Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Dlaczego watro być katolikiem? 
Autor Wiadomość
Post 
Krystian msza jest wazna z prostego powodu. JEst to pamiątka jego smierci i ostatniej wieczerzy. I ona jest wazna w kazdym kosciele czy to katolickim czy to protestanckim czy innym chrzescijańskim. Pan JEzus powiedzial "Czyńcie to na moją pamiątke" . W Kościele katolickim wierzymy że ta hostia to prawdziwe ciało Chrystusa tak jak Chrystus powiedzał na chleb który trzymał w ręku " To jest Ciało moje" . I mi tego nitk nie wmówił tylko ja to wnioskuje w Biblii. Inne kościoły co prawda nie wierzą w taką realność jak katolicy, prawosławni ale ta wieczerze która była ostatnia i na której Chrystus sam siebie ofiarował pod postacią chleba i wina jest "mega" ważna dla chrzescijanina, jest to bezkrwawa ofiara tak jak msza św. Można to nazywac jak sie chce czy to msza św, czy to wieczerza , najświętsza ofiara, czy poprostu zebranie się kościoła. Przeciez nie tylko katolicy zbierają sie co niedziele czy sobote ale równiez prawosławni , Kościoły Reformowane i inne kościoły chrzescijańskie.


Pn cze 16, 2008 17:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL