Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Sny o Jezusie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 18:09
Posty: 8
Post Sny o Jezusie
Właściwie to mam takie pytanie: mieliście jakieś sny o Bogu albo o Jezusie? W Ewangeli nie bardzo jest o snach różnego typu, są pojedyncze przypadki. Jak ktoś doświadczył takiego czegoś, to bardzo proszę o odpowiedź, z góry dzięki! :D :-D
Nath


Cz kwi 02, 2009 11:43
Zobacz profil
Post 
Znajomy doświadczył "wizyty" Matki Boskiej, po spożyciu halucynogennej rośliny, której nazwy nie będę tutaj reklamował.
Osobiście nigdy nie przyśniła mi się żadna ze świętych postaci, ani Jezus, ani Bóg, ani nawet Papież.
Być może dlatego, że nie przywiązuję żadnej wagi do tego, praktycznie zero.

Ale założę się, że wielu przyśnił się diabeł ?! :-)

Na kształtowanie snu wpływają trzy podstawowe czynniki:
- nasze obawy, strachy, to czego się boimy,
- nasze pożądania, marzenia - to czego pragniemy.
- i tzw "zaskoczenia", wydarzenia z życia bardzo nagłe dobre, złe lub nijakie. Ale niespodziewane.

Te rzeczy kształtują sen.
Nikt specjalnie nie marzy o Bogu, czy Maryi, jeżeli już to o Raju. Dlatego rzadko śnimy o tych postaciach... no chyba, że ktoś jest ascetą lub jemu podobnym, bo i takich nie brakuje.

Natomiast o diable, duchach, strachach śnimy częściej.
Są to elementy horrorów i opowieści, które mają za zadanie nas przestraszyć.

Oczywiście, świat senników odszedł w zapomnienie. Nauka go zabiła. Mamy dziś setki modeli elementów, telefonów, podzespołów komputerowych, że sennik musiałby mieć rozmiar encyklopedi.
Przy czym przedsiętny wykształcony elektronik poczuje niedosyt bo nie znajdzie w swoim słowniku słowa rezystor, tranzystor, kondensator, zwojnica, LM555, czy UM7141, a takie rzeczy śnią się np. elektronikowi. :-)

Aby śnić o Jezusie, trzeba albo bardzo o nim marzyć, pragnąć go - takich snów nie brakuje "prawdziwym ale to prawdziwym" katolikom. Często twierdzą, że mieli objawienie. :-) I próbują przekonać proboszcza, żeby zmienił zasady mszy św. :-)

Albo bardzo się go bać.

Albo musiałaby się komuś nagle ukazać podobizna Jezusa lub gdyby ktoś, przestraszył kogoś np obrazem Jezusa wyłaniając go nagle zza ściany.

W tych trzech przypadkach mogłoby dojść do śnienia o tej właśnie postaci.


Cz kwi 02, 2009 20:32

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 7:58
Posty: 2
Post 
Ja miałem sen o Bogu

niesamowity coś w stylu Fountain (film 2006 )

Temat był stworzenie. Byłem pod ogromnym wrażeniem obudziłem się w środku nocy z mocno bijącym sercem :)

Ale nie polecam ufania snom ... Bóg możne do nas mówić na jawie nie potrzebuje snów. Rozkwit charyzmatu proroctwa wyraźnie wskazuje na pragnienie Boga aby mówić do nas.


Cz kwi 02, 2009 20:52
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
szczerzę mówiąc osobiście nie spotkałam sie, natomiast nasz ksiadz mowil ( kazdy chyba x tak mowi) aby w sny nie wierzyc..


Cz kwi 02, 2009 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
a mi się nie śnił ani Bóg, ani szatan, ani święty... ja mam jakieś przyziemne sny

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Cz kwi 02, 2009 22:54
Zobacz profil
Post 
jacekalbert napisał(a):
Bóg możne do nas mówić na jawie nie potrzebuje snów.

Teoretycznie tylko.
Praktycznie mówi tak "dużo", że wielu ma wątpliwości czy istnieje!


Cz kwi 02, 2009 22:59
Post 
Ja miałam taki sen...Śnił mi się Pan Jezus...

To był najszczęśliwszy sen jaki miałam w życiu...Stałam w kościele i on stanął koło mnie: ja go zapytałam czy pomyślałam :" Ty, Panie nie brzydziłeś się stanąć koło mnie ?
Do teraz pamiętam jaka byłam szczęśliwa...Sama obecność Pana daje takie szczęście, że tego ni da się opisać... :)

Przypomnij sobie sny w Nowym Testamencie- jeżeli czegoś żądano to w sposób bardzo jasny- np. sny świętego Józefa..
.
+ jeżeli owocem jakiegoś snu jest zamęt, niepokój to raczej wiadomo od kogo pochodzi... :?


So kwi 04, 2009 9:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 18:09
Posty: 8
Post A mi sie śnił
Mi śnił sięJezus. Jeden jedyny raz.
Byłam w jakiejś wielkiej marmurowej sali choć kościołem był tego nie nazwała :-D . Patrzyłam przez okno (ale ze mnie romantyczka :o ) . I nagle rozległ się STRASZNY jęk( na samo wspomnienie serce mi mocniej bije- nie do opisania). Odwróciłam sięi zobaczyłam Jezusa. Leżał na ziemi w kałuży krwi pod krzyżem i był strasznie pobity i skatowany. Rzuciłam się, by Mu pomóc. Ale krzyż był ciężki, a ja Pudzianem nie jestem, nie podniosłam go, (miałam na sobie jakieś szmaty w rzymskim stylu, w tym welon) ściągnęłam welon, podałam Jezusowi. Potem nagle coś odrzuciło mnie w tył o ścianę i film się urwał. Potem odzyskałam świadomość i zobaczyłam, że Jezus już w jakim-takim stanie siedzi, przytrzymując moją głowę na kolanach i głaszcze mnie po głowie. Powiedział wtedy : "To był Szatan. Już wszystko dobrze. Śpij księżniczko" .

Wtedy się obudziłam.
Jak myślicie, dlaczego Jezus (On jest Panem a ja?! Zwykłą dziewczyną!) nazwał mnie księżniczką? jakby ktoś miał pomysł to dzięki z góry.
Nath


N kwi 05, 2009 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Jak myślicie, dlaczego Jezus (On jest Panem a ja?! Zwykłą dziewczyną!) nazwał mnie księżniczką? jakby ktoś miał pomysł to dzięki z góry.

Jak dla mnie to dlatego, że masz za wysokie mniemanie o sobie...


N kwi 05, 2009 18:26
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Jak myślicie, dlaczego Jezus (On jest Panem a ja?! Zwykłą dziewczyną!) nazwał mnie księżniczką? jakby ktoś miał pomysł to dzięki z góry.


Może masz powołanie zakonne ?
Jezus to Książę Pokoju- naturalne wiec, że oblubienica Księcia to księżniczka... :)

Choć nie można zbyt wielkiej wagi przywiązywać do snu...gdyby Bóg chciał czegoś konkretnego to by powiedział...tak jak np. sny świętego Józefa...


N kwi 05, 2009 18:45

Dołączył(a): So lut 14, 2009 13:33
Posty: 20
Post Re: Sny o Jezusie
Nathalie1305 napisał(a):
Właściwie to mam takie pytanie: mieliście jakieś sny o Bogu albo o Jezusie? W Ewangeli nie bardzo jest o snach różnego typu, są pojedyncze przypadki. Jak ktoś doświadczył takiego czegoś, to bardzo proszę o odpowiedź, z góry dzięki! :D :-D
Nath


w naszym zmaterializowanym swiecie sny nalezy zatrzymac dla siebie
lepiej niekusic mozgogniotow ...

gdyby Jesus zyl w naszych czasach nieukrzyzowano by Go-
skonczyl by w wariatkowie w kaftaniku
my tez nieobnazajmy tego co w Nas (czlowieku) najswietsze ...


N kwi 05, 2009 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 18:09
Posty: 8
Post Nie
Nie nie nie. Ja nie mam wysokiego mniemania o sobie, bo w końcu ,kurcze, co ja jestem?! Ja to ja, nikt szczególny, zagubiona duszyczka w kolorowym tłumie... yyy... tak jakby. :-D


Pn kwi 06, 2009 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 18:09
Posty: 8
Post 
Co do powołania zakonnego też nie. Szczerze, to po długiej modlitwie zrozumiałam, że to nie jest droga życia dla mnie. Kiedyś nawet się nad tym zastanawiałam, ale nie, raczej na to noie pójdę.
Nath


Pn kwi 06, 2009 16:42
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Kiedyś nawet się nad tym zastanawiałam


Pomyśl jeszcze o tym... ;-)

Większość osób nigdy taka myśl nie przyszła od głowy- Tobie przyszła to już coś mówi... :)

Słyszałam kiedyś, że żaden powołany nie jest pewny na 100 %...


Pn kwi 06, 2009 17:59
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
No napisał(a):
Cytuj:
Jak myślicie, dlaczego Jezus (On jest Panem a ja?! Zwykłą dziewczyną!) nazwał mnie księżniczką? jakby ktoś miał pomysł to dzięki z góry.

Jak dla mnie to dlatego, że masz za wysokie mniemanie o sobie...


niekoniecznie takie powiedzenie odnosi się do powołania zakonnego- myślę,że Jezus mówi to każdej dziewczynie ,bo dla Niego wszystkie jesteśmy piękne i wspaniałe :)


Pn kwi 06, 2009 18:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL