


Wt lis 06, 2007 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Przepraszam, obejrzałam początek, poskakałam po napisach i znudziło mnie.
Filmik po pierwsze jest rodzajem kiepskiej i zdecydowanie zbyt długiej prezentacji - po prostu nijak nie przyciąga uwagi.
O wartości merytorycznej nie wspomnę, bo wstyd.

Po prostu kolejny filmik z serii tych "doskonale ilustrujących sam początek Ps 14 i/lub 53". Wybacz ironię, ale po prostu - jeśli chcesz podyskutować, lub spróbować cokolwiek wykazać, użyj swoich własnych argumentów, a nie gotowców - zresztą marnych ;)

No ale niech się wypowiedzą ci cierpliwi, którzy dotrwali do końca przynajmniej pierwszej części ;) Mnie szkoda czasu. Pozdrawiam


Wt lis 06, 2007 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Film nie wyjasnia, żadnego początku i skoro tak zrozumiałeś obejrzane przez siebie fragmenty to lepiej, abyś nie wypowiadał się w tym temacie. Argumenty własne? Podałem link do filmu, bo argumentami można się obrzucać jak zawsze, a i tak każdy zostanie przy swoim. Kto głupim się urodzi ten i głupi umrze, to jest chyba proste?

Teraz jeszcze dla tych, którzy mają czas i chęci na obejrzenie filmu:
1. Część - tyczy się powiązań religii solarnych i manipulacji społeczeństw.
2. Część - tyczy się głównie wydarzeń z 11 września i kilku innych.
3. Część - przedstawia w skrócie historię waluty USD, bankierów i stosowanych przez nich technik powiększania swoich majątków, aż do całkowitego osiągnięcia władzy nad społeczeństwem, a może i Światem.

Ludzie, którzy nie interesowali się nigdy innymi religiami i są zagorzałymi chrześcijanami proszeni są o wtrzymanie się od głosu, ponieważ nie mają raczej nic ciekawego do powiedzenia.


Wt lis 06, 2007 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Gdybyś przeczytał mój post uważnie, zauważyłbyś, że po pierwsze - nie jestem mężczyzną, a po drugie - o początku pisałam w nieco innym znaczeniu ;) Jest subtelna różnica pomiędzy początkiem filmiku, a początkiem wszechświata - bardzo subtelna :biggrin:


Wt lis 06, 2007 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Ach, chodziło ci o początek psalmu... no tak, nie mogę wymagać znajomości psalmów od ateisty ;) - czemu miałbyś się pokusić o sprawdzenie... A szkoda, bo tam właśnie o głupocie było ;) No nic


Wt lis 06, 2007 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
No tak, lecz nie oceniaj czegoś zanim nie poznasz dobrze - w tym wypadku zanim nie zobaczysz całego filmu. Co do Twojej płci to zmylił mnie nick.


Wt lis 06, 2007 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Biblią interesowałem się ładne parę lat temu, już przestałem studiować tą książkę. Nie zmienia to faktu, iż znam ją dosyć dobrze.


Wt lis 06, 2007 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
omyk napisał(a):
Przepraszam, obejrzałam początek, poskakałam po napisach i znudziło mnie.
Filmik po pierwsze jest rodzajem kiepskiej i zdecydowanie zbyt długiej prezentacji - po prostu nijak nie przyciąga uwagi.
O wartości merytorycznej nie wspomnę, bo wstyd.

Wstyd to jest wypowiadać się o filmie, z którym zapoznanie ograniczyło się do obejrzenia początku i poskakania po napisach.
Jestem "cierpliwym który dotrwał do końca" i film jest bardzo ciekawie zrobiony, choć najbardziej podobają mi się dwie ostatnie części. Oczywiście w pierwszej też jest dużo ciekawych rzeczy, choć należałoby je rozwinąć - pół godziny to za mało na te zagadnienia.
Szkoda, że są ludzie którzy zamiast słuchać i oglądać wolą gadać o rzeczach, o których pojęcia nie mają (np. filmie którego nie obejrzeli).


Wt lis 06, 2007 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 20:06
Posty: 84
Post 
Zencognito, więc wstyd mi - jakoś przeżyję ;)
Wypowiadam się o tej części, którą widziałam rzecz jasna - inaczej nie zaznaczałabym tego, że nie widziałam całości.


Wt lis 06, 2007 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Zencognito, mnie również bardziej do gustu przypadła część druga i trzecia, choć "do gustu" to chyba niezbyt dobre określenie ;-) Trzecia część bardzo dobrze przedstawia to co dzieje się w USA, czyli babilońskim wynalazku. I tutaj coś dla Pani omyk, czyli wsczepianie elektronicznych chipów identyfikacyjnych, które mozna doskonale przywiązać do fragmentu biblii:

"(17) A żeby żaden nie mógł kupować ani sprzedawać, tylko ten, który ma piętno albo imię bestyi albo liczbę imienia jej. (18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć. "

:D :D Śmiech jednak śmiechem, a być może w ciągu najbliższych 2 pokoleń chipy identyfikacyjne staną się normalnością. Co jednak jest gorsze, to cierpienie niewinnych ludzi i wojny, które są toczone pod przykrywką elity.


Wt lis 06, 2007 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
omyk napisał(a):
Wypowiadam się o tej części, którą widziałam rzecz jasna - inaczej nie zaznaczałabym tego, że nie widziałam całości.

Nie musisz pisać o czym się wypowiadasz, umiem czytać. Spójrz na swojego pierwszego posta - nie pisałaś "część którą oglądałam jest rodzajem kiepskiej i zdecydowanie zbyt długiej prezentacji" tylko "filmik jest rodzajem...". Podobnie dalej pisałaś, że filmik jest obrazem głupoty o której mowa w psalmach i że jest to "marny gotowiec". Wypowiadałaś się o filmie jako całości, także teraz nie ściemniaj :-) Na obejrzenie filmu Ci szkoda czasu, a na napisanie 4 postów na temat z nim związany już nie? :-) Omyk, przestań mieszać.


Wt lis 06, 2007 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
alternation napisał(a):
Ludzie, którzy nie interesowali się nigdy innymi religiami i są zagorzałymi chrześcijanami proszeni są o wtrzymanie się od głosu, ponieważ nie mają raczej nic ciekawego do powiedzenia.


Tak więc po co to wkleiłeś to na chrześcijańskim forum dyskusyjnym?

Poza tym ankieta wydaje się być dość tendencyjna, ponieważ zdaje się zakładać że koniecznie istnieje coś takiego jak "manipulowna większość". Można co najwyżej odpowiedzieć, że nie wierzy się w to, że jest się częścią manipulowanej większości.

Osobiście swojego czasu obejrzałem pierwszą część tego filmiku (bo w sumie tematyka dwóch pozostałych nie wydała mi się tak interesująca). W sporej części jest to festiwal różnego rodzaju błędów merytorycznych i przekłamań i raczej wskazuje na pewne braki wiedzy historycznej czy też celową manipulację. Osobiście skłaniam się ku temu pierwszemu, ale to wie akurat tylko autor (lub oczywiście autorzy) tego filmu.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Wt lis 06, 2007 17:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Cytuj:
W sporej części jest to festiwal różnego rodzaju błędów merytorycznych i przekłamań i raczej wskazuje na pewne braki wiedzy historycznej czy też celową manipulację.


No i Twoje zdanie doskonale przedstawia w skrócie cały chrześcijanizm, którym się tak szczycisz.

Cytuj:
Tak więc po co to wkleiłeś to na chrześcijańskim forum dyskusyjnym?


Ponieważ jest tu wielu ludzi, którzy chrześcijaninami nie są?


Wt lis 06, 2007 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
alternation napisał(a):
No i Twoje zdanie doskonale przedstawia w skrócie cały chrześcijanizm, którym się tak szczycisz.

? O co Ci chodzi? Uważasz, że bezkrytyczne łyknięcie tego filmu byłoby właściwe? Chyba po to założyłeś ten temat, żeby o filmie porozmawiać, a nie żeby mówić tym którzy mają uwagi jacy to oni są typowi?
alternation napisał(a):
Ponieważ jest tu wielu ludzi, którzy chrześcijaninami nie są?

Chodzi o to, że na tym forum odsetek chrześcijan jest znacznie większy niż na innych :-)


Wt lis 06, 2007 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
W sporej części jest to festiwal różnego rodzaju błędów merytorycznych i przekłamań i raczej wskazuje na pewne braki wiedzy historycznej czy też celową manipulację. Osobiście skłaniam się ku temu pierwszemu, ale to wie akurat tylko autor (lub oczywiście autorzy) tego filmu.

Mógłbyś rozwinąć ?


Wt lis 06, 2007 17:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL