Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zapraszam do obejrzenia filmu 

Czy jesteś częścią manipulowanej całości?
Ankieta wygasła Cz lut 14, 2008 14:49
Nie wierzę w to 33%  33%  [ 5 ]
Niestety byłem 20%  20%  [ 3 ]
Tak, jestem 47%  47%  [ 7 ]
Liczba głosów : 15

 Zapraszam do obejrzenia filmu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Prawdę mówiąc - nie zależy mi na udowadnianiu czegokolwiek. Od dawien dawna ludzie, którzy są psychologami (nie pseudopsychologami, którzy wybrali zawód z niewiadomych powodów) wiedzą jak działa mechanizm zmuszający osoby wierzące do obrony swojej wiary.

Nigdy tego nie zrozumiecie, bowiem (bez obrazy) jesteście ograniczeni w temacie rozumienia i analizy myśli ludzkiej. Nie czyni to z Was ludzi gorszych, ani mnie lepszego od Was. Zasadniczo moje słowa to walka z wiatrakami, bo ludzi nie da się zmienić w taki sposób - czasami nie da się tego uczynić w ogóle. Każdy żyje wg. swoich zasad, niektórzy ludzie nie potrzebują boga aby być pradziwie dobrymi ludźmi, inni zaś owego boga potrzebują. Są również ludzie, którzy mimo tego, iż wierzą nie są zbyt dobrym przykładem postępowaninia, lecz oczywiście można odnaleźć ludzi takiego pokroju wśród niewierzących.

Jak dla mnie pierwsza część filmu, który wysunąłem na początku tematu jest czystą prawdą. Znałem ją zresztą od dawien dawna, interesując się różnymi religiami i kulturami, które występują na Ziemi. Możecie temu zaprzeczać i przedstawiać różne argumenty, mniej lub więciej wiarygodnie brzmiące, lecz póki co - piramidy egipskie są dla mnie wystarczającym dowodem na to, iż religia była wykorzystywana do manipulacji, gdzie niewolnictwo było powszechne. Tak samo jak wszelakie skamieniałości, są wystarczającym dowodem na istnienie niegdyś prostych form życia na ziemi oraz dinozaurów.

Jesteśmy tylko zwierzętami tej ziemi, gatunkiem który w aktualnym okresie czasu posiadają największy poziom inteligencji wśród wszystkich żyjących. Niestety, lecz trafiają się jednostki o wybitnych zdolnościach maniupulacyjnych, którzy starają się wykorzystać je do zdobycia władzy, pieniędzy lub innych korzyści. Tak właśnie było z wiarą. Małemu dziecku możemy wmówić wiele - uwierzy we wszystko. Z czasem będzie coraz trudniej wmówić mu mniej racjonalne rzeczy wraz z rozwojem jego intelektu i pojmowania. Wiara jest przykładem wmawiania czegoś czego nie da się udowodnić, więc stanowi dobre podłoże do manipulacji.

I przykro mi stwierdzić na wiarę bardziej podatne są oczywiście kobiety, które jak wynika z samej fizjologii mają dość spore zachwiania emocjonalne pozbawiające ich utrzymania racjonalnego stanu rozumienia rzeczywistości w dłuższym odstępie czasu - a co za tym idzie, budowania świadomych obiektów.

Kończe swe wywody wiedząc, że i tak znajdą się przeciwnicy tego co napisałem, znajdą się również i ci, którzy będą mnie popierać. Będziecie udowadniać swoje tezy i rozpisywać się, lecz to i tak niczego nie zmieni tak jak i nie zmieni niczego to co napisałem ja... bo jesteśmy śmiesznymi stworzeniami ;-)


Wt lis 06, 2007 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Drogi panie alternation - może spokojniej? Prosi pan najpierw o skomentowanie filmu, a jak się pojawiają uwagi krytyczne - to już nie jest ok? Bardzo bym prosiła o zapoznanie się z regulaminem - aby nie zdziwił się pan w momencie gdy usunę jakiś pański post :?
Chociaż mam nadzieję, że nie będę musiała tego robić :)

Ps. A stałych użytkowników, którzy niemal wszędzie piszą to samo - przywołuję do porządku - temat ma służyć dyskusji o konkretnym filmie!

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt lis 06, 2007 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Wracamy do tematu głównego, ok (nie musicie odpowiadać na to pytanie) ?:)
Nie pouczajmy się już wzajemnie :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr lis 07, 2007 0:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 14:33
Posty: 65
Post 
przez nieuwagę założyłam osobny temat na ten sam temat ;)

ciekawi mnie nie tyle fakt historyczności Jezusa, co to dlaczego Biblia jest odzwierciedleniem zodiaku, o czym wcześniej nie słyszałam, a co jest ewidentne i co sądzicie o kalce czy wręcz plagiacie (no dobra, inspirowaniu się...) z mitologii egipskiej? interesują mnie wasze opinie.
czy ktoś chciałby odpowiedzieć?

_________________
Proszę Cię, odpowiedz mi czy
Ktoś dobry bywa zły?
Oddaj głowę za to, że wiesz,
Co dobre, a co nie.

Wierzę w diabły takie jak ja
Wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem Ty obroń mnie
Swym ramieniem.

/Renata Przemyk - Aniołek/


Śr lis 07, 2007 18:23
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
eureka napisał(a):
co sądzicie o kalce czy wręcz plagiacie (no dobra, inspirowaniu się...) z mitologii egipskiej?

Nic nie sądzę na razie - nie widziałem jeszcze żadnych naukowych źródeł, które by potwierdzały że są podania, według których Horus narodził się z dziewicy, czynił cuda, miał 12 uczniów itd. Chciałbym zobaczyć materiały archeologiczne w których taka historia jest zawarta.


Śr lis 07, 2007 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2007 20:13
Posty: 15
Post 
Czlowiek jest ciagle manipulowany, ten film tez w jakis sposob to robi. Dlatego nie powinno sie przyjmowac wszystkiego co zobaczymy, uslyszymy, przeczytamy za nie podwazalny fakt.

_________________
www.myspace.com/kamerzysta


Śr lis 07, 2007 19:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 11, 2007 11:25
Posty: 17
Post 
Pierwsza część tego filmu jest dla mnie bardziej wiarygodna niż "Pasja" Mela Gibsona.

_________________
„iż każdemu mistrzowi należy wierzyć w zakresie jego sztuki"


Śr lis 07, 2007 20:01
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Rita - gdybym była Niemką i na każdym kroku znajdowałby się obywatel jakiegoś innego kraju, nakłaniający mnie po raz tysięczny do rezygnacji z obywatelstwa niemieckiego ze względu na zbrodnie w niemieckich obozach koncentracyjnych, popełnione przez obce mi osoby...

Stosujesz błędną analogię. Obywatelstwa się nie wybiera, wiarę owszem. Przede wszystkim jednak obywatelstwo nie jest związane z ideologią, wiara jak najbardziej. Nikt nie namawia Żydów, aby zrezygnowali z obywatelstwa, bo Żydzi ukrzyżowali Jezusa. Za to uważam, że jeżeli ktoś jest nazistą, to można mu zarzucić złe wykorzystanie jego ideologii w celach makabrycznych i nie jest to nudne.
Ale jak to jest dla Ciebie nudne, to Twoja sprawa i koniec tego offtopu.


Śr lis 07, 2007 20:35

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Czlowiek jest ciagle manipulowany, ten film tez w jakis sposob to robi.

Trafna uwaga.


Śr lis 07, 2007 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 14:33
Posty: 65
Post 
oczywiście, że tak, dlatego zaszłam do Biblioteki Śląski by sprawdzić tamte informacje. I według źródeł, które otrzymałam (a jako tylko student nie mogłam otrzymać wszystkich danych, niestety...) wynika, że Egipski Bóg miał takie same życie co nasz Jezus.
nie myślałam o tym by spisać autorów i tytuły, ale mogę to kiedyś zrobić, albo sami sprawdźcie u siebie w dużych biblioptekach.

_________________
Proszę Cię, odpowiedz mi czy
Ktoś dobry bywa zły?
Oddaj głowę za to, że wiesz,
Co dobre, a co nie.

Wierzę w diabły takie jak ja
Wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem Ty obroń mnie
Swym ramieniem.

/Renata Przemyk - Aniołek/


Śr lis 07, 2007 20:56
Zobacz profil ICQ
Post 
Film ciekawy. Wszystkie tematy już przerabiałem.
Temat 11 września, czyli II część filmu był mi znany,
Co do I części, to mimo, iż jestem ateistą nie zauważyłem analogii z gwiazdozbiorami i zodiakami.
Bardzo ciekawe wnioski: Bóg słońce, Krzyż Południa, wschodzące słońce na tle krzyża, i tak samo malowany Jezus. 12 apostołów, 12 braci Józefa.
No i kopia Józef - Jezus. Bardzo zaskakujące było dla mnie również to, że jeden z 12 (apostołów) - Judasz zdradził Jezusa, i jeden z 12(braci) Juda, zdradził Józefa. Faktycznie dosyć ciekawe.
A to że Kościół ustanawiał święta w miejsce pogańskim, nie jest niczym nowym. Wiadomo, że większość świąt ustalano w dniu przesilenia grudniowego.
Trzecia część również ciekawa. Nie wiedziałem że ameryka zaopatrywała hitlera w paliwo podczas II wojny.
Ogólnie ambitny film, nie mam nic do zarzucenia.


Śr lis 07, 2007 22:15

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
eureka chwała Tobie, że chciało Ci się iść i zweryfikować. Polecam również wszystkim poczytanie Koranu... może Was bardzo zaskoczyć ;-)


Śr lis 07, 2007 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 14:33
Posty: 65
Post 
nie mówię, że wierzę we wszystko co tam przekazano, ale lubię mieć kilka punktów odniesienia do pewnej sprawy. Także analogię Jezus - Józef ciężej było mi sprawdzić i jedynie jedno źródło naukowe, które przeglądałam podawało historię Józefa w sposób przedstawiony w filmie.

Co do II części, to była znana chyba wszystkim. A w III najbardziej zdziwił mnie fakt, że USA, Kanada i Meksyk stanowią unię, o czym nie miałam pojęcia.


I owszem, lektura Koranu jest bardzo na miejscu :)

_________________
Proszę Cię, odpowiedz mi czy
Ktoś dobry bywa zły?
Oddaj głowę za to, że wiesz,
Co dobre, a co nie.

Wierzę w diabły takie jak ja
Wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem Ty obroń mnie
Swym ramieniem.

/Renata Przemyk - Aniołek/


Śr lis 07, 2007 23:12
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 14:33
Posty: 65
Post 
napisałam, że

eureka napisał(a):
jedynie jedno źródło naukowe, które przeglądałam podawało historię Józefa w sposób przedstawiony w filmie.


chodzi o to, że inne źródła pomijały ten aspekt. Mówiły tylko o fakcie istnienia Józefa, jego roli w życiu Maryji. Żadnych szczegółów. Szczegóły ów pojawiły się raz i miały charakter przedstawiony w filmie, czyli opisywały życie Józefa według identycznych schematów, co życie Jezusa. Tych podobieństw jest tyle (także w stosunku do mitologii egipskiej), że ciężko mówić o przypadku, czy czymś takim.
Jeśli zakładamy, że postać Jezusa istniała (w zdecydowanej większości źródeł historycznych przedstawiana jedynie jako Chrystus, ale załóżmy, że mowa o naszym Jezusie), to skąd ta kalka? Czy ktoś umiałby mi odpowiedzieć?

_________________
Proszę Cię, odpowiedz mi czy
Ktoś dobry bywa zły?
Oddaj głowę za to, że wiesz,
Co dobre, a co nie.

Wierzę w diabły takie jak ja
Wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem Ty obroń mnie
Swym ramieniem.

/Renata Przemyk - Aniołek/


Śr lis 07, 2007 23:18
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 13:45
Posty: 18
Post 
Przepraszam za multiposting, ale pragnąłbym porozmawiać z Wami bardziej na temat trzeciej części filmu, a konkretnie wszczepiania chipów RFID u ludzi.

W Stanach Zjednoczonych chipy te są już stosowane w hipermarketach do oznaczania towarów. W ten sposób, można bezkasowo wyjść ze sklepu z pełną reklamówką, a na naszym elektronicznym koncie bankowym zostanie odciągnięta odpowiednia kwota pieniędzy o wartości "wyniesionych" produktów. To zapewne dobry sposób na zadomowienie się RFID i likwidacją strachu jaki może się pojawić przed jego umieszczaniem w organizmach ludzkich.

Ostatnio zafascynowała mnie amerykańska firma Moller, która zajmuje się tworzeniem pojazdów latających typu VTOL, czyli o zdolności pionowego lądowania i startu. Owa firma od 2008 roku rozpoczyna masową produkcję modelu M200G o ładowności 110kg i osiągającej prędkość około 150km na godzinę. Cena tego pojazdu nie jest wcale kosmiczna bo to zaledwie koło 230tyś. złotych. Użytkowanie tegoż pojazdu dzięki nowoczesnym silnikom Vankla nie będzie o wiele droższa od używania zwykłych pojazdów naziemnych.

Patrząc na to co dzieje się dookoła powoli zaczynamy zdawać sobie sprawę, że rzeczywistość znana z filmów Science-Fiction staje się realnością.

Do poczytania:
http://pl.wikipedia.org/wiki/RFID - informacje o RFID z Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/VTOL - informacje o pojazdach VTOL Wiki.
http://moller.com/ - strona firmy Moller z USA
http://www.moller.com/files/M200_Brochure.pdf - broszura informacyjna o wprowadzeniu na rynek modelu M200G

Do pooglądania:
http://www.moller.com/videom200x.htm - film dawnych testów VTOL 200x
http://www.moller.com/video8.htm - również stary film z testów innego modelu VTOL

_________________
...ważne są tylko te dni,
których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil,
tych, na które czekamy.


Śr lis 07, 2007 23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL