Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Śmierć i Anioł Śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 17:18
Posty: 156
Post Śmierć i Anioł Śmierci
Jakie są wasze refleksje na temat śmierci? Słyszałem, że po śmierci człowiek ogląda całe swoje życie po którym oprowadza go ,,ktoś''. Jakaś świetlista postać. Czy to anioł śmierci, jak myślicie?


Pn lip 28, 2008 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
Przeniosłem ten wątek tutaj, ponieważ wydaje mi się, że formuła tego działu bardziej pasuje do jego tematu.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Pn lip 28, 2008 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post Re: Śmierć i Anioł Śmierci
Maro15 napisał(a):
Jakie są wasze refleksje na temat śmierci? Słyszałem, że po śmierci człowiek ogląda całe swoje życie po którym oprowadza go ,,ktoś''. Jakaś świetlista postać. Czy to anioł śmierci, jak myślicie?
Mysle, ze filmy haha-dokumentalne to kiepskie zrodlo wiedzy na temat zycia pozagrobowego.

_________________
---
teh podpiss


Pn lip 28, 2008 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post Re: Śmierć i Anioł Śmierci
Maro15 napisał(a):
Jakie są wasze refleksje na temat śmierci? Słyszałem, że po śmierci człowiek ogląda całe swoje życie po którym oprowadza go ,,ktoś''. Jakaś świetlista postać. Czy to anioł śmierci, jak myślicie?

O ile mnie pamięć nie myli to tradycja Kościoła wspomina w tym momencie o Aniele Stróżu danego człowieka, któremu towarzyszy od pierwszych chwil życia (czy też poczęcia) a po śmierci prowadzi go na sąd Boży. Co to oglądania całego życia... zawsze myślałem, że to Bóg analizuje z człowiekiem każdą chwilę i wydaje swój osąd.

Naturalnie mogę się mylić (w sumie nie kopnął mnie ten zaszczyt bycia "po drugiej stronie")

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Wt lip 29, 2008 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Moja jedyna chyba refleksja na temat śmierci to fakt że jakby Boga nie było to było by głupio. Natomist co się potem dzieje to już kwestia przybliżonych opisów. Jak dobrze pójdzie i będę wierny Bogu, to wystarczy że po zamknięciku oczu obudze się tam gdzieś... no i zobacze wreszcie mojego anioła stróża. Mam nadzieje ze pokaże mi jakieś dobre uczynki też.


Wt lip 29, 2008 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 15:02
Posty: 171
Post 
Dobrze mówisz wist ,każdy człowiek chciałby się obudzić tam gdzieś tylko pamiętaj o jednym ,anioły jakimś cudem i to aż jedna trzecia ich zdołały sie zbuntować ,więc podobnie może być z tobą ,wystarczy ,że Bóg wyda ci jakies polecenie poczujesz w sobie bunt i żegnaj niebo na zawsze


Wt lip 29, 2008 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Chyba jednak nie bo w niebie nie mamy wolnej woli, tak przynajmniej słyszałem...


Wt lip 29, 2008 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 15:02
Posty: 171
Post 
Z jednej strony mamy cytat
<Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało co przygotował Bóg dla ludzi w niebie >
Z drugiej strony Adam i Ewa w raju mieli warunek albo całkowite posłuszeństwo albo kończymy zabawę i paszli won
Z kolejnej strony człowiek podobno już nigdy ziemi nie opuści ,takie więzienie chociaż w nie najgorszej do wyobrażenia sobie wersji


Wt lip 29, 2008 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Maro15 napisał(a):
Jakie są wasze refleksje na temat śmierci? Słyszałem, że po śmierci człowiek ogląda całe swoje życie po którym oprowadza go ,,ktoś''. Jakaś świetlista postać. Czy to anioł śmierci, jak myślicie?
O nie Maro 15 to nie Anioł śmierci . Anioł śmierci to Boży Anioł , ale sieje on prawdziwe spustoszenie w śród ludzi . Jego obecność odczuwa sie na wojnie w czasie epidemii , pandemii itd. Sieje prawdziwe spustoszenie na masową skalę . Dobrze Anioła śmierci za sprawą Mojżesza poznali egipcjanie - poczytaj Księgę Wyjścia .


Wt lip 29, 2008 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Pawel25 co Ty piszesz? Jakie polecenie od Boga?
A te zbuntowane naturalnie dziś się już inaczej nazywa.


Wt lip 29, 2008 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 02, 2007 21:22
Posty: 169
Post 
Dużo jest założeń co nas spotka. Każda jest ciekawa, tylko daleka odpowiedzi. Całkowicie źle postrzegamy takie rzeczy. Sprawy duchowych nie da się opisać słowami. Są to doświadczenia nie powtarzalne, jak niepowtarzalni jesteśmy, jak niepowtarzalna jest każda sekunda naszego życia i dla każdego z osobna. Aby opisać doświadczenia jakiekolwiek, potrzebny jest przekaz uczuć, wizji i myśli na raz, czego my nie możemy jeszcze rozbić. Jeśli ktoś wieży w słowo to musi wiedzieć, że ono dotyczy tylko wizji i nie potrafi nam przekazać nic więcej, jednak sami możemy zinterpretować tą zawartość. Dla tego teksty są takie pociągające dla nas, bo sami na swój sposób je interpretujemy.


Wt lip 29, 2008 21:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL