Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jezus w Nazarecie ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Jezus w Nazarecie ?
Czy Jezus żyjąc w Nazarecie miał kolegów i koleżanki ? Czy chodził na jakieś zabawy i czy ogólnie uczestniczył w życiu swojej społeczności i prowadził życie towarzyskie ? Czy miał jakieś hobby ? Czy tylko siedział z Maryją i Józefem w domu i albo pracował, albo się modlił albo odpoczywał ? Kiedys ogłądałem taki film w którym było pokazane że Józef zostawił żone i dzieci aby związać się z Maryją bo tak chciał Bóg. A Jezus jak był mały to koledzy go prześladowali. Pewnego razu rzucali w niego kamieniami i akurat zawalił się na nich stary mur koło którego stali, w sposób naturalny na nich runął, miał ze 2 metry wysokości. Z tego powodu rodzina święta musiała się wyprowadzić bo ludzie uznali że przynoszą "pecha" .
Moim zdaniem ten film nakręcono na podstawie apokryfów. Uważam też że to jakieś brednie i tak nie było.
Czekam na Wasze odpowiedzi.

_________________
1 KOR 13


Wt paź 06, 2009 4:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Żył zapewne jak inne dzieci, młodzieńcy....
Życie kulturalne obce mu nie było, wszak nawet Ewangelia wg św. Jana podaje, że bawił się na weselu. Myślę, że nie był to jedyny przypadek. Ale odpowiedzi, która będzie w 100% pewna nie uzyskasz, bo nie ma ten temat bezpośrednich danych...

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt paź 06, 2009 6:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Szumi a Jezus w Nazarecie w kontaktach z innymi ludźmi był Jezusem zwykłym obywatelem czy mówił wszem i wobec jestem Bogiem. Po za tym chyba łatwo było dostrzec jego Boskość bo był bez grzechu więc musiał wzbudzać duże zainteresowanie.
Czy fakt, który podaje ów film tz. opuszczenia dzieci i żony przez Józefa jest prawdziwy ?
Czy zawód cieśli stawiał rodzine świętą na wysokim poziomie społeczno-materialnym ?

_________________
1 KOR 13


Wt paź 06, 2009 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post 
nie ma ludzi bez grzechu


Wt paź 06, 2009 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Teza, że Józef poślubił Maryję będąc wdowcem jest zupełnie poważnie przyjmowana.

Cytuj:
Jezus w Nazarecie w kontaktach z innymi ludźmi był Jezusem zwykłym obywatelem czy mówił wszem i wobec jestem Bogiem.


Był zwykłym obywatelem. Jezus nigdy nie powiedział " jestem Bogiem ".

Cytuj:
Po za tym chyba łatwo było dostrzec jego Boskość bo był bez grzechu więc musiał wzbudzać duże zainteresowanie.


Niby dlaczego ? Wystarczy się rozejrzeć wokoło by się zorientować, że zainteresowanie wzbudza raczej grzech niż jego brak.

Cytuj:
Czy fakt, który podaje ów film tz. opuszczenia dzieci i żony przez Józefa jest prawdziwy ?


Nie wiadomo.

Cytuj:
Czy zawód cieśli stawiał rodzine świętą na wysokim poziomie społeczno-materialnym ?


Nie. Należeli do niższej klasy średniej. Nie głodowali, ale musieli ciężko pracować na codzienny chleb.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
Cytuj:
Czy fakt, który podaje ów film tz. opuszczenia dzieci i żony przez Józefa jest prawdziwy ?
Czy zawód cieśli stawiał rodzine świętą na wysokim poziomie społeczno-materialnym ?


mam wrażenie, że masz na myśli ten włoski film " Święta Rodzina" . i zgodzę się z tobą, że to są totalne brednie.

Józef to był prawy człowiek. Nie miał przed Maryją żadnej żony i dzieci. to są jakieś kłamstwa nie wiadomo skąd wzięte.

Z czego mi wiadomo Święta Rodzina żyła w ubóstwie. Swoimi dobrami materialnymi dzielili się z biedakami.


Wt paź 06, 2009 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Co ma posiadanie wcześniej żony i dzieci do prawości ? Jeżeli Józef był, jak mówi jedna z teorii, wdowcem, to mógł posiadać wcześniej żonę i dzieci ( a te dzieci mogły być właśnie tymi " braćmi i siostrami Jezusa " z Ewangelii ), i nie ma to nic wspólnego z jego prawością, a dobrze służy paru ważnym dla katolików prawdom, np. o wiecznym dziewictwie Maryi ( jeżeli Józef miał przed Maryją żonę i dzieci, to mamy doskonałą podstawę do przyjęcia np., iż rzeczywiście był słusznego wieku ).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
Johnny99 napisał(a):
Co ma posiadanie wcześniej żony i dzieci do prawości ? Jeżeli Józef był, jak mówi jedna z teorii, wdowcem, to mógł posiadać wcześniej żonę i dzieci ( a te dzieci mogły być właśnie tymi " braćmi i siostrami Jezusa " z Ewangelii ), i nie ma to nic wspólnego z jego prawością, a dobrze służy paru ważnym dla katolików prawdom, np. o wiecznym dziewictwie Maryi ( jeżeli Józef miał przed Maryją żonę i dzieci, to mamy doskonałą podstawę do przyjęcia np., iż rzeczywiście był słusznego wieku ).


jestem ciekawa skąd ta teoria jest zaczerpnięta? na jakiej podstawie?
bo z czego mi wiadomo to w Ewangieliach nie ma ani słowa o jego wcześniejszej rzekomej żonie i dzieciach, które niby miał. Nawet w prywatnych objawieniach nie ma nic na ten temat a wrecz przeciwnie:

" Mistyczne Miasto Boże" - Maria z Agredy, jest napisane, że Józef jako 12-latek złożył Bogu ślub czystości. Mało tego w dniu kiedy Maryja miała wyjść za mąż zgromadzili się wszyscy bezżenni mężczyźni z rodu Dawidowego.


Wt paź 06, 2009 9:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
" Mistyczne Miasto Boże" - Maria z Agredy, jest napisane, że Józef jako 12-latek złożył Bogu ślub czystości. Mało tego w dniu kiedy Maryja miała wyjść za mąż zgromadzili się wszyscy bezżenni mężczyźni z rodu Dawidowego.


Na litość, po co Józef miałby składać ślub czystości, dziewictwo Maryi nie wystarczy ? :o Ta obsesja dziewictwa już mnie naprawdę męczy..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 14:06
Posty: 215
Post 
Jako 12-latek skladal śluby czystości, a to ciekawe.. a dlaczego niby? Bo już w wieku 12 lat wiedzial ze będzie mężem Maryi i ze ona będzie dziewica wiec na wszelki wypadek złożył śluby:) To śmieszne.

_________________
"Wydaje mi się, że widzę wszystko, całą nędze i całą wielkość, a nie widzę często, że depczę po cudach moimi gumowcami. Milowymi gumowcami, ale po cudach depczę. To jest przykre straszliwie. Smutne straszliwie to jest. I wstyd mi, ale ja się poprawie."


Wt paź 06, 2009 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
co w tym dziwnego albo śmiesznego? widocznie czół taką potrzebe. a skoro złożył ślub czystości to zapewne nie planował się żenić.


Wt paź 06, 2009 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Jeśli złożył to nic, ale może nie złożył ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Takie śluby nie były wówczas czymś normalnym więc dawałoby to spore pole do spekulacji, może związał się z jakąś sektą?


Wt paź 06, 2009 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post 
W filmie było pokazane że Józef nie był wdowcem lecz Bóg lub anioł(nie pamiętam dokładnie) kazał mu opuścić rodzinę aby pobrać się z Maryją. To była by zdrada, grzech i poligamia.

Słyszałem też że Maryja kiedy poczeła z Ducha Świętego miała miedzy 13 a 14 lat . Bóg się trochę pospieszył nie uważacie ? W tym wieku Maryja była jeszcze dzieckiem i pewnie jeszcze nie miała piersi żeby karmić Jezusa. Zasadniczo Józef bardzo skromnie został uwzględniony w ewangeliach. Ale kiedyś w radiu Plusjózef ktoś głosił kazanie o duchowości św. Józefa to podawał dużo faktów z jego życia i ogólnie ciekawe było to kazanie i duchowość sensowna i piękna.

Maryja i Jezus byli bez grzechu. Jestem ciekawy jak to wyglądało w praktyce. Ciekawe czy jak się Jezus walnął młotkiem podczas robienia stołu to czy sobie nie zaklął.

Jezus po chrzcie w Jordanie pewnie przez 3 lata nauczania mówił tysiące razy że jest Bogiem. Po za tym mówił o sobie Ja Jestem a jest to imie Boga starego przymierza: Jestem który Jestem- Jahwe.
Ale logicznie biorąc powinien mówić: Ja Jestem tym Który Jest. Imie to oznacza że Bóg jest istnieniem, jest to jego główna cecha. NT mówi Bóg jest miłością. A to oznacza że Bóg i człowiek jako dziecko Boże/bóg istnieje w pełni i doskonale kiedy kocha. Istnieć to znaczy kochać i być kochanym.

_________________
1 KOR 13


Wt paź 06, 2009 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
O ile wiem, nie ma prawdy wiary o bezgrzeszności Józefa. I chyba słusznie, bo to szafowanie bezgrzesznością nie wiadomo gdzie by się zakończyło.. skoro dziewictwo Jezusa i Maryi też przestało wystarczać..

Cytuj:
Słyszałem też że Maryja kiedy poczeła z Ducha Świętego miała miedzy 13 a 14 lat . Bóg się trochę pospieszył nie uważacie ? W tym wieku Maryja była jeszcze dzieckiem i pewnie jeszcze nie miała piersi żeby karmić Jezusa.


Naprawdę chcesz o tym dyskutować ? Może jednak masz ciekawsze rzeczy do roboty ?

Cytuj:
Ciekawe czy jak się Jezus walnął młotkiem podczas robienia stołu to czy sobie nie zaklął.


No, strasznie ciekawe. Hmm, a przykazań kościelnych przestrzegali ?

Cytuj:
Jezus po chrzcie w Jordanie pewnie przez 3 lata nauczania mówił tysiące razy że jest Bogiem.


Albo nie powiedział ani razu. Skończyłeś ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 13:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL