Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Cud Eucharystyczny z Lanciano 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 09, 2008 8:51
Posty: 41
Post 
kastor napisał(a):
Tak, badano.


I co stwierdzono?
Naukowcy rozłozyli ręce i nie potrafili wytłumaczyć tej cudownej przemiany?


Śr sie 20, 2008 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Cytuj:
Po wielu badaniach kościelnych, podjęto także badanie naukowe. Dokonał go sławny uczony, prof. Odoardo Linoli, specjalista anatomii i histologii patologicznej oraz chemii i mikroskopii klinicznej. Współpracował z nim prof. Ruggero Bertelli z uniwersytetu w Sienie. Analizy wykonane z bezwzględną ścisłością naukową i potwierdzone szeregiem fotografii zrobionych przy pomocy mikroskopu, zostały podane do wiadomości publicznej przez prof. Linoli. Ogłosił je w Lanziano 4 marca 1971 r.

Badania wykazały:
Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią. Ciało stanowią tkanki mięśnia sercowego (miocardium). Ciało i Krew należą do gatunku ludzkiego. Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi (AB). W Krwi odnalezione zostały proteiny z takimi stosunkami procentowymi, jakie znajdują się w obrazie osoczo-proteinowym normalnej, świeżej krwi.
W Krwi odnaleziono także minerały: chlorki, fosfor, magnez, potas, sód i wapń.
Dobra konserwacja Ciała i Krwi, pozostawionych w stanie naturalnym przez dwanaście wieków i wystawionych na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, jest zjawiskiem nadzwyczajnym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w tkankach mięśnia sercowego, z których się składa Ciało Cudownej Hostii nigdy nie znaleziono żadnych śladów soli lub materiałów konserwujących, używanych nawet w dawnych czasach w celach mumifikacji. Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi.


http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... a=N&tab=wi

http://en.wikipedia.org/wiki/Eucharistic_miracle

Dorzucam też zdjęcia tych dokumentów, pozdrawiam i respect for all 8)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Śr sie 20, 2008 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 09, 2008 8:51
Posty: 41
Post 
Ok, dzięki.

A czy ktoś z forumowiczów dysponuje jakimś materiałem, gdzie naukowcy tłumaczą zachodzenie tego zjawiska?
Kiedyś czytałem na ten temat, ale nie mogę wygooglować :(


Śr sie 20, 2008 13:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
movsd oczywiście, tylko że my dochodzimy do wniosku że to o niczym nie świadczy, ani jednak nie podważamy, ani nie potwierdzamy.

Natomiast co do tego co napisała Alus, jeśli brak tego procesu rozkładu jest nienaturalny to mnie to tylko może cieszyć. Nie wiem czy poprostu to minąłem w tekście, czy o tym nie napisano. Podobonie z tą krwią to też kiedyś słyszałem, czyli to jednak ten sam cud.


Śr sie 20, 2008 15:52
Zobacz profil
Post 
Mało, że nie nastepuje proces gnilny, to diagram krwi odpowiada badanej krwi badanej w dniu pobrania jej od żywego człowieka.
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 031934.htm


Śr sie 20, 2008 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Cóż, czyli rozumiem nauka nie wyjaśnia, lecz potwierdza.


So sie 23, 2008 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Oprę się teraz o moją wiedzę:

-i hostia i krew nie noszą śladów środków konserwujących
-hostia ma nieco postrzępione brzegi, co wskazuje na niemożność pobrania tkanki ostrym narzędziem
-hostia jest fragmentem mięśnia sercowego
-i hostia i krew mają grupę krwi AB (porównano z Całunem Turyńskim i stwierdzono zgodność pomiędzy krwią z Lanciano a krwią z Całunu

Przepraszam jeśli coś pominąłem.

W tym Cudzie Jezusowi chodziło raczej o przełamanie naszej niewiary niż na usilnym udowodnieniu, że podczas Mszy faktycznie przychodzi na ołtarze.

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


So sie 23, 2008 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
pom napisał(a):
To, że jest Bóg jest sprawą oczywistą. A m.in. dla ateistów i agnostyków jest 100% dowód na istnienie Boga i Jego obecność podczas Eucharystii do wygooglowania w necie. Dotyczy m.in. Cudu Eucharystycznego w Lanciano.

Faktycznie ciekawa sprawa. Wcześniej analizowałem np rzekomy cud w Legnicy i "badania" na jego temat to była parodia. Tutaj znalazłem informację że były badania przeprowadzone przez WHO. Dziwne że akurat oni, ale chętnie bym to przeczytał. Problem w tym że nigdzie nie ma porządnego źródła z linkiem do samego badania.

Jeszcze ciekawsza jest informacj że rzekomo
"gdy zważono oddzielnie poszczególne cząstki zakrzepłej krwi (są one różnej wielkości), każda z nich ważyła dokładnie tyle, co wszystkie razem wzięte."
Jest to twierdzenie weryfikowalne i możnaby ten eksperyment powtórzyć wielokrotnie przez niezależnych ekspertów i to bez szkody dla relikwii. Jeśli to prawda to tak właśnie powinien KK zrobić i nagłośnić to dużo bardziej.


So lis 05, 2022 7:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
Szukaj dalej. Były też badania porównawcze. O Cudzie Eucharystycznym w Lanciano więcej masz w książce Bruno Sammaciccia "The Eucharistic Miracle of Lanciano".

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lis 05, 2022 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
KKK 1999 Łaska Chrystusa jest darem darmo danym, przez który Bóg obdarza nas swoim życiem wlanym przez Ducha Świętego do naszej duszy, by ją uleczyć z grzechu i uświęcić. Jest to łaska uświęcająca lub przebóstwiająca, otrzymana na chrzcie. Jest ona w nas źródłem dzieła uświęcenia 52 :

Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa (2 Kor 5, 17-18).

KKK 2000 Łaska uświęcająca jest darem habitualnym, stałą i nadprzyrodzoną dyspozycją udoskonalającą samą duszę, by uzdolnić ją do życia z Bogiem i do działania mocą Jego miłości. Rozróżnia się łaskę habitualną, czyli trwałe uzdolnienie do życia i działania zgodnego z Bożym wezwaniem, oraz łaski aktualne, które oznaczają interwencję Bożą bądź na początku nawrócenia, bądź podczas dzieła uświęcania.

Czy myślisz, że jesteś tu przez przypadek?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lis 05, 2022 9:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
Ty mi nie cytuj KKK tylko link do badań proszę. Bo na razie widzę tylko wzmianki że badania były. A ja chcę przeczytać metodologię. Bo tak nie jest to nic warte.


So lis 05, 2022 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
San szukaj. Ty masz łaskę nowo-nawrócenia. Dotrzyj też do badań DNA z Cudu Eucharystycznego ... Musisz sam się wykazać, bo potem dążenie do świętości też będzie trudne. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lis 05, 2022 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
Ciężar dowodu leży po stronie wysuwającego twierdzenie. Wujek google nie znalazł.


N lis 06, 2022 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
Jeszcze podpowiem, że badanie porównawcze poza Cudem Eucharystycznym w Lanciano dotyczy m.in. Chusty z Oviedo.

Przecież chciałeś reakcji Boga na Twoją modlitwę ...

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 06, 2022 22:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Cud Eucharystyczny z Lanciano
Pom, w dyskusji nie używamy kaznodziejskiego tonu tylko używamy argumentów.
Po drugie, podając tekst w obcym języku powinniśmy go przetłumaczyć (vide: regulamin) ewentualnie opisać go swoimi słowami ponieważ tego nie zrobiłeś Twój post znalazł się w archiwum.

_________________
ksiądz


Pn lis 07, 2022 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL