Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:18



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 3 pytania nt. Zbawienia !? 
Autor Wiadomość
Post 3 pytania nt. Zbawienia !?
Czy Jezus odczuwał cierpienie duchowe,emocjonalne i fizyczne podczas drogi krzyżowej i ukrzyżowania jako Bóg.
A Duch Święty i Bóg Ojciec czuli to co Jezus i/lub dodatkowy ból z uwagi na relacje do Jezusa jako jednej z osób boskich i jego cierpienia.
2. Akt zbawienia wygląda tak że Bóg sam się przeprosił i zadośćuczynił sobie za pomocą Jezusa za grzechy ludzi- to jest bez sensu.
3. Czemu Jezus oddał za nas życie na krzyżu skoro jesteśmy grzesznikami, nic nam się nie należy(w tym niebo i zbawienie), ogólnie niczego nie jesteśmy godni poza karą, a cokolwiek dobrego zrobimy to dzięki łasce Bożej.
Po co zajmował sobie głowe takimi śmieciami jak my w Jego mniemaniu.


So maja 23, 2009 16:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post Re: 3 pytania nt. Zbawienia !?
Kontestata napisał(a):
Czy Jezus odczuwał cierpienie duchowe,emocjonalne i fizyczne podczas drogi krzyżowej i ukrzyżowania jako Bóg.


Jako człowiek na pewno, jako Bóg nie mam pojecia.

Cytuj:
A Duch Święty i Bóg Ojciec czuli to co Jezus i/lub dodatkowy ból z uwagi na relacje do Jezusa jako jednej z osób boskich i jego cierpienia.


Ja uważam, że to podobna relacja, jak dziecko /syn/ i ojciec, z tym że ten Ojciec posłał swojego Syna po to... więc nie mam pojęcia jak to czuł i co czuł.

Cytuj:
2. Akt zbawienia wygląda tak że Bóg sam się przeprosił i zadośćuczynił sobie za pomocą Jezusa za grzechy ludzi- to jest bez sensu.


Syn Boży, Jezus oddał się na ofiarę przed Bogiem - Jahwe - swoim Ojcem, to nawet ma sens

Cytuj:
3. Czemu Jezus oddał za nas życie na krzyżu skoro jesteśmy grzesznikami, nic nam się nie należy(w tym niebo i zbawienie), ogólnie niczego nie jesteśmy godni poza karą, a cokolwiek dobrego zrobimy to dzięki łasce Bożej.
Po co zajmował sobie głowe takimi śmieciami jak my w Jego mniemaniu.

Widać nie byliśmy śmieciami w Jego mniemaniu. Zakładając, że wierzymy w przekaz biblijny, bo inaczej rozmawiać się nie da.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N maja 24, 2009 0:15
Zobacz profil
Post 
Ale to też jest bez sensu. Jezus złożył ofiarę Bogu Jahwe za coś czego nie zrobił.
Po za tym cierpienie niewinego to zło i bezsens i niesprawiedliwość.
Dlaczego Bóg zło zwalcza złem (w tym przypadku cierpieniem Jezusa do którego przyczynił się grzech ludzi)
Przecież żeby Jezus cierpiał to paru żydów musiało zgrzeszyć.
Czyli zbawienie dokonało się dzięki grzechowi.
Jaki przekaz ST mówi że nie jesteśmy śmieciami niegodnymi w mniemaniu Boga.


N maja 24, 2009 1:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Kwestia odkupienia przez śmierć na krzyżu była już nie raz dyskutowana na tym forum, zapraszam choćby do wątku: "Sens cierpienia na krzyżu".
Co zaś tyczy się owych śmieci w oczach Boga, to lepiej zastanowić się co oznacza pojęcie korony stworzenia :)

Jak pięknie to opisuje psalmista (Ps 8, 4-10):

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz?
Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś.
Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy:
owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada,
ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza.
O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!


Niech ten fragment da Ci do myślenia nad tym, jak bardzo cenni jesteśmy w oczach Bożych.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N maja 24, 2009 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Kontestata napisał(a):
Ale to też jest bez sensu. Jezus złożył ofiarę Bogu Jahwe za coś czego nie zrobił.

Może jako jedyny sprawiedliwy mogł to uczynic, taka ofiara dokonana przez człowieka grzesznego, pewnie nie miałaby tej "mocy".
Cytuj:
Po za tym cierpienie niewinego to zło i bezsens i niesprawiedliwość.
Dlaczego Bóg zło zwalcza złem (w tym przypadku cierpieniem Jezusa do którego przyczynił się grzech ludzi)

Tu przyznałabym Ci rację, hmm, moze dlatego, że podobne prawa Bóg dał ludziom, wiec i sam sie ich trzymał - w stylu oko za oko, śmierć za śmierć. Jezus poniósł najwiekszą karę za wszystkie grzechy.
Cytuj:
Przecież żeby Jezus cierpiał to paru żydów musiało zgrzeszyć.

Nawet nie paru, a wszyscy. Przynajmniej tak mowi Biblia - Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: (23) wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, (24) a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. Rz 3:22-23
Cytuj:
Czyli zbawienie dokonało się dzięki grzechowi.

Grzech spowodował konieczność zbawienia.
Cytuj:
Jaki przekaz ST mówi że nie jesteśmy śmieciami niegodnymi w mniemaniu Boga.

Hmm a choćby księga Rodzaju: Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! (15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Rdz 4:14-15
Gdyby Kain, który zabił brata był dla Boga smieciem, to nie martwiłby się raczej czy go ktoś zabije.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N maja 24, 2009 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Widze kolego że nie próżnujesz sprzedając nam swoje rewelacje. Ciekaw jestem ile jeszcze temaów tego typu tu założysz...

Tymczasem jednak zapraszam tutaj:
viewtopic.php?t=16826

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 25, 2009 0:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL