Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Sny o Jezusie 
Autor Wiadomość
Post Re: Sny o Jezusie
Ewela7324 napisał(a):
No i mojaKatolicka wiara prysła.. Kościół zmienił prawa Boże. Np. Drugie przykazanie. Gdzie jest drugie przykazanie, które w Piśmie Sw. Jest a w katechizmie niema? Przestałam modlić się Do Maryji. Moje modlitwy kieruje tylko do Boga. Dużo rzeczy jeszcze by wymieniać.. Jezus bez religii to moja wiara ;)


W takim razie nie sądzę że spotkałaś Jezusa naprawdę. Szatan potrafi robić przedstawienia w psyche, aby odciągnąć od prawdziwej wiary. On bardzo boi się Maryi. I dlatego tym bardziej ten Twój sen jest jakoś podejrzany, bowiem nie przyniósł dobrych owoców.


Cz mar 16, 2017 18:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Sny o Jezusie
Ewela7324 napisał(a):
Zaczęłam czytać Pismo Swiete (co spotkało się z dużą dezaprobata bo "trzeba być teologiem aby czytac Pismo Swiete" ) odkryłam jednak ze Słowo Boże jest dla każdego i ze prawdy w nim zapisane są ujęte w bardzo prostym i zrozumiałym przekazie. No i mojaKatolicka wiara prysła.. Kościół zmienił prawa Boże. Np. Drugie przykazanie. Gdzie jest drugie przykazanie, które w Piśmie Sw. Jest a w katechizmie niema? Przestałam modlić się Do Maryji.

Ja nie czytałem Pisma od deski do deski ale to, co przeczytałem zdecydowanie nie było dla każdego. Jeśli przeczytałaś ze dwie ewangelie na wyrywki i niezbyt uważnie, możesz mieć takie wrażenie ale nawet tam istnieją zdania trudne do zrozumienia. To jest niemożliwe, aby poznać Biblię i stwierdzić, że prawdy tam zapisane są ujęte w bardzo prostym i zrozumiałym przekazie.

Dalej dokonujesz manipulacji pisząc tak, jakbyś sama doszła do swoich poglądów. Na pewno czytałaś coś jeszcze i na pewno nie szukałaś wyjaśnień z katolickiego punktu widzenia. Czyi, innymi słowy, w tym wypadku niestety nie dążyłaś do prawdy. Nie można choćby samemu dojść do wniosku, że Drugiego Przykazania nie ma w Katechizmie, skoro jest tam wprost przedstawione i omówione. Nie ma tego fragmentu tylko we współczesnym katechizmie dla dzieci, bo wszystkie przykazania są tam w skróconej i uproszczonej wersji. Natomiast w zwykłym Katechizmie (do którego nie zajrzałaś) jest napisane:

IV. "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby..."

2129 Nakaz Boży zabraniał człowiekowi wykonywania jakichkolwiek wizerunków Boga. Księga Powtórzonego Prawa wyjaśnia: "Skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej..." (Pwt 4,15-16).


Już tutaj widać, że zdaniem Kościoła Katolickiego nastąpiła zasadnicza zmiana względem Starego Testamentu, tj. nastąpiło wcielenie Chrystusa, a więc widzieliśmy Boga w Jego postaci i dlatego od tamtej chwili możemy Go przedstawiać na obrazach.

Tym razem polecam przeczytać rozdział o Przykazaniach w Katechizmie:
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

I jeśli już zapoznajesz się z protestanckim lub innym niekatolickim punktem widzenia, zawsze warto zapoznać się z argumentacją katolicką. Można się z nią nie zgodzić ale zawsze lepiej poznać dane stanowisko zanim mu się zaprzeczy.

Polecam też przeczytać Przykazania w Biblii, ponieważ wtedy łatwo zauważyć, że tam nie ma żadnej numeracji, czyli Biblia nie określa, gdzie się kończy, a gdzie zaczyna jakieś Przykazanie. Równie dobrze można podzielić je tak, że jednym z Przykazań stanie się zakaz robienia jakichkolwiek rzeźb i obrazów w ogóle.

Natomiast KK uznaje "modlitwę do Maryi" za rozmowę z osobą żyjącą w Niebie. A cześć dla niej za zwykły szacunek, którym można obdarzyć człowieka, odmienny od czci należnej Bogu. Poza tym osobiście nigdy jeszcze nie spotkałem z protestancką odpowiedzią na ten fragment Pisma: „Odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia” (Łk 1, 48). Nie wiem, w jaki sposób protestanci błogosławią Maryję. Szczególnie, że to błogosławienie miałoby się odbywać w czasie teraźniejszym. Ale gdzieś może jest jakieś wyjaśnienie. Po prostu ja go nie znam.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 16, 2017 19:10
Zobacz profil
Post Re: Sny o Jezusie
Nathalie1305 napisał(a):
Właściwie to mam takie pytanie: mieliście jakieś sny o Bogu albo o Jezusie? W Ewangeli nie bardzo jest o snach różnego typu, są pojedyncze przypadki. Jak ktoś doświadczył takiego czegoś, to bardzo proszę o odpowiedź, z góry dzięki! :D :-D
Nath


Mnie się śnił. Również wielu świętych oraz zmarli dalsi i bliżsi.
Ale dziś wiem,że skoro jestem chory i mam zaburzenia psychiczne to wszystko to było wytworem mojej wyobraźni,emocji,iluzji itp.


Pt mar 17, 2017 7:10
Post Re: Sny o Jezusie
Ja miałam taki sen...Śnił mi się Pan Jezus...

Oraz Maryja, dokładnie nie wiem o co chodziło bo było to dawno temu. Co o tym sądzicie ?


Pt mar 17, 2017 19:39
Post Re: Sny o Jezusie
Wiesz, my tez dokładnie nie wiem o co chodziło ...


Pt mar 17, 2017 20:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL